Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро

Публикувано от kuku987 
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
16-12-2009 - 10:23:41
Quote
Тинки Уинки
Лошото е, че в Бг хора, които нямаха излишък в дохода се юрнаха да купуват.
Цените се вдигнаха, при което настана истерия - давай да купуваме, че сега изтървем ли после цял живот не можем купи. И лошото е че точно хора без пари предизвикаха истерията. Един вид сами се закопаваха все по-дълбоко и по-дълбоко. Ей заради такива неща в момента има 8% лоши жилищни кредити и постоянно протести с лозунги - "свалете лихвите".

Представата за собственост е изкривена. Да купиш с ясно съзнание нещо скъпо със заем, заложено като обезпечение (често и допълнително такова и самоучастие), да го плащаш 15-30 години, да го изплатиш 2-4 пъти по-скъпо отколкото си го "купил" заради едното фалшиво чувство за собственост и материално богатство... Интересно, когато банката изритва неизрядните платци на кредити, какво става с чувството им за собственост и къде им е ясното съзнание?!
Болни хора, болно общество.
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
16-12-2009 - 11:15:21
Ако ше цензурираш нещо го прави като хората - не променяй контекста и смисъла...



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-12-16 11:47 от Svetlio.
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
16-12-2009 - 11:34:50
avatar
Quote
Svetlio
Хах кукумицинее.. излагаш се ти! Кво ревизираш бре. От 179Е бучане цела година – са се “наревизирваш” с 149Е хаха. Никави ревизии не се опитваш да правиш – както винаги предизвикваш само спам и дрътаците без работа да си дърлят езиците до кат си чешат плешивите тикви.
Бая 4 дена ти гледам кухата тема и пак си задавам въпроса: “що се правиш на олигофрен”. Ако имаше някакви сериозни намерения за да пускаш такава тема, щеше и да се обосновеш поне малко, а ти както винаги се изхвърляш на песъка и оставяш крейзитата да ти свършат работата. Чичка, тая тема като потъне из дълбините, съм убеден, че пак ще пуснеш някоя ревизия, я 139 я 148 само и само да седи горе “прогнозата” ти. Тука повечето не обръщат внимание, естествено поради чисто клюкарското си кибичене във форума, че тая тояга дет кукурукуто е спретнал виси винаги отгоре. - Това се набива най-много у преминаващите, тъй-като (както се знае) последните теми се виждат на главната страница. Ами не всички са разбирачи като вас – някои може да се сопнат от подобни цифри.. и най-малкото за незапознатите остава едно впечатление за генерално сриване на пазара. Да съгласен съм, че има много хора, които го желаят, обаче сме се разбрали вече, че дюлювераджиите няма да са вече фактор на този пазар. Куки, ти такъв далавераджия ли си?? Я си кажи честно с каква цел точно пускаш такива теми: Просто искаш да предупредиш хората за 2012; Не знаеш къде се намираш от яд, че си се набутал на 2К; Продал си на 100$ и пукаш от злоба; Просто да става калабалъка?! Оооо аз ако съм, всичките ти лайна много отдавна да са преместени в специален раздел (специално за тебе) - “Раздел Олигофрении” - “тука можете да пишете за комплексите си, за сутрешното си аки и за сестрата на жена си”. Разбирам, ако вкарваше някакъв мозък, нещо доводи, това-онова – да, ама ти си ги меташ ей така чисто и 100% провокативно. Изръсваш само нещо от сорта на “няма да го разберете”, “трудно е да ви се обясни” и прочие.
Цените на НИ от 3К за крайни квартали, нали...

Боже, боже, колко мъка има на тоя свят.... :]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-12-16 11:35 от Тинки Уинки.
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
16-12-2009 - 11:46:59
Малко е "изтрещял" Светльо...А какво предстои при затягане на ситуацията с НИ предстои да гледаме.
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
16-12-2009 - 11:56:09
Дали аз съм изтрещялият.. я помисли пак, ако е останало с какво smiling smiley

Освен това цитата на Сервел не е точен winking smiley
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
16-12-2009 - 12:00:20
Да бе Тинки, ама като гледам какво се случва не мога да измисля как може да се постори нещо дето да се продава за 500 евро на кв.м. в София. Та не е ясно дали са се набутали хората или не са се. АЗ не мисля, че в близките години ще построя друга жилищна сграда, а аз и такива като мен са произвеждали достъпния за по-широки маси продукт. Новото строителство в следващите няколко години ще е само за "баровци". Просто става много скъпо да се строи, а като става скъпо трябва да се прави и по-луксозно (ама наистина луксозно - кат осе почне още от разпределенията), което го прави още по-скъпо.
В същото време ремонтите работи и те са доста скъпи, та и да купиш нещо старо ще даваш купища пари за да стане по твой вкус.
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
16-12-2009 - 12:02:21
Ами много се нервиш,бе човек.Успокой топката.Защо те дразни прогнозата на Куку?Дали тя ще се реализира е друг въпрос.А за посоката на цените на имотите,предполагам си наясно.
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
16-12-2009 - 12:13:09
avatar
Quote
Scyther


Представата за собственост е изкривена. Да купиш с ясно съзнание нещо скъпо със заем, заложено като обезпечение (често и допълнително такова и самоучастие), да го плащаш 15-30 години, да го изплатиш 2-4 пъти по-скъпо отколкото си го "купил" заради едното фалшиво чувство за собственост и материално богатство... Интересно, когато банката изритва неизрядните платци на кредити, какво става с чувството им за собственост и къде им е ясното съзнание?!
Болни хора, болно общество.

Не е точно така. Ясно е съзнанието, когато знаеш какво може да се случи. Когато нямаш представа, че на банките им е позволено да си удвоят лихвите само в България, а разчиташ, че бидейки в ЕС, законите важат и тук, говорим ни повече, ни по- малко за измамени хора.
Нищо болно няма в желанието да имаш собствено жилище. Допреди 20г. всеки, теглил заем, можеше да си го изплати без проблем при фиксирана лихва. Защо сега да не си представят нещата по същия начин- нали уж живеем в по- справедливо време, с възможности за лична инициатива?
Анонимен потребител
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
16-12-2009 - 12:23:53
Няма нищо лошо в желанието да имаш собствено жилище.
Проблемът е в това да оцениш правилно възможностите си.

Спомням си Панчо навремето как развиваше тезата, че жилището трябва един вид да се "изстрада". Нещо от сорта - вземаш заем, който може и да не ти е по силите, живееш като скот 3-4 години, ама след това си горд собственик. Ей такова мислене изяде главата на мнозина.
Плюс това много хора не си даваха реална сметка на какво се дължи "растежа".
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
16-12-2009 - 12:25:50
avatar
Банките не са си удвоили лихвите просто така, за да доят. Лихвите по депозити пък са 9% в евро, къде в ЕС има такива? А предполагам точно заради това асен и куку дават такива прогнози за цените.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход