Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пазарът на НИ се раздвижва...

Публикувано от Шльокер и 3/4 
Re: Пазарът на НИ се раздвижва...
02-12-2010 - 16:22:50
Хо-хо, сладур, ти ли ще кажеш кога има правни грешки, я кажи колко договори си видял досега ? Мишоче си ти. Незабележимо.
Re: Пазарът на НИ се раздвижва...
02-12-2010 - 16:34:33
avatar
Дичо, до момента, от как си се регистрирал в този форум , един единствен факт не си изложил.

Ако не знаеш, да ти кажа - Факт е ... Знания или информация, въз основа на реални събития,
За съжаление, всичките ти "факти" са имагинерни и недоказани, досущ като твоята компетентност в имотния пазар.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Пазарът на НИ се раздвижва...
02-12-2010 - 17:22:04
Доказани са малкия, доказани са, ама ти няма как да знаеш, та ти елементарни неща не знаеш, та това ! Освен това, след като не прие да дойдеш в офиса ми, за да ти представя доказателства /когато още мислех, че върху теб може да се работи/,с какви очи искаш сега такива от мен ?
Re: Пазарът на НИ се раздвижва...
02-12-2010 - 17:25:18
avatar
Не само аз съм ги искал.
Виж колко хора други са искали да покрепиш твърденията си с факти и виж как си се измятал winking smiley

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Пазарът на НИ се раздвижва...
02-12-2010 - 18:18:05
avatar
Quote
drakkar
Дичо, не съм ти искал отчет да те проверявам, а като доказателство за твърдението ти, че пазара бил тръгнал. Тръгнал е, ама в обратната посока, надолу. Ако искаш да се обосновеш, дай малко статистика от твоята агенция.

Ние се подиграваме на статистиката на НСИ, където за тримесечие смятат средна цена на базата на 120 сделки за София, при Дичо с 3 сделки на месец статистическата грешка ще е към 80%. Затова и повечето агенции бълват глупости периодично.
Re: Пазарът на НИ се раздвижва...
02-12-2010 - 18:43:29
dodo2, значи хората, които са ежечасно сред купувачи и продавачи бълват глупости периодично, а останалите, дето не си виждали брокер, клиент, нотариус, не знаят къде се намира АВ, говорят истини, при това от първа ръка ? Пробвай пак.
Re: Пазарът на НИ се раздвижва...
02-12-2010 - 19:16:10
avatar
Що бе - аз съм съгласен че има сделки на 85 000 евро за тристаен...
както има на 350 така има и на 850
Нормално е,
Дичо на мен ми е интересно просто какви хора са били клиентите и от къде са им били парите?
Любопитно ми е наистина...
Щото аз честно ви казвам че пари които съм изкарал с труд няма да ги хвърля ей така ?
ЗА мен клиентите са били или хора продали двустаен за 60 и добавили още някой лев.
Или някой с паднали пари от някъде?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Пазарът на НИ се раздвижва...
02-12-2010 - 19:21:40
avatar
Не точно както го казваш, малко по-различно е (не разбирам защо аз трябва да пробвам пак вместо теб - ти трябва да пробваш пак, но хайде):

"хората, които са ежечасно сред купувачи и продавачи бълват глупости периодично, а останалите, които не са виждали брокер, клиент, нотариус, много лесно могат да им разобличават глупостите".

Така е правилното.

Докато не научите елементарна аритметика, да знаете, че при 3-5 сделки на месец не можете да правите изводи от сорта на "цените се покачват, цените падат, сделките се увеличават, сделките намаляват", тъй като при толкова малко на брой сделки, всяко едно твърдение е вярно, защото се събира в статистическата грешка.
Re: Пазарът на НИ се раздвижва...
02-12-2010 - 19:23:57
Цитат:
Предколедните намаления са по-малко от обикновено, защото цялата 2010 година мина под знака на промоциите, шегуват се брокери. Някои продавачи "пеят" на ръба на закона, обявявайки цени без включен ДДС за новата си продукция. Но клиентите трябва да са наясно, че 20%-ният данък задължително се начислява при сделки с жилища, които са от етап "груб строеж" до пет години след издаване на разрешението за ползване. В същото време Законът за защита на потребителите е така лошо написан, че е въпрос на тълкуване дали новото строителство трябва да се оферира с включен ДДС. А в крайна сметка така могат да се манипулират купувачите.
Внимавайте, когато има промоции, възможно е инфраструктурата около новия комплекс да е в трагично състояние. Не е изключено инвеститорът да е закъсал и да има проблеми с довършването на апартаментите, съветват посредници.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-02 19:24 от antoninus_pius.
Re: Пазарът на НИ се раздвижва...
02-12-2010 - 19:53:57
ASSETION , клиентите са младо семейство с кеш - около 40 и кредит - останалите, апартамента е в блок 122 на "Гешов" и "Соф. герой", 96 кв м чиста площ, блока е построен през 1980 г., тухла, друго ?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход