Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Да купя или да не купя - това е въпроса!?

Публикувано от ASSETION 
Re: Да купя или да не купя - това е въпроса!?
13-08-2010 - 09:57:51
Quote
zlostyr

Жоанке, като ме цитираш, цитирай целия ми пост.

1. Явор може да си има негови критерии и изисквания. Казах вече, гледам обяви и съм ходил на огледи - сега се предлагат много повече неща в много по-добро състояние и най-вече - завършени. 2005-2008-а се пазаруваше масово на зелено.

2. По-добре с хоби от 5-6 огледа на година отколкото с хоби плащане на колосални лихви на банката и плащане на силикона на 3 мутреси + задно ляво колело на бентли...

3. Това че нямаш нужда от кредити няма никакво отношение по въпроса. Факт е, че сега се отпускат по-лесно кредити от преди една година (информация и от работещи в банки) и освен това в примера на Пантер ставаше дума за това, че сега е нужен много по-малък кредит, за който не би трябвало да има големи проблеми.

4. Какъв чертеж, какъв акт 14, не четеш ли какво пиша - ЗАВЪРШЕНИ, включително старо строителство, от преди 5-10-30 години (не става дума за панели).

Айде със здраве и приятно словоблудстване. *angel*

Хе-хе, цитирам само каквото смятам, че е смислено и може да се обсъжда. Не е моя вината, че от бяс, че жилищата не идват на твоята цена, от време на време (доста често winking smiley говориш глупости. И хич не ми пука ти дали ще купиш, кога и как. Твоя си работа.

Явор го цитирах, защото наистина търси САМО това, което си струва да се купи. Това, което е посочил като изисквания, съвпада на 90 на сто с моите собствени. Останалото нито гледам, нито ме интересува.

Тъй като нямам нужда от кредити, не съм се интересувала лично от темата. Други хора са ми казвали това, което казах. Но ако ти смяташ, че сега ще ти е по-лесно да вземеш кредит, още по-добре за теб. Хубаво е, че живееш с усещането колко ги разбираш нещата, но защо тогава в постовете ти прозира нервност и неудоволтевореност, не знам. Така или иначе, пак твоя си работа. Ако за самочувствието ти е добре да се залъгваш, че ме интересуваш да те зарибявам за каквото и да било - теб или такива като теб, ок, нека така да бъде winking smiley

Ми няма лошо - развивай си хобито, ходи и гледай, щом те кефи winking smiley Приятно гледане! *ok*
Re: Да купя или да не купя - това е въпроса!?
13-08-2010 - 10:06:47
Quote
Muza
Здравей, Joan! smiling smiley

Няма значение, дали са от този град или от друг град. Ако, например, работят в София, а имат родители, имот в провинцията, при загубване на работа, винаги могат да се приберат обратно. Дори, ще им е по-лесно, от колкото ако имат имот в София и то, с кредит. Ако, все пак, решат да останат и трябва да са в София, винаги могат да се обърнат към приятели, временно... Не са само Той, Тя и То... smiling smiley
Хазяинът им може да излезе разбран човек, да намали им наема или ги изчака...

Докато при кредитите - няма никаква опция, освен една - плащане в срок, в противен случай наказателни такси...

Привет, Muza, smiling smiley

Е, а какво правим, ако само единият загуби работата си? Или пък и двамата, но продължават да търсят в София? По принцип си права, но в действителността всички се оплакват, че има намаляват заплатите, че не им стигат парите в София, ама като има кажа "ами идете си в.....", скачат, все едно ги карам да отидат на каторга. Пък и се обиждат, възприемат го като "върви си на село", а аз наистина не влагам такъв смисъл, просто това е логично при тяхната ситуация, ако, разбира се, ми я предават вярно. Самата аз не ги разбирам, но това наблюдавам.

Това с приятелите е малко, как да кажа, абе не че не става, но води до кофти последици. Развалят се приятества така, отношения.

Е, и при кредитите има опции, разсрочване и отлагане във времето и т.н. Но, разбира се, "вилицата" е далеч по-здрава от тази на наема. Както вече казах, има риск. Но пък има и вероятност някога да имаш свое, а при наема такава вероятност няма. Тоест, както винаги се случва в живота, по-високият риск е свързан с полза/възможност. Но сте прави с Тинки, че трябва добре да се смята.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-13 10:07 от Joan.
Анонимен потребител
Re: Да купя или да не купя - това е въпроса!?
13-08-2010 - 10:16:28
Не разглеждай наема като нещо за цял живот, а като начин за натрупване на начален капитал и минимизиране на риска.

Примерно вместо на 20 години да се метнеш да купуваш със заем и без пукнат лев, по-добре поживей под наем 10 години, събери 60-70% от необходимата ти сума пък като улегнеш на 30-35 и са ти ясни приоритетите за жилище - тогава го купи.
Re: Да купя или да не купя - това е въпроса!?
13-08-2010 - 10:20:23
Да купя или да наема - това е въпроса smiling smiley



Quote
Joan
Е, и при кредитите има опции, разсрочване и отлагане във времето и т.н. Но, разбира се, "вилицата" е далеч по-здрава от тази на наема. Както вече казах, има риск. Но пък има и вероятност някога да имаш свое, а при наема такава вероятност няма. Тоест, както винаги се случва в живота, по-високият риск е свързан с полза/възможност. Но сте прави с Тинки, че трябва добре да се смята.

http://www.nytimes.com/interactive/business/buy-rent-calculator.html?_r=2 smiling smiley
Re: Да купя или да не купя - това е въпроса!?
13-08-2010 - 10:35:15
Quote
Тинки Уинки
Не разглеждай наема като нещо за цял живот, а като начин за натрупване на начален капитал и минимизиране на риска.

Примерно вместо на 20 години да се метнеш да купуваш със заем и без пукнат лев, по-добре поживей под наем 10 години, събери 60-70% от необходимата ти сума пък като улегнеш на 30-35 и са ти ясни приоритетите за жилище - тогава го купи.

Това добре, ама само ако доходите ти го позволяват до 30 години да си на този етап. При това, за жената 30 години не са малка възраст за деца, тоест, ако както при ASSETION жилището е поставено преди детето, за жена му нещата загрубяват и аз много добре я разбирам защо го тормози smiling smiley От друга страна, дете може и под наем да се гледа, но пък това са наистина смели жени, като знам нашият наемен пазар какъв е smiling smiley Знам за твоя хазаин, трябва да си го носиш на ръце smiling smiley

Е, всеки си прави сметката, аз чакам 149 Е/кв за жълтите павета, ама без банкови фалити и обезценки на лева - Куку ми е обещал! :]
Re: Да купя или да не купя - това е въпроса!?
13-08-2010 - 11:06:42
Nombre de naissances vivantes pour 100 femmes de chaque age
Брой на живородени деца от 100 жени на дадена възраст



http://www.insee.fr/fr/themes/document.asp?ref_id=ip1220#inter3

Quote
Joan
... При това, за жената 30 години не са малка възраст за деца, тоест, ако както при ASSETION жилището е поставено преди детето, за жена му нещата загрубяват и аз много добре я разбирам защо го тормози smiling smiley

Времената вече са други, сега жените се женят на 30 години
http://www.insee.fr/fr/themes/document.asp?ref_id=ip1220#inter3
и живеят до 95 години yramide_France.PNG" rel="nofollow" >http://fr.wikipedia.org/wiki/Fichiertongue sticking out smileyyramide_France.PNG smiling smiley
Re: Да купя или да не купя - това е въпроса!?
13-08-2010 - 11:24:07
Quote
barbaron

Времената вече са други, сега жените се женят на 30 години
http://www.insee.fr/fr/themes/document.asp?ref_id=ip1220#inter3
и живеят до 95 години yramide_France.PNG" rel="nofollow" >http://fr.wikipedia.org/wiki/Fichiertongue sticking out smileyyramide_France.PNG smiling smiley

Позволи ми да не се съглася с някои неща smiling smiley Вярно е, че се женят късно и още по-късно се сещат за деца. Но ела да видиш в клиниките по стерилитет какво става и колко семейства плащат луди пари и чакат за ин-витро. Имам близък гинеколог с такава клиника. Увеличаването на възрастта за първо дете е катастрофално за раждаемостта, а тя и без това е трагична smiling smiley Вярно, че медицината напредва, но има хиляди двойки, които само по тази причина остават без деца (не го пожелавам никому!) Освен възрастта сама по себе си, която увеличава шанса от дефектиране на системата, също влияние имат и противозачатъчни, и аборти. Едно е на 18 да почнеш да раждаш, прясно надарена с репродуктивни способности, друго е да чакаш до 30, а междувременно пиеш хапчета, дето ти разказват играта на яйчниците, да не говорим за миоми, тумори и всякакви усложнения. Разбира се, тези неща няма да ги прочетеш на опаковките на хапчетата winking smiley - сещаш се защо. Но Природата не търпи игрички с нея winking smiley а повечето жени знаят тези неща. Но отлагането е точно заради кариера и/или материални придобивки като жилище. Цивилизация smiling smiley И не без значение е ранното започване на полов живот, което съчетано с нежелана бременност/аборти и хапчета, в комбинация с късно желани за деца, пак води до повишен стерилитет. Все пак ако почнеш на 15 и чакаш до 30, имаш 15 години да се третираш по всякакъв начин и да се повредиш,а ако започнеш на 18, а на 20 искаш дете, тогава имаш само 2 години.

Е, на 95 май само Сара, на Аврам жената, е заченала :]

"По последни данни на Националния статистически институт в края на миналата 2009 година населението на България наброява 7 563 710 души. Приблизително 2 милиона са хората, намиращи се в така определената детеродна възраст (по последни данни на Националния Статистически Институт за възраст от 20 до 40 години, ражданията в по-късна трудоспособна възраст са рядкост - 1023 от общо 80 956 за 2009 г.). По данни на Българската асоциация по стерилитет и репродуктивно здраве в страната има между 200 000 и 250 000 семейни двойки, които са засегнати от стерилитет. Дори простият аритметичен пример показва сериозността на проблема, защото тук не става думи за души, а семейства, а какво се получава, ако се вземат предвид формулите, с които работи демографията..."

От един милион двойки в детеродна възраст между 1/5 и 1/4 са засегнати от стерилитет - и това ако не е тревожно!



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-08-13 11:35 от Joan.
Анонимен потребител
Re: Да купя или да не купя - това е въпроса!?
13-08-2010 - 11:57:46
Joan, имаш грешна представа за живота под наем.
Може би си представяш, че през година-две те гонят, имаш постоянно проблеми с хазяите и т.н.
Аз като човек на ти с живота под наем да ти кажа, че квартира смяням на 6-7 години - като има нужда от разширение.
Гледам хората около мен, които са под наем, също се задържат доста време на едно и също място.
Ако едно семейство не може да спестява докато живее под наем не виждам как ще плаща вноски по ипотека.
Мина вече времето когато наема беше колкото вноска на 100% заем за подобно жилище.
Както Барбарон е писал жените започнаха да раждат по-късно - и те кариера градят.
Освен това доста разводи има още преди да има деца.
Да оставим, че на 20 хората са неориентирани и днес едно им харесва, утре други, днес работят в Младост утре в Люлин.
Та надали най-доброто за едно семейство е от гражданското и в банката.

П.С. не аз нося хазяина на ръце, а той мене smiling smiley
Re: Да купя или да не купя - това е въпроса!?
13-08-2010 - 12:01:11
Спри се малко, така обрисува "процесите " при жените, че ми се повдигна. Ми те ходещи развъдници на болести и стигнат ли 30- те вече вече ги отпиши ( и без да разтягаш локуми как не всички, ама повечето за които знаеш, кой приятел ти казал, дъра- бъра и т.н.).
Re: Да купя или да не купя - това е въпроса!?
13-08-2010 - 13:20:15
avatar
Quote
Joan
Ми няма лошо - развивай си хобито, ходи и гледай, щом те кефи winking smiley Приятно гледане! *ok*

Ми няма лошо, ще продължавам да го развивам, за разлика от тези, които те слушаха преди 3-4 години, които сега си развиват хобито да плащат лихви. winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход