Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро

Публикувано от kuku987 
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
16-12-2009 - 13:26:13
avatar
Имаше и един много изкушаващ момент с високата инфлация и ипотечни лихви, по-ниски от нея. Модерно беше да се твърди, че "глей инфлацията, като вземеш кредит сега, докато го изплатиш - инфлацията ще го е изяла". При това са го споделяли разни УНСС-овци, та какво остава за обикновените хора.
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
16-12-2009 - 13:29:01
Quote
камелия
Quote
Scyther

Не са измамени хората, Камелия. Болни са. Късопаметни са.
Малко ли им бяха 45 години разчитане на илюзии, малко ли им беше 20 години кризи, пирамиди, фараони и мутрафони, че още разчитат на някой от вън да ги оправя? Преди 20 години беше СССР и СИВ. Умряха тези илюзии и се замениха с други - НАТО и ЕС, за да има на какво да разчитат. 20 години народът ни бягаше и измираше. Не ще да е от щастие. А късопаметните заложиха имотите и доходите си на просперитета. Едно куче да го биеш една седмица всяка сутрин - цял живот като те види сутрин, ще подвива опашка. Защото помни. А хората не помнят. Затова са болни.

"Колкото по-далеч в миналото можеш да видиш, толкова по-далеч в бъдещето ще можеш да видиш”. Казал го е Уинстън Чърчил.

Не смесвай всичко, щото полза няма.
Говорим за кредити и банки. 45г. хората правеха вноски, чакаха, после изплащаха до стотинка кредитите си при ясни условия- % лихва, месечна вноска, брой години. И нямаше никакви илюзии- работиш и плащаш, но отсреща имаш сигурен партньор, който няма да те прецака.
Какво, по- точно, искаш да помнят хората?
Че всички са маскари, затова- да лягат хората и да мрат?
Аз бих опитала да променя нещо, защото имам деца, а и защото не съм свикнала да се предавам.
Затова предлагам да се подкрепят протестите против високите лихви и да се настоява за закон за фалитите на физическите лица.

Закон за фалит на ФЛ и аз бих го подкрепил, но протестите - не.
Когато хората вземаха кредити, да са си чели договорите. Там е писано дали лихвата е фиксирана или не. Щом са подписали, значи са съгласни. Щом са съгласни - защо протестират?
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
16-12-2009 - 13:35:18
И проекта Тинки е от значение, изискваниятията. Инфраструктурата, данъците и таксите...
Само ще ти спомена, че окаже ли се , че трябва да правиш две нива подземни гаражи с асансьор за автомобили и сметката е ужасяваща. А се налага на много от парцелите.
ДА не мислиш, че проценитте обезщетения са намалели - още си искат по 40% за районите в които ти лично би отишъл. НЕ , че има кой да им ги даде деsmiling smiley
Засега ще е без мен - не ми харесва как излиза сметката за София. Като позабогатее малко населението може пак да реализирам нещо такова. Дотогава ще работя с минимално поемане на рискове.
Анонимен потребител
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
16-12-2009 - 13:36:17
Quote
Svetlio
Всъщност искаш ли аз да пусна тема с "прогноза" за 5К.. ??

Смяташ да заместиш Пунди ли?

Специално аз като чета подобни теми, по се заглеждам по това какви аргументи се дават, не толкова върху конкретните числа. Темата на kuku987 я възприемам по-скоро като едно напомняне че нищо не се променя и напрактика няма противодействие на кризата - вървим по течението и толкова. От тук и извод за продължаващ спад на имотите.
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
16-12-2009 - 13:36:27
avatar
Quote
Svetlio
Пак повтарям - само слепец ще повярва, че темата на куку е пусната с цел дискусия.. нали ти писах вече "ако тая тема се срине" ще последва неминуемо друга с подобна прогноза от 143Е
Всъщност искаш ли аз да пусна тема с "прогноза" за 5К.. ??

куку (без да се правя на врачка), може да разсъждава примерно така - има сътресение (миля, че не се отрича от никой), следователно цениТЕ на имотиТЕ ще придобият изражения, съответстващи на заплатиТЕ и наемиТЕ. И от тук - 149 евро е нормална стойност.

Ако не стигнат толкова, значи ненормалността ще продължи и все някога ще се случи изтрезняване, а хората ще поумнеят.
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
16-12-2009 - 14:08:22
avatar
Quote
dodo2

куку (без да се правя на врачка), може да разсъждава примерно така - има сътресение (миля, че не се отрича от никой), следователно цениТЕ на имотиТЕ ще придобият изражения, съответстващи на заплатиТЕ и наемиТЕ. И от тук - 149 евро е нормална стойност.

Ако не стигнат толкова, значи ненормалността ще продължи и все някога ще се случи изтрезняване, а хората ще поумнеят.

Хубаво, ама пак не излиза сметката. по- голямо Сътресение от тава, когато банките фалираха и дойде девалвацията, здраве му кажи. На колко се обаждаха заплатите на месец- на 5$? А колко беше кв. метър на имотите- 200$-250$..............
Анонимен потребител
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
16-12-2009 - 14:09:20
След като хората са си взели жилища с непосилни заеми да продадат жилищата и да си оправят заема.

В крайна сметка останалите хора не са длъжни косвено да покриват заемите на някой който се шипи не според чергата си.
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
16-12-2009 - 14:17:14
avatar
Както е тръгнало няма да ме учуди, ако строители, инвеститори и форумни брокерки излязат на общи протести пред МС да искат гарантирани държавни поръчки за строителство на апртаменти на цени минимум 1000 EUR/m2.

Абсурдистан *xxx*. ЕС ще си пати много с приемането на БГ
Анонимен потребител
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
16-12-2009 - 14:19:55
В крайна сметка всичко опира до голямото желание да спечелиш ако може без да си мръднеш пръста.
Анонимен потребител
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
16-12-2009 - 14:25:36
Значи сме на положението от 2005?

Добре де защо в София трябват подземни гаражи, а в Пловдив не?
Данъците различни ли са в София и Пловдив?
Просто ми е интересно.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход