Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Да купя или да не купя - това е въпроса!?

Публикувано от ASSETION 
Re: Да купя или да не купя - това е въпроса!?
13-08-2010 - 14:56:07
Quote
batko
Да права си но колко ще са омъжените жени според теб ако това е на 100% истина.И какво е собствено жилище.Къща в село Горно нанадолнище Търговишко брои ли се за собствен дом?Къща заедно със свекър и свекърва брои ли се?

Като жена мога да ти заявя, че става дума само за самостоятелно жилище в града, където имам работа и съм се установила да живея с мъжа си smiling smiley

Виж, жените сме практични същества - първо ви ловим за рогата (тоест да се ожените за нас :]), пък чак после почваме с мераците за дом. Така че си е истина поне на 70 % winking smiley :]
Re: Да купя или да не купя - това е въпроса!?
13-08-2010 - 15:04:44
Всичко изписано за жените и раждането е само за да се опитам да ви дам и другата гледна точка. Тя си има обосновка и е напълно логична от гледна точка на една жена. Можете да се опитате да я разберете или да я отхвърлите с насмешка, това си е ваша работа. Не съм семеен консултант :]

Със здраве!

П.С. Поздрав на Muza smiling smiley
Re: Да купя или да не купя - това е въпроса!?
14-08-2010 - 06:09:48
avatar
Quote
Joan
Виж, жените сме практични същества - първо ви ловим за рогата (тоест да се ожените за нас :]), пък чак после почваме с мераците за дом. Така че си е истина поне на 70 % winking smiley :]

За да задоволи нуждите, желанията и капризите на половинката си, мъжът трябва да изкарва повече пари. За да изкарва повече пари, трябва да работи повече, съответно да се уморява повече и да пренебрегва вниманието, което също “дължи” на половинката си*rose*
Re: Да купя или да не купя - това е въпроса!?
14-08-2010 - 09:45:57
Joan съгласен съм с факта че жените избират мъжете и че жените са водещите.просто природата така е направила живота.Един мъж може да си развява оная работа месеци наред и никоя да не се спре но няма случай жена да си вдигне полата и да не се намери веднага мъж.Друго питам.Днес имаш работа във Варна да кажем за 2000 кинти.Дошла си от Силистра и там имаш наследствена къща.Какво ще правиш ще купуваш ли Варна?С ипотека ли?Ами ако след 5 г си загибиш работата и намериш в София или Виена какво правим купуваме с нова ипотека и изплащаме старата ли?И за какво ни е вече апартамент във Варна?Да жените искат сигурност права си но според мен сигурността идва от това мъжа ти да е свесен да не е пияница да не те бие и да е работлив.Когато човек работи той изкарва пари и винаги ще има покрив над главата.Според мен едно семейство трябва да живее там където може да има най големите доходи и като се пенсионират останали вече двама да си купят някъде нещо малко за да си изкарат старините.да робувам цял живот на някакви тухли и накрая да имам нещо което не ми трябва мерси.И при това на млади години лишения.Няма как да стане.Да не говорим каква сигурност е това да те изгонят от работа и ЧСИ да те натири на улицата с остатък от кредит.Хем нямаш покрив хем нямаш работа хем дължиш пари.Навита ли си на такова нещо
Re: Да купя или да не купя - това е въпроса!?
16-08-2010 - 10:37:01
Quote
budala
Quote
Joan
Виж, жените сме практични същества - първо ви ловим за рогата (тоест да се ожените за нас :]), пък чак после почваме с мераците за дом. Така че си е истина поне на 70 % winking smiley :]

За да задоволи нуждите, желанията и капризите на половинката си, мъжът трябва да изкарва повече пари. За да изкарва повече пари, трябва да работи повече, съответно да се уморява повече и да пренебрегва вниманието, което също “дължи” на половинката си*rose*

Съгласна! smiling smiley "Едно момиче не може да има всичко" winking smiley
Re: Да купя или да не купя - това е въпроса!?
16-08-2010 - 10:53:15
Quote
batko
Joan съгласен съм с факта че жените избират мъжете и че жените са водещите.просто природата така е направила живота.Един мъж може да си развява оная работа месеци наред и никоя да не се спре но няма случай жена да си вдигне полата и да не се намери веднага мъж.Друго питам.Днес имаш работа във Варна да кажем за 2000 кинти.Дошла си от Силистра и там имаш наследствена къща.Какво ще правиш ще купуваш ли Варна?С ипотека ли?Ами ако след 5 г си загибиш работата и намериш в София или Виена какво правим купуваме с нова ипотека и изплащаме старата ли?И за какво ни е вече апартамент във Варна?Да жените искат сигурност права си но според мен сигурността идва от това мъжа ти да е свесен да не е пияница да не те бие и да е работлив.Когато човек работи той изкарва пари и винаги ще има покрив над главата. ]Според мен едно семейство трябва да живее там където може да има най големите доходи и като се пенсионират останали вече двама да си купят някъде нещо малко за да си изкарат старините.да робувам цял живот на някакви тухли и накрая да имам нещо което не ми трябва мерси.И при това на млади години лишения.Няма как да стане.Да не говорим каква сигурност е това да те изгонят от работа и ЧСИ да те натири на улицата с остатък от кредит.Хем нямаш покрив хем нямаш работа хем дължиш пари.Навита ли си на такова нещо

Не, аз предпочитам "богат и здрав" вместо "беден и болен" winking smiley smiling smiley

А сериозно, комунизмът свърши, за радост или съжаление (зависи от случая). Всеки си търси как да се справя.

По твоя казус със смяна на града на всеки 5 години - лично аз смятам, че ако се установя във Варна и след 5 години си загубя работата, пак ще търся работа във Варна. Все си мисля, че ако съм квалифицирана и с добри референции, шансът да си намеря работа в голям град (с голям пазар на труда) е достатъчно голям, за да мисля за преместване. Но всеки си има право на мнение и ако ти смяташ, че при подобна ситуация ще си намериш по-високо-доходна работа другаде, прави го. Моите наблюдения на пазара на труда сочат, че има силна права корелация между дохода/заплатата в даден град и разходите в същия, тоест, ако получваш някъде високи доходи (за дадена професия и за дадена страна), то обикновено на същото място и разходите са високи. Така че е въпрос на сметка.

А, и съвсем не мисля, че всеки трябва да има собствено жилище. Но понеже самата аз не искам да съм под наем, затова разбирам всички, които теглят кредити и поемат риск заради мечтата за собствен дом, които в болшинството случаи са жените, по вече споменати причини. Който няма такава мечта, нека си живее под наем. Противно на мннеието на недоразбралите, моят личен интерес е да има колкото се може повече наематели winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-16 10:57 от Joan.
Анонимен потребител
Re: Да купя или да не купя - това е въпроса!?
16-08-2010 - 11:10:43
Quote
Joan
Моите наблюдения на пазара на труда сочат, че има силна права корелация между дохода/заплатата в даден град и разходите в същия, тоест, ако получваш някъде високи доходи (за дадена професия и за дадена страна), то обикновено на същото място и разходите са високи. Така че е въпрос на сметка.

Нещата са далеч по прости smiling smiley
Човек може да харчи само колкото има.
Та имаш малко- харчиш малко, имаш много - харчиш много.
Re: Да купя или да не купя - това е въпроса!?
16-08-2010 - 11:14:21
Quote
batko
... Според мен едно семейство трябва да живее там където може да има най големите доходи и като се пенсионират останали вече двама да си купят някъде нещо малко за да си изкарат старините.да робувам цял живот на някакви тухли и накрая да имам нещо което не ми трябва мерси...
По принцип си прав, особено за България. Но когато един ден България стане пълноценна Европейска държава, ще има и други фактори, с които ще трябва да се съобразяваш.
1) Пенсията. Почти навсякъде доходите се намаляват почти наполовина при пенсиониране. Ако искаш да си запазиш предишното ниво на живот, не трябва да плащаш наем и трябва да имаш допълнителни доходи: наеми и/или лихви/дивиденти/облигационни купони върху голями суми;
2) Данъчни механизми за първо жилище:
2.1) ТПС 5% вместо 20%;
2.2) Отпускане на частичен заем на 0%;
2.3) Намаляване на данъците с част от лихвата по заема през първите 5 години;
3) Данъчни механизми за инвеститори в ново жилище за даване под наем:
3,1) намаляване на данъците върху наемите с част от лихвата по заема през първите 9/12 години;
3,2) намаляване на данъците с част от цената на жилището през първите 9/12 години;
4) Данъчни механизми за инвеститори в паметник на културата: поемане на разходи по ремонт и поддържане от държавата;
и т.н. [www.google.fr]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-16 11:19 от barbaron.
Re: Да купя или да не купя - това е въпроса!?
16-08-2010 - 13:39:43
Quote
Тинки Уинки
Quote
Joan
Моите наблюдения на пазара на труда сочат, че има силна права корелация между дохода/заплатата в даден град и разходите в същия, тоест, ако получваш някъде високи доходи (за дадена професия и за дадена страна), то обикновено на същото място и разходите са високи. Така че е въпрос на сметка.

Нещата са далеч по прости smiling smiley
Човек може да харчи само колкото има.
Та имаш малко- харчиш малко, имаш много - харчиш много.

Определено, освен ако не задлъжняваш smiling smiley

Но ако в София вземаш заплата от 700 лева на месец, а плащаш наем 500 лева, това е равно на 400 лева заплата в Габрово с наем 200 лева на месец - и в двата случая остават разполагаеми 200 лева. Тоест значително по-високият ти доход в София (със 75 %) се компенсира от по-висок разход и ти остава същата сума като разполагаема за харчене. А ако в Габрово имаш имот и не плащаш наем, ясно е, че при такова положение не си струва (от чисто икономическа гледна точка) да работиш в София. Но може да има други фактори. Затова казах, че това с доходите на определено място е въпрос на индивидуална сметка.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-08-16 13:52 от Joan.
Re: Да купя или да не купя - това е въпроса!?
16-08-2010 - 13:44:59
Quote
barbaron
Но когато един ден България стане пълноценна Европейска държава, ще има и други фактори, с които ще трябва да се съобразяваш.
1) Пенсията.....

Както са я подкарали и в БГ, и в пълноценните европейски държави, за нас май пенсията няма да е фактор, щото надали ще доживеем до възрастта за пенсиониране :] Бачкане до смъртта!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход