Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Катастрофа на имотния пазар след 2012

Публикувано от demograph 
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
27-06-2011 - 21:08:07
avatar
Да припомня фактите (според НCИ):

2060: 5 милиона живеещи в България , над 2 милиона от тези 5 над 60 годишна възраст. В момента над 500 хиляди роми, 2060 над един милион роми. А вие чакайте ръст на цените - от умрял писмо . smiling smiley
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
27-06-2011 - 21:31:10
Quote
sid 40
Като ти гледам писанията, нито един предмет не ти е бил любим, особено демографията. Що се отнася за смешната ти прогноза за 2013г. ще те осветля, че през 2013-та цените на имотите ще са такива :Е1100, а данъчните оценки такива : Е149, докато ти се пукаш по шевовете от яд, че не си могъл да си купиш първи дом, дори боксионерка в Ботунец.
:}
И къде го видя този ръст, че и 50% го изкара? Кристалното кълбо май те лъже и за да няма повече изненади пий редовно хаповете или отиваш за по-силни на четвърти километър (поне ти е близо до Слатина).
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
27-06-2011 - 21:46:28
avatar
Quote
gekko
Да припомня фактите (според НCИ):

2060: 5 милиона живеещи в България , над 2 милиона от тези 5 над 60 годишна възраст. В момента над 500 хиляди роми, 2060 над един милион роми. А вие чакайте ръст на цените - от умрял писмо . smiling smiley

Геко, защо не направим една съпоставка с германците, че да видим как се развиваме демографски?
Хайде, извади данни- какъв е % на турците в страната?
А на арабите?
Дай най- големите общности, дай и раждаемостта.
Дай предвижданията за положението през 2060г.
Ще бъде интересно.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
27-06-2011 - 22:18:18
Quote
gekko
Да припомня фактите (според НCИ):

2060: 5 милиона живеещи в България , над 2 милиона от тези 5 над 60 годишна възраст. В момента над 500 хиляди роми, 2060 над един милион роми. А вие чакайте ръст на цените - от умрял писмо . smiling smiley

Ех... ако можеше и аз да съм между тези 5 милиона.... другото не ме интересува.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-27 22:19 от Върколак.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
28-06-2011 - 09:07:52
Quote
demograph
Quote
Joan
демограф, к'во стана с баса, бе човек! smiling smiley

Здравейте Joan, много ми е драго!

Не съм забравил за баса - всъщност заради него съм още в този форум, иначе позагубих интерес в последно време.
В края на краищата напълно искрено се опитвам да дам вярна прогноза за бъдещето на пазара - мразя манипулациите и пропагандата. Ако позная ще се чувствам щастлив (какво да правя - Его).

Питам, понеже единственото, което изобщо прилича на дискусия тук, е това с вас, та проверявах дали още сте на линия. Да кажем така - дефинирате си параметрите, уточняваме ги и после зачезвам за дълго. Така или иначе, вашата прогноза е след 2012, пък то нали не се знае ще го има ли светът, та ако сме живи, ще видим кое как е станало. smiling smiley

Със здраве!
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
28-06-2011 - 13:17:21
Quote
Joan
Quote
demograph
Quote
Joan
демограф, к'во стана с баса, бе човек! smiling smiley

Здравейте Joan, много ми е драго!

Не съм забравил за баса - всъщност заради него съм още в този форум, иначе позагубих интерес в последно време.
В края на краищата напълно искрено се опитвам да дам вярна прогноза за бъдещето на пазара - мразя манипулациите и пропагандата. Ако позная ще се чувствам щастлив (какво да правя - Его).

Питам, понеже единственото, което изобщо прилича на дискусия тук, е това с вас, та проверявах дали още сте на линия. Да кажем така - дефинирате си параметрите, уточняваме ги и после зачезвам за дълго. Така или иначе, вашата прогноза е след 2012, пък то нали не се знае ще го има ли светът, та ако сме живи, ще видим кое как е станало. smiling smiley

Със здраве!

Джованке, имаш ли наематели на гарсониерата в Банишора? Колко и търсиш в момента? С колко те завлякоха неизрядни квартиранти? Защо правеше по 50 поста на ден, пък сега те няма? Искаш ли да си спомним какво сме говорили преди 5-8 години?
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
06-07-2011 - 13:13:31
Quote
Joan
Quote
demograph

Здравейте Joan, много ми е драго!

Не съм забравил за баса - всъщност заради него съм още в този форум, иначе позагубих интерес в последно време.
В края на краищата напълно искрено се опитвам да дам вярна прогноза за бъдещето на пазара - мразя манипулациите и пропагандата. Ако позная ще се чувствам щастлив (какво да правя - Его).

Питам, понеже единственото, което изобщо прилича на дискусия тук, е това с вас, та проверявах дали още сте на линия. Да кажем така - дефинирате си параметрите, уточняваме ги и после зачезвам за дълго. Така или иначе, вашата прогноза е след 2012, пък то нали не се знае ще го има ли светът, та ако сме живи, ще видим кое как е станало. smiling smiley

Със здраве!

Благодаря за оценката.
Като излезат пълните данни от преброяването ще прецизирам прогнозата. После дефинираме точно параметрите на баса и се договаряме кои показатели (и от кои източници) ще следим. След това ще наблюдаваме ситуацията и от време на време ще коментираме видяното.
В последните месеци пазя относително мълчание във форума, защото на този етап почти няма какво да добавя към казаното вече от мен, а ако се повтарям - ще влеза в категорията на правещите пропаганда. Пък и личното време е ценно за да се пилее.
Стискам палци икономическата ситуация в страната бързо да се подобри, за да може демографското влияние върху цените на жилищата да стане ясно забележимо. В противен случай ме чакат ожесточени спорове освен с Вас и със "сривльовци" от форума. Ще се чудя как да доказвам, че за спада на цените са виновни демографските фактори, а не спукване на имотен балон или (примерно) спадащите доходи.
Идеалният за мен случай е, ако всички икономически параметри се подобряват, а спада на цените на имотите отбележи застой (ако е възможно дори някакъв ръст - това сега ми се струва почти фантастика) пролетта и ранното лято на 2012.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
06-07-2011 - 14:00:33
Виж ся Демографе, ти разглеждаш едно квадратче от пъзела. За да бъде по-достоверна картината, трябва да е многопосочен анализа.
В момента голяма част от дребния и среден бизнес е във фактическо състояние на фалит. Нема лошо, това даже е НЕОБХОДИМО! Но ефекта върху целокупното БГ население ще е бих казал фатален. От друга страна в момента тече процес на създаване на нови олигарси в най-важните сфери с което бавно се създава контролирана зависимост без алтернативен вариант. Тва последното разбираш ли кво е? Пак ша ме обяват за "апокалипсис"!
Размножаването на БГ нацията ще спадне още драстично по икономически (лошо хранене), и чисто психологически (полова анорексия) причини. Но това в близките години ще е най-малкия проблем на БГ стадото. По-големия ще е оцеляването на вече родените и още живите!.
При тва положение кво да ти кажа за цените на имотите...........ами мътна работа, кой кат я нареди майна!
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
07-07-2011 - 09:46:13
Quote
demograph
Стискам палци икономическата ситуация в страната бързо да се подобри, за да може демографското влияние върху цените на жилищата да стане ясно забележимо. В противен случай ме чакат ожесточени спорове освен с Вас и със "сривльовци" от форума. Ще се чудя как да доказвам, че за спада на цените са виновни демографските фактори, а не спукване на имотен балон или (примерно) спадащите доходи.
Идеалният за мен случай е, ако всички икономически параметри се подобряват, а спада на цените на имотите отбележи застой (ако е възможно дори някакъв ръст - това сега ми се струва почти фантастика) пролетта и ранното лято на 2012.

Няма да има спор. Облогът ще го дефинираме да е действителен само ако икономическата ситуация почне да се подобрява. Иначе е безсмислено, защото не можем да си докажем тезите с данни. А да се дърляме не виждам смисъл.

Последното изречение не ми стана много ясно, кое да отбележи застой, спадът или цените , но тъй като и без това е рано за дефиниции, ще го бистрим друг път smiling smiley

Със здраве!
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
07-07-2011 - 12:52:07
Quote
Joan
Quote
demograph
Стискам палци икономическата ситуация в страната бързо да се подобри, за да може демографското влияние върху цените на жилищата да стане ясно забележимо. В противен случай ме чакат ожесточени спорове освен с Вас и със "сривльовци" от форума. Ще се чудя как да доказвам, че за спада на цените са виновни демографските фактори, а не спукване на имотен балон или (примерно) спадащите доходи.
Идеалният за мен случай е, ако всички икономически параметри се подобряват, а спада на цените на имотите отбележи застой (ако е възможно дори някакъв ръст - това сега ми се струва почти фантастика) пролетта и ранното лято на 2012.

Няма да има спор. Облогът ще го дефинираме да е действителен само ако икономическата ситуация почне да се подобрява. Иначе е безсмислено, защото не можем да си докажем тезите с данни. А да се дърляме не виждам смисъл.

Последното изречение не ми стана много ясно, кое да отбележи застой, спадът или цените , но тъй като и без това е рано за дефиниции, ще го бистрим друг път smiling smiley

Със здраве!

Напълно съм съгласен. Като наблюдавам ситуацията ми се струва твърде вероятно икономическото състояние на страната да продължава да е лошо и през цялата 2012. Най-вероятно в резултат на това през целия период също ще се наблюдава и някакъв спад на цените на имотите (било бавен или по-бърз). Тогава трудно мога да докажа, че спада след Октомври 2012 е с демографска, а не с икономическа природа. Ще Ви помоля да помислите, кои икономически показатели според Вас трябва да се подобрят за да се съгласите с моята теза? Например доходите на домакинствата да отбелязват ръст или поне да не падат, лихвата по дебити и кредити да спада, да спре ръстът на лошите кредити...???
Отделно, дори в случай на икономически подем, ще остане аргумента на привържениците на теорията на имотния балон, че все още той "спихва", пука се или влиза във фаза "отчаяние" и още не е достигната точката на равновесие. Точно тогава очаквам ожесточени спорове в лагера на "сривльовците" между "икономическата фракция" (доста по-многобройна) и все още малобройната "демографска фракция", където членувам.

За последното изречение от предишното ми мнение: Много лош изказ. Искал съм да кажа, че най-добре за доказване на моята теза би било икономическото положение да се подобри дотам, че да доведе до спиране спада на цените на жилищата в началото на 2012. Ясно е за всички нас (ъпъри и даунъри), че това подобряване на икономическото състояние е много малко вероятно да се случи.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход