Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро

Публикувано от kuku987 
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
14-12-2009 - 12:22:15
А бе строител не те ли е срам от това, че тотално грешна прогноза си дал през 2004г.?
Ами напротив имаше файда, ама за хората, които не бяха на мнение, че всеки момент ще паднат цените. Да кажем, че ти 2004г. си решил, че цените ще са надолу, а аз съм решил, че ще са нагоре. Аз съм купил, след това съм продал, и съм реализирал печалба, ти си продал (ако наистина си бил сериозен играч) и пет години чакаш да купиш изгодно и все още не си на нивата от 2004г. А пък като имаме предвид и инфлацията направо жив да те ожалим.
Много ми е интересно как някой може да се хвали, че е прогнозирал спад при положение, че е изпуснал да прогнозира най-голямото покачване на НИ в историята на България.
Анонимен потребител
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
14-12-2009 - 12:47:29
То това покачване стана в резултат на психоза.
Един вид тези дето викаха нагоре-нагоре бяха по-гръмогласни.

Помниш ли как обясняваше ти през 2004 година мисля, че си сложил цялата техника на "трупчета".
Помниш ли как обясняваше за приятелите ти строители ударили кьоравото дето аха-аха да фалират и цените взели че скочили. Тогава казваше - аз никога не бих започнал строеж, те с какъв акъл запонаха не е ясно, щяха да фалират, ама удариха джакпота.
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
14-12-2009 - 13:09:41
Да ама почнах, Тинкиsmiling smiley И не беше 2004г., а 2005, когато реших за известно време всичко да е на трупчета за да не се превърна в пирамида, да компенсирам загубата от растящи цени с последващи продажби на по-високи. Идеята тогава ми беше, че освен пазарната цена растеше и себестойността (такси, земя , труд, материали, изисквания към сторителството) и в такъв момент трябва внимателно да се изчислява, прогнозира и да се реализира проект, който да е печеливш и в случай , че цените спрат да растат. И беше на трупчета, докато намеря земя, която да отговаря на сметките - при тогавашните пазарни цени и себестойност на сторителство да има печалба. Та темата е съвсем друга от настоящата - колко от инвеститорите са правили сметки, които са предполагали да реализират печалби дори и да спре растежа на цените. Ами малко са. Аз също съм пропуснал да реализирам досат по-големи печалби, но не се знае ако бях заложил на пирамидалния растеж какви загуби щях да реализирам сега. Най-печелившия вариант е да се развиваш пирамидално, но загубите да ги натресеш на друг, обаче имам неправилно възгледи , остатък от социалистическото ни минало и не се заех да го направя.
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
14-12-2009 - 17:30:38
Quote
4ovek
А бе строител не те ли е срам от това, че тотално грешна прогноза си дал през 2004г.?
Ами напротив имаше файда, ама за хората, които не бяха на мнение, че всеки момент ще паднат цените. Да кажем, че ти 2004г. си решил, че цените ще са надолу, а аз съм решил, че ще са нагоре. Аз съм купил, след това съм продал, и съм реализирал печалба, ти си продал (ако наистина си бил сериозен играч) и пет години чакаш да купиш изгодно и все още не си на нивата от вместо да2004г. А пък като имаме предвид и инфлацията направо жив да те ожалим.
Много ми е интересно как някой може да се хвали, че е прогнозирал спад при положение, че е изпуснал да прогнозира най-голямото покачване на НИ в историята на България.

Тарикатче, правИ си далаверката, не ми пречиш.
Аз по форумите пиша разсъждавайки от глобална гледна точка, моите дребни интереси си ги гоня без да зарибявам хиляди несретници и след това да се чудя, защо цялата държава се срина.
Но ако толкова си се загрижил за мен - последния имот го купих 1999-та, а последния продаден - 2006-та. 2005-та купих земеделска земя.
А, ако още не си разбрал - свърши твойта.... и да пишеш, и да лъжеш, и да мажеш - няма вече кой да ти се върже. Ще трябва да се поизпотиш малко, за хлебеца си. winking smiley
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
14-12-2009 - 17:37:06
avatar
За да ви прекъсн караницата, аз ще се повторя:

kuku, аз всеки път питам - според теб каква ще е цената за не-топ-локейшън? smiling smiley
%
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
14-12-2009 - 17:47:46
avatar
Quote
kuku987
ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро.

пуснах я преди седмица-две, но я изтриха.. цялата тема...

за съжаление драмите с хората останали на улицата сега започват. екшъна тепърва предстои.

И като се сещам колко 'искрено' съжаляваше Камелия, а по-рано Джоан за хората дето не се хващали на кредитното хоро и така изтървали шанса на живота си... да се накиснат с ипотеки.

пиша в този форум от 2002. добре е администраторите да отворят архивите (излагате се) оттогава да видим кой какво писал...

и както сто пъти писах: единствената ми цел беше да спра накисващите се с непосилен кредит. що смях и кикотене отнесох..

икономиката на Бг за съжаление е в критична фаза. в момента се преобръщаме в пропастта. и предстои сводбодния полет надолу.

ваканционните имоти както и кварталите на големи (панелките)/малки/средни градове ще станат практически непродаваеми.

непродалите до момента няма да продадат никога. с малки изключения пазар може да има само за добри имоти и то на централно място.

добре в да оставим зад гърба си шмекеруванията с идеалните части, балконите, продажбите на 'зелено/скица' и прочее. а за нискокачествените материали ('новото строителство след 1990) няма и да говоря, след първия дъжд стените мухлясват отвътре...
такива жилища цена нямат, просто защото няма де могат да се продадат никога...

за съжаление не успяхме да изградим инфраструктура... как ще поддържаме останките от социалистическата такава не зная...

ще напиша някой ден какви ми са основанията за тази цена: 149 евро на квадрат, която е абсолютно сериозна... както и това-онова за валутния борд...


Куку, приятелю,

Стига си плашил шльокерите с тия апокалиптични прогнози.:] Ти осъзнаваш ли, че при такива цени за 100кв. апартамент и 3% комисион те ще изкарват по 400 евро от които: 50% за агенцията и след това от 200те евро - 30% за данъци. Демек за такъв апартамент ще изкарват чисти около 170 евро на сделка. Е да ама такива сделки ще има спорадично 1 път на 2-3 месеца, защото повечето сделки ще са за жилища от 40-60м2, което пък ще означава 85евро или 170 лева месечен доход. В такъв случай ще е по-добре да си пенсионер, отколкото екскурзовод по огледи.

====================================================================
А портрета ми от аватара строго ви следи. Кой съм аз, че да се съмнявам в себе си? ====================================================================
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
14-12-2009 - 18:08:30
Quote
dodo2
За да ви прекъсн караницата, аз ще се повторя:

kuku, аз всеки път питам - според теб каква ще е цената за не-топ-локейшън? smiling smiley

додо,при срив във имотния маркет,разликата между топ лок. и НЕ топ локейшън става минимална........явно си забравил 1997-2000,когато по ложенец(дори още не бе осран и презастроен),ново строителство се харчеше по 200-250$ на кв,а в младостите бе 150$-200$..........
аз защо се присмивах на всичките "компетенции" тук и по медиите,които разправяха,че цените може да паднат,но в лоши места,а на добрите локейшъни тепърва ще се качват и е невъзможно да падат........ами точно обратното-при срив,НАЙ МНОГО СЕ СРИВАТ именно "топ" локейшъните!!!!!!!!!
едно трябва да научите-когато маркета е сринат и е пред качване,точно тогава трябва да се купуват по добри локейшъни,когато маркета се срива,тогава топ локейшъните са най ударени!!!!ама в бгетовицата кат нямат опит с това-те ти кво става......
при крах в маркета-всичко замира и цените се изравняват-особено ако краха е предизвикан от предишно балониране.......тогава финансовите гурута банкери са финансирали огромно количество "топ" локейшъни,които хората и "инвеститорите"(с банкови заеми) не могат да обслужват и маркета в този сегмен прелива от продажби и няма покупки.........
ще бъдеш свидетел на НЕвъзможното-цени в центъра и лозенец на цени от младост!
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
14-12-2009 - 18:23:08
Quote
kuku987
И като се сещам колко 'искрено' съжаляваше Камелия, а по-рано Джоан за хората дето не се хващали на кредитното хоро и така изтървали шанса на живота си... да се накиснат с ипотеки.

Което си е вярно вярно си е. Аз сгреших като ти опонирах на темата за 300-те евро, но поне си признавам. *bow* Камито е такава устатница, че едва ли някога би си признала каквото и да е. Спомням си как тогава се заяждаше с мен, как съм бил неудачник, на който никой не би отпуснал кредит, а хората ковели светлото бъдеще в Люлин 3 през това време. Милата не знае, че последния път когато бях в БулБанк пак ме омайваха, че сага бил момента за апартамента. Следващия път ще им кажа "Куку каза 149 евро топлокейшън" и ще те информирам за реакцията. Нищо чудно вече да знаят за теб и да те издирватsmiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-12-14 18:23 от greenbul.
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
14-12-2009 - 19:04:12
Прогнозата на Г-н г-н Тепавичаров по време на пика беше 700-800 топ локация и 500-600 качествени масови жилища без измишльотините с идеалните части, т.е чиста квадратура. Изхождал съм от прости очевидни факти- бумът дойде за броени месеци, напомпан от лесни пари и безотговорна политика на управляващите. За времето си беше смела прогноза при 1000 на дупка в Младост.На хорицата, които повярваха че с кредит могат да станат рентиери все някой някога трябва да обясни че зад политиката на лесно кредитиране се организира грандиозна спекула на най-високо ниво. Когато Анчето и Пешко от Карнобат след дълги безсънни нощи на сметки и консултации решаваха да си купят заветното жилище със заробващ кредит, алчни корумпирани политици, банкови шефове Чернички Красовци вземаха милиони необезпечени с нищо, купуваха и светкавично препродаваха и пак купуваха и препродаваха, както каза в една друга тема Дичо за един рецидивист , препродал 7 апартамента за 3 години . Потози начин необезпечения кредит се изплащаше с първата, най-много втората препродажба, а след това налице беше новоизлюпения милионер с Бентли, несъздал национален доход и за 5 стотинки. Това не можеше естествено да продъпжава вечно, и това най-добре го знаеха организиралите този хищнически пир на най-високо ниво. Най-голямото доказателство за това е все още неприемането на огромен данък "препродажба" в първитъе 5 или 10 години след покупката. Такъв данък има навсякъде в Западна Европа.
А сега, ако позволите, г-н Тепавичаров също ще коригира неговата прогноза:
След такова клатене на майка България от какая-то измет , нарекла себе си елит, струва ми се че и 300-400 може да дойдат много...



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-12-14 19:07 от Спиридон Тепавичаров.
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
14-12-2009 - 19:07:09
avatar
E, че то 300 лв за квадратен метър, не е чак кой знае колко лоша прогноза?!
Все пак, нали ще има сделки?!
Кво чак толкоз, някой и друг брокер ще умре от глад, дузина предприемачи ще се обесят на недовършените си обекти, просто ще ги настигнем развитите държави.

Миналата година топ инвестотор в Германия се хвърли под влака, колко му е и тук да последват почина му?

Както сме цъфнали, догодина направо ще вържем! winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход