Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Графиката от първа страница - ново дъно

Публикувано от javcho 
Анонимен потребител
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
27-09-2010 - 09:47:18
Аз ако знаех как си я смятал нямаше да те питам.

Последно доколкото си спомням навремето ти обяснявах как се смята средна скорост на кола движеща се от София за Бургас.
[forum.imoti.net]

Пак май ще трябва да ти повторя, че нямам общо с имоти.нет. Представа нямам кой им е писал графиките.

Аз не те апострофирам, аз ти обяснявам някой неща, които явно си пропуснал.
Надявам се пози пост
[forum.imoti.net]
добре да си го осмислил.
Виждам 4 дена ти трябваха след него преди да напишеш нещо.
Надявам се времето си го прекарал в размисли и си видял грешките си.
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
27-09-2010 - 16:21:27
avatar
4 дни - my ass! Имаше писано и след това, но или ти или шефката ти го изтри. А на последното ти написано не ми се отговаря, защото доста успешно пунтираш Камелия, а с радио точка не се спори.
Анонимен потребител
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
27-09-2010 - 17:01:33
Аз да не съм Барбарона, че да трия дискусии, в които участвам smiling smiley

Помисли си колко време темата ти за "Верните графики" стоя бодната, въпреки че вътре раздаваше квалификации за грешни графики, тъпи програмисти и т.н.?
Кои я бодна там?
Някой изтри ли ти нещо?
Айде и ти недей се вживява на "репресиран" и недей да търсиш световна конспирация, че някой те трие.

Иначе пак ме караш да обяснявам, че нямам сестра. Ако по радиоточката ти е трудно да го възприемеш, да взема по телевизията да ти го обясня smiling smiley
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
27-09-2010 - 17:59:39
Това да е тинята, не дъното - пак добре. не 800, 600 да е средната цена - пак добре.
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
27-09-2010 - 18:15:28
avatar
Ами тук имаше поне още 4-5-6 мнения, които изчезнаха.

Сега за графиката и грешния метод на imoti.net пиша за последно:

когато се прави средно аритметично на средно аритметичните по квартали, се получва средно аритметично с тегла, като на най-забитите квартали като Гевгелийски се дава най-голямо тегло (например 500-600 пъти по голямо от Центъра), а на карталите с най-много обяви (Центъра, Лознец) се дава най-малко тегло, така че с прости думи - обявите в никого неинтересуващи квартали се приемат за 500 пъти по-важни от Центъра, а тези на големите квартали се смятат за маловажни. Това ако не е глупост, не знам как би могло да се нарече.

Освен това има и случаен елемент, защото в тези същите забити квартали има позиции, в които няма нито една обява и ако се появи такава, тя променя драстично грешната графика на imoti.net.

Предпоследно - преди година разликата между истинската средна цена и глупавата на imoti.net беше 150 евро (тук се показва 925, а тя е 1075).

За последно - даже и тенденцията не може да се следи, защото както писах в последното си мнение за истинската средна цена "За 7 дни е надолу с 4.3%, за 28 дни е надолу с 5.9%", а при грешната на imoti.net се наблюдава обратното (може би някой е вдигнал цената на единствената обява в Гевгелийски). В дългосрочен план също - при положение, че преди година разликата е била 150 евро, а сега е само 60 евро, реалният спад на офертните цени е много по-голям, от това, което някой може да си помисли, гледайки грешната графика на imoti.net, изобразяваща случайни стойности +/- 150 евро около истинската средна цена. От друга страна не трябва да се пропуска, че истинската средна цена е по-висока, от тази, която се показва в сайта.

Повече няма да коментирам с теб, защото явно не можеш (или се преструваш че не можеш) да разбереш за какво става въпрос.
Анонимен потребител
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
27-09-2010 - 21:12:42
Аз пък се надявам добре да си обмислил това:
[forum.imoti.net]
в частта за измисленото забавяне около кръглите стойности и за честотното разпределение, което не трябва да се прави с граница в "кръглите" стойности.

Та, пак ти казвам всеки метод си има предимства и недостатъци.
Има методология и по нея се смята.
Грешно е нещо когато не се спазва методологията.

P.S. Както виждаш никой не ти трие мненията.
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
27-09-2010 - 21:37:37
avatar
Ама си много изкусителен, все ще кажеш нещо неустоимо. smiling smiley Когато методологията е глупава и нещото, което се получава от нея е грешно. Изхождаш от презумпцията, че изобщо има методология, а то не е методология, а плод на грешка на некомпетентен "програмист".

Поради изказаните преди малко съображения, е безумие някой да реши да прави средно аритметично от средно аритметичните по квартали. Само imoti.net го прави от години, а един куп хора (и медии, които цитират сайта) биват заблуждавани с някакви случайни числа.
Анонимен потребител
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
27-09-2010 - 21:43:48
Какви случайни числа те гонят?
Графиката не е за средно аритметично на числата от 6/49.

Ти кажи как смяташ средно аритметично, че нещо не получих отговор тука:
[forum.imoti.net]
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
27-09-2010 - 22:14:24
avatar
Ако не си разбрал за случайностите, значи не си чел какво съм написал.

Случайностите, например, са поява или изчезване на обяви в позициите, които са празни в момента. Прословутия пример с Гевгелийски - преди 0, отскоро 1 брой. В случая графиката на imoti.net много точно си я определил като средно аритметично на случайни числа, но не на 6 от 49, а на 250 от 1600, нещо такова.
Анонимен потребител
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
27-09-2010 - 22:28:31
Ама то същите "случайни числа" и ти ги ползваш за анализа си - тя базата с оферти е една и съща smiling smiley
Пак казвам - надявам се да си разбрал структурата на входните данни и недостатъците (забележи не говоря като теб за грешки) на методологията си с с медиана и кофти избора на честотно разпределение.

Та какво стана с методологията на твоята средна стойност - нещо трето мнение ми се губи отговора?

P.S - гледам стоят си ти мненията, никой не те трие. Дали не си имал някаква параноя преди време.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход