Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените са достигнали дъното ... иде срив!

Публикувано от greenbul 
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
03-02-2011 - 21:07:05
avatar
Quote
crazy_pesho
Момчета, ай стига с тая София бре, писна ми от Люли мюлин и имотите на Вувузел31(Стопанин) :]

Давайте по некое коментарче и за нас провинциалните безИмотници, и ние сме потенциални клиенти с повечко доходи, и с повечко спокойствие, и с желание да харчим :]
......................
Добре, айде да ти шитна еднатриетажна къща на 19 км. от гр.Радомир, с обща големина на парцела 1300кв.м. за скромната сума от Е50 000
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
03-02-2011 - 21:17:29
Quote
crazy_pesho
Момчета, ай стига с тая София бре, писна ми от Люли мюлин и имотите на Вувузел31(Стопанин) :]

Давайте по некое коментарче и за нас провинциалните безИмотници, и ние сме потенциални клиенти с повечко доходи, и с повечко спокойствие, и с желание да харчим :]

Прав е, човекът. Да кажем нещо и за прованса (то не че целия Българистан не е една европейска провинция, ама айде). Ще го кажа в стих:

Яжти, пийти и сирети! – (О-да)

Яжти, пийти и сирети,
лебец в бобеца топнети,
салатка си нарижети
и ракийца наточети.

Яжти, пийти и сирети,
тиливизора пуснети,
гледайти, но ни мислети,
вярвайти и съ чудети.

Яжти, пийти и сирети,
псувайти, но си сидети,
кучитатата спасети,
кучешки живот водети.

Яжти, пийти и сирети,
на дицата помогнети,
есимесчи изпратети
и наздравица вдигнети.

Яжти, пийти и сирети,
„Сделка или не“ ришети,
есимесчи пак пратети
за игра съ запишети.

Яжти, пийти и сирети,
чалга силно си пуснети,
върху масата скочети
и един гюбек фърлети.

Яжти, пийти и сирети,
яко, яко изпърдети
и жината опънети.
Кеф голям, нали? Кажети?

Яжти, пийти и сирети,
данъците си платети,
кредитите си върнети
и трудети съ, трудети.

Яжти, пийти и сирети.
Нямате пари! Ни щети?
Ощи малко потърпети -
само докато умрети.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
03-02-2011 - 22:18:36
smiling smiley И това му харесвам на прованса, в сравнение със сф, тук само за 50к говорим за къщи на етажи, декари двор.. и т.н.
ха наздраве на столичани *drunk*
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
04-02-2011 - 09:23:28
Quote
landstar
...подобряване на инфраструктурата, на Люлин 3 - магистрала, молове, запазване на зелените площи, модернизиране на околните обекти,
саниране на панелките.

Моето уважение към "професионалните" консултанти по недвижими имоти smiling smiley Но и ние"'неграмотните" си имаме право на мнение, все пак smiling smiley.
Мечтите са хубаво нещо, но реалниостта е нещо по-различно. Всички тези работи дето ги пишеш са прекрасни, но има един "малък" проблем - те стават с пари. Аз Люлин 3 го взех само за пример, но така и така сме го подкарали да продължим с него. Да приемем. че там има 6000 апартамента, средно по 70 квадрата и в микро района живеят 20000 души /не претендирам за голяма точност в числата, но все пак орентировъчно/. Едно добро саниране е 150-200 Евро/м2. Ако 5000 апартамента се санират това прави 5000х70х150=52 милиона Евро.. Ако сложим и другите инфраструктурни подобрения /магистрала, магазини, паркове, тротоари, улици в района и т.н./ сумата много лесно ще набъбне до 150 милиона Евро по днешни цени. Въпросът - е от къде ще дойдат тези пари. Аз лично не вярвам богат арабски шейх или мощен американски REIT да насочат инвестиции точно към Люлин 3. Това не се случи дори в годините на бума 2006-2008 и за мен е много малко вероятно да стане в следващите 5-10 години. Единственото реалистично финансиране за такива инфраструктурни проекти е вътрешното. И тук е проблема - БГ е страна с БВП от едва 63 милиарда лева, което при население от оклоло 7 милиона прави едва 9000 лева /4500 Евро/ на глава от населението. Инвестиция от 150 милиона евро за 20000 човека е 7500 Евро на човек или 1.67 пъти БВП за 2009. Едва ли има и 2-3 страни в света, които могат да си позволят да инвестират в инфраструктурен проект с локално значение /не смятам, че Люлин 3 е национален приоритет/ сума равна на 1.67 БВП. За мен извода е, че това което си написал по-горе за Люлин 3 ще си остане една нереализирана красива мечта, поне в обозримото бъдеще. Затова реалните пари, доколкото ги има, ще бъдат насочени към нещо по-земно, което е вече налично и изградено до някакво прилично ниво - Изток, Бъкстон, Хиподрума, Разсадника и т.н. А квартали като Люлин 3 все пак трябва да са щастливи, ако успеят да избегнат съдбата на печално известния Ямболски Блок No 20.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
04-02-2011 - 10:06:40
Quote
crazy_pesho
Момчета, ай стига с тая София бре, писна ми от Люли мюлин и имотите на Вувузел31(Стопанин) :]

Давайте по некое коментарче и за нас провинциалните безИмотници, и ние сме потенциални клиенти с повечко доходи, и с повечко спокойствие, и с желание да харчим :]

Да се включа и аз от името на провинциалните безИмотници:

През м.януари 2011 продадох последният останал апартамент в жил. блок, който простроих и пуснах в експлоатация 2008. Цената на м.кв. е 440 евро. След всичката бълвоч във форума много се чудих дали да споделя тази информация, ама просто пи писна от тези 149 на квадрат. На всичкото отгоре имам поне още 4-5 запитвания за другия блок, дето строя и е 2/3 готов.

Та това за тъпата провинция...
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
04-02-2011 - 10:10:36
avatar
Quote
Seira
Quote
landstar
...подобряване на инфраструктурата, на Люлин 3 - магистрала, молове, запазване на зелените площи, модернизиране на околните обекти,
саниране на панелките.

Моето уважение към "професионалните" консултанти по недвижими имоти smiling smiley Но и ние"'неграмотните" си имаме право на мнение, все пак smiling smiley.
Мечтите са хубаво нещо, но реалниостта е нещо по-различно. Всички тези работи дето ги пишеш са прекрасни, но има един "малък" проблем - те стават с пари. Аз Люлин 3 го взех само за пример, но така и така сме го подкарали да продължим с него. Да приемем. че там има 6000 апартамента, средно по 70 квадрата и в микро района живеят 20000 души /не претендирам за голяма точност в числата, но все пак орентировъчно/. Едно добро саниране е 150-200 Евро/м2. Ако 5000 апартамента се санират това прави 5000х70х150=52 милиона Евро.. Ако сложим и другите инфраструктурни подобрения /магистрала, магазини, паркове, тротоари, улици в района и т.н./ сумата много лесно ще набъбне до 150 милиона Евро по днешни цени. Въпросът - е от къде ще дойдат тези пари. Аз лично не вярвам богат арабски шейх или мощен американски REIT да насочат инвестиции точно към Люлин 3. Това не се случи дори в годините на бума 2006-2008 и за мен е много малко вероятно да стане в следващите 5-10 години. Единственото реалистично финансиране за такива инфраструктурни проекти е вътрешното. И тук е проблема - БГ е страна с БВП от едва 63 милиарда лева, което при население от оклоло 7 милиона прави едва 9000 лева /4500 Евро/ на глава от населението. Инвестиция от 150 милиона евро за 20000 човека е 7500 Евро на човек или 1.67 пъти БВП за 2009. Едва ли има и 2-3 страни в света, които могат да си позволят да инвестират в инфраструктурен проект с локално значение /не смятам, че Люлин 3 е национален приоритет/ сума равна на 1.67 БВП. За мен извода е, че това което си написал по-горе за Люлин 3 ще си остане една нереализирана красива мечта, поне в обозримото бъдеще. Затова реалните пари, доколкото ги има, ще бъдат насочени към нещо по-земно, което е вече налично и изградено до някакво прилично ниво - Изток, Бъкстон, Хиподрума, Разсадника и т.н. А квартали като Люлин 3 все пак трябва да са щастливи, ако успеят да избегнат съдбата на печално известния Ямболски Блок No 20.

Много верни разсъждения, но с "малки неточности".
В панелно саниране, не може да се вложат 200Е на квадрат по никакъв начин.Е разбира се ако не се треснат някои супер модерни консултанти.
Ама умре им времето на подобни номера.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
04-02-2011 - 10:56:18
Quote
OwnerBG


Много верни разсъждения, но с "малки неточности".
В панелно саниране, не може да се вложат 200Е на квадрат по никакъв начин.Е разбира се ако не се треснат някои супер модерни консултанти.
Ама умре им времето на подобни номера.

Колегата е искал да каже 200 Е на апартамент, като това се разбира после, след като умножава по 5000 апартамента !Допуснал е грешка от емоционалната инерция!:]
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
04-02-2011 - 11:06:57
В моята калкулация съм оценил реновирането на апартамент от 70 м2 на 10500 Евро. При положение, че става дума за подмяна на изолации, дограма, ВиК, ел. инсталации и др. сумата ми се вижда реалистична. Аз не съм строителен специалист и може да съм сбъркал в сметките, за което моля да бъда коригиран. smiling smiley
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
04-02-2011 - 11:21:49
Quote
Seira
В моята калкулация съм оценил реновирането на апартамент от 70 м2 на 10500 Евро. При положение, че става дума за подмяна на изолации, дограма, ВиК, ел. инсталации и др. сумата ми се вижда реалистична. Аз не съм строителен специалист и може да съм сбъркал в сметките, за което моля да бъда коригиран. smiling smiley

Това всичкото,което изброяваш трудно ще надхвърли 1500 ?.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
04-02-2011 - 11:32:57
Можеш ли да ме свържеш със фирма, коиато да го направи това за 1500 Евро? Имам един монолит 3 стаи и бокс от 1965 /74 квадрата по НА/, който искам да му сложа PVC, да му направя една по-добра изолация и да му подменя ел и В&К инсталациите. Преди 2 години се свързах с една фирма за дограма и те ми поискаха 3500 лева само за дограмата /3 камерна немски профил казаха/, добре че не съм се навил smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход