Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Можем ли да осъдим банката, ако ни заплашва с мутри?

Публикувано от opalaopa 
Re: Можем ли да осъдим банката, ако ни заплашва с мутри?
11-09-2009 - 14:56:22
сапард не беше ли само за селско стопанство?
Re: Можем ли да осъдим банката, ако ни заплашва с мутри?
12-09-2009 - 05:20:51
Леле, тази тема е станала дебела, колкото "дебелата Берта" през ВСВ! Не мога да я изчета цялата, но един постинг ми направи впечатление и бих искал да го коментирам, предполагам и Асен ще се включи в последствие. Имаше някакви критики, че Асен не е познал за паритет на долар-евро, срив на златото и петрола. Друг намеси пакачването на Дау и т.н. Нека изясним нещата: Последната година се забеляза много ясна корелация между индекса Дау Джонс, цената на петрола и курса на долара спрямо еврото! Винаги когато Дау отиваше нагоре, беше съпроведено с поскъпване на петрола и забележете...ПОЕВТИНЯВАНЕ на долара. От тази позиция Асен е прав да прогнозира срив на цената на петрола и "паритет" на долар-евро! Без да изпадаме в излишни обяснения, неговото съждение е правилно от гледна точка на тази корелация. Не мисля, че фундаментално нещата са се променили, за това ще дам моята прогноза:
1. Тръгне ли Дау Джонс надолу- следва спад на цената на петрола-следва ПОСКЪПВАНЕ на долара.
2. Обратният случай е аналогичен!
3. Паритет на долара спрямо еврото НЯМА да видим(скоро, разбирай 1-2 години, ако въобще видим). И причината е в The US Government!
4. Определено Дау ще даде "ход назад"
5. От там и всички други борсови индекси.
6. Това задължително ще е свързано с "ход назад" на цената на петрола. Относно курса долар/евро...да кажат "разбирачите"smiling smiley Само ще спомена, че при големият срив на Дау, долара от 1,60 отиде на 1,23-1,25...нека не спорим, безмислено е!
7. Относно останалите комодитис не се наемам да прогнозирам, особено златото, което се подчинява на правила, зависими от някои определени търговци и компании!
8. Поевтиняването на петрола, няма да е "причина" а "следствие"!
9. ТРИЛИОНИ се наляха а инфлацията играе около нулата...красота! Тази "красота" се нарича "деливъридж"!
10. При нас банките, внимание...СЕ СТАБИЛИЗИРАХА! От тази гледа точка вижданията ми с Асен за цената на НИ се разминават. В потвърждение на моите думи, мога да ви кажа, че си вкарах парите отново на депозит. Не отричам, че си плащам все още сейфа(за всеки случай). За мен дъното е в диапазона 450-750Е/м2, в зависимост от всички неща, съчетани в понятието "търсене"! Неговите прогнози са свързани с падане на борда, а това НЯМА да се случи! Този период го преминахме, всички макропоказатели говорят в тази посока.
11. Цената на имотите, ще продължи да пада,нещо което е толкова естествено и нормално, колкото утре да се разсъмне! За ръст не говорим, говорим за продължително плато на дъното от поне 1-2 години. Дъното съм го написал, по-горе!
12. Безработицата ще се увеличи поне до 13-15%, ще бъдат интересни временаsad smiley(( Журналистите ще ги оприличаваме на "лешояди", ще има много репортажи за изпаднали в несъстоятелност хора! Някои хора ще загубят имотите си, всъщност по-правилно е да се каже "хората ще продължат да губят имотите си"sad smiley! Или по-скоро, "много хора ще се разделят с имотите, които никога не са били техни!"
13. Кредитите ще се връщат! С лихвите! Ако някой все още храни някакви "други" надежди е крайно време да изтрезнее!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-12 05:23 от hrabar.
Re: Можем ли да осъдим банката, ако ни заплашва с мутри?
12-09-2009 - 15:16:40
hrabar Написал:
-------------------------------------------------------
> Леле, тази тема е станала дебела, колкото
> "дебелата Берта" през ВСВ! Не мога да я изчета
> цялата, но един постинг ми направи впечатление и
> бих искал да го коментирам, предполагам и Асен ще
> се включи в последствие. Имаше някакви критики, че
> Асен не е познал за паритет на долар-евро, срив на
> златото и петрола. Друг намеси пакачването на Дау
> и т.н. Нека изясним нещата: Последната година се
> забеляза много ясна корелация между индекса Дау
> Джонс, цената на петрола и курса на долара спрямо
> еврото! Винаги когато Дау отиваше нагоре, беше
> съпроведено с поскъпване на петрола и
> забележете...ПОЕВТИНЯВАНЕ на долара. От тази
> позиция Асен е прав да прогнозира срив на цената
> на петрола и "паритет" на долар-евро! Без да
> изпадаме в излишни обяснения, неговото съждение е
> правилно от гледна точка на тази корелация. Не
> мисля, че фундаментално нещата са се променили, за
> това ще дам моята прогноза:
> 1. Тръгне ли Дау Джонс надолу- следва спад на
> цената на петрола-следва ПОСКЪПВАНЕ на долара.
> 2. Обратният случай е аналогичен!
> 3. Паритет на долара спрямо еврото НЯМА да
> видим(скоро, разбирай 1-2 години, ако въобще
> видим). И причината е в The US Government!
> 4. Определено Дау ще даде "ход назад"
> 5. От там и всички други борсови индекси.
> 6. Това задължително ще е свързано с "ход назад"
> на цената на петрола. Относно курса
> долар/евро...да кажат "разбирачите" Само ще
> спомена, че при големият срив на Дау, долара от
> 1,60 отиде на 1,23-1,25...нека не спорим,
> безмислено е!
> 7. Относно останалите комодитис не се наемам да
> прогнозирам, особено златото, което се подчинява
> на правила, зависими от някои определени търговци
> и компании!
> 8. Поевтиняването на петрола, няма да е "причина"
> а "следствие"!
> 9. ТРИЛИОНИ се наляха а инфлацията играе около
> нулата...красота! Тази "красота" се нарича
> "деливъридж"!
> 10. При нас банките, внимание...СЕ СТАБИЛИЗИРАХА!
> От тази гледа точка вижданията ми с Асен за цената
> на НИ се разминават. В потвърждение на моите думи,
> мога да ви кажа, че си вкарах парите отново на
> депозит. Не отричам, че си плащам все още сейфа(за
> всеки случай). За мен дъното е в диапазона
> 450-750Е/м2, в зависимост от всички неща, съчетани
> в понятието "търсене"! Неговите прогнози са
> свързани с падане на борда, а това НЯМА да се
> случи! Този период го преминахме, всички
> макропоказатели говорят в тази посока.
> 11. Цената на имотите, ще продължи да пада,нещо
> което е толкова естествено и нормално, колкото
> утре да се разсъмне! За ръст не говорим, говорим
> за продължително плато на дъното от поне 1-2
> години. Дъното съм го написал, по-горе!
> 12. Безработицата ще се увеличи поне до 13-15%, ще
> бъдат интересни времена(( Журналистите ще ги
> оприличаваме на "лешояди", ще има много репортажи
> за изпаднали в несъстоятелност хора! Някои хора ще
> загубят имотите си, всъщност по-правилно е да се
> каже "хората ще продължат да губят имотите си"!
> Или по-скоро, "много хора ще се разделят с
> имотите, които никога не са били техни!"
> 13. Кредитите ще се връщат! С лихвите! Ако някой
> все още храни някакви "други" надежди е крайно
> време да изтрезнее!
>
>


Храбър, чудесен и много добре обоснован пост. Нарочно го цитирам целия. То даже и аз, който бях скептично настроен към БГ банките и по принцип съм много предпазлив, ще си прехвърля парите на депозити тук. Даже и да спаднат лихвите по депозитите (което ще стане), пак ще са по-високи от западните банки. Същото се отнася и за лихвите по кредитите.


Малко за истерията, че цените на НИ ще се "изстрелят нагоре" като банките посвалят лихвите по ипотечните кредити: лихвите са изключително важни, правят вноските по-малки и като цяло намалява цялостното оскъпяване като се дръпне чертата след като кредита е изплатен. Колкото и да свалят лихвите по кредитите банките, няма да стигнат нивата от 2006-2008 г. По-важно е обаче е да има повече сигурност за работните места и да намалее драстично безработицата, с други думи да има ръст на реално работеща икономика, което не ми изглежда да стане в близко бъдеще.

Преди около месец ви писах за един случай и обещах да пиша отново като има развитие. Мой приятел продаваше апартамент, намери купувачи - младо семейство с ниски доходи, както приятелят ми се изрази - "наивни колкото си искаш". Та от банката им обещали финансиране на 100% без самоучастие. Аз бая се учудих, ама приятеля ми беше сметнал, че при изплащане на кредита след 30 години, банката ще вземе тройно парите, които е отпуснала (това е и причината да се съгласи да отпусне на 100%), апартамента не е хубав и е евтин - 33 000 Е. Месечна вноска от порядъка на 380 лв. при семеен доход под 1000 лв. на месец!!! Подписаха предварителен договор, моя човек взе 10% капаро с цел да се подпише окончателен след месец. Купувача обаче преди няколко дни го уволняват от работа, банката отказва кредита. Ами ако беше купил и после да си загуби работата? Така поне могат да се приютят при роднини, докато си оправят положението. Е, дал е за Бог да прости таксите за разглеждане на молбата за ипотека и 3300Е на приятеля ми - капарото, което му изгаря...ама това е положението.






Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-12 15:20 от BulCan.
Re: Можем ли да осъдим банката, ако ни заплашва с мутри?
12-09-2009 - 17:25:29
avatar
Колкото за положението у Резервата и банките му-некъде околко края на месеца те тука
[www.imf.org]

че излезне един доклад-четете и мислете, съга малко търчате като сукалчета пред майките си.
Ама я от съга можем да ви кажем едно-че требва да се пренастройва целата икономика и че требва да се работи много повече, за по-малко пари.

Това Зиката още го е жал да ви го каже, ама я не съм толко чувствителен.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход