Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Катастрофа на имотния пазар след 2012

Публикувано от demograph 
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
11-01-2013 - 09:58:44
Демографа е прав. Още в края на годината (2012-та) мноу продавачи и наемодатели започнаха да коригират офертната цена в посока надолу.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
11-01-2013 - 10:03:23
Ивчоооооо не моа да разбера оти се напиняте?Единио каже цените падат и другио веднага скача на картечницата и почва да коси фашистите.Що не си стоите мирни а полагате толко неуморен и безсмислен труд.Всеки си има глава и си решава дали да купува или продава къде да купува за колко.Голямо напиняне и те това е.Спрете се малко оти мое се наакате.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
11-01-2013 - 10:48:31
Quote
demograph

Не се включвам, защото няма още какво да коментирам - новата година дойде, но данните на НСИ за цените на жилищата още не са готови.
Иначе моята количествена прогноза за последното тримесечие на 2012 е 3% спад (баса с Joan). Не е много, не е "катастрофа", но все пак е забележима промяна след "платото" от първите 9 месеца на годината. Ще става все по-лошо. Да видим дали ще позная.
Иначе демографската криза се вихри с пълна сила.

От гледна точка на баса ни с Joan, чак през Април ще имаме данни за истинска дискусия. Преди това ще видим само има ли 3% спад за 4-то тримесечие на 2012 или не.

Поздрави на всички! Да сте живи и здрави през новата година!

Привет, Демограф, и за много години!

Само да вметна онова, което иворад е извадил като цитат, че прогнозата ти за наемите бе за по-рано от цените. Тоест, в частта за наемите вече сме в първите месеци на твоята прогноза. И би ми било интересно да го коментираш - според теб има ли драстичен спад на наемите в София от октомври 2012 до този момент? И смяташ ли, че нивата на анемите с атакива, че да се обезсмисля даването под наем.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-01-11 10:49 от Joan.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
11-01-2013 - 20:55:34
Quote
paio
Демографа е прав. Още в края на годината (2012-та) мноу продавачи и наемодатели започнаха да коригират офертната цена в посока надолу.

Мноу, мноу, атски мноу - не моат се разминат в главата ти. Като Халееви комети блъскащи се в реклами*ok*
:]
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
11-01-2013 - 20:56:28
Quote
aircraftcarrier
Ивчоооооо не моа да разбера оти се напиняте?

Е, ти си цар на неразбирането, нищо ново:]
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
12-01-2013 - 17:53:30
Quote
ivorad
Quote
aircraftcarrier
Ивчоооооо не моа да разбера оти се напиняте?

Е, ти си цар на неразбирането, нищо ново:]
Eми продължавай ама си купи памперс оти напинянето води до насиране
Хейтър Петър е новият национален герой
13-01-2013 - 12:50:36
avatar
Еленко Ангелов: Хейтър Петър е новият национален герой

Еленко Ангелов е роден в Тетевен на 6.11.1975 г. в Тетевен. Завършва психология в Благоевградския университет. От дете се интересува от мистика, митология, религии, алтернативна медицина, медитация и уфология. Има десетки квалификации, сред които и в New York Institute Master Trainer.

Работил е като мияч на коли, бодигард, радиоводещ, психолог консултант на свободна практика. Сега е мотивационен лектор. Обучава мениджъри и тв кадри как да се държат пред публика. Популярен е от телевизионния екран, където развива ексцентрични теории за свободата на мисълта и световната конспирация.
Пише книги и прави психологически семинари из цялата страна.
Владее руски и английски. Ерген.


- Г-н Ангелов, като автор на рецепти за лично щастие и специалист по психологическа подкрепа как ще коментирате вълната от критики срещу позитивното мислене?

- Прочетох интервюто на д-р Пламен Димитров, както и коментарите на поддръжниците му, и с повече от половината неща съм съгласен. Това, което той критикува, е повърхностното схващане на теорията за положителното мислене. Той има предвид хората, които прочитат 1-2 книги, посещават 1-2 семинара, решават, че ще се променят, но прибирайки се, потъват в битовизмите и продължават да търпят гнета в дома си и на работното място.

Положителното мислене има смисъл само когато е комбинирано с действие. Когато започваш промяната, трябва първо да се погледнеш в огледалото и да си признаеш доколко си "наркоман".

Ако си пристрастен към отрицателните си емоции и мисли и не можеш да ги контролираш, вече не става въпрос за психология, а за физиология. Всяка човешка дума, мисъл, чувство и действие формират хормони, които, най-общо казано, са на любовта и на страха. Човек има нужда и от двете.

Т.нар. негативно мислене е част от страха и стреса, благодарение на които ние сме се запазили като вид. Но когато 24 часа си под стрес, защото мислиш отрицателно за половинката си, семейството, работата си, ти сменяш рецепторите, "ключалките" на клетките с, и те не могат да се хранят пълноценно. Тогава се разболяваш. За съжаление това е масово явление. Споделям тъжната констатация на един приятел, че Хейтър Петър (от англ. hate - мразя -б.а.) е новият национален герой. В комбинация с някои традиционни предразсъдъци от рода на "какво ще кажат хората" или преклонението пред богатите например резултатът е страшен.

- Значи само добрата теоретична подготовка не върши работа?

- Не. Щастието не е крайна гара, а постоянно пътуване, при което сменяш хората около себе си. И аз съм против розовите очила, предписани от стотиците източни и западни гурута. Преди 3 седмици имах шанс да се срещна с Джон Кехоу - световноизвестния канадски мислител, автор на бестселърите "Подсъзнанието може всичко" и "Успехът и парите", който беше у нас. Наистина той е прекрасен учител, продал милиони книги по света. Но е учител за първокласници. Това, което липсва в целия спектър на този тип концепции, е справянето с битовизмите, с предизвикателствата на работното място, с това, че сме забравили да сме личности и сме се превърнали в човешки ресурси.

- Как да се промени това?

- Първо трябва да сключиш споразумение със себе си, че си жив човек, и да започнеш да изискваш същото и от половинката си, от най-близкото си обкръжение. Една от най-мощните рецепти за щастие е на Гьоте: "Искате да бъдете щастливи?! Тогава
внимавайте с глупаците - това са всички, които ви крадат времето и настроението едновременно." Това, че някой ти е добър приятел и години наред сте си помагали, не значи, че той постепенно не се е превърнал в човек, който има нужда само да си вземе дозата негативизъм и затова те използва в ситуации, в интриги и т.н.

Българинът е свикнал с модела "Левски" срещу ЦСКА", "позитивно срещу негативно". Но нещата не са толкова елементарни. Наивни са тези, които си мислят, че прочитайки за закона за привличането и представяйки си новата лъскава кола, ще я получат. Но пък трябва да осъзнаем, че каквито са мислите и чувствата ни, такива са и хормоните, и клетките ни. Вибрацията на клетките определя какво привличаме. Това не е някаква глупост в момичешки лексикон или ню ейдж измислица, а закон като този за гравитацията - подобното привлича подобно.

Още през 50-те г. на XX в. учените влязоха на прословутото квантово ниво, на което са нашите чувства и мисли, и видяха, че положително заредените частици привличат положителни и обратно. У нас това е криворазбрано. Хората се опитват по мързеливия начин да оправят живота си и затова не им се получава.

- Участвате често в тв предавания, където по странен начин комбинирате темата за силата на мисълта с теория на конспирацията. Това е доста необичайно за един психолог.

- Само на пръв поглед тези неща си противоречат. Като истински съвременен психолог не мога да не засегна банките - тези пари от нищото, с които сме заробени. Психичните проблеми на българите са свързани с банките. Не мога да подмина кемтрейлс - климатичните оръжия, които са пред очите ни, исторически конспирации - за 11 септември, за убийството на Кенеди, да не проследя кой управлява света. Влязох в тези теми, за да разгранича безумните теории на конспирацията от ясните факти. Човек трябва да е наясно, че са му сложили хомот.

- Хомот е, но има ли алтернатива? Нямаш жилище - теглиш кредит.

- Плащаш една панелка на цената на три. Нормално ли е?! Това е един от безспорните факти на конспирацията. Идеята е да си заробен и като хамстер да въртиш колелото
от сутрин до вечер нонстоп, да преливаш от пусто в празно и да си все с 2 лв. в джоба. Разбира се, че това е конспирация. През 1913 г. навръх Коледа по времето на Удроу Уилсън в САЩ се решава, че частни банкери ще печатат пари и ще командват цял свят. Много е елементарно. БНБ е подчинена на МВФ, а МВФ работи със Световната банка. Навсякъде, където са стъпили МВФ и Световната банка, има проблеми.

На 15 минути телевизиите въртят реклами на преливащи от щастие красиви, много от тях - известни хора, които са взели кредит от банката. Това е социален дизайн на властимащите, които членуват в клубове, в които аз, ти и още много като нас не са поканени. Идеята е криво-ляво да си платим сметките и да ни останат пари за кренвирши. Ти и аз трябва да сме втора ръка в Европа и в света. И това се случва. Малцина успяват. Повечето от нас вече са диви глигани, вкарани в едни лайнени ферми и превърнати в дебели розови прасета.

Това е истината, както аз я виждам. Наричат ме младия проф. Вучков, откачалка, всякак. Из страната ми казват: "Ми аз сига к'во кът' ги знам тез нища бе, Иленко?!" Но се стремя да провокирам хората да мислят. Тази истина ще ги направи свободни. Да си добре приспособен към едно болно общество, не говори добре за психичното ти здраве. Аз не се примирявам. Ако човек иска да има алтернатива, не трябва да бъде глупак и да позволява да го манипулират и ограбват рептилите.

- Кои са тези рептили?

- Това са влечугоподобните хора сред нас, които използват само най-древната част на човешкия мозък - т.нар. r-комплекс, или рептилски мозък. Той е част от лимбичната ни система. Излезе една книга, която стана бестселър - "Змии в костюми". Авторите разсекретяват електроенцефалограмите на супервайзъри, големи шефове, собственици на корпорации, които са били техни клиенти, и така доказват, че тези хора използват много по-голяма част от своя рептилски мозък, който няма емпатия, няма съпричастност към човешкия род.

Така обясняват техните антихуманни действия. На практика те са психопати. Гледаш го, че е човек, но той е змей - брани си територията на всяка цена. Това са тези, които експлоатират останалите, третирайки ги като човешки ресурси.

Осъзнавам, че звучи откачено и параноично твърдението, че влечуги ни управляват, но дълго събирах митове и легенди по темата от всички континенти и навсякъде се говори на един ясен език за змейове, лами, които са сексуално съвместими с моми и момци. В моята трилогия съм описал хората, заплатили с живота си за това, че са започнали да говорят за влечугите сред нас.

- В този контекст май става още по-сложно с позитивното мислене и щастливото преображение.

- Сложно е, но не е невъзможно. Първото, с което трябва да започнеш, ако искаш да разбереш кой си и къде си, е да видиш петимата, с които най-често прекарваш своето време - това е твоят бизнес, твоето здраве, твоят секс дори. Преди години съвсем случайно във влака за Елхово, където бях в казарма, прочетох нещо, оставило трайна следа в съзнанието ми - че навсякъде по света най-голямата конспирация е свързана с войната между пичове и лайнари. Конкретното измерение е различно, но категориите са тези.

Проблемът е, че много от лайнарите сложиха маска на пичове, излизат с жените на пичове, карат колите на пичове, а пичовете са в хипнотичен транс. Това ме разтърси из основи и ме кара непрекъснато да търся истината и във всяка една сфера да разграничавам едните и другите. Това е и една от рецептите ми за щастие. Ясно вижте кои са пичовете и лайнарите около вас. Може много да ви се иска някой да е пич, но ако е с пълни гащи, не го търпете до себе си.

24 часа

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-01-13 12:51 от Продавач.
Re: Хейтър Петър е новият национален герой
13-01-2013 - 20:46:48
Предполагам, че искаш нещо да отговоря.


Чети по-внимателно написаното.
Re: Хейтър Петър е новият национален герой
13-01-2013 - 23:57:03
avatar
Чудя се ако заселим два стадиона с рептилии в България, дали ще започне поскъпване на имотите, а? :]

Иначе всичко е ясно, Демограф е прав:
Бебета в депресия
Re: Хейтър Петър е новият национален герой
14-01-2013 - 00:16:11
avatar
Quote
paul
Предполагам, че искаш нещо да отговоря.


Чети по-внимателно написаното.

Ти чети внимателно. "Ако си пристрастен към отрицателните си емоции и мисли и не можеш да ги контролираш, вече не става въпрос за психология, а за физиология." Иначе това с птеродактилите ...*xxx*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход