Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро

Публикувано от kuku987 
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
16-12-2009 - 14:31:29
avatar
Quote
камелия
Хубаво, ама пак не излиза сметката. по- голямо Сътресение от тава, когато банките фалираха и дойде девалвацията, здраве му кажи. На колко се обаждаха заплатите на месец- на 5$? А колко беше кв. метър на имотите- 200$-250$..............

Това значи само, че и тогава хората не са достигнали правилната стойност на нормалност smiling smiley

Аз лично и сега мисля че няма да се стигне до поумняване, т.е. тази цена от 149 евро никога няма да видим, особено в "топ локейшън", каквото и да значи това в София smiling smiley Ама куку и асен имат право на мнение.

Най-много тези панелнки, които казвате, че били направени за циганите, да са на такава цена.
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
16-12-2009 - 14:35:41
avatar
Quote
камелия
Quote
%
Ето обява от имот.бг за Люлин 5 "топ локейшън" (както би се изцепила Камито) за офертна цена:

1-СТАЕН

16000 EUR
(355.55 EUR/кв.м)


град София
Люлин 5
бул.Р.Даскалов


Квадратура: 45 m2
Етаж: 6-ти
Телефон: ДА
ТEЦ: НЕ

Особености: Панел, С паркинг

Никой не ми каза, горното за колко може да се отдаде под наем? В @#$%& има обяви на същата улица за същия размер за 200 евро на месец, наистина ли са такива наемите?? Или наемодателите и те още живеят в друг свят?
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
16-12-2009 - 14:39:16
Quote
Тинки Уинки
Quote
Svetlio
Всъщност искаш ли аз да пусна тема с "прогноза" за 5К.. ??

Смяташ да заместиш Пунди ли?

Специално аз като чета подобни теми, по се заглеждам по това какви аргументи се дават, не толкова върху конкретните числа. Темата на kuku987 я възприемам по-скоро като едно напомняне че нищо не се променя и напрактика няма противодействие на кризата - вървим по течението и толкова. От тук и извод за продължаващ спад на имотите.


Пунди поне даваше сумати доводи, пускаше линкове до теми от други форуми, мнения на специалисти, опитваше се да прави анализи (до колко ги разбирате е друг въпрос) и най-вече никога не е пишел чак такива простотии – ако сложим прогнозата на Куки пропорционално ще излезе че Пунди е пишел за цени над 3К

Ооохххх пак ше се повтаряме като некой дрътак.. ама явно няма друг начин.
Вие възприемате (ела па Куку) пазара на НИ като една витрина от супермаркет. Анализирате всички имоти като стоките от тази витрина, които неминуемо са сложени там ЗА ДА СЕ ПРОДАДЪТ. Еййй колко пъти се опитах да ви обясня, че тука ви е грешката. Имотите са си имоти и не е казано, че свички те се продават!!!! Напротив – в повечето случаи са дълготрайни инвестиции, жилища, скатани пари... Мноого е ясно, че икономиката е в криза, значи мноого е ясно, че възможностите за “дълготрайни инвестиции, жилища, скатани пари” ще са по-малко, дори и желанието ще е по-малко. - ТОВА ОЗНАЧАВА ЛИ, ЧЕ ПАДАНЕТО НА НИ ЦЕНИТЕ ТРЯБВА ДА Е ПРОПОРЦИОНАЛНО НА ИКОМИЧЕСКИЯ СПАД??? - Е кой ми го изведе това уравнение пичели нобеларката smiling smiley smiling smiley Сега загряхте ли къде е разковничето. - Това не са ви шампоаните в Метро, зеленчуците в Билла и тн. - ТОВА СА ДЪЛГОТРАЙНИ МАТЕРИАЛНИ АКТИВИ хахах не мога да повярвам, че ви пиша това олеле
Кукуто ви баламосва съвсем успешно точно с подобни хитринки – Икономиката надолу – НИ надолу “след като естесвено не се продават имоти и най-важното СА НЕПРОДАВАЕМИ) – Ами какво да кажа: вица за БГ номер едно винаги е бил оня с 8те милиона оФце smiling smiley

Че отидат толкова надолу – колкото са минимумите в заложената инвестиция, максимума за издължаване на задълженията, възвращаемостта, социалната дейност на хората и ако щете тяхната спихология... Уважавам и чета всички мнения тук с разсъждаване върху подобни фактори.. всичко друго е кукумания smiling smiley

Иначе, нормално е за БГ спекулата да тържествува и да е основна тяга за изкарването на лесни кинти. - Наблюдаваме вече и в огромни мащаби. Обаче народа не е чак толкова тъп и прост, колкото някой видни търчля и банкерчета си мислят хихих Кво??- да не решиха, че след като спат кредитите, оставят хората без работа, навържат един тон дългове ииии хоп всичко за един лев хахахах – Ако кукуто съждава за “прогнозите” си на тая база, то най-малкото е доста наплашен човек smiling smiley

Ай със здраве *drunk*
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
16-12-2009 - 14:44:13
avatar
Quote
4ovek

Само ще ти спомена, че окаже ли се , че трябва да правиш две нива подземни гаражи с асансьор за автомобили и сметката е ужасяваща. А се налага на много от парцелите.

Налага се, защото лакомията край няма. Защото всички искат плътност , ако може и 100%.:g:
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
16-12-2009 - 14:51:22
avatar
Svetlio че точно защото имотите не са изложени всички, а само тези на нуждаещите се да продадът по някаква причина, ще е в основата на толкова ниски цени. Цената е тази на последната сделка. Ако пунди примерно мисли (с или без основание), че неговото точно струва 5 милиона, то е само в неговата глава, защото когато нужаещият се от пари съсед го продава за 10000, никой няма да купи от пунди, а от съседа. А пък този който търси, взима обикновено това на най-изгодна цена, не най-скъпото. А ако нуждаещите се не са инцидентни случаи, а ежедневие, то цените в района стават драстично ниски. Ако някой от ненуждаещите се реши да продаде заради спорта, трябва да слезе на цената на нуждаещите се.

P.S. пунди и доводи = виц. На пунди единствената цел му беше заглавието да седи на първа страница, както се видя нищо не постигна (трябва да е бил много наивен).
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
16-12-2009 - 14:55:38
Quote
Svetlio
Quote
dodo2
Quote
Svetlio
Дразни ме, зашото единствената цел е да ви провокира...А още повече ме дразни, че успява smoking smiley

куку поне не си говори сам, както правеше пунди, което наистина е дразнещото. Нека да ги има и двете крайни гледни точки, а под тях е ясно че си дърдорим все едни и същи неща. smiling smiley


Човече, и ти май не разбираш smiling smiley

Няма никаква гледна точка! С нищо не се е обосновал! Няма никави доводи... Има единствено "по-нататък може и да ви кажа защо смятам така" .. сега развиделили се поне малко

Точно за това се разбучах, че няма гледни точки - има само яка провокация (която винаги захапвате) и идея за нетактично сриване.. било то и слухове. Нали знаеш българина как реагира дори само на слухове

Е и модератора ми върти номера, а самия той не хапе - защо всъщност е пусната темата...
Нали се сещаш, че подобни "ревизии" секи може да си пуска както си иска и на 129Е и на 29000Е - глупаво е - така не се правят дискусии

Светльо, остър си и дори твърде остър!
В изказването на Куку има един закодиран символизъм. Очевидно е, че ако искаш да направиш някаква амбициозна прогноза за пазар на НИ, никога няма да дадеш цена, която "отброява" и единиците.
Не би било много сериозно.
Нека споделя, как гледам аз.
Завършването на прогнозната цена 9 иде да покаже, че се очакват събтия, които ще изискват от предприемачите (и продавачите) и ще ги накарат да ценообразуват по начин, който изсмуква и последните центове потенциал от тяхната стока, а същевременно ще помага, щото още няколко цента алчност :-)) да не прогонят някой случаен купувач. Тоест, че ще се случи точно обратното на това, което наблюдавахме до септември 2008 - ръгай стотици евро и десетки проценти нагоре, без никакво смислено основание, манипулирай, мачкай и се подигравай, овцете са подлудени и ще приемат, къде ще ходят !
Освен това, тази поредна прогноза на Куку е пряко свързана с предишни негови изказвания. Трудно ми е да проследя във времето как точно еволюираха числово неговите прогнози, но моят субективен прочит на тази поредна прогноза е следният : Преди време ви бях казал за едни свои негативни очаквания за развитие на пазара - сега се коригирам и отивам още 20 % надолу.

По-горе се опитвам да "провокирам" Куку да сподели свои виждания за други параметри на средата. Очевидно е, че събитията на пазара на НИ не могат и няма да се случат изолирано. Куку зане и много добре разбира това, защото сам се е почувствал задължен да вметне, че може би ще ни запознае със свои виждания и аргументи за борда.

Едното без другото няма да се случи.

Във форума има предимно лоша, популярна литература. Не е реалистично да се очаква, че някой ще сътвори блестящ икономически бестселър. За да се представи някаква свързана и логически изградена теза, трябват огромни усилия и амбиция, а средата не ги предполага.

Макар и единомишленици с Куку не сме се разбирали прекалено много. Не знам, защо е така, но е факт. Може би защото винаги е бил по-полярен и по-краен, а пък аз в неговите очи кой ли знае какъв досадник съм. Това са човешки неща. Все пак искам да споделя нещо, което ти със сигурност не знаеш. Куку пише във форума от самата му зора и в някои отношения е изиграл в определени етапи една почти апостолска роля, която се изразяваше в това да се представи алтернативна гледна точка във времена, когато особено след 2006 г. пазарът на НИ влезе в безумната си фаза. Хич, ама хич н е беше комфортно да го играеш апостл в това време. Не трябва да се заблуждаваме, че след като единици хора са спечелили от тази лудост, то тезите на Куку и сходни нему са били неправилни. На остатъците от разбитата ни нация ще и пускат кръв още десетки години и ще има неизбежни катаклизми. Единиците спечелили са досаден щрих в пейзажа.
Масовото, практиката е - губи мнозинството, печелят единици.
Куку предупреждаваше хората (при все това, по ония времена той беше по-многословен), че това развитие на нещата неизбежно ще доведе до крах. Съчетаването на нещата и със световната криза задълбочава нещата още.
Не знам, дали си в състояние да си представиш, какво значеше да си сривльовец в периода 2006, 2007. Нарочно споменавам тези години. В моето мнение има известни нюанси - аз приемам, че в първоначалния период на растеж на цените от края на 2003 до около началото на 2006 има защитими основания.

Куку прояви един истински стоицизъм, направо себеотрицание (нищо, че се водим анонимни), когато е защитавал позициите си. Арогантността и подигравките на някои велики играчи от противниковите среди хич не бяха за пренебрегване, а чисто формално числата бяха в тяхна полза.

Така - нека дадем на Куку още малко време. Той не е длъжен, но може и да пожелае да сподели допълнително някои свои виждания.
Пък и ти, вместо възмущения и квалификации, можеш да споделиш градивна критика с икономически, социални или други аргументи.
Анонимен потребител
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
16-12-2009 - 14:57:02
Имотите, освен дълготрайни материални активи са и стока.
Хората като си купуват жилище не мислят, че придобиват материален актив, а място за живеене.
Въпросът е на каква цена става това?
Кой ще даде 2 или 3 пъти повече пари за вноски по кредит, за да си купи нещо в сравнение с това да живее под наем в него? Ей така идва връзката на цените на жилищата с наемите. А наемите са вързани здраво за равнището на заплащане на хората. Докато при продажбите може да има фактори като % лихва по заем, продади наследсвени ниви, печалба от тотото и т.н. тези неща не влияят на наемите.
Та според мен връзката икономика - цени на имоти е да го кажен индиректна през наемите.
Не може имотите в една страна да са на цени, на които населението не може да си ги позволи. Това е все едно да имаш магазин и цените вътре да са такива че никой да няма толкова пари за да си ги купи.
Ще кажеш - човек може да си държи имота и да го дава под наем докато дойдат по-добри времена. Може и да може ама като гледам какво става по курортите всички инвеститори се мъчат да се отърват от имотите и през ум не им минава да ги дават под наем.
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
16-12-2009 - 15:02:54
Имотите са активи, тогава и само тогава, ако носят доход!!!

Не носят ли, са си чист пасив.
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
16-12-2009 - 15:07:51
Quote
Scyther
Quote
камелия
Quote
Scyther

Не са измамени хората, Камелия. Болни са. Късопаметни са.
Малко ли им бяха 45 години разчитане на илюзии, малко ли им беше 20 години кризи, пирамиди, фараони и мутрафони, че още разчитат на някой от вън да ги оправя? Преди 20 години беше СССР и СИВ. Умряха тези илюзии и се замениха с други - НАТО и ЕС, за да има на какво да разчитат. 20 години народът ни бягаше и измираше. Не ще да е от щастие. А късопаметните заложиха имотите и доходите си на просперитета. Едно куче да го биеш една седмица всяка сутрин - цял живот като те види сутрин, ще подвива опашка. Защото помни. А хората не помнят. Затова са болни.

"Колкото по-далеч в миналото можеш да видиш, толкова по-далеч в бъдещето ще можеш да видиш”. Казал го е Уинстън Чърчил.

Не смесвай всичко, щото полза няма.
Говорим за кредити и банки. 45г. хората правеха вноски, чакаха, после изплащаха до стотинка кредитите си при ясни условия- % лихва, месечна вноска, брой години. И нямаше никакви илюзии- работиш и плащаш, но отсреща имаш сигурен партньор, който няма да те прецака.
Какво, по- точно, искаш да помнят хората?
Че всички са маскари, затова- да лягат хората и да мрат?
Аз бих опитала да променя нещо, защото имам деца, а и защото не съм свикнала да се предавам.
Затова предлагам да се подкрепят протестите против високите лихви и да се настоява за закон за фалитите на физическите лица.

Закон за фалит на ФЛ и аз бих го подкрепил, но протестите - не.
Когато хората вземаха кредити, да са си чели договорите. Там е писано дали лихвата е фиксирана или не. Щом са подписали, значи са съгласни. Щом са съгласни - защо протестират?

Аз също. Бих подкрепил закон за фалит на ФЛ, защото по този начин на ипотекарите не им се извиват ръцете и могат да се откажат от "услугата" и от взетото си решение, като само изгубят обезпечението, вместо "доживотно робство". По този начин имат избор. Протестите не бих подкрепил. Да си отговарят за решенията и за сделките, които са подписали собственноръчно. При всеки опит човек да се простре извън чергата си, живота бие през ръцете. Иначе всеки може да си подписва каквото си иска и после да се отмята. Ако договорите са им нарушени юридически - има си съд за това, но не мисля, че е такъв случая. Все едно аз да съм взел решение да обменя голяма сума евро или лева в щ. д. и сега като е паднал курса на долара да ходя да протестирам да го върнат както беше преди 4-5 години и да разправям, че съм бил ограбен (при условие, че никой не ме е карал насила да сменям). Това го давам само за пример.
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
16-12-2009 - 15:11:49
Не смятах, че е много редно, но реших да постна едно пресно мнение, съставено от колегата Найд, който пише в друг форум.
Няма да правя коментар.
Само елементарна сметка.
Посоченото типично, средно и афордабъл жилище за нашите условия "би трябвало" да бъде според долните данни 29 000 лв. Това прави 14900 Е.
Многократно сме имали повод да споделям тук, че при Бг условията това е друстайно от 75 м2.
Ето ви 200 е м2.
Това е просто един от многото възможни разрези и гледни точки върху темата.


"Housing Affordability Rankings
Median Multiple = Median House Price to Median Household Income

Категории според Median Multiple
Severely Unaffordable: > 5.1
Seriously Unaffordable: 4.1 to 5.0
Moderately Unaffordable: 3.1 to 4.0
Affordable: < 3.0

Обобщени данни по държави:
САЩ - 3.2
Канада - 3.5
Обединеното кралство - 5.2
Ирландия - 5.4
Нова Зеландия - 5.7
Австралия - 6.0

Данни по градове:
Лондон - 6.9 (249900/36300)
Ню Йорк - 7.0 (452500/64700)
Сан Франциско - 8.0 (615700/76700)
Сидни - 8.3 (529000/64000)
Ванкувър - 8.4 (492600/58400)
Хонолулу - 9.1 (615000/67900)

Според гореизложенaта категоризация средната цена на жилище е:
Severely Unaffordable: > 48 000 лв
Seriously Unaffordable: 38 000 - 48 000 лв
Moderately Unaffordable: 29 000 - 38 000 лв
Affordable: < 29 000 лв

Източници:
The 5th Annual Demographia International Housing Affordability Survey - 3rd Quarter, 2008
Общ доход на домакинства - НСИ, септември 2009 г.

btw: Rent Must Be More than a Mortgage Payment to Justify Owning"
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход