Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените са достигнали дъното ... иде срив!

Публикувано от greenbul 
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
09-02-2011 - 13:48:35
avatar
Quote
kokoex


За съжаление и повечето собственици, дори и без ипотеки живеят зле. И също са готови на дори по-големи компромиси отколкото така наречените "чужденци". Така че не прехвърляйте вината за собственното си положение върху другите.

Не е прехвърляне на вина, а назоваване на проблема. Който съществува както в България, така и навън.
Но, това е друга тема.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
10-02-2011 - 13:30:47
Quote
камелия
Quote
kokoex

Само да попитам, а собственниците е забранено да ги съкращават от работа - така ли? И ако ги съкратят и са кореняци - те накъде да хванат?

Няма никъде да хванат- ще търсят работа, ще станат и чистачи, ако трябва. Но никой няма да ги изгони от жилището им . А ако видят зора, винаги могат да го продадат и да купят по- малко или в друго населено място.....
Просто, човек със собственост, има изход.

Супер некоректно твърдение.
Защо сравняваш хора, които имат някакъв имот, с такива, които нямат нищо? Ми браво, открихме топлата вода - по-добре богат и здрав, от колкото беден и болен.

Или сравняваш ипотекар срещу квартирант, който няма пукнат лев или сравняваш собственик с квартирант, който има на депозит пари за подобен апартамент.
Аз все си мисля, че местенето на от квартира в по-евтина е по-лесно, от колкото продаване(и то на ипотекиран...) и замяна на апартамент с по-малък, примерно. За ситуацията пари в брой срещу продажба на апартамент няма смисъл въобще да говорим.
Jim
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
11-02-2011 - 18:25:45
Морски, за съжаление такива твърдения съм чел не само от Камелия. Сравняват несравними неща като доказателство, че е добре да си собственик. Спомням си един, който твърдеше, че негови познати направо се побърквали, че имали доста пари, а не имоти...
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
11-02-2011 - 19:09:11
avatar
Quote
moskvi4

Супер некоректно твърдение.
Защо сравняваш хора, които имат някакъв имот, с такива, които нямат нищо? Ми браво, открихме топлата вода - по-добре богат и здрав, от колкото беден и болен.

Защото и тези, имащи имот, са нямали нищо. Но, са имали мисленето, че е по- добре сега, докато са здрави и прави, да станат и имотни. Така че, не виждам нищо некоректно.

Quote
moskvi4
Или сравняваш ипотекар срещу квартирант, който няма пукнат лев или сравняваш собственик с квартирант, който има на депозит пари за подобен апартамент.
Аз все си мисля, че местенето на от квартира в по-евтина е по-лесно, от колкото продаване(и то на ипотекиран...) и замяна на апартамент с по-малък, примерно. За ситуацията пари в брой срещу продажба на апартамент няма смисъл въобще да говорим.

Ами, ето- ти не си от хората, които мислят, че трябва да имат нещо. Теб те удовлетворява да си под наем и да се местиш от адрес на адрес.
Е, видно от количеството сделки през годините, дори и в пика на цените, тези, с мислене като твоето, са доста малък процент.
Ако се опитаме да изчислим процента на тези, които наистина имат пари, но продължават да се свират под наем, защото все чакат по- тънки цени, едва ли ще успеем. Поне в този форум. smiling smiley
Що се отнася до ипотеките, които ти се струват толкова много- едва ли не, всеки имот да е с просрочена такава, бъркаш.
Погледни справката от АВ.
В най- бурните пазарни години, те са 30% от сделките.
А от тези 30% жилища, купени с ипотеки, само 12% са с преструктурирани и лоши ................
Надявам се, сега ти стана по- ясно.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
11-02-2011 - 19:43:00
avatar
Quote
Jim
Морски, за съжаление такива твърдения съм чел не само от Камелия. Сравняват несравними неща като доказателство, че е добре да си собственик. Спомням си един, който твърдеше, че негови познати направо се побърквали, че имали доста пари, а не имоти...

Знаеш ли, аз ги разбирам. Защото преживях годината, в която хората с пари в банките, се събудиха с блокирани сметки. После, в момент, в който курса на долара се качваше по няколко пъти на ден и стигна 1:3000, на тях им изплатиха депозитите 1: жълти центове. Така, който имА късмет, доизплати ипотеката си с някакви кирливи 100-200$, а другите, с парите в банката, загубиха всичко.
Колкото и да падне цената на един имот, той си остава на мястото, а след време пак добива по- висока стойност.
Проследи историята на НИ по света и ще видиш, че въпреки катаклизмите, в дългосрочен план, винаги цените са растели.
Докато парите, излетели през комина на инфлацията, не са се върнали.
1.9
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
11-02-2011 - 20:21:25
Quote
камелия
Знаеш ли, аз ги разбирам. Защото преживях годината, в която хората с пари в банките, се събудиха с блокирани сметки. После, в момент, в който курса на долара се качваше по няколко пъти на ден и стигна 1:3000, на тях им изплатиха депозитите 1: жълти центове. Така, който имА късмет, доизплати ипотеката си с някакви кирливи 100-200$, а другите, с парите в банката, загубиха всичко.
Колкото и да падне цената на един имот, той си остава на мястото, а след време пак добива по- висока стойност.
Проследи историята на НИ по света и ще видиш, че въпреки катаклизмите, в дългосрочен план, винаги цените са растели.
Докато парите, излетели през комина на инфлацията, не са се върнали.

Камиии, Ками! Ставаш за нашенски политиканин.
Изваждаш единични факти и ги развяваш с едната цел - "Сега е момента за хапартамента". То не беше ЪП, срив на банковата система, ...
Изгладняла брокерка ли си или неуспял строителен предприемач?
Или Добрата Фея, която се опитва да бди над нас несведущите. Ама що го правиш не казваш. Както Имотко, Стопанина и други пишман анализатори.

За цитираната от теб година трябва да се добави:
1. Тогава ипотеки още нямаше, а условията и лихвите по заемите бяха други.
2. Друго беше и предлаганито на имоти.
3. Депозитари в лева, бяха лудналите по обещаната (но необоснована с нищо) бърза печалба. Познавам хора, които извадиха спестяванията си от ДСК прехвърляха депозити от банка в банка заради стотинки разлика в лихвата. Именно те загубиха. Спомни си Лайф Чойс и другите. Че и имотковци станаха депозитари и накрая загубиха всичко - по спомени във Варна имаше такива случаи (по данни от медиите).
3. По това време заплатата ми беше привързана към щатския долар и растеше всеки ден. Спестените ми пари - също в зелено. Затова не усетих всичко това. А и доста хора, които мислеха като мен.
4. Ако стане нещо подобно сега, едва ли на някой ще му е до имоти и цените именно тогава ще се сринат.
5. Няма смисъл да продължавам. Все ще намериш нещо да кажеш, но не само аз не ти вярвам.
6. И последно. Аз имам едни пари и в един момент, ако видя, че сина ми няма намерение да имигрира, може и да му купя жилище. Но не и на набалончени цени. Мислете като за около едни 300 евро на квадрат средна цена показана на графиката във Форума.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
11-02-2011 - 20:28:40
Така значи. Сривът се отменя. Започнаха реални сделки на нива 2006 год.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
11-02-2011 - 20:50:13
avatar
Quote
камелия

Знаеш ли, аз ги разбирам. Защото преживях годината, в която хората с пари в банките, се събудиха с блокирани сметки. После, в момент, в който курса на долара се качваше по няколко пъти на ден и стигна 1:3000, на тях им изплатиха депозитите 1: жълти центове. Така, който имА късмет, доизплати ипотеката си с някакви кирливи 100-200$, а другите, с парите в банката, загубиха всичко.
Колкото и да падне цената на един имот, той си остава на мястото, а след време пак добива по- висока стойност.
Проследи историята на НИ по света и ще видиш, че въпреки катаклизмите, в дългосрочен план, винаги цените са растели.
Докато парите, излетели през комина на инфлацията, не са се върнали.

Quote
1.9
Камиии, Ками! Ставаш за нашенски политиканин.
Изваждаш единични факти и ги развяваш с едната цел - "Сега е момента за хапартамента". То не беше ЪП, срив на банковата система, ...
Изгладняла брокерка ли си или неуспял строителен предприемач?
Или Добрата Фея, която се опитва да бди над нас несведущите. Ама що го правиш не казваш. Както Имотко, Стопанина и други пишман анализатори.

За цитираната от теб година трябва да се добави:
1. Тогава ипотеки още нямаше, а условията и лихвите по заемите бяха други.
2. Друго беше и предлаганито на имоти.
3. Депозитари в лева, бяха лудналите по обещаната (но необоснована с нищо) бърза печалба. Познавам хора, които извадиха спестяванията си от ДСК прехвърляха депозити от банка в банка заради стотинки разлика в лихвата. Именно те загубиха. Спомни си Лайф Чойс и другите. Че и имотковци станаха депозитари и накрая загубиха всичко - по спомени във Варна имаше такива случаи (по данни от медиите).
3. По това време заплатата ми беше привързана към щатския долар и растеше всеки ден. Спестените ми пари - също в зелено. Затова не усетих всичко това. А и доста хора, които мислеха като мен.
4. Ако стане нещо подобно сега, едва ли на някой ще му е до имоти и цените именно тогава ще се сринат.
5. Няма смисъл да продължавам. Все ще намериш нещо да кажеш, но не само аз не ти вярвам.
6. И последно. Аз имам едни пари и в един момент, ако видя, че сина ми няма намерение да имигрира, може и да му купя жилище. Но не и на набалончени цени. Мислете като за около едни 300 евро на квадрат средна цена показана на графиката във Форума.

Защо не се научиш да четеш какво пиша, а не да фантазираш върху съдържанието?
Кой развява единични факти?
- измамниците с пирамидите..........
- твоята заплата, вързана за долара.........за разлика от заплатите на останалите хора.........
- условията и лихвите по заемите били други.............

Единственото, което съм писала е, че аз седя зад мнението, че един човек би трябвало да има собственост, а не цял живот да се влачи по квартири.
И че, парите в банките през 1996г. се изпариха, после деноминацията окончателно ликвидира спестяванията на хората.
Нищо повече!
Къде видя да убеждавам някого да купува на всяка цена?
И не ми обяснявай за колко да ти продам имота си.
Аз не продавам.
Но, тези, които го правят, едва ли ще се просълзят, че ти нямаш повече и само и само да не емигрира сина ти, да слезат до цената, която искаш.
А може и да намериш- пазарът решава, не кибиците по форумите..........:]
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
11-02-2011 - 21:31:36
Ще намери, ама друг път. Още на 400 мисля да ги изкупя всичките.
Абе много ниска топка сте това срильовците, с извинение. Ако жилището ти е 300 евро квадрата, колата трябва да ти е от 2000 лева, Голф тройка да речем. Ами мерси, кой ще кара тогава мерцедесите.
Един пуска тема с някакъв преустроен кимизарник в Дружба, защото това го вълнува, друг купува, ама за 300 евро, трети за 149 и т.н. Най-накрая си признайте, че сегашните цени са високи за вас конкретно, пък искате да си купите, та да знаем кой с каква мотивация пише тука, а не да се прикривате зад благородни подбуди: "да спасим хората от банките".
Може да съставим нещо като речник на сривльовците:
"не вземайте кредити" - толкова ме е страх да взема кредит, че ако шубето болеше, да съм умрял;
"не купувайте жилища" - защото ще ги изкупите всичките и докато аз посъбера пари, няма да има;
149 - за да ми останат и за ремонт;
и т.н.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
11-02-2011 - 21:55:29
avatar
Quote
landstar
Оунър, испанците ги търси зад централна гара. В Люлин са други. Евреи - 10 дка/ 35дка апартаменти, австрийци - 10 дка/24дка мол, американци - 300 дка/500дка комбинирано, румънци - 10дка/12дка магазин за мебели, пак америакнци - 2,5 дка офиси/софтуер, центаралите на Мтел и Сименс, украинци - 15 дка/40 дка площ смесено и т.н. В Изток - основно се вихри Бъки-бомбата.

Баш там са си испанците.В Люлинско към Горнобанско.Ама още са в мъглата и се пазят и не развяват знамето

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход