Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените са достигнали дъното ... иде срив!

Публикувано от greenbul 
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
04-02-2011 - 19:27:41
Ми те ако така продължават да се движат цените,няма да се изненадам ако февруари се окаже още по-добър,в сравнение с миналата и по-миналата година.За това поне имаме статистика...официална...нищо,че излиза малко късно.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
04-02-2011 - 22:16:41
avatar
Quote
Jim
Ерта, не би ли могъл да използваш едни е същи мерни единици? Ако си искал 500Е/кв.м. то кажи и каква е отстъпката на кв.м.. Ако отстъпката е 1500 Е, то каква е била цената на гарсониерата в Евро? И по същия начин да кажеш колко е комисионната в Евро, само от теб или и от продавача?
И защо е този предварителен договор, да не би купувача да ги няма парите в наличност?
.......................
Ти да не искаш да ти каже и точната сума на продажбата и квадратурата на апартамента? Нима ти си този, който шмекерски се е опитвал да заобиколи агенцията и после си останал с пръст в устата?smiling smiley
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
04-02-2011 - 22:20:10
avatar
Quote
Erta
Уважаеми форумци,
Ето ви малко вести от реалността:
Наследихме гарсониера-лукс в Пловдив - Тракия. На 9.12.2010 я обявихме за продажба с брокерска фирма за 500Е/кв.м с възможност за коментар, тъй като е в много лошо състояние, макар и на добро място.
Вчера, 03.02.2011, подписахме предварителния договор и купувачът капарира.
Отстъпката, която направихме, е около 1500Е общо.
Комисионна на агенцията - 2%.
По думите на брокерите е имало доста клиенти, които отначало са се опитвали силно да подбият цената и после са останали изненадани, че все пак апартаментът се е продал на цена,близо до обявената.
Един даже узнал наш тел.номер и се опита да ни убеди да заобиколим фирмата. И през ум не ни мина да го направим.
Така че керванът си върви, а отстрани си...коментират

Quote
Erta
Уважаеми форумци,
Ето една реална задача за светлите умове тук, от които търся съвет
В края на миналата година почина най-големият брат на майка ми - ерген, със собствен апартамент в Пловдив, ЖК "Тракия", голяма гарсониера по БДС. Той там не е живял, така че нищо не е правено по нея.
Наследниците са трима - майка ми, сестра й и другият брат.

Никой няма да живее там, нито иска да купува апартамента от другите наследници.
Тъй като апартаментът си има разходи, а може да стане и някоя авария, аз настоявам, макар да не съм пряк наследник, пред останалите да се продаде час по-скоро.

Вашето мнение?

Целевата група на купувачите ще бъдат хора, които искат да се преместят по-близо до родители или до деца, млади семейства или възрастни двойки.
Естествено, той ще бъде обявен в агенция и ще седи там до продажбата
Въпросът е само дали да се обяви веднага, или да се чакат някакви неизвестни по-добри времена?
То че ще се чака доста от обявата до продажбата е ясно, и все пак?

Само моля форумците да се въздържат от коментари от типа, че съм брокер, че правя сондажи и други глупости. Въпросът е семеен и актуален
Използвам готовата тема, защото ми се видя най-близо до моя проблем

Очаквам отзиви*write*

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
04-02-2011 - 22:24:25
avatar
Quote
Jim

И защо е този предварителен договор, да не би купувача да ги няма парите в наличност?

Защото така правят интелигентните хора- в предварителния договор се описват условията на сделката, както и истинската й цена.
Предварителният договор дава възможност на купувача да реагира на неща, които може да е недовидял...........
Предварителният договор защитава и двете страни- продавача от изнудване да свали още цената и купувача- от изнудване с покачване на цената.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
04-02-2011 - 23:26:19
Теоретици, какво да ги правиш.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
04-02-2011 - 23:33:23
avatar
Quote
Imotko
Теоретици, какво да ги правиш.
...............
Вечно некупуващи наблюдатели-облюдъци:]
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
04-02-2011 - 23:47:02
avatar
А Имотко се е напазарувал за 50 години напред :}

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Jim
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
05-02-2011 - 01:41:24
Quote
СТОПАНИН ... .
.......................
Ти да не искаш да ти каже и точната сума на продажбата и квадратурата на апартамента? Нима ти си този, който шмекерски се е опитвал да заобиколи агенцията и после си останал с пръст в устата?smiling smiley
Не, не съм и Пловдив не ме интересува изобщо. Да, бих искал да ми каже подробности, нещо срамно ли има? От реалните сделки се получава най-точна представа за пазара, а не от приказките по форумите.

Камелия, предварителният договор не е признак за интелигентност. Той се прави в случаите, когато едната страна не е готова (или няма да бъде готова за ден-два-три) за сделката - или продавачът няма необходимите документи, или купувачът няма парите в наличност. И какво ще стане ако го няма този договор? Може някой друг да предложи повече пари и да купи апартамента - лош вариант за купувача, но добър за продавача. Или купувачът намери по - хубав/евтин апартамент - лошо за продавача, но добре за купувача. Нямам нищо против тези договори, ама чак да са тест за Менса...
bah
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
05-02-2011 - 08:38:09
avatar
Quote
Jim
Камелия, предварителният договор не е признак за интелигентност.
Може някой друг да предложи повече пари и да купи апартамента - лош вариант за купувача, но добър за продавача. ...

Реална ситуация от вчера.
Моите познати, които си търсят двустаен панел в най-крайния квартал на Варна попаднаха на някакъв наглец, който им казал: аз имам предварителен договор, ама ако вие дадете малко повече, онези, ще ги отсвиря.
Не съм му чел предварителния договор и клаузите в него, но ситуацията е гадна.
Апартамента в кв.Владиславово бл.309 ет.1, гледам, че го рекламират 10-тина агенции все още, като активна оферта.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-02-05 08:39 от bah.
1.9
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
05-02-2011 - 10:48:11
Quote
Erta
Уважаеми форумци,
Ето ви малко вести от реалността:
Наследихме гарсониера-лукс в Пловдив - Тракия. На 9.12.2010 я обявихме за продажба с брокерска фирма за 500Е/кв.м с възможност за коментар, тъй като е в много лошо състояние, макар и на добро място.
Вчера, 03.02.2011, подписахме предварителния договор и купувачът капарира.
Отстъпката, която направихме, е около 1500Е общо.
Комисионна на агенцията - 2%.
По думите на брокерите е имало доста клиенти, които отначало са се опитвали силно да подбият цената и после са останали изненадани, че все пак апартаментът се е продал на цена,близо до обявената.
Един даже узнал наш тел.номер и се опита да ни убеди да заобиколим фирмата. И през ум не ни мина да го направим.
Така че керванът си върви, а отстрани си...коментират

Браво, Майна! Това е удар на джакпота с такава цена в Гетото на Филибето.
Купувача или има силно привличане към локацията или не е в час.
Защото в Тракия има и доста по-ниски цени за сходно жилище.
Пловдив вече отстъпва по значимост от Варна. С малко инфраструктура и комуникации, пред него ще излязат Бургас и Русе.
Няма хляб за всички във Филибето, Майна. Така, че цените там ще са доста по-надолу от софето.
За протокола - и аз съм Майна, но от 5г. съм в Големото село и не планирам връщане.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход