Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Катастрофа на имотния пазар след 2012

Публикувано от demograph 
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
27-06-2011 - 14:39:33
Да, машинална неточност: функция , не формула.
Очевидно си от тези деца, които съм описал в предишен пост, т.е страшно горд си че ти знаеш , а аз не с какво Жени Калканджиева си пудри междубедриците, т.е искам да кажа че си дребнав. Лошо няма, щом и жена си имаш, значи сте се намерили.
Колкото до "неверните "ми прогнози" , 2008 при 1000/кв.м на дупка в Младост и 2500 в Лозенц , когато такива като теб омайваха хората за вечен "'UP'" с цел да ги издоят безжалостно , моята прогноза беше 700 готово за добра локация.
Май ти обърнах много внимание



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-27 14:41 от Класната.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
27-06-2011 - 15:00:32
avatar
Quote
Класната

Едно, надявам се , е ясно за всеки- 147/кв.м означава абсолютна национална катастрофа.

Не, не е ясно.
Говоря го от години, интересно, защо чак сега се престраши да го напишеш?
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
27-06-2011 - 15:08:46
Ками. на теб отговарям с удоволствие.
Писал съм го и преди и то доста отдавна. Ако не ти е скучно да разровиш постовете на Класната, ще се убедиш. Но надали си струва.
Приятен ден, Ками!
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
27-06-2011 - 15:19:05
Quote
Класната

Писал съм го и преди

Не мога да разбера, защо има учасници във форума които си сменят пола?
Прикриваш ли нещо? Срам ли те е, че си от мъжки пол? Или просто така се чустваш анонимен?
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
27-06-2011 - 15:58:18
До DanchoM и Joan:
Прави сте!

ЗАКОН ЗА МЕСТНИТЕ ДАНЪЦИ И ТАКСИ

Чл. 46. (1) (Доп. - ДВ, бр. 95 от 2009 г., в сила от 01.01.2010 г.) Основа за определяне на данъка е оценката на имуществото в левове към момента на прехвърлянето, а при придобиване по давност - към момента на издаване на акта, удостоверяващ правото на собственост, който подлежи на вписване.

(2) Имуществото се оценява, както следва:

1. (изм. - ДВ, бр. 153 от 1998 г.) недвижимите имоти и ограничените вещни права върху тях - по уговорената цена или по определена от държавен или общински орган цена, а в случай че тя е по-ниска от данъчната им оценка - по последната, съгласно приложение № 2;


ЗАКОН ЗА НОТАРИУСИТЕ И НОТАРИАЛНАТА ДЕЙНОСТ (ЗАГЛ. ИЗМ. - ДВ, БР. 123 ОТ 1997 Г.)

Чл. 25. (9) (Нова - ДВ, бр. 41 от 2011 г., в сила от 01.07.2011 г.) При извършване на възмездни сделки, с които се учредяват, прехвърлят, изменят или прекратяват вещни права върху недвижими имоти, участниците в нотариалното производство декларират в извършвания акт, че сумата, посочена в него, е действително уговореното плащане по сделката.

(10) (Нова - ДВ, бр. 41 от 2011 г., в сила от 01.07.2011 г.) Плащанията по ал. 9 в общ размер над 10 000 лв. се извършват по специална банкова сметка на нотариуса или по банкова сметка в избрана от страните банка.


Очевидно закона не създава пречки пред свободното движение на цените на имотите.
Срещата между реалните продажни цени и цените по данъчна оценка може да има (а и вероятно наистина ще има) единствено психологическо въздействие върху пазара.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
27-06-2011 - 16:13:06
Quote
demograph



Очевидно закона не създава пречки пред свободното движение на цените на имотите.
Срещата между реалните продажни цени и цените по данъчна оценка може да има (а и вероятно наистина ще има) единствено психологическо въздействие върху пазара.

Уникално откритие - предлагам Ви незабавно да го публикувате в специализираните научни издания, заедно с останалите си постижения! Освен това не забравяйте че пазарът е с крехка психика и оставен безконтролен, може тежко да се увреди, така че непременно следете и психологическите въздействия върху това нежно същество.....
Успех!
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
27-06-2011 - 16:29:16
Quote
Joan
демограф, к'во стана с баса, бе човек! smiling smiley

Здравейте Joan, много ми е драго!

Не съм забравил за баса - всъщност заради него съм още в този форум, иначе позагубих интерес в последно време.
Защо се бавя:
1) Чакам окончателните резултати от преброяването (засега имаме само предварителни). Най-интересни са ми данните за етническия състав - НСИ трябва да ги публикува през Юли (дано спазят обещанието).
2) Чудя се какво ще се случи в банковата система (по скоро - кога ще се случи това, което назрява) и как точно ще повлияе на цените на имотите. Скоро депозитите наистина може да се окажат не толкова сигурно убежище, а това ще окаже влияние на имотния пазар в краткосрочен план. От друга страна закъсалите банки могат да засилят ЧСИ продажбите. Ако банковата криза стане лятото/есента на 2012 може да наруши първите месеци от прогнозата ми.
Във всеки случай, каквото и да стане с банките, не е възможен бъдещ ТРАЕН ръст на цените на жилищата, т.е. предвиждания от мен спад на цените може да бъде смутен еднократно само за 3-4 месеца.

Иначе не съм променил позицията си и пак се подписвам под казаното от мен преди месеци.

В края на краищата напълно искрено се опитвам да дам вярна прогноза за бъдещето на пазара - мразя манипулациите и пропагандата. Ако позная ще се чувствам щастлив (какво да правя - Его).

Все пак, началото на моята прогноза е Октомври 2012 - мисля, че мога да си позволя да се забавя още месец-два със сключването на баса?
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
27-06-2011 - 16:38:47
Quote
ivorad
Quote
demograph



Очевидно закона не създава пречки пред свободното движение на цените на имотите.
Срещата между реалните продажни цени и цените по данъчна оценка може да има (а и вероятно наистина ще има) единствено психологическо въздействие върху пазара.

Уникално откритие - предлагам Ви незабавно да го публикувате в специализираните научни издания, заедно с останалите си постижения! Освен това не забравяйте че пазарът е с крехка психика и оставен безконтролен, може тежко да се увреди, така че непременно следете и психологическите въздействия върху това нежно същество.....
Успех!

Ех, ivorad, защо с този тон?

Ако сте продавач на имот и потенциален купувач Ви предлага цена под данъчната оценка, няма ли да чувствате някаква психологическа бариера? Ще кажете нещо то рода: "Къде да свалям цената повече? Аз Ви го давам по данъчна оценка, а Вие пак не сте доволен/доволна!".

Така, че като през лятото на 2013 продажните цени стигнат нивото на данъчните оценки е възможно да наблюдаваме застой в спада за няколко месеца. Поне на мен ми изглежда логично - мога и да греша. Психологията не ми е от любимите предмети.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
27-06-2011 - 16:51:43
avatar
Quote
demograph
Quote
ivorad
Quote
demograph



Очевидно закона не създава пречки пред свободното движение на цените на имотите.
Срещата между реалните продажни цени и цените по данъчна оценка може да има (а и вероятно наистина ще има) единствено психологическо въздействие върху пазара.

Уникално откритие - предлагам Ви незабавно да го публикувате в специализираните научни издания, заедно с останалите си постижения! Освен това не забравяйте че пазарът е с крехка психика и оставен безконтролен, може тежко да се увреди, така че непременно следете и психологическите въздействия върху това нежно същество.....
Успех!


Ех, ivorad, защо с този тон?

Ако сте продавач на имот и потенциален купувач Ви предлага цена под данъчната оценка, няма ли да чувствате някаква психологическа бариера? Ще кажете нещо то рода: "Къде да свалям цената повече? Аз Ви го давам по данъчна оценка, а Вие пак не сте доволен/доволна!".

Така, че като през лятото на 2013 продажните цени стигнат нивото на данъчните оценки е възможно да наблюдаваме застой в спада за няколко месеца. Поне на мен ми изглежда логично - мога и да греша. Психологията не ми е от любимите предмети.

Като ти гледам писанията, нито един предмет не ти е бил любим, особено демографията. Що се отнася за смешната ти прогноза за 2013г. ще те осветля, че през 2013-та цените на имотите ще са такива :Е1100, а данъчните оценки такива : Е149, докато ти се пукаш по шевовете от яд, че не си могъл да си купиш първи дом, дори боксионерка в Ботунец.

Cras, cras et semper cras et sic dilabitur aetas
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
27-06-2011 - 17:59:06
Quote
demograph


Ех, ivorad, защо с този тон?

Тонът е адмиративен! Единствният, който заслужавате вие, Демографите и Пайетите от пенсионерския клуб към Единната оганизация*ok*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход