Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро

Публикувано от kuku987 
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
14-12-2009 - 19:18:59
То хубаво прогнозирате, ама кажете нещо за таймфрейма.*beer*
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
14-12-2009 - 19:34:02
До тук една цяла година се чакаше спад,срив и тн.....
но този спад е само някакъв медиен шум ...еди -къде си паднали с 10% пълни глупости съвсем
реални сделки има съвсем малко
Според мен колкото по бързо паднат цените , толкова по бързо ще постигне накаква регулация на пазара
ако веднага след Нова година пазара падне с 30% после ще може да чакаме раздвижване , ако падне само с едни медиини 10% може и да видим прогнозата на Куку
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
14-12-2009 - 20:04:25
Skyter написал:

> хубаво прогнозирате , ама кажете нещо за тайм-фрейма

Ще стане до Лунната Нова година (5-ти февруари) или най-късно до Великден

София ще намалее с около 300-400 000. Не е много, но ще се почувствува. Това са хората , заети в строителството и техните близки, а също и хората в обслужващата сфера , заети с тях, ако разбира се правителството не отпусне раззслабително в този бранш , за да прокара апокалиптичния запек. Има вече вопли в тази посока. Ни най-малко не ме радва факта че толкова българи ще останат без работа, но това са даденостите. Както е казал Стамболов: Паре нема , действайте !
Жалко и тъжно е че след 20-години право на избор и толкова много изсипани пари(който не вярва за парите да погледна София от Копитото и да си спомни как изглеждаше преди 20 години, или да разгледа фотография от онова време) се оказва че сме бягали в грешен коридор, в грешна посока и на грешен стадион....Това се отнася дори за много от финансово независимите ......все пак не всеки Западноанадолец се чувства добре само защото може да накисне топките в Сънито и да се наплюска с веян паламуд....
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
14-12-2009 - 20:09:33
Quote
Scyther
То хубаво прогнозирате, ама кажете нещо за таймфрейма.*beer*

таймфрейма зависи от олигуфренията на банкерите в момента-до кога ще живеят в отрицание на реалността и ще чакат да стане някакво чудо,защото бог е българин......
аз лично очаквам някоя от банките да почне да разтоварва,докато е време и остъаналите,да не се минат и те да почнат и ще стане заливане на пазара ,чрез ЧСИ.
в момента се моткат,защото крият загубите си чрез балониране на активи-твърдят,че активите им са в пъти по скъпи ,отколкото реално са,но не разбирам кого ще излъжат?никой не купува техни акции,нито някой ще смее да се набълбука с купване на дълг(от джънк бондов емитет).......абсолютно безсмислие е това,но явно бг "банкерите" не могат да го разберат,както и не всяваха ,че 100% финансиране с НЕискане на доказване на доходност е самоубийство.......
всъщност,кога ще се удари дъно според мен няма никакво значение-дъно се търси,когато се очаква после поскъпване,в случая с бг поскъпване е невъзможно да има,защото колосалния балон е довел до свръх презастрояване и маркет нормите предлагане/търсене ще бъдат нарушени с десетилетия-най голяма печалба ще постигнеш,ако НИКОГА НЕ КУПИШ........говоря за бг и източна европа,не за цивилизацията,където тепърва ще идват емигранти от източна европа и ще покрият дисбаланса.......
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
14-12-2009 - 21:10:25
На въпроса на Додо...

Когато има криза, първо умират средните по цени и качество стоки. Диференцирането между лукс и евтини, става по-голямо. Още повече важи за надути - евтини, но минали в средния, дори във високия клас.

Малък опит...
Представи си твоята любима марка кола. Ако си я взел, например, за 30хил, сега имаш възможност да я купиш за 3хил. Каква ще е цената, на най-ниския клас коли? За да се стигне до тази цена, означава че ти и още не много голям брой хора разполагат с тези суми. Вие ще си купите тези от 3хил, а не по-евтините и по-калпавите.

Относно прогнозата на Куку за 149евро (тя е за чиста площ), надявам се този път да греши. Защото това означава, наистина бездна. Надявам се, че един от плюсовете, че сме в ЕС, ще бъде в наша полза този път. А, именно, че границите са отворени - както за износ на стоки и услуги, така и внос на заработени пари, колкото и занижени да са те- като възможности и количество. За да се стигне до тези нива, трябва и още нещо...

Скитър, в съседната тема направи едно блестящо описание за кредитното робство. Към това, бих прибавила, че робството има и робовладелци - т.е. това е начин, на управление и държане в подчинение на масите. При това доброволно....
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
14-12-2009 - 21:12:38
ами ...взел си народа поука - грънци
я обещаи на някои 10 % доход на месец и му напълни главата ...ще видиш че и родата ще ти докара
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
14-12-2009 - 21:19:01
Абе я да се изокам и аз!
Вариант 1 (оптимистичен) - kuku987 е прав за цената, а г-н Тепавичаров за времето. След това законите у резервата на Курдисания почват да важат за всички, влизат някакви инвестиции отвън и бавно и мъчително почваме да катерим нагоре.
Вариант 2 (песимистичен) – както казва acen1975 банкерите (а и не само те) упорито отричат деиствителността до дупка и в един момент просто всичко се срива. Тогава всяка цена над 50-100 лв. става абсурдно висока, инвеститори и строители се бесят, пък останалите просто мрем от глад.
Сега ако трябва да заложа пари на един от двата верианта- избирам Вариант 2 –просто щото матриала на територията е такъв.
Така мисля аз пък дано не съм прав.
*drink1*
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
14-12-2009 - 21:19:41
Quote
acen1975
Quote
Scyther
То хубаво прогнозирате, ама кажете нещо за таймфрейма.*beer*

таймфрейма зависи от олигуфренията на банкерите в момента-до кога ще живеят в отрицание на реалността и ще чакат да стане някакво чудо,защото бог е българин......
аз лично очаквам някоя от банките да почне да разтоварва,докато е време и остъаналите,да не се минат и те да почнат и ще стане заливане на пазара ,чрез ЧСИ.
в момента се моткат,защото крият загубите си чрез балониране на активи-твърдят,че активите им са в пъти по скъпи ,отколкото реално са,но не разбирам кого ще излъжат?никой не купува техни акции,нито някой ще смее да се набълбука с купване на дълг(от джънк бондов емитет).......абсолютно безсмислие е това,но явно бг "банкерите" не могат да го разберат,както и не всяваха ,че 100% финансиране с НЕискане на доказване на доходност е самоубийство.......
всъщност,кога ще се удари дъно според мен няма никакво значение-дъно се търси,когато се очаква после поскъпване,в случая с бг поскъпване е невъзможно да има,защото колосалния балон е довел до свръх презастрояване и маркет нормите предлагане/търсене ще бъдат нарушени с десетилетия-най голяма печалба ще постигнеш,ако НИКОГА НЕ КУПИШ........говоря за бг и източна европа,не за цивилизацията,където тепърва ще идват емигранти от източна европа и ще покрият дисбаланса.......

Асене, Папандреу току що заяви, че ще обложи бонусите на банкерите с 90% и... прогресивни данъци на имотите...
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
14-12-2009 - 21:31:21
avatar
Ами те досега си карат по вариант 2 - ако помните dival ни беше обещал списъци за месец май-юни, аз пък бях подочул за октомври-ноември, ама явно нещо им става, ние никакви списъци не видяхме, защото те чакат да се случи чудо. Какво ли ще е то?

Quote
Дядо Мечо
Вариант 2 (песимистичен) – както казва acen1975 банкерите (а и не само те) упорито отричат деиствителността до дупка и в един момент просто всичко се срива. Тогава всяка цена над 50-100 лв. става абсурдно висока, инвеститори и строители се бесят, пък останалите просто мрем от глад.
Сега ако трябва да заложа пари на един от двата верианта- избирам Вариант 2 –просто щото матриала на територията е такъв.
Така мисля аз пък дано не съм прав.
*drink1*
Re: ревизирана прогнозна цена на квадрат топ локейшън: 149 евро
14-12-2009 - 21:46:44
Quote
dodo2
Ами те досега си карат по вариант 2 - ако помните dival ни беше обещал списъци за месец май-юни, аз пък бях подочул за октомври-ноември, ама явно нещо им става, ние никакви списъци не видяхме, защото те чакат да се случи чудо. Какво ли ще е то?

Quote
Дядо Мечо
Вариант 2 (песимистичен) – както казва acen1975 банкерите (а и не само те) упорито отричат деиствителността до дупка и в един момент просто всичко се срива. Тогава всяка цена над 50-100 лв. става абсурдно висока, инвеститори и строители се бесят, пък останалите просто мрем от глад.
Сега ако трябва да заложа пари на един от двата верианта- избирам Вариант 2 –просто щото матриала на територията е такъв.
Така мисля аз пък дано не съм прав.
*drink1*

Страданието идва, когато очакванията се разминат с действителността.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход