Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Да купя или да не купя - това е въпроса!?

Публикувано от ASSETION 
Re: Да купя или да не купя - това е въпроса!?
12-08-2010 - 16:07:42
Ехеее, цяла тема с толкова романтика и емоции... smiling smiley

Майстор-режисьор ще спретне един сериал, от поне 100 серии. Той, Тя, бъдещо То, приятелка N 1, N 2, приятел... Ако се включи и русата... станАха 200... :]

ASSETION,

Проблемът ти идва от подреждане на приоритетите. Сложил си къщата преди детето. А, жена ти, всяка жена, иска детенце. За да го има, според подредбата им, трябва къща... Затова и напира.

Ти искаш абсолютна независимост, тя иска абсолютна сигурност. Няма абсолютни неща. Има относителни, моментни.

Имаш, според мен, 2 варианта.

1. Имаш необходимата сума за купуване на жилище, за ремонт, обзавеждане. Концентрираш се върху това - трябва ли да изчакаш още - както си озаглавил темата си. През това време оглеждаш, проучваш. Ако попаднете на вашето жилище и решите да го купите, не искате повече да чакате, спираш да се интересуваш повече от цени. Накъдето, натам. Пари се печелят.

2. Ако нямаш цялата сума и прибегнеш до кредит, тогава доста сериозно смятане ще трябва. Колко ти са приходите, колко ти са разходите към момента, . Включи и разходи за детенце. И виж тогава какво ще остане. Сложи и един резерв, който да ти покрива , поне 6 месеца вноските по кредита. При най-занижени показатели за приходите. Всичко се случва... Знаеш...

После, същите сметки, ги направи с жена си. Заедно посмятайте. Ако, тя усети, че когато детето го има, е застрашено с нещо... сама ще се убеди.

Все пак, от наем може да се избяга временно, от кредит - не.

Аз така бих постъпила на твое място... smiling smiley

Пожелавам ти, нещата да се развият за теб и твоето семейство, по най-добрият за вас начин. smiling smiley

P.S. И не се дърпай от детенце. Знаеш ли колко е хубаво? Най-хубавото е това. Ако, ти се роди момиченце - такова едно крехко, нежничко и обвие ръчички около врата ти и ти каже: тати... smiling smiley

*drink2*
Re: Да купя или да не купя - това е въпроса!?
12-08-2010 - 16:11:33
avatar
Quote
Joan
Quote
Panther1
ASSETION и аз да ти река 2-3 думи. Ако някой ти каже че е все едно дали си купил 2008 за 80 000 с 50% кредит или 2010 за 50 000 с 20% кредит, не му вярвай. Или е малоумник или е манипулатор.
Не слушай малоумници и не обръщай внимание на манипулатори.

А това че жените имат някакви причини за някакви действия, не прави действията по-малко глупави.

А може би оценката е въпрос на гледна точка? winking smiley Ако тогава е бил по-скъп имотът, но е имало повече читави имоти на пазара като предлагане, а купувачът е можел по-лесно да изтегли кредит, тоест покупката е била по-лесна? А сега е по-евтин, но пък предлагането са недовършени боклуци(виж съседната тема на явор), а пък кредити дават трудно? А на жената й тик-така часовника, тя не може да чака до безкрай winking smiley И изобщо, както отдавна съм ти казала, нещата са доста по-сложни от сметката, която си дал. Но пък ти не си женен, така че, какво ти пука?! winking smiley

A всъщност имотът е бил по-скъп ТОЧНО защото покупката е била по-лесна, и обратното smiling smiley

Кака Жоана се появи и веднага почна с глупостите на търкалета. moody smiley
Естествено, че сега предлагането е много по-голямо, включително и на читави апартаменти. Гледал съм обяви и съм ходил по огледи и 2007-а и сега.
Относно кредитите - да не започвам да ровя по други теми да вадя доказателства на други поддръжници на вечния растеж на цените на НИ в позла на тезата, че кредитирането никога не е спирало. И елементарната сметка показва за примера на Пантер, че 50% от 80 000 са 40 000, а 20% от 50 000 са 10 000 - айде да видим дали не можеш да теглиш ипотечен кредит за толкова. На някои банки това е минималния размер...

Относно недовършените боклуци - сега се продава много по-малко на зелено и има много повече оферти за завършени апартаменти отколкото преди 2 години, когато масовата практика беше да се купува на зелено.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-08-12 16:13 от zlostyr.
Re: Да купя или да не купя - това е въпроса!?
12-08-2010 - 16:24:36
Quote
zlostyr


1. Естествено, че сега предлагането е много по-голямо, включително и на читави апартаменти.

2. Гледал съм обяви и съм ходил по огледи и 2007-а и сега.

3. Относно кредитите - да не започвам да ровя по други теми да вадя доказателства на други поддръжници на вечния растеж на цените на НИ в позла на тезата, че кредитирането никога не е спирало. И елементарната сметка показва за примера на Пантер, че 50% от 80 000 са 40 000, а 20% от 50 000 са 10 000 - айде да видим дали не можеш да теглиш ипотечен кредит за толкова. На някои банки това е минималния размер...

4. Относно недовършените боклуци - сега се продава много по-малко на зелено и има много повече оферти за завършени апартаменти отколкото преди 2 години, когато масовата практика беше да се купува на зелено.

По първото - това го кажи на Явор (от съседната тема), той се оплаква, че не може да намери winking smiley

По второто - явно ти е станало хоби winking smiley човек все с нещо трябва да си запълва времето :]

По третото - не знам, аз от кредити не съм имала нужда winking smiley Така разказват препатили, че вече е много по-трудно да вземеш кредит.

По четвъртото - дали е на чертеж или на акт 14, все си е недовършен боклук winking smiley А има и много довършени боклуци. Затова гледам Явор добре се е ориентирал да е преди 2000.

Айде със здраве и приятно ходене и гледане winking smiley :]
Re: Да купя или да не купя - това е въпроса!?
12-08-2010 - 16:56:04
Quote
Muza

Все пак, от наем може да се избяга временно, от кредит - не.

Muza,

Всичко много добре си го описала, особено последното smiling smiley Не един "лъв" е ставал като мека глина само при допира до меката бебешка кожа, явно тогава инстинктът заговаря у тях, или пък идва с възрастта, не знам. Само знам, че както са мъже, оглупяват като мишоци пред децата си :]

Но аз исках да попитам какво имаш предвид с това горе - как се бяга от наем, ако и двамата са от друг град и работят в София (примерно, може и във Варна или дргаде)?
Re: Да купя или да не купя - това е въпроса!?
12-08-2010 - 18:02:55
Здравей, Joan! smiling smiley

Няма значение, дали са от този град или от друг град. Ако, например, работят в София, а имат родители, имот в провинцията, при загубване на работа, винаги могат да се приберат обратно. Дори, ще им е по-лесно, от колкото ако имат имот в София и то, с кредит. Ако, все пак, решат да останат и трябва да са в София, винаги могат да се обърнат към приятели, временно... Не са само Той, Тя и То... smiling smiley
Хазяинът им може да излезе разбран човек, да намали им наема или ги изчака...

Докато при кредитите - няма никаква опция, освен една - плащане в срок, в противен случай наказателни такси...

Това разбира се, са твърде крайни сценарии и на никого не ги пожелавам. Все пак, трябва да се вземат под внимание. Никой не е застрахован от подобно развитие.

Когато се касае за купуване на жилище, винаги съм се въздържала от съвети - чакай, купувай... Както ти каза, не всичко е сметки с цифри. Има и други сметки - хармония, разбирателство в семейството. Които са по-важни. Така че, всеки сам си преценява най-добре.

Когато, обаче стане въпрос за кредити, тук съм доста активна. smiling smiley
Защото, така лелеяната атмосфера, може да се превърне в истински кошмар, в непрекъснати разправии, семейни драми. И всичко си губи смисъла, тогава...
Тук, вече, наистина трябват много сметки с цифри, много резерви...

smiling smiley
Анонимен потребител
Re: Да купя или да не купя - това е въпроса!?
12-08-2010 - 20:03:25
Quote
Joan
... болшинството жени, искат собствено жилище, макар и с цената на заеми и лишения? Аз да ти кажа, защото жената е създадена да роди и отгледа поколение, а собственото жилище създава усещане за сигурност, което е необходимо, за да се реши да има и гледа деца.

Гледай сега - ако е без заем - съгласен.
Ако обаче си със заем трябва добре да се обмисли какво значи сигурност.
Защото съгласи се, че при доходи от 1500 лева и вноска по кредит 800-900 лева няма никаква сигурност.

Та затова както Муза казва - вземаш моливчето и смяташ. Вземаш 1500, плащаш 200-300 лева заем - има сигурност, плащаш 800-900 лева заем - няма сигурност.
Re: Да купя или да не купя - това е въпроса!?
12-08-2010 - 21:14:48
avatar
Quote
Muza
Когато се касае за купуване на жилище, винаги съм се въздържала от съвети - чакай, купувай...
Както ти каза, не всичко е сметки с цифри. Има и други сметки - хармония, разбирателство в семейството.
Които са по-важни. Така че, всеки сам си преценява най-добре.
Когато, обаче стане въпрос за кредити, ........... Тук, вече, наистина трябват много сметки с цифри, много резерви...

Абсолютно вярно!
Re: Да купя или да не купя - това е въпроса!?
12-08-2010 - 22:01:11
avatar
Quote
Joan
Quote
zlostyr


1. Естествено, че сега предлагането е много по-голямо, включително и на читави апартаменти.

2. Гледал съм обяви и съм ходил по огледи и 2007-а и сега.

3. Относно кредитите - да не започвам да ровя по други теми да вадя доказателства на други поддръжници на вечния растеж на цените на НИ в позла на тезата, че кредитирането никога не е спирало. И елементарната сметка показва за примера на Пантер, че 50% от 80 000 са 40 000, а 20% от 50 000 са 10 000 - айде да видим дали не можеш да теглиш ипотечен кредит за толкова. На някои банки това е минималния размер...

4. Относно недовършените боклуци - сега се продава много по-малко на зелено и има много повече оферти за завършени апартаменти отколкото преди 2 години, когато масовата практика беше да се купува на зелено.

По първото - това го кажи на Явор (от съседната тема), той се оплаква, че не може да намери winking smiley

По второто - явно ти е станало хоби winking smiley човек все с нещо трябва да си запълва времето :]

По третото - не знам, аз от кредити не съм имала нужда winking smiley Така разказват препатили, че вече е много по-трудно да вземеш кредит.

По четвъртото - дали е на чертеж или на акт 14, все си е недовършен боклук winking smiley А има и много довършени боклуци. Затова гледам Явор добре се е ориентирал да е преди 2000.

Айде със здраве и приятно ходене и гледане winking smiley :]

Жоанке, като ме цитираш, цитирай целия ми пост. Нищо не се е променило от преди две-три години - пак същите приказки и преиначавания. И когато няма аргументи се започва с обиди на лична основа. Естествено с много емотикони, за да изглежда добронамерен поста. Най-добрата си била от всички винаги, признал съм го. Само Пунди можеше да се мери с теб, но стила му беше по-различен *angel*

Само дето вече рибите започнаха да свършват и от такива като вас с Пунди файда вече няма много.

1. Явор може да си има негови критерии и изисквания. Казах вече, гледам обяви и съм ходил на огледи - сега се предлагат много повече неща в много по-добро състояние и най-вече - завършени. 2005-2008-а се пазаруваше масово на зелено.

2. По-добре с хоби от 5-6 огледа на година отколкото с хоби плащане на колосални лихви на банката и плащане на силикона на 3 мутреси + задно ляво колело на бентли...

3. Това че нямаш нужда от кредити няма никакво отношение по въпроса. Факт е, че сега се отпускат по-лесно кредити от преди една година (информация и от работещи в банки) и освен това в примера на Пантер ставаше дума за това, че сега е нужен много по-малък кредит, за който не би трябвало да има големи проблеми.

4. Какъв чертеж, какъв акт 14, не четеш ли какво пиша - ЗАВЪРШЕНИ, включително старо строителство, от преди 5-10-30 години (не става дума за панели).

Айде със здраве и приятно словоблудстване. *angel*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-12 22:05 от zlostyr.
Re: Да купя или да не купя - това е въпроса!?
13-08-2010 - 00:02:17
Quote
др. Иванов
Хората ги извеждат от жилищата не защото са купили на най-ниските цени на Балканите, а защото се постави като първостепенна държавна и обществена поръчка да се съсипят строителството и туризма защото били БЧС.

В края на юни 2010г. кредитите на нефинансовите предприятия в някои икономически дейности бяха:
- в строителството сумата беше 4,372,050 хил. лв. или повече от 4.3 милиарда лв.
- в операции с недвижими имоти сумата беше 2,675,526 хил. лв. или повече от 2.6 милиарда лв.

Е разбира се винаги ще се намерят някои, които да искат тези кредити да надвишават БВП на България. :]

Между другото комунистическата свиня Георги Гергов, която купи ЦУМ, сега се чуди как да продаде на някой ЦУМ. :]

Неприличното предложение за ЦУМ
09.08.2010
[www.pari.bg] :] :] :] :]



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-08-13 00:03 от Inform.
Re: Да купя или да не купя - това е въпроса!?
13-08-2010 - 09:46:55
Quote
Тинки Уинки

Гледай сега - ако е без заем - съгласен.
Ако обаче си със заем трябва добре да се обмисли какво значи сигурност.
Защото съгласи се, че при доходи от 1500 лева и вноска по кредит 800-900 лева няма никаква сигурност.

Та затова както Муза казва - вземаш моливчето и смяташ. Вземаш 1500, плащаш 200-300 лева заем - има сигурност, плащаш 800-900 лева заем - няма сигурност.

Тинки, аз кога съм спорила с теб по това?! smiling smiley Да, кредитът е риск, но пък е опция за тези, които нямат възможност за цялата сума в кеш. Такива и през 2000 имаше много, нищо че цените бяха ниски (в сравнение със сега, не с тогавашните доходи), само че не даваха кредити и затова и цените бяха такива. Тоест нещата, както и сам ти си разбрал, са навързани, то няма и как друго да бъде. Пък който не искак да поема този риск, просто живее под наем.

Не адвокатствам на кредитната опция, просто имам малко свободно време да си побъбрим smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход