Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро

Публикувано от kuku987 
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
18-12-2009 - 10:17:43
avatar
Сценарият е напълно възможен и дали ще се случи зависи изцяло от това, кой ще поеме банковите безумия на гърба си - самите банки и техните майки, държавата чрез национализацията им ( а оттам и прехвърлянето на лошите кредити към глава от населението) или ще си го отнесат клиентите на банките, губещи всичко вложено в тях?

Първият сценарий го отхвърлям поради силното банково лоби в политиката ни.
За втория - няма чак толкоз много пари в държавата ни.
Остава третия, при който не вярвам гаранционния фонд да може да понесе повече от 3 банкови фалита в рамките на първото полугодие и нищо чудно да свалят за кратко борда, колкото да се раздаде студената вода на вложителите.
%
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
18-12-2009 - 10:22:28
avatar
Quote
iaross
Какво ще кажете за следния песимистичен сценарий: Задълбочаване на икономическата криза в България. Нарастване на регистрираните безработни, не регистрираните просто се множат като зайци. Границите са отворени и това дава нова емигрантска вълна от 200 000 - 300 000 българи в трудоспособна възраст. Нарастване на м/у фирмената задлъжнялост съответно верижни фалити. Трясване на финансовата система - фалити на банки, но кредитите не се губят само се прехвърлят задълженията към ново образувани лешоядни банки, а депозитарите отиват държавата да ги черпи една студена вода. След цикълчето много хора са обедняли и загубили имущество и стандарт на живот, а едни хитретци отново са излезли сухи и с пълни джобове. А забравих да кажа: спад от поне 8-10% БВП и държавни финансии с почти нулева възможност за въздействие в/ху икономиката.Борд - ?

Нещо такова ми се върти из главата, незнам защо.

Не виждам какво му е песимистичното на сценария който си описал. Аз само бих казал, че е по-скоро реалистичен и бих добавил, че при тази безработица и немотия, ще настанат и лични драми - самоубийства, отвличания, кражби, обири и т.н.

Западна Анадола досега дори и във война не е била в положение "партер" каквато е ситуацията сега.

====================================================================
А портрета ми от аватара строго ви следи. Кой съм аз, че да се съмнявам в себе си? ====================================================================
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
18-12-2009 - 10:30:48
iaross, пепел ти на устата, брат!
*drink1*
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
18-12-2009 - 12:16:09
Quote
barbaron
ОПТИМИСТИЧНА ПРОГНОЗА
( при хипотеза, че средните доходи на домакинство без жилище в София станат 614 евро/месец = 1200 лева/месец)

Що за оптимистична прогноза е това?? Твърдиш че средния доход на домакинство в София в момента е под 1200 лв?
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
18-12-2009 - 12:24:07
avatar
Quote
Boby
Quote
barbaron
ОПТИМИСТИЧНА ПРОГНОЗА
( при хипотеза, че средните доходи на домакинство без жилище в София станат 614 евро/месец = 1200 лева/месец)

Що за оптимистична прогноза е това?? Твърдиш че средния доход на домакинство в София в момента е под 1200 лв?

Ей Барба писнаха ми твоите графики на ЮкселЯ .... всеки с основни познания ще ги начатка за 5 минути ... знам че си администратор, ама да ги беше пипнал малко тези линии мноо грозни smiling smiley

при кризи се видя че Камбанките (норм. разпределение) не вършат работа
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
18-12-2009 - 12:54:09
Камбанките вършат работа ако са направени на база дестйвителни данни. В слуая с имотите в България едниствената вярна информация , която имаме е за нивата на предлагане. Нито за доходите имаме актуална информация, нито за реалните нива на сдлеките с имоти.
Ако в този форум се направи една анкета в която да могат да гласуват само стари участници, които чрез писанията си са доказали в известна степен , че са купили и дадат данни за нивата на които са купували може да се направи доста по-точна картинка на действителното движение на цените на имоти.
През последните години ми беше писнало с познати да водя следните разговори "А бе тия цени на имотите по1500 евро на кв.м. се продават.", Въпрос от мен - а ти на колко си купи "А бе аз си купих на 600,750,800 ама щото..."
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
18-12-2009 - 15:02:41
Quote
dodo2
Аз го бях писал на майтап, ама то във всеки майтап си има истина...
Благодаря, наистина го бях пропуснал и това, че се оказа "нещо като шега" не ме разочарова.

Меренето на диспропорции в икономиката може да доведе и до сериозни разминавания.
Това, че ти тук си стигнал до сходни числа, изхождайки от коренно различна гледна точка, не ме изненадва.
Много интересно!
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
18-12-2009 - 20:58:20
На тебе ти се върти в главата...и правилно! Ние тука вече трети ден го разиграваме като сценарии. С политическа криза от март - април...Много е тегаво положението, да знаете. Направо ме хваща страх. Навремето Ви писах за това, което планират с приходната агенция и глобите и т.н. Те обаче ме изненадаха и мен. Страшна секира са наточили. Положението в реалния сектор е страшно. А от провинцията идват кошмарни данни. Аз лично се изтеглям от всякакъв нормален бизнес от Нова година.
Quote
iaross
Какво ще кажете за следния песимистичен сценарий: Задълбочаване на икономическата криза в България. Нарастване на регистрираните безработни, не регистрираните просто се множат като зайци. Границите са отворени и това дава нова емигрантска вълна от 200 000 - 300 000 българи в трудоспособна възраст. Нарастване на м/у фирмената задлъжнялост съответно верижни фалити. Трясване на финансовата система - фалити на банки, но кредитите не се губят само се прехвърлят задълженията към ново образувани лешоядни банки, а депозитарите отиват държавата да ги черпи една студена вода. След цикълчето много хора са обедняли и загубили имущество и стандарт на живот, а едни хитретци отново са излезли сухи и с пълни джобове. А забравих да кажа: спад от поне 8-10% БВП и държавни финансии с почти нулева възможност за въздействие в/ху икономиката.Борд - ?

Нещо такова ми се върти из главата, незнам защо.
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
18-12-2009 - 21:20:11
само като ви чета постовете и ме хваща страх
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
18-12-2009 - 21:26:18
Quote
iaross
Какво ще кажете за следния песимистичен сценарий: Задълбочаване на икономическата криза в България. Нарастване на регистрираните безработни, не регистрираните просто се множат като зайци. Границите са отворени и това дава нова емигрантска вълна от 200 000 - 300 000 българи в трудоспособна възраст. Нарастване на м/у фирмената задлъжнялост съответно верижни фалити. Трясване на финансовата система - фалити на банки, но кредитите не се губят само се прехвърлят задълженията към ново образувани лешоядни банки, а депозитарите отиват държавата да ги черпи една студена вода. След цикълчето много хора са обедняли и загубили имущество и стандарт на живот, а едни хитретци отново са излезли сухи и с пълни джобове. А забравих да кажа: спад от поне 8-10% БВП и държавни финансии с почти нулева възможност за въздействие в/ху икономиката.Борд - ?
[/quote]

Всеедно аз съм го писал,това е най вероятния сценарий съвпадащ с прогнозите на Краси П. още от 2004-2005 факт !
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход