Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро

Публикувано от kuku987 
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
16-12-2009 - 16:55:06
avatar
Quote
камелия
Quote
чи-чов-ци

Камелия, не изпитвам топли чувства към строителните предприемачи като цяло / все пак в практиката си съм срещал и свестни хора между тях/, но мисля, че точно при двете нива гаражи не е лакомия, а принуда да се спазят нормативни изисквания. Лакомията обикновено е по-"високо".

За съжаление, не е така. Последният, на когото продадох 1 декар, построи две сгради по на 6ет., отдолу с магазини, с "коридор" за минаване между тях и търговски център на 3ет. пред тях. Класика в жанра............

Е тъй де, кое не е така - нали казвам, че лакомията е надземна, а не подземнаsmiling smiley Мисля, че разходите до кота 0,00 барабар с външните връзки, са едни от най-мразените от предприемачите.
Както и да е, да не спамя, че темата е за друго. Извинявам се! *beer*
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
16-12-2009 - 17:02:38
avatar
Quote
nacheff
Това прави 14900 Е.

"Housing Affordability Rankings
Median Multiple = Median House Price to Median Household Income

Аз преди взимах предвид освен горното и средномесечния разход за живот за дадена страна/град. Така положението ставаше още по-цветущо, но и аз бях стигнал до подобно чило smiling smiley

Отношението между така получения резултат и цените, на които реално в даден момент се скючват сделки, дава Коефициента на Тъпота на дадено общество.

*drink1*
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
16-12-2009 - 17:39:07
Quote
aircraft carrier
Kaмелия от сума ти време ти задавам един въпрос а ти упорито се правиш на утрепана.Ако решиш да си купиш апартамент за 120000 евро ще дадеш ли 3600 евро на брокер за два три огледа?Ще доживея ли отговор или пак ще се измъкнеш?

И липсата на отговор е отговор.
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
16-12-2009 - 20:40:11
Таман щях да отметна, че Пунди го няма, ама той се появи (както казва Светльо - със сериозно аргументирани мнения, само дето ние не можем да вникнем в тях).

Иначе Куку си заслужва уважението като "пионер-предупредител" за имотния балон в БГ. Преди година си играх да ровя в архивите на форума от преди 2 години и тогава са го засипвали с подигравки. Ето, че тренда, за който е писал е налице от една година, а върлите му опоненти ги няма във форума. Аз лично се надявам да не му се сбъдне прогнозата за 150-180 Е на м2 в София, защото ако се случи, ситуацията ще е съпроводена с толкова екстри, че цените на имотите ще са последна грижа. То май и сега (ако изключим опитващите се да продават, посредниците и кредитополучателите, обезпечили кредита с имот) масово на хората им е последна грижа цените на имотите.

Не е удачно да правим преки сравнения, но само за инфо - в "разлагащата се и потъваща страна на негрите и всякъква емигрирала от Европа измет" САЩ една приятелка днес "заключи" сделка за покупка на къща в Далас. Много добър квартал, 4 спални, двор, напълно обзаведена, камина, кухня - дъб, бани-мрамор и пр. за 158 000 долара (108,290 Е по курса в момента). 8% от цената директна субсидия (не се връща никога) от правителството, ФИКСИРАНА лихва от 4.9% за целия период на кредита. 10% самоучастие, можело е и с по-малко, но каквото е имала в брой, го е дала, за да поветинее още повече кредита (защото нали е много скъп). Вярно, че не е по крайбрежията, но Далас си е проспериращ град (не е Детройт) със средна заплата поне 5-6 пъти по-висока от тази в София (може и повече да е, не съм гледал точно). Изводите всеки сам да си ги прави, когато се юрне да дава същите, че и повече пари за апартамент на "шпакловка и замазка" и "на тапа".

Куку, ако има предвид такива сравнения, тогава наистина цената в София на добро място би трябвало да е 149 Е на м2.

П.П. Сетих се за още една "дребна" екстра при покупката на тази моя приятелка от Далас - при плашане на ДОД и се приспада част от вноските по ипотеката, като сума данъчното облекчение горе-долу съвпада с изплащането на лихвите по кредита, така, че ипотечния и кредит идва на около 0% фиксирана лихва за целия период!!!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-12-16 21:22 от BulCan.
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
16-12-2009 - 20:53:49
avatar
Quote
BulCan
Таман щях да отметна, че Пунди го няма, ама той се появи (както казва Светльо - със сериозно аргументирани мнения, само дето ние не можем да вникнем в тях).

Иначе Куку си заслужва уважението като "пионер-предупредител" за имотния балон в БГ. Преди година си играх да ровя в архивите на форума от преди 2 години и тогава са го засипвали с подигравки. Ето, че тренда, за който е писал е налице от една година, а върлите му опоненти ги няма във форума. Аз лично се надявам да не му се сбъдне прогнозата за 150-180 Е на м2 в София, защото ако се случи, ситуацията ще е съпроводена с толкова екстри, че цените на имотите ще са последна грижа. То май и сега (ако изключим опитващите се да продават, посредниците и кредитополучателите, обезпечили кредита с имот) масово на хората им е последна грижа цените на имотите.

Не е удачно да правим преки сравнения, но само за инфо - в "разлагащата се и потъваща страна на негрите и всякъква емигрирала от Европа измет" САЩ една приятелка днес "заключи" сделка за покупка на къща в Далас. Много добър квартал, 4 спални, двор, напълно обзаведена, камина, кухня - дъб, бани-мрамор и пр. за 158 000 долара (108,290 Е по курса в момента). 8% от цената директна субсидия (не се връща никога) от правителството, ФИКСИРАНА лихва от 4.9% за целия период на кредита. 10% самоучастие, можело е и с по-малко, но каквото е имала в брой, го е дала, за да поветинее още повече кредита (защото нали е много скъп). Вярно, че не е по крайбрежията, но Далас си е проспериращ град (не е Детройт) със средна заплата поне 5-6 пъти по-висока от тази в София (може и повече да е, не съм гледал точно). Изводите всеки сам да си ги прави, когато се юрне да дава същите, че и повече пари за апартамент на "шпакловка и замазка" и "на тапа".

Куку, ако има предвид такива сравнения, тогава наистина цената в София на добро място би трябвало да е 149 Е на м2.

....................

моите аргументи НЕ са за знаещи , те са за можещи !*angel*
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
16-12-2009 - 21:12:41
Твоите аргументи, Шунди, бяха същите при 1200 на дупка в Банско , Младост и Сънито и 6000 в Докторската градинана, така че Фунди при 400 в Банско, 500 в Младост и 1200 в Докторската градина (засега) можеш да си закичиш аргументите до кожените мартеници (признавам ти авторското право) с които те е закичила някоя силиконова банкерка. И още нещо , Дунди, ти можеш да създадеш комлекс на г-н Тепавичаров когато литнат прасетата, както казваше г-н Джегинс от ББС...
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
16-12-2009 - 21:19:18
Quote
Спиридон Тепавичаров
Твоите аргументи, Шунди, бяха същите при 1200 на дупка в Банско , Младост и Сънито и 6000 в Докторската градинана, така че Фунди при 400 в Банско, 500 в Младост и 1200 в Докторската градина (засега) можеш да си закичиш аргументите до кожените мартеници (признавам ти авторското право) с които те е закичила някоя силиконова банкерка. И още нещо , Дунди, ти можеш да създадеш комлекс на г-н Тепавичаров когато литнат прасетата, както казваше г-н Джегинс от ББС...
clap:clap:spinning smiley sticking its tongue out
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
16-12-2009 - 21:29:12
Брилянтно, г-н Тепавичаров !*drink1*
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
16-12-2009 - 21:37:00
Моля, г-н Моrski BG ,
когато фактите говорят би трябвало и боговете да млъкнат дори да се казват Дунди и Шунди...
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
17-12-2009 - 10:31:18
Quote
dodo2
Quote
nacheff
Това прави 14900 Е.

"Housing Affordability Rankings
Median Multiple = Median House Price to Median Household Income

Аз преди взимах предвид освен горното и средномесечния разход за живот за дадена страна/град. Така положението ставаше още по-цветущо, но и аз бях стигнал до подобно чило smiling smiley

Отношението между така получения резултат и цените, на които реално в даден момент се скючват сделки, дава Коефициента на Тъпота на дадено общество.

*drink1*

dodo,
Чувал бях да употребяваш този коефициент, но до сега не съм попадал на обяснение.
От горното не успях да разбера еднозначно как извеждаш формулата.
В медиан мълтипъл ползват годишен доход на домакинството, а ти очевидно вкарваш в изчислението

средномесечния разход за живот за дадена страна/град. Умножен по 12?

Сори, че съм пропуснал!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход