Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро

Публикувано от kuku987 
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
16-12-2009 - 15:18:40
Quote
BulCan
Аз също. Бих подкрепил закон за фалит на ФЛ, защото по този начин на ипотекарите не им се извиват ръцете и могат да се откажат от "услугата" и от взетото си решение, като само изгубят обезпечението, вместо "доживотно робство". По този начин имат избор. Протестите не бих подкрепил. Да си отговарят за решенията и за сделките, които са подписали собственноръчно. При всеки опит човек да се простре извън чергата си, живота бие през ръцете. Иначе всеки може да си подписва каквото си иска и после да се отмята. Ако договорите са им нарушени юридически - има си съд за това, но не мисля, че е такъв случая. Все едно аз да съм взел решение да обменя голяма сума евро или лева в щ. д. и сега като е паднал курса на долара да ходя да протестирам да го върнат както беше преди 4-5 години и да разправям, че съм бил ограбен (при условие, че никой не ме е карал насила да сменям). Това го давам само за пример.

Да, мръсна, отвратителна и непоносима форма на съвременно робство.
Но, нека си кажем истината докрай. Иначе ще го ударим на гола литература.
Личен фалит трябва да има. Ако, обаче, имаше закон за личния фалит в страна като Бг., не е редно да си въобразяваме, че лихвите щяха да слезнат до нивата на периода на ипотечната лудост.
В годините Куку е предупреждавал и за това.
Кой да го чуе !?
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
16-12-2009 - 15:22:20
Бил съм остър, защото съм убеден, че темата е чиста провокация. Ако толкова ви е симпатичен куку нека влезе и се обоснове като хората!

Аз съм писал, обосновавал и доводирал прекалено достатъчно - други хора още повече.

НИ са стока само за тези, които ТЪРГУВАТ с НИ !!!

Обяви има много, но изключете поне 200% от тях smiling smiley - Който не вярва да му линкна една и съсща обява пусната точно 10 (десет) пъти в един и същ сайт smiling smiley smiling smiley smiling smiley - Да не говорим за ментетата и тия приключилите... ай не учете дедо си да кашля winking smiley

В БГ никога няма да стане като в САЩ - не правете смешни сравнения. Тошко ви е пял едно време една песен, но тя може да се тълкува съвсем нормално и в двата варианта. Хамериканците, тая "млада" нация от европейска измет и каширани/избягали мУшеници са си еновирали от край време - да се оправят, и без това тяхна е максимата "икономиката се крепи на 30 годишната ипотека" ...
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
16-12-2009 - 15:29:23
Quote
Svetlio
Бил съм остър, защото съм убеден, че темата е чиста провокация. ..
Да, има някакъв елемент на провокация, но това е един очакван елемент в анонимен форум.
Просто не е необходимо да се палим.

Ако всички пишат като мене, 90 % от присъстващите ще избягат от скука и поради ужас, че няма купон :-)))
Айде кротни малко поне.
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
16-12-2009 - 15:35:51
avatar
Quote
BulCan

Аз също. Бих подкрепил закон за фалит на ФЛ, защото по този начин на ипотекарите не им се извиват ръцете и могат да се откажат от "услугата" и от взетото си решение, като само изгубят обезпечението, вместо "доживотно робство". По този начин имат избор. Протестите не бих подкрепил. Да си отговарят за решенията и за сделките, които са подписали собственноръчно. При всеки опит човек да се простре извън чергата си, живота бие през ръцете. Иначе всеки може да си подписва каквото си иска и после да се отмята. Ако договорите са им нарушени юридически - има си съд за това, но не мисля, че е такъв случая. Все едно аз да съм взел решение да обменя голяма сума евро или лева в щ. д. и сега като е паднал курса на долара да ходя да протестирам да го върнат както беше преди 4-5 години и да разправям, че съм бил ограбен (при условие, че никой не ме е карал насила да сменям). Това го давам само за пример.

Питаш ли се, как в " белите" страни се е стигнало до фиксирани лихви и закон за фалит на ФЛ? Дали с разсъждения от вида " щом са подписвали, сами са си виновни"? Аз не мисля. По- скоро, след първото масово прецакване, са излезли всички на протест и така са постигнали нещата. Докато се делим на излъгани/пострадали и минали този път метър, с мисълта, че на нас няма да ни се случи, ще има да ни третират като аборигени и да ни цицат.........
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
16-12-2009 - 15:55:00
Quote
Muza
Имотите са активи, тогава и само тогава, ако носят доход!!!

Не носят ли, са си чист пасив.

Очарователна яснота и краткост *drink1*.
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
16-12-2009 - 16:04:34
Quote
dodo2
Quote
камелия
Хубаво, ама пак не излиза сметката. по- голямо Сътресение от тава, когато банките фалираха и дойде девалвацията, здраве му кажи. На колко се обаждаха заплатите на месец- на 5$? А колко беше кв. метър на имотите- 200$-250$..............

Това значи само, че и тогава хората не са достигнали правилната стойност на нормалност smiling smiley

Аз лично и сега мисля че няма да се стигне до поумняване, т.е. тази цена от 149 евро никога няма да видим, особено в "топ локейшън", каквото и да значи това в София smiling smiley Ама куку и асен имат право на мнение.

Най-много тези панелнки, които казвате, че били направени за циганите, да са на такава цена.

Има и друго обяснение. По социализма бяхме стигнали 9 милиона, а жилища нямаше много. Така че може за 97 г 250$ да си е било напълно нормална цена. Сега жилища бол ( како Ками мини вечер през ливадите и ги разгледай добре) а гониме 7 милиона. Кризата ще изгони сигурно още 200-300 хиляди предимно млади хора. Е кой ще живее в тези жилища. И циганите вече разбраха че тука е толкова зле че и за тях няма. Нямате си предства колко са плъпнали по Европа и живеят на тамошни помощи. Така, че нищо чудно 150$, средна цена обаче. Не мисля че в центъра ще станат толкова евтини.
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
16-12-2009 - 16:17:21
avatar
Quote
камелия
Quote
4ovek

Само ще ти спомена, че окаже ли се , че трябва да правиш две нива подземни гаражи с асансьор за автомобили и сметката е ужасяваща. А се налага на много от парцелите.

Налага се, защото лакомията край няма. Защото всички искат плътност , ако може и 100%.:g:

Камелия, не изпитвам топли чувства към строителните предприемачи като цяло / все пак в практиката си съм срещал и свестни хора между тях/, но мисля, че точно при двете нива гаражи не е лакомия, а принуда да се спазят нормативни изисквания. Лакомията обикновено е по-"високо".
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
16-12-2009 - 16:22:20
Quote
камелия
Питаш ли се, как в " белите" страни се е стигнало до фиксирани лихви и закон за фалит на ФЛ? Дали с разсъждения от вида " щом са подписвали, сами са си виновни"? Аз не мисля. По- скоро, след първото масово прецакване, са излезли всички на протест и така са постигнали нещата. Докато се делим на излъгани/пострадали и минали този път метър, с мисълта, че на нас няма да ни се случи, ще има да ни третират като аборигени и да ни цицат.........

Няма как да стане тази работа, Камелия.
Както др. Иванов беше писал, едни хора с едни пари взимат едни 500 Е лихви на месец, а ти ги агитираш да излизат на протест срещу високите лихви. Безнадежна работа ми се чини.
Га поскъпваха имотите и всичко живо купуваше без оглед има ли или няма пари, не си спомням да си агитирала за протести тогава. Какво нещо било кризата! За една година от брокер стана Майка Тереза...
С други думи менюто се смени. Онези със свинското, вече рупат зелцето, а оФците проядохме мръвка. Как да протестирам ми кажи? Нали средно пак всички ядем свинско със зеле? Не виждам къде е проблема...winking smiley
Нещо за интереса и феса ми се върти в оФчата тиква...
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
16-12-2009 - 16:29:08
avatar
Quote
чи-чов-ци

Камелия, не изпитвам топли чувства към строителните предприемачи като цяло / все пак в практиката си съм срещал и свестни хора между тях/, но мисля, че точно при двете нива гаражи не е лакомия, а принуда да се спазят нормативни изисквания. Лакомията обикновено е по-"високо".

За съжаление, не е така. Последният, на когото продадох 1 декар, построи две сгради по на 6ет., отдолу с магазини, с "коридор" за минаване между тях и търговски център на 3ет. пред тях. Класика в жанра............
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
16-12-2009 - 16:31:57
avatar
Quote
Svetlio
Quote
Тинки Уинки
Quote
Svetlio
Всъщност искаш ли аз да пусна тема с "прогноза" за 5К.. ??

Смяташ да заместиш Пунди ли?

Специално аз като чета подобни теми, по се заглеждам по това какви аргументи се дават, не толкова върху конкретните числа. Темата на kuku987 я възприемам по-скоро като едно напомняне че нищо не се променя и напрактика няма противодействие на кризата - вървим по течението и толкова. От тук и извод за продължаващ спад на имотите.


Пунди поне даваше сумати доводи, пускаше линкове до теми от други форуми, мнения на специалисти, опитваше се да прави анализи (до колко ги разбирате е друг въпрос) и най-вече никога не е пишел чак такива простотии – ако сложим прогнозата на Куки пропорционално ще излезе че Пунди е пишел за цени над 3К

Ооохххх пак ше се повтаряме като некой дрътак.. ама явно няма друг начин.
Вие възприемате (ела па Куку) пазара на НИ като една витрина от супермаркет. Анализирате всички имоти като стоките от тази витрина, които неминуемо са сложени там ЗА ДА СЕ ПРОДАДЪТ. Еййй колко пъти се опитах да ви обясня, че тука ви е грешката. Имотите са си имоти и не е казано, че свички те се продават!!!! Напротив – в повечето случаи са дълготрайни инвестиции, жилища, скатани пари... Мноого е ясно, че икономиката е в криза, значи мноого е ясно, че възможностите за “дълготрайни инвестиции, жилища, скатани пари” ще са по-малко, дори и желанието ще е по-малко. - ТОВА ОЗНАЧАВА ЛИ, ЧЕ ПАДАНЕТО НА НИ ЦЕНИТЕ ТРЯБВА ДА Е ПРОПОРЦИОНАЛНО НА ИКОМИЧЕСКИЯ СПАД??? - Е кой ми го изведе това уравнение пичели нобеларката smiling smiley smiling smiley Сега загряхте ли къде е разковничето. - Това не са ви шампоаните в Метро, зеленчуците в Билла и тн. - ТОВА СА ДЪЛГОТРАЙНИ МАТЕРИАЛНИ АКТИВИ хахах не мога да повярвам, че ви пиша това олеле
Кукуто ви баламосва съвсем успешно точно с подобни хитринки – Икономиката надолу – НИ надолу “след като естесвено не се продават имоти и най-важното СА НЕПРОДАВАЕМИ) – Ами какво да кажа: вица за БГ номер едно винаги е бил оня с 8те милиона оФце smiling smiley

Че отидат толкова надолу – колкото са минимумите в заложената инвестиция, максимума за издължаване на задълженията, възвращаемостта, социалната дейност на хората и ако щете тяхната спихология... Уважавам и чета всички мнения тук с разсъждаване върху подобни фактори.. всичко друго е кукумания smiling smiley

Иначе, нормално е за БГ спекулата да тържествува и да е основна тяга за изкарването на лесни кинти. - Наблюдаваме вече и в огромни мащаби. Обаче народа не е чак толкова тъп и прост, колкото някой видни търчля и банкерчета си мислят хихих Кво??- да не решиха, че след като спат кредитите, оставят хората без работа, навържат един тон дългове ииии хоп всичко за един лев хахахах – Ако кукуто съждава за “прогнозите” си на тая база, то най-малкото е доста наплашен човек smiling smiley

Ай със здраве *drunk*
--------------
Драги , какъв е смисъла да обясняваш ползата от диференциалното смятане на папуаси ?
(щом аз не го харесвам , разбирам и пр... - значи не съществува)
---------
както казва г-н Хампарцумян - и "Бентли" са много скъпи , но който иска.............плаща !
Пазарите съществуват , за да бъдат стимулирани!
------------

А сега най-важното : (Набивай им го системно,челенасочено и методично)
за Пазар говорят публично две категории люде:
-заинтересовани
-глупаци
-------------
сега им направи списък по този критерий , за да ти стане ясно къде си попаднал!
Имотите са еднопосочен пазар и който чака чудеса...........ще ги дочака , *angel*
миналата година Валентин Златев каза (при нефт 35 $/барел) - цените на бензина са такива , каквито СА (нищо,че при 147 $/барел бяха същите)
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход