Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените са достигнали дъното ... иде срив!

Публикувано от greenbul 
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
15-01-2011 - 22:27:34
Хмммм, 2010-а отлетя, а сривът май нещо не се случи........
Какви са прогнозите за 2011-а ?
Ще гледаме ли филма "149" и кога?
*xxx*
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
15-01-2011 - 22:30:19
Quote
bah
Quote
Imotko
Quote
OwnerBG
Ами не става със заплата. Който не го разбра, сега му е гореща супата.
Дали всичките, бедни ми Грийнбуле, дали всичките 98% толкова са го закъсали, колкото ви се ще и привижда. Май не. Май не са повече от 3-4%.
Имотко, според мен 3 - 4% са я закъсали здраво (безднадежно), а други 10% изпитват затруднения. Тези 10% разчитат на помощ от роднини, приятели и се надяват държавата да се вдигне икономически, те да се върнат на старите си добри заплати и да заживеят нормално, като кредитните вноски да не се отразят на стандарта им на живот. Времето, ще покаже ............

Не знам при вас как е но моите познати с кредити здраво го закъсаха. Ходят ни живи ни умрели. Бълнуват някакъв изход от кризата и се чудят как да си намерят работа в чужбина. Да се говори за 3-4% закъсали при официални 17-18% ми се вижда нелепо. Близо 1/3 от ипотекарите си направиха грешно сметката и ще загубят жилищата.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
15-01-2011 - 22:59:17
Нещо не си даваш сметка колко са "1/3 от ипотекарите" и какво значи една трета от жилищните кредити да изгърмят и пишеш напълно необосновани и несвързани неща. Не че в тоя форум сливльовците са били задължавани или от тях е било очаквано да обосновават твърденията си с нещо повече от "моите познати с кредити здраво го закъсаха, ходят ни живи, ни умрели".
Боравиш с цифрите като с кубчета за игра - едно отляво, едно отдясно и едно по средата. Бравоооо. Сега да чакаме и срива /от две години го чакаме/ и да събираме парички, за да купим на една четвърт от цената жилищата на нещастните ипорекари. Ха,ха,ха, сривльовски надежди.
Да ти имах и познатите, виж там каква среда се движиш, сред моите познати с кредити няма нито един, който да е умрял от глад или да не може да си погасява кредитите.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
15-01-2011 - 23:04:48
avatar
Аз мисля, че много по-умрял от глад е този на когото въобще не дадоха, не дават и няма да дадат кредит. Този на когото са дали все пак е показал платежоспособност и обезпечение! Ай тихо че ще си гледам "осма миля".:]
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
02-02-2011 - 17:03:18
avatar
Quote
greenbul
Quote
bah
Quote
Imotko
Quote
OwnerBG
Ами не става със заплата. Който не го разбра, сега му е гореща супата.
Дали всичките, бедни ми Грийнбуле, дали всичките 98% толкова са го закъсали, колкото ви се ще и привижда. Май не. Май не са повече от 3-4%.
Имотко, според мен 3 - 4% са я закъсали здраво (безднадежно), а други 10% изпитват затруднения. Тези 10% разчитат на помощ от роднини, приятели и се надяват държавата да се вдигне икономически, те да се върнат на старите си добри заплати и да заживеят нормално, като кредитните вноски да не се отразят на стандарта им на живот. Времето, ще покаже ............

Не знам при вас как е но моите познати с кредити здраво го закъсаха. Ходят ни живи ни умрели. Бълнуват някакъв изход от кризата и се чудят как да си намерят работа в чужбина. Да се говори за 3-4% закъсали при официални 17-18% ми се вижда нелепо. Близо 1/3 от ипотекарите си направиха грешно сметката и ще загубят жилищата.

Ха те в чужбината само тях чакат smiling smiley
PMP
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
02-02-2011 - 17:46:31
Quote
Imotko
Нещо не си даваш сметка колко са "1/3 от ипотекарите" и какво значи една трета от жилищните кредити да изгърмят и пишеш напълно необосновани и несвързани неща. Не че в тоя форум сливльовците са били задължавани или от тях е било очаквано да обосновават твърденията си с нещо повече от "моите познати с кредити здраво го закъсаха, ходят ни живи, ни умрели".
Боравиш с цифрите като с кубчета за игра - едно отляво, едно отдясно и едно по средата. Бравоооо. Сега да чакаме и срива /от две години го чакаме/ и да събираме парички, за да купим на една четвърт от цената жилищата на нещастните ипорекари. Ха,ха,ха, сривльовски надежди.
Да ти имах и познатите, виж там каква среда се движиш, сред моите познати с кредити няма нито един, който да е умрял от глад или да не може да си погасява кредитите.

Всичките са от хай-лайфа...безимотко, толкова си прозрачен...
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
02-02-2011 - 18:06:42
Преки наблюдения върху бизнеса от последните месеци: Оцелява този бизнес, който обитава СОБСТВЕНИ

площи а не под наем. В момента тече масова миграция от по-скъпи офиси и магазини към по-евтини,

но тече. Вярно, че е сурова икономическа зима, но без подслон не става а той все нещо струва.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
02-02-2011 - 20:58:53
Quote
ivorad
Хмммм, 2010-а отлетя, а сривът май нещо не се случи........
Какви са прогнозите за 2011-а ?
Ще гледаме ли филма "149" и кога?
*xxx*
Той започна. В провинцията 149 е реалност.Защо бързаш?Трябва да е бавно, защото ако е бързо, работата е много зле!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-02 21:13 от paio.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
02-02-2011 - 21:16:24
avatar
Quote
ivorad
Хмммм, 2010-а отлетя, а сривът май нещо не се случи........
Какви са прогнозите за 2011-а ?
Ще гледаме ли филма "149" и кога?
*xxx*

Quote
paio
Той започна. Защо бързаш?Трябва да е бавно, защото ако е бързо, работата е много зле! Настани се удобно и се приготви за много дълга сапунка. По-тъпа от латиносериал.Толкова бавен, че на моменти сякаш е на пауза. Особено тая година, заради изборите. И много слаби актьори! Това брокери, собственици, инвеститори, политици не са си научили репликите даже. Един казва в една тъжна сцена, че предпочита да умре отколкото да продава под себестойност. Явно нещо не е чел правилно сценария. И умря, (във филма де!)

А ,не така! Не може да предричаш крах, спад, срив на 149$/ кв.м. още от 2005г. и през 2011 да кажеш, че бързаме ако питаме защо още не се е осъществил.*stop*
Когато фактите говорят, прогнозиращите, не научили репликите си, би трябвало да се оттеглят в мълчание и да преосмислят тезите си.
В противен случай рискуват силно да наподобят балон, пълен с горещ въздух............:]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-02 22:23 от камелия.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
02-02-2011 - 22:27:59
avatar
Фазата на отричането обикновено е когато все още не е съвсем ясно какво става. Но да отричаш нещо, което вече се е случило, тогава името е по-скоро "Фаза на затъпяването".

Както бе казано по-преди следните две твърдения са еквивалентни, нека всеки си избере това, което по му харесва:
ако някой е имал налични пари през 2008ма, то днес:
а) ще изразходи с 50% по-малко за покупка на същото жилище (35% спад и 15% лихви);
б) ще може да си купи със 100% по-голямо жилище отколкото преди.

Не е ли това срив на практика вече свършен факт? Е!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход