Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Навлизаме във фаза 12 на имотния балон

Публикувано от greenbul 
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
29-05-2011 - 23:19:42
avatar
Quote
dodo2
А аз съм на мнение, че хората, които взеха кредити 2007-2008 и купиха на тройни цени (а с тези лихви реално на шесторни-деветорни цени) са тези, на които им е бил спрял токът и не са могли да си включат калкулаторите. С други думи - изключително зле с главата.
Да се нарича това "кураж" е грешка, правилното е "чиста глупост".

Да, ти си все последна инстанция и най- умния.
Хайде, нали си на ти с математиката- вместо да философстваш, сметни какъв процент от всичките, купили жилища, имат проблем.
100% са купилите жилища
30% от тях- с ипотека
20% от тези 30% са лоши и преструктурирани кредити.
Грийнбула се ошумолява, да видим дали и ти ще се направиш на разсеян.
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
29-05-2011 - 23:34:40
Quote
dodo2
Quote
камелия
Хората, които имаха куража да вземат кредит, са предимно семейства с деца. Затова и са направили тази стъпка.

А аз съм на мнение, че хората, които взеха кредити 2007-2008 и купиха на тройни цени (а с тези лихви реално на шесторни-деветорни цени) са тези, на които им е бил спрял токът и не са могли да си включат калкулаторите. С други думи - изключително зле с главата.
Да се нарича това "кураж" е грешка, правилното е "чиста глупост".

Като си толкова умен - дали си и толкова богат? Дървен философ.
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
29-05-2011 - 23:41:13
Quote
dodo2
Quote
камелия
Хората, които имаха куража да вземат кредит, са предимно семейства с деца. Затова и са направили тази стъпка.

А аз съм на мнение, че хората, които взеха кредити 2007-2008 и купиха на тройни цени (а с тези лихви реално на шесторни-деветорни цени) са тези, на които им е бил спрял токът и не са могли да си включат калкулаторите. С други думи - изключително зле с главата.
Да се нарича това "кураж" е грешка, правилното е "чиста глупост".

А и да кажеш, че не бяха предупредени ...
Не знам, аз на камелия много и вярвам щото е голям професионалист и честен брокер. Щом казва, че да платиш между 3 и 6 апартамента и да получиш панел в теминален стадии не е една житейска трагедия, сигурно е така. Аз щях да се чуствам ужасно прецакан.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
29-05-2011 - 23:41:46
avatar
Quote
hunterA
Кой ще плаща пенсия на Камелия и Сид ???
:}:}:}:}:}:}:}:}
Почти на 100% съм сигурен в следните неща:
1.Ъпърите и ипотекарите /понятията не се припокриват/ са на 90% с поколение и бъдеща пенсия.
2 Сривльовците и квартирантите са на 90% от вечните ергени и моми - псевдобизнесмени без никаква идея за гарантирано бъдещо вземане. Личи си по тъпизмите с хайвери и уискита. Аз си позволявам качествен алкохол и храна, без да ходя да се гъзя по разни барчета или да дам за нещо 20-тократно повече от това колкото струва и да се правя на тарикат. Е това са балъци, не са тарикати. И вечни квартиранти-дегенерати, както и самци бъдещи наркомани и алкохолици или такива които ще доживеят дните си обиколени от котки или в някой дом за лица с психични отклонения. Пък тогава и 149 Е да е станало, те няма да са в течение на новините, щото ще са обект на социалните служби или на червеите.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-05-29 23:42 от sid 40.
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
30-05-2011 - 00:18:42
avatar
Quote
greenbul

А и да кажеш, че не бяха предупредени ...
Не знам, аз на камелия много и вярвам щото е голям професионалист и честен брокер. Щом казва, че да платиш между 3 и 6 апартамента и да получиш панел в теминален стадии не е една житейска трагедия, сигурно е така. Аз щях да се чуствам ужасно прецакан.

Няма опасност да се чувстваш прецакан- нали го изяснихме отдавна.
Ще сметнеш ли процентите на хората с лоши и преструктурирани кредити?
Поне имай мъжеството да кажеш, че не ти изнася, вместо да продължаваш да се изживяваш като бог.
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
30-05-2011 - 00:39:02
avatar
Ками, кой ти каза, че на 100 купувачи, едва 30% са с ипотека?
Още през 2007-ма имаше достатъчно инфо, че купуващите с банков кредит са 75% от купувачите на пазара.
Така че, айде ако може без такива плоски опити за манипулиране на форума, а?
Учи се от Тинки, той поне го прави интелигентно.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
30-05-2011 - 00:46:06
Quote
камелия
Quote
greenbul

А и да кажеш, че не бяха предупредени ...
Не знам, аз на камелия много и вярвам щото е голям професионалист и честен брокер. Щом казва, че да платиш между 3 и 6 апартамента и да получиш панел в теминален стадии не е една житейска трагедия, сигурно е така. Аз щях да се чуствам ужасно прецакан.

Няма опасност да се чувстваш прецакан- нали го изяснихме отдавна.
Ще сметнеш ли процентите на хората с лоши и преструктурирани кредити?
Поне имай мъжеството да кажеш, че не ти изнася, вместо да продължаваш да се изживяваш като бог.

Бих сметнал но нямам корекните данни. Аз не познавам човек купил 2007-2008 без кредит нито един, но все пак аз съм в сфера, където заплатите рядко надминат 5-6 000 лева. В други сектори от икономиката може да има по-заможни хора. Трябва ми информация колко са реалните и фиктивните сделки за периода за да смятам каквото и да е.

А и още нещо. Защо само свръх прецаканите считаш за прецакани? Всеки които се лишава от нещо в ежедневието си, а е купил на тройна цена се е прецакал яко. Не говоря за черен хайвер, а за най-елементарни неща като да караш нов автомобил поне две ваканции в чужбина една за море и една за ски, да се храниш нормално, да не пазаруваш от Илиянци и т.н.

Ти ми кажи колко от хората не са прецакани и живеят нормален живот без лишения за сметка на "инвестицията" на живота им.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
30-05-2011 - 00:55:32
avatar
Quote
valsodar
Ками, кой ти каза, че на 100 купувачи, едва 30% са с ипотека?
Още през 2007-ма имаше достатъчно инфо, че купуващите с банков кредит са 75% от купувачите на пазара.
Така че, айде ако може без такива плоски опити за манипулиране на форума, а?
Учи се от Тинки, той поне го прави интелигентно.



Какъв е процента на купилите с ипотека, можеш да сметнеш като прегледаш вписванията.
Вярно, че са дадени всичките продажби- не само жилища, но все пак е някакъв ориентир. Ако се сетиш, потърси и от друго място.
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
30-05-2011 - 01:48:39
avatar
Quote
greenbul
Ти ми кажи колко от хората не са прецакани и живеят нормален живот без лишения за сметка на "инвестицията" на живота им.

Ей това не се отчита от статистиката.

Аз познавам тамън двама, купили 150-200 м2 баш когато не трябва с вноски по над 4000 лева, които са пред нервна криза и всичко свързано с това в семейството и наоколо.

А онзи пример, който дадох за Надежда? 1200 евро/м2 и то с кредит? Сигурно не е на продан, обаче или има развод, или някой ходи през ден със синини. Надали възхвалява брокера си за съвета "купувай, че утре е двойно", ще спестя кой е.

Само да допълня, че щом сега няма масови самоубийства на брокери от угризения на съвестта (заради "посредничества" като горното), значи сте егати дебелокожите създания с оправдания "ама той клиентът сам си взима решението, ние само седим и се кискаме отстрани".


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
30-05-2011 - 02:01:42
avatar
Quote
камелия
Quote
dodo2
А аз съм на мнение, че хората, които взеха кредити 2007-2008 и купиха на тройни цени (а с тези лихви реално на шесторни-деветорни цени) са тези, на които им е бил спрял токът и не са могли да си включат калкулаторите. С други думи - изключително зле с главата.
Да се нарича това "кураж" е грешка, правилното е "чиста глупост".

Да, ти си все последна инстанция и най- умния.
Хайде, нали си на ти с математиката- вместо да философстваш, сметни какъв процент от всичките, купили жилища, имат проблем.
100% са купилите жилища
30% от тях- с ипотека
20% от тези 30% са лоши и преструктурирани кредити.
Грийнбула се ошумолява, да видим дали и ти ще се направиш на разсеян.

На този въпрос може само да се гадае. Който е купил жилище но не с ипотека, пък е взел приличен потребителски кредит "за ремонт". Ако не беше плащал за жилище, нямаше да има нужда и от пари за ремонт а сега да се чуди откъде да ги връща.

Значи най-общо отговорът е % на лошите кредити (и ипотечни и потребителски) и още примерно два пъти отгоре за тези, които не са лоши, но си броят стотинките. Така на око бих казал 50%-60%, а то имаше и статистика, мисля, която сочеше такъв процент на хората, които изпитват сериозни затруднения с кредита - към 70%, махаме 10-20%, които не са заради жилище, а заради "плазма като на Пешу и голф 2 като на др. Иванов с всички екстри" и идва на 50-60%. Да го закръглим на 50%.


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход