Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Да купя или да не купя - това е въпроса!?

Публикувано от ASSETION 
Re: Да купя или да не купя - това е въпроса!?
16-08-2010 - 14:28:28


Quote
Joan
Quote
barbaron
Но когато един ден България стане пълноценна Европейска държава, ще има и други фактори, с които ще трябва да се съобразяваш.
1) Пенсията.....
Както са я подкарали и в БГ, и в пълноценните европейски държави, за нас май пенсията няма да е фактор, щото надали ще доживеем до възрастта за пенсиониране :] Бачкане до смъртта!

Когато бях на твоята възраст, човек на 55 години вече беше старец, сега аз, на 60, плувам маратона Галата - Варна и питам за още smiling smiley
Средната продължителност на живота навсякъде се увеличава - в древна Гърция и Рим - 28 години, 15 век: 30, 16-19 век: 40, начало на 20 век: 45, а виж сега колко още ще се мъчиш:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_life_expectancy и http://en.wikipedia.org/wiki/Life_table
http://fr.wikipedia.org/wiki/Liste_de_l'esp%C3%A9rance_de_vie_par_pays
Re: Да купя или да не купя - това е въпроса!?
16-08-2010 - 14:53:37
Barbarone,

И 100 години да стане средната продължителност, като направят пенсионната възраст 101 години, пак файда за нас няма :] А както са я подкарали, натам върви sad smiley

Браво на джапанците, т'ва сигурно е 'щото ядат много суши с водорасли и зеленчуци в едни миниатюрни порциики smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-16 14:58 от Joan.
Re: Да купя или да не купя - това е въпроса!?
17-08-2010 - 07:06:29
avatar
Quote
Joan


Браво на джапанците, т'ва сигурно е 'щото ядат много суши с водорасли и зеленчуци в едни миниатюрни порциики smiling smiley

Мило дете,нека само за момент да се откъснем от темите за имоти и да поговирим за някои неща от живота.*yes*
С напредването за възрастта ,човек трябва да ограничи консумацията на храни ,но да не нарушава сексуалната си активност( все пак да се съобразява с реалността spinning smiley sticking its tongue out) Един сексуален интеркурс( но само с любим човек:loveusmiling smiley би могъл да освежи един застаряващ плейбой повече от преплуването на Суецкия канал:] А за завитите оризови топки в сурова риба... нека да не говорим*rose*
Re: Да купя или да не купя - това е въпроса!?
18-08-2010 - 09:55:09
То и без това само си бъбрим в летните жеги, докато чакаме да дойде време за море smiling smiley

Значи, сушито е неочакавано вкусно, аз също бях скептична, но определено ми хареса, изобщо не личи, че е сурова рибата. Освен това, известно е, че термичната обработка на продуктите ги раваля откъм полезни съставки (витамин, минерали и пр.). От друга страна, убива евентуални паразити. Няма идеални решения smiling smiley, но аз съм "за" суши. И както се вижда от статистиката, японците са най-дълголетни в света.

Битието на застаряващите плейбои е твърде далеч от моето и нямаме допирни точки. Но все пак им пожелавам успех! *ok*
Re: Да купя или да не купя - това е въпроса!?
18-08-2010 - 10:25:43
Quote
Joan
То и без това само си бъбрим в летните жеги, докато чакаме да дойде време за море smiling smiley

Значи, сушито е неочакавано вкусно, аз също бях скептична, но определено ми хареса, изобщо не личи, че е сурова рибата. Освен това, известно е, че термичната обработка на продуктите ги раваля откъм полезни съставки (витамин, минерали и пр.). От друга страна, убива евентуални паразити. Няма идеални решения smiling smiley, но аз съм "за" суши. И както се вижда от статистиката, японците са най-дълголетни в света.

Битието на застаряващите плейбои е твърде далеч от моето и нямаме допирни точки. Но все пак им пожелавам успех! *ok*

*book* рака на стомаха, е с най-широко разпространение именно в Япония. Причината се крие в морската храна и голямото количество радиоактивен фосфор, който се поглъща с нея - риба, мекотели, миди, стриди, водорасли... иначе японската храна е с отлично качество и вкус.
Re: Да купя или да не купя - това е въпроса!?
18-08-2010 - 11:38:42
Quote
фло

*book* рака на стомаха, е с най-широко разпространение именно в Япония. Причината се крие в морската храна и голямото количество радиоактивен фосфор, който се поглъща с нея - риба, мекотели, миди, стриди, водорасли... иначе японската храна е с отлично качество и вкус.

Ми ей тук пише, че е Южна Корея, ама е смърност (а не разпространеност), и е в линеарна регресия с други показатели (соли в храната). Тоест, не са данни за смъртност на 1000 души или за регистрирани случаи на 1000 души. И пише, че наличието на соли като консерванти увеличава веротяността от този рак (цитирани са проучвания).

[ije.oxfordjournals.org]

Така или иначе, Япония е веднага след Корея.

[www.wrongdiagnosis.com]

Тука пък пише, че екстраполиран рейт на 100 души население е около 0,008 случая и за САЩ, и за Япония.
Re: Да купя или да не купя - това е въпроса!?
18-08-2010 - 12:14:51
ДЕца, прочетете поне 2 - 3 енциклопедии, разучете поне 5 - 6 дисертации от Stanford, MIT, UCLA, Oxford и Перник, и тогава се опитвайте да апострофирате или спорите с Joan smiling smiley
Re: Да купя или да не купя - това е въпроса!?
18-08-2010 - 14:21:53
Quote
barbaron
ДЕца, прочетете поне 2 - 3 енциклопедии, разучете поне 5 - 6 дисертации от Stanford, MIT, UCLA, Oxford и Перник, и тогава се опитвайте да апострофирате или спорите с Joan smiling smiley

E, може и само по една winking smiley :] Така или иначе, спори се въз основа на данни.
Re: Да купя или да не купя - това е въпроса!?
18-08-2010 - 16:05:08
Quote
Joan
Quote
barbaron
ДЕца, прочетете поне 2 - 3 енциклопедии, разучете поне 5 - 6 дисертации от Stanford, MIT, UCLA, Oxford и Перник, и тогава се опитвайте да апострофирате или спорите с Joan smiling smiley

E, може и само по една winking smiley :] Така или иначе, спори се въз основа на данни.

Аз не споря! Светвам една лампа за снобите!Дали Япония или Корея води класацията по заболяване от рак на корема няма никакво значение за мераклиите да минат на рибно суровоядство-точно нова ги чака!
Re: Да купя или да не купя - това е въпроса!?
18-08-2010 - 16:36:37
Quote
фло

Аз не споря! Светвам една лампа за снобите!Дали Япония или Корея води класацията по заболяване от рак на корема няма никакво значение за мераклиите да минат на рибно суровоядство-точно нова ги чака!

Аз затова цитирах данните за това как САЩ и Япония са на едно ниво, защото основното деление при рака не е на сурово или печеноядство (защото радиацията не се унищожава при термична обработка, та като изпечем рибата, радиоактивният фосфор да стане нерадиокативен winking smiley), а по развити и развиващи се страни. Има много и различни теории за причините за рака, консервантите са една от тях, стресът - друга.

Ок, мерси за предупреждението smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход