Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро

Публикувано от kuku987 
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
15-12-2009 - 09:16:19
Глобалните изводи за грешни ако не са приложими в частните случаи. Ама това само хора с достатъчно интелектуален капацитет го разбират. От твоите глобални изводи файда нула, освен да си подхранваш егото и да избиваш комплекси. Още повече, че в продължение на 4 години са били грешни.
Наистина ли си толкова тъп , че да си мислиш, че може да се зарибяват хора да купуват жилища с писания по вестници? Без да има финансиране? Толкова ли ти е плитко разсъждението, че не можеш да видиш, че всичко зависи от финансирането - има мощно финансиране, цените нагоре, няма - надолу. "А тез витрини са отрупани с безброй жадувани неща" беше написал поета. Забележи - жадувани, ама това не значи, че са изтъргувани. Децата са били зарибени, ама само лиги са им теклиsmiling smiley
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
15-12-2009 - 09:50:37
avatar
Голямо ще е заблуждението на инвеститори и сроители, че ако се отпуши финансирането продажбите и цените ще скочат.
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
15-12-2009 - 12:01:32
Е да , трябва да има и достатъчно хора, които отговарят на критериите за финансиране. Като цяло не е възможно да съществува съвременно общество, членовете на което да купуват жилища без кредити. Единия вариант е да спестяваш 20 години и да купиш апартамент на синчето, другия е синчето да вземе кредит и да го изплаща 20 години. Вариант всички да работят по 1 година за да спестят за жилище не съществува. Не и за нещо, което би имало стойност. Нали не говорим за колибиsmiling smiley
Знам, че сега ще ревнете, че всеки от вас е такъв професионалист , че трябва да получава заплата десетки пъти по-висока от средната за страната, ама тези дето ги получават с изключения - чисто математически не е възможно голям процент хора да получават десетки пъти над средното възнаграждение.
ss7
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
15-12-2009 - 12:23:20
Quote
4ovek
Е да , трябва да има и достатъчно хора, които отговарят на критериите за финансиране. Като цяло не е възможно да съществува съвременно общество, членовете на което да купуват жилища без кредити. Единия вариант е да спестяваш 20 години и да купиш апартамент на синчето, другия е синчето да вземе кредит и да го изплаща 20 години. Вариант всички да работят по 1 година за да спестят за жилище не съществува. Не и за нещо, което би имало стойност. Нали не говорим за колибиsmiling smiley
Знам, че сега ще ревнете, че всеки от вас е такъв професионалист , че трябва да получава заплата десетки пъти по-висока от средната за страната, ама тези дето ги получават с изключения - чисто математически не е възможно голям процент хора да получават десетки пъти над средното възнаграждение.

Би ли обосновал тезата си? Защо членовете на обществото трябва да спестяват по 20г за да си купят жилище?
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
15-12-2009 - 12:31:15
avatar
За да може някой 17 години да живее от разликата между нормален и надценен имот.*write*
ss7
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
15-12-2009 - 12:43:12
То едно време се смяташе и че 7 г трябва да спестяваш за да си купиш жигула ама виж как се менят времената smiling smiley
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
15-12-2009 - 13:29:59
Чудя се дали да продължавам да гледам на прогнозата на Куку като на един символ, който има за цел основно да характеризира перспективите в общоикономически план или зад тях не стои нещо далеч по-конкретно..
За главните неща сме били съмишленици, но назоваването на числа от подобен порядък винаги са ме смущавали и мисля, че съм му го казвал.
Вече не искам да поставям въпроса, възможно ли е това, или не. Очевидно е, че в известен смисъл, разлика между 189 Е и 149 Е на кв. метър няма. Какъв е смисълът ?!
При подобни цени няма да има ново жилищно строителство (не забравяйте, че сме още в хипотезата на т.н. топлокейшън, а там е изключено да се намери парцел за затрояване при подобен пазар.)
Дребни индивидуални проекти (предимно къщи) могат да продължат да се строят в ограничен брой от единични инвеститори.

Ако излезем от хипотеза ново жилищно строителство в топлокейшън, отиваме при продажба на съществуващи жилища . Тук вече е очевидно, че прогнозата на Куку приема някакъв по-предметен вид. В условията на някакви тотолно влошени условия, продажбата на 100 кв. м. за 14 900 Е. или респективно за 18 900 Е. би била от съществена разлика.

Въпросът, който ме "мъчи" е: какви са другите икономически параметри на средата, в която биха се случвали подобни продажби.
Куку - ти със сигурност имаш виждане по този въпрос ?

Особено ме вълнува тази мисъл на на фона на вероятното приемане от страна на Куку, че отиваме към дефлационен сценарий (а дали е така ??? - ето пак въпрос?
Г-н Бернанке скоро каза - дефлация няма да има ! Е, той си говори за тях !

Куку - за номинални стойности ли става дума или говорим за съпоставими цени ?
Извини ме, много станаха въпросите:-)))

Правя следната забележка. У нас масово се спекулира с т.н. топлокейшън. Това е едно словосъчетание, което вече и основно заради приноса на "брокерите" е изпразнено от каквото и да е съдържание, но все пак съм склонен да приема, че в София (не само София, а и в някои други градове) има един крайно ограничен контингент от имоти, при които освен общоприетите параметри има и някакъв съществен елемент на уникалност, който ги прави "топ". Уникалността не я разбирам в твърде широк смисъл. Нов и модерен квартал с добра инфраструктура, качествено строителство, но в покрайнините, макар и добре комуникационно сложен - не е топлокейшън.
Знам - това е крайно субективно схващане.
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
15-12-2009 - 13:35:17
avatar
Quote
ss7
То едно време се смяташе и че 7 г трябва да спестяваш за да си купиш жигула ама виж как се менят времената smiling smiley

Я да припомним факти от недалечното минало - изселването на евреите от БГ - 1960, изселването но турчулята 1988, имаше ДРАСТИЧЕН спад в цените, макар и временно. Спред мен лято господне 2010 ще е подобно - после следвт много години на слаба ликвидност и плато (падина) както куку казва около 200 Е
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
15-12-2009 - 14:20:37
avatar
Quote
%

П.С. От Камелия самопризнания не очаквайте. По е вероятно прасе имам да стане отколкото Камелия да признае каквото и да било.

Айде и на теб да кажа, че ми писна да повтаряте една и съща измислица.
Един път съм си позволила да направя прогноза и тя беше, че според мен, цените ще спрат да растат като бесни и може би ще се покачват само с инфлацията. Разбира се, през ум не ми е минавало да се пиша Ванга, затова не съм имала представа, че иде световна криза.
След тази ми прогноза, се извиних и казах, че повече няма да прогнозирам.
Анадънмо!?
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
15-12-2009 - 14:38:40
avatar
Quote
%
Ето обява от имот.бг за Люлин 5 "топ локейшън" (както би се изцепила Камито) за офертна цена:

1-СТАЕН

16000 EUR
(355.55 EUR/кв.м)



град София
Люлин 5
бул.Р.Даскалов


Квадратура: 45 m2
Етаж: 6-ти
Телефон: ДА
ТEЦ: НЕ

Особености: Панел, С паркинг


Не ми приписвай собствените си изцепки. Това е при циганите, откъм Околовръстното. Там и да подаряват, не бива да се взема. Ама, друго си е да се изпъчиш като въшка на чело..........
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход