Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Графиката от първа страница - ново дъно

Публикувано от javcho 
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
27-09-2010 - 22:50:31
avatar
Ама ти задминаваш учителката си Камелия! smiling smiley

Това че сега седят, не значи, че преди не са били изтрити. При това не бяха само мои, а на още 2 души поне. Това, че си проспал нещо, не значи, че не се е случило.

Базата с оферти е една и съща, но не и данните, за изчисляване на средното артиметично (когато се използват всички оферти) сравнено с "тъпото число на imoti.net", за получаването на което се използват само 250 средно аритметични по квартали. Лекинко има разлика. Неколкократно ти бе обяснено, че "програмистът" е направил елементарната и първо правена грешка от второкласниците (или когато се учи плюс и делено), че средно аритметично на средно аритметичните на две групи не е равно на средно аритметичното на обединението на двете групи.

Коментарите ти за медианата и деленето на интервали също са глупави, ама наистина е много досадно да се говори с някой, който се прави на тъп (предполагам, че не си наистина). Оставам с впечатлението, че не си пишеш с мен, а заради случайно четящите темата се опитваш да защитаваш някакъв авторитет, но това е много трудно, когато погрешка си застанал на страната на глупостта, става смешно.

Ще се повторя:
Поради изказаните преди малко съображения, е безумие някой да реши да прави средно аритметично от средно аритметичните по квартали. Само imoti.net го прави от години, а един куп хора (и медии, които цитират сайта) биват заблуждавани с някакви случайни числа.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-09-27 22:50 от dodo2.
Анонимен потребител
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
27-09-2010 - 22:59:46
Пак няма отговор за методологията на твоето средно аритметично.

Лошо е обаче, че не виждаш слабостите си и съответно не се опитваш да коригираш изводите, които вадиш от методологията си.
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
07-10-2010 - 15:29:32
Мухахахахаха, и четвъртък корекция. Нещо много закъсня този път.
Тинки, защо пак не обясниш кога е бил абсолютния минимум, колко е бил и как кореспондира с представената графика...
Да не би тази корекция да е свързана с публикация в друга медия, цитираща статистиката на imoti.net? Един вид да оправдае направените там изводи...
Анонимен потребител
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
07-10-2010 - 21:06:40
минимума за сега е тази седмица.
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
12-10-2010 - 16:48:57
Хайде уточни се! За 07.10. ли става дума или за 31.05.?
[forum.imoti.net]
Олекваш точно толкова колкото и графиката. Ако на 31.05. е било 815 е и от тогава сме по-малко надолу, защо не можем да пробием ... 824 е?
От доста време е тази нелепа манипулация и няма как да се оправдае със смяна на модела, програмистите, педикюристките.
Анонимен потребител
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
13-10-2010 - 10:25:35
В понеделник(11.10.2010) графиката показваше 801.29

Не знам колко пъти да повторя, че графиката се сменя поради някакъв проблем вторник-сряда с по около 20 евро нагоре?

31.05.2010 е било понеделник. Т.е това 815 трябва да го сравняваш с понеделнишкото 801 от 11.10.2010, а не с вторнишкото 824 от 12.10.2010.

Не знам какви манипулации те гонят.
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
13-10-2010 - 11:12:30
Quote
Тинки Уинки
графиката се сменя поради някакъв проблем вторник-сряда с по около 20 евро нагоре
Не знам какви манипулации те гонят.
Още ли не можеш да ги видиш? smiling smiley Между другото и четвъртък също се сменя. Предполагам по целесъобразност.
Хайде със здраве! Разбирам, че е трудно да признаеш, че си сгрешил...
Анонимен потребител
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
13-10-2010 - 11:45:26
Ами освен да гледаме какво ще стане в четвъртък - сиреч утре.

В какво да съм сгрешил?
Тези работи не ги правя аз за да съм ги сгрешил, нито пък мога да ги оправя, защото не работя за имоти.нет.
Аз обяснявам какво се вижда на картинката.
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
13-10-2010 - 12:54:53
avatar
На картинката се вижда bullshit smiling smiley
Какво спорите за числата в картинката, след като те не значат нищо - не е средно аритметично, не е медиана, а е Средно Тинково Методологично (с пояснение, че всъщност не било методология, а грешка на погромиста, а imoti.net от години не могат да намерят малко пари, за да си оправят сайта) smiling smiley

В момента за 1-3 стайни в София средно аритметичното е 873, медианата е 821, а средно Тинково е 810. Т.е. истинското средно аритметично е с 63 евро нагоре.

За Варна е наопаки (защото за разлика от София, където кварталите с по-малко обяви са по-евтини, там е обратно) - средно аритметично е 749, медианата е 721, а средно Тинково - 791 (т.е. истинското средно аритметично е с 42 евро надолу - това може би е любопитен факт за варненци).

С други думи, от едно време се твърди, че Варна била по-скъпа от София (вероятно защото твърдящият това е зяпал глупавите графики на imoti.net) - понеже средно Тинково за София е по-ниско, а за Варна по-високо се изравняват, а реално средно аритметичното за Варна е било винаги със 100 евро по-малко от София.

Да запишем в учебниците средно Тинково - числото, с което можем да си нагласяме графиките (за съжаление - не както ни харесва, а хаотично, но в хаоса се ражда истината. imoti.net обаче още нищо не е родило).
Анонимен потребител
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
13-10-2010 - 13:12:27
Тамън се надявах, че след последната лекция, която ти изнесох, относно медианата и нейното стъпаловидно движение, продиктувано от характера на входните данни и това как трябва да се правят честотни разпределения, си си взел някаква поука ама ...

А поуката е: всяка методология си има плюсове и минуси, но от тук не следва че тя е bullshit, нагласена, хаотична и т.н.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход