Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро

Публикувано от kuku987 
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
16-12-2009 - 12:25:56
Quote
kolino
Ами много се нервиш,бе човек.Успокой топката.Защо те дразни прогнозата на Куку?Дали тя ще се реализира е друг въпрос.А за посоката на цените на имотите,предполагам си наясно.


Дразни ме, зашото единствената цел е да ви провокира...А още повече ме дразни, че успява smoking smiley
Анонимен потребител
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
16-12-2009 - 12:28:28
Добре де как може в Пловдив примерно да може, а в София не?

В крайна сметка навремето имаше една тема, че това, което влияе на себестойността са метериалите, труда и % обезщетение. Е толкова ли са различни в София и Пловдив да речем?
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
16-12-2009 - 12:32:01
avatar
Quote
Svetlio
Дразни ме, зашото единствената цел е да ви провокира...А още повече ме дразни, че успява smoking smiley

куку поне не си говори сам, както правеше пунди, което наистина е дразнещото. Нека да ги има и двете крайни гледни точки, а под тях е ясно че си дърдорим все едни и същи неща. smiling smiley
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
16-12-2009 - 12:46:49
Quote
dodo2
Quote
Svetlio
Дразни ме, зашото единствената цел е да ви провокира...А още повече ме дразни, че успява smoking smiley

куку поне не си говори сам, както правеше пунди, което наистина е дразнещото. Нека да ги има и двете крайни гледни точки, а под тях е ясно че си дърдорим все едни и същи неща. smiling smiley


Човече, и ти май не разбираш smiling smiley

Няма никаква гледна точка! С нищо не се е обосновал! Няма никави доводи... Има единствено "по-нататък може и да ви кажа защо смятам така" .. сега развиделили се поне малко

Точно за това се разбучах, че няма гледни точки - има само яка провокация (която винаги захапвате) и идея за нетактично сриване.. било то и слухове. Нали знаеш българина как реагира дори само на слухове

Е и модератора ми върти номера, а самия той не хапе - защо всъщност е пусната темата...
Нали се сещаш, че подобни "ревизии" секи може да си пуска както си иска и на 129Е и на 29000Е - глупаво е - така не се правят дискусии
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
16-12-2009 - 12:51:10
avatar
Quote
dodo2
Банките не са си удвоили лихвите просто така, за да доят. Лихвите по депозити пък са 9% в евро, къде в ЕС има такива? А предполагам точно заради това асен и куку дават такива прогнози за цените.

А защо, според теб? Имаха много високи печалби през 2008г. Нямаха лоши кредити. Т. е., едната страна в договора, беше изправна и изрядна.
Защо никъде в ЕС няма депозити по 9-10%, а тук има? Защо никъде по света не вдигнаха така лихвите по кредитите, а напротив- намалиха, че да облекчат длъжниците?
Дали защото, " там" има държави, а тук е село без кучета?
Анонимен потребител
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
16-12-2009 - 12:55:16
Спомняш ли си БНБ като все казваше на банките - спрете с кредитирането.
Е банките намериха начин най-накрая да го спрат като вдигнаха лихвите.

Общо взето се надявам цялата тази работа да има и положителен ефект и хората малко повече да се замислят преди да харчат пари, които все още не са спечелили.
Анонимен потребител
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
16-12-2009 - 13:02:13
Quote
Svetlio
Нали знаеш българина как реагира дори само на слухове

5-6 години назад когато слуховете бяха ЪП можеше да има слухове. Сега като са надолу не може, така ли?

kuku987 е дал някаква обосновка за икономиката, ваканционните имоти, общите части и т.н.
Сега как от тези неща се получава заветното число 149 не е ясно, но пък си струва човек да помисли върху въпросите, които kuku987 поставя.
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
16-12-2009 - 13:06:44
Quote
камелия
Quote
Scyther


Представата за собственост е изкривена. Да купиш с ясно съзнание нещо скъпо със заем, заложено като обезпечение (често и допълнително такова и самоучастие), да го плащаш 15-30 години, да го изплатиш 2-4 пъти по-скъпо отколкото си го "купил" заради едното фалшиво чувство за собственост и материално богатство... Интересно, когато банката изритва неизрядните платци на кредити, какво става с чувството им за собственост и къде им е ясното съзнание?!
Болни хора, болно общество.

Не е точно така. Ясно е съзнанието, когато знаеш какво може да се случи. Когато нямаш представа, че на банките им е позволено да си удвоят лихвите само в България, а разчиташ, че бидейки в ЕС, законите важат и тук, говорим ни повече, ни по- малко за измамени хора.
Нищо болно няма в желанието да имаш собствено жилище. Допреди 20г. всеки, теглил заем, можеше да си го изплати без проблем при фиксирана лихва. Защо сега да не си представят нещата по същия начин- нали уж живеем в по- справедливо време, с възможности за лична инициатива?

Не са измамени хората, Камелия. Болни са. Късопаметни са.
Малко ли им бяха 45 години разчитане на илюзии, малко ли им беше 20 години кризи, пирамиди, фараони и мутрафони, че още разчитат на някой от вън да ги оправя? Преди 20 години беше СССР и СИВ. Умряха тези илюзии и се замениха с други - НАТО и ЕС, за да има на какво да разчитат. 20 години народът ни бягаше и измираше. Не ще да е от щастие. А късопаметните заложиха имотите и доходите си на просперитета. Едно куче да го биеш една седмица всяка сутрин - цял живот като те види сутрин, ще подвива опашка. Защото помни. А хората не помнят. Затова са болни.

"Колкото по-далеч в миналото можеш да видиш, толкова по-далеч в бъдещето ще можеш да видиш”. Казал го е Уинстън Чърчил.
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
16-12-2009 - 13:19:34
avatar
Quote
Scyther

Не са измамени хората, Камелия. Болни са. Късопаметни са.
Малко ли им бяха 45 години разчитане на илюзии, малко ли им беше 20 години кризи, пирамиди, фараони и мутрафони, че още разчитат на някой от вън да ги оправя? Преди 20 години беше СССР и СИВ. Умряха тези илюзии и се замениха с други - НАТО и ЕС, за да има на какво да разчитат. 20 години народът ни бягаше и измираше. Не ще да е от щастие. А късопаметните заложиха имотите и доходите си на просперитета. Едно куче да го биеш една седмица всяка сутрин - цял живот като те види сутрин, ще подвива опашка. Защото помни. А хората не помнят. Затова са болни.

"Колкото по-далеч в миналото можеш да видиш, толкова по-далеч в бъдещето ще можеш да видиш”. Казал го е Уинстън Чърчил.

Не смесвай всичко, щото полза няма.
Говорим за кредити и банки. 45г. хората правеха вноски, чакаха, после изплащаха до стотинка кредитите си при ясни условия- % лихва, месечна вноска, брой години. И нямаше никакви илюзии- работиш и плащаш, но отсреща имаш сигурен партньор, който няма да те прецака.
Какво, по- точно, искаш да помнят хората?
Че всички са маскари, затова- да лягат хората и да мрат?
Аз бих опитала да променя нещо, защото имам деца, а и защото не съм свикнала да се предавам.
Затова предлагам да се подкрепят протестите против високите лихви и да се настоява за закон за фалитите на физическите лица.
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
16-12-2009 - 13:20:03
Quote
Тинки Уинки
Quote
Svetlio
Нали знаеш българина как реагира дори само на слухове

5-6 години назад когато слуховете бяха ЪП можеше да има слухове. Сега като са надолу не може, така ли?

kuku987 е дал някаква обосновка за икономиката, ваканционните имоти, общите части и т.н.
Сега как от тези неща се получава заветното число 149 не е ясно, но пък си струва човек да помисли върху въпросите, които kuku987 поставя.


""ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро.

пуснах я преди седмица-две, но я изтриха.. цялата тема...

за съжаление драмите с хората останали на улицата сега започват. екшъна тепърва предстои.

И като се сещам колко 'искрено' съжаляваше Камелия, а по-рано Джоан за хората дето не се хващали на кредитното хоро и така изтървали шанса на живота си... да се накиснат с ипотеки.

пиша в този форум от 2002. добре е администраторите да отворят архивите (излагате се) оттогава да видим кой какво писал...

и както сто пъти писах: единствената ми цел беше да спра накисващите се с непосилен кредит. що смях и кикотене отнесох..

икономиката на Бг за съжаление е в критична фаза. в момента се преобръщаме в пропастта. и предстои сводбодния полет надолу.

ваканционните имоти както и кварталите на големи (панелките)/малки/средни градове ще станат практически непродаваеми.

непродалите до момента няма да продадат никога. с малки изключения пазар може да има само за добри имоти и то на централно място.

добре в да оставим зад гърба си шмекеруванията с идеалните части, балконите, продажбите на 'зелено/скица' и прочее. а за нискокачествените материали ('новото строителство след 1990) няма и да говоря, след първия дъжд стените мухлясват отвътре...
такива жилища цена нямат, просто защото няма де могат да се продадат никога...

за съжаление не успяхме да изградим инфраструктура... как ще поддържаме останките от социалистическата такава не зная...

ще напиша някой ден какви ми са основанията за тази цена: 149 евро на квадрат, която е абсолютно сериозна... както и това-онова за валутния борд...""



Това ли наричаш обосновка за икономиката...


Да, за слуховете си прав (въпреки, че там участваха всички агенции и банки и политици и тн) - сега според тебе трябва да се повтори същата грешка...


Пак повтарям - само слепец ще повярва, че темата на куку е пусната с цел дискусия.. нали ти писах вече "ако тая тема се срине" ще последва неминуемо друга с подобна прогноза от 143Е
Всъщност искаш ли аз да пусна тема с "прогноза" за 5К.. ??
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход