Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Можем ли да осъдим банката, ако ни заплашва с мутри?

Публикувано от opalaopa 
Re: Можем ли да осъдим банката, ако ни заплашва с мутри?
10-09-2009 - 11:45:09
И за да завърша днешното си участие, че трябва и да се работи...

Първо ликвидирайте разбойничеството.
После можете и да отвържете курса. Бая после...
Иначе само ще дадете още един инструмент в ръцете на разбойниците.
А не удържи ли борда - дупе да ви е яко.
Re: Можем ли да осъдим банката, ако ни заплашва с мутри?
10-09-2009 - 11:52:50
avatar
partzalev Написал:
-------------------------------------------------------
> Имам вътрешното чувство, че предстои
> най-ожесточената война на човечеството -
> ВАЛУТНАТА. Най-големи загуби ще претърпи йената,
> но ще оцелее, заедно с еврото и долара. След като
> тези три валути си поделят световните зони, че се
> появят и новите граници между трите световни села.
> Всички останали валути просто няма да ги има!

Е това е вярно предположение! На моменти сигурно ще се чудим дали Истинската или ВАЛУТНАТА войа е по-лоша...

Силно се надявам се до тогава да разплащаме в евро, че поне каквото за немците и франСетата - това и за нас.....

Някой да се пита защо АДЖЕБА Англия остана на Лири?? Като са много хитри - ще им излезе през носа .... лирата вече е близо до еврото, а преди .... ?
Re: Можем ли да осъдим банката, ако ни заплашва с мутри?
10-09-2009 - 12:02:39
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> Не го приемай като заяждане, но на теория може и
> да е така, а какво би станало на практика?
> Минималната заплата е 240лв. Средната- 560. Хайде
> да помислим, дали наистина биха могли да спаднат и
> какъв ще бъде резултата?

> Няма да хукнат хората към аерогарата. Но, ще
> трябва да избират- да работят и да ровят в кофите
> за боклук, или да лягат и да мрат. А може би, ще
> изберат третото- камъните по парламента и сваляне
> на правителството.
> Цените на основните енергоносители, не само че не
> са набалончени, ами все повтарят, че заради
> регулаторния орган, са по- ниски от свободните.
> И досега нашите заплати са най- ниски, защо не
> дойдоха качествени инвестиции- в заводи, високи
> технологии
? С какво им пречи борда? Като знаем
> какви преференции се дават за инвеститорите от
> висок клас.
> Всъщност, в която и област да погледнеш-
> производствената цена е несъизмеримо по- ниска от
> крайната на пазара. И това ли е от борда?

> Тук много пъти се коментира процента на печалба и
> се застъпва мнението, че при пазарна икономика,
> можеш да имаш и 500% печалба и пак е нормално. А
> знаем, че не е. И че по света има регулаторни
> норми, които "охлаждат" мерака за забогатяване в
> кратки срокове. При нас, борда ли не позволява?
>
>


камелия, няма как да приема за заявдане подобни постове *yes*

отговарям, колкото мога, поред:
1. не твърдя, че заплати от порядъка на 300-400лв са набалончени. естествено че те са даже под социалния минимум. но, от друга страна, всички твърдят че в софия е "нормално" да се взима в пъти повече от провинцията. 2000+ заплати в други тема дори не ги приемате за средна класа. един твой колега даже обяви че взимал чисто 7-8к на месец. дори и да премахнем фактора "big e-dick" знаеш че доста скочиха заплащанията в последно време а много хора се мръщят на под 1000. но както и да е, аз отношение към заплатите на хората нямам. нека взимат и колкото в швеция - халал да им е! smiling smiley действително ако борда падне в един кратък период (кратък ако действаме правилно) заплатите в ЕВРОВО изражение биха паднали (ако съм прав че лева е надценен - ако се окаже подценен, заплатите биха скочили - това Негово Величество Пазара ще определи). друг резултат е драстичен спад на цените на родна продукция в еврово изражение. и двете неща бързо ще се саморегулират до нова равновесна точка - заплатите ще растат до положение в което хората не бягат в чужбина, а цените до момент в който кривата на търсене и предлагане не заемат нова позиция и пресечна точка - естествено с леко увеличено предлагане и леко занижена цена. поне на теория е така. казах и малко по-горе - борда не означава директо спад на заплатите в дългосрочен план, а просто рестартиране на "системата" след като се вижда че тя е забила.
2. защо няма инвестиции - комплексни фактори - в края на миналия век когато бяхме водещи на балканите, те бяха "барутен погреб на европа"... отново... кой би инвестирал на подобно място? инвестициите в региона започнаха 2001-2002 до наши дни. които бяха управляващи по онова време те би следвало да отговорят на този въпрос. аз само помня че 2001 година бях за пръв път в Румъния - в Констанца. с колегите бяхме щастливи че сме Българи и не трябва да живеем в подобно гето! (сега си спомням че тогава доста ми се смееха като твърдях че те ще ни раминат :] ) не е само борда - борда е една частица от пъзела - неговото негативно влияние вече беше започнало да действа. нека прибавим тромав държавен апарат; висока престъпност; корупция; лоша съдебна система; недостатъчни облекчения към нови фирми; лоша регулация... все неща които във всички държави ги има, но явно при нас действат малко повече. а икономиката е много чувствителна към такива фактори.
3. за производствената цена - и е така и не е. проблема с т.нар. прекупвачи е чисто регулационен - някой има полза да е такова положението. кой - не знам.

не ме разбирай погрешно - борда не е причина за всичко негативно в БГ! съвсем не твърдя че без борд бихме били швейцария на балканите. даже напротив - в началото положенито не би било никак розово. факторите ние да сме зле са много - борда е просто един от тях. наравно с решаването на този проблем би следвало да се действа по всички останали. в противен случай - пак ще гледаме тълпи освирепели хора пред парламента. аз просто разглеждам борда през призмата на икономическата теория и не виждам нищо положително в него, а в тази криза ни носи и негативи даже. за мен борда представлява нереална цена на нац. валута - а от там и охлаждане на икономиката. какво следва - писал съм по-назад.
Re: Можем ли да осъдим банката, ако ни заплашва с мутри?
10-09-2009 - 12:19:07
goro,
с последните ти 2 поста мога само да се съглася.
особено с това за разбойничеството.
относно заплатите - аз работодател никога не съм бил, за разлика от теб, и говоря изцяло от гледна точка на теорията. за мен щом цената на валутата е изкуствено надута за момента, то и заплатите, отнесени към чужда валута също са надути. за съжаление теорията и практиката, поне в сферата на икономиката, понякога силно се разминават - ти като работодател казваш че хората биха заминали в чужбина - съгласен съм с теб. точно това е фактора който води след себе си саморегулацията на системата - за да спреш този процес ти ще повишиш заплатите до ново разновесно положение. ако кризата не е твърде дълбока ще оцелееш. но много ще фалират, както и много ще напуснат БГ.
Re: Можем ли да осъдим банката, ако ни заплашва с мутри?
10-09-2009 - 12:32:17
1 въпрос - като заминат сега, какво са им шансовете, при положение, че по света безработицата също е нараснала.
Много хора тук имат поне покрив над главата си, което значи, че за да оцелеят, трябва да се погрижат само за прехраната.
Все пак, по време на криза целта е оцеляване, а не забогатяване - за
повечето.
2. Тъй като не съм вещ в икономиката и финансите, но попрочетох доста неща за борда, още от въвеждането му и за себе си извадих някакъв извод, а той е , че това не е панацея, а ние просто сме поредните опитни мишки, където се пробва как работи медикамента.
Та въпросът ми е, не ни ли забравиха в епруветките прекалено дълго, не имаше ли по-ранен момент, когато борда можеше мааалко по-безболезнено да бъде премахнат.
И ако този момент не е използван досега, не е ли по-добре да се чака бурята да попремине.

Пак повтарям, не изразявам мнение, защото то не е компетентно в тази област, задавам въпроси
Re: Можем ли да осъдим банката, ако ни заплашва с мутри?
10-09-2009 - 12:39:54
goro Написал:
-------------------------------------------------------
> vivic,
> Вместо тебе, можех да цитирам Асен или, което и да
> е друго име. Не искам да бъда разбран погрешно -
> нямал съм за цел да те уязвя. Напротив, напълно
> споделям повечето от вижданията ти... Но...
> Не ми отговаряш как на практика ще стане това да
> поевтинее още цената на труда в България - точно
> това няма как да стане, с малки изключение! За
> разлика от тебе, аз съм убеден, че всичко кадърно
> и на което страната може да разчита като ресурс ще
> се изнесе незабавно!!! Подчертава пак - незабавно
> (ако не се затворят границите)! Това, че ще остане
> някой друг пенсионер не решава проблема, а
> допълнително го утежнява.
> И малко от личния ми опит.
> Плащах заплати от 5 долара седмично при предишната
> криза. Всъщност това се случи само за 1 или 2
> седмици. После ги приравних към долара (преди
> това) щото ме беше срам. Издържах още няколко
> месеца след което хлопнах кепенците и смених
> държавата. Всъщност, преди да замина похарчих на
> 20тина търга 10тина хиляди, без да успея да се
> класирам никъде - няма да ти обяснявам кои и как
> се класираха. "Същите тия" миналата година са
> ремонтирали старото ми училище (детска градина в
> момента) със само 4 класни стаи срещу скромната
> сума от 1 600 000 лв - да не ти казвам, че с тези
> пари щях да построя ново - пет пъти по-голямо. И
> аз трябва да повярвам в почтената парична политика
> на тези хора?
> Пишеш за надутите цени.
> Не валутния борд е виновен за тях, а липстата на
> местно производство, липсата на условия за почтен
> бизнес и разбойническия капитализъм който се гради
> у нас.
>


+1 едно аз също доста често съм съгласен с Асен с менията smoking smiley ама за борда не съм съгласен ... бате ти си в сащ незнаеш какво е тука по добре голям деливъридж и фалити отколкото борда щото най кадърните от останалите ще се изнесът сега няма шенген които да ги задържи.... само за набалбукнаите с кредити няма мърдане ама и те като фалират незнам...
Re: Можем ли да осъдим банката, ако ни заплашва с мутри?
10-09-2009 - 12:41:10
оптимистко - бърз отговор - борда се маха безболезнено когато държавата е в подем с ръст на бвп и розово бъдеще. този момент го изтървахме, защо-питай тогавашните управляващи. когато държавата е в криза борда се маха болезнено, но алтернативата е чудовищно задлъжняване.
Re: Можем ли да осъдим банката, ако ни заплашва с мутри?
10-09-2009 - 13:20:17
които сега не го е страх да ходи на лекар да си помисли какво ще е като им паднат доходите на /5 например кои лекари ще са останали тук или жена ви като иде да ражда кои ще акушира със заплата от 50 евро на месец като за 20 евро на ден можеш да береш маслини например

страх и ужас ще е да се живее тук *stop* намаляването на дохода на такива хора ще ни прати в третия свят директно... така че по добре дългове и да се крепи докато може... аако не може да ясно че това е краят

пп относно ерм 2 парите за крепене на курса идват от ЕЦБ въпроса е преди това да устискмае докато ни приемат



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-09-10 13:29 от marketleverage.
Re: Можем ли да осъдим банката, ако ни заплашва с мутри?
10-09-2009 - 13:27:45
Песиист голям си, бе човече.
Деца се раждаха и по времето на Виденов, вече са пораснали.

Никой не обича да ходи на доктор, сигурно и в Германия не го правят за удоволствие.
Освен това, напускат страната и отрепки, а не всички, които остават са боклук.

Просто ще останат по-малко и от двата вида.
Re: Можем ли да осъдим банката, ако ни заплашва с мутри?
10-09-2009 - 13:44:44
по времето на виденов имаше шенген и не можеше лесно да се махнеш в чужбина. Оставаше се нелегално и се бачкаха най-мизерните работи... сега не е така и тука е разликата с преди... тогава някои не избягаха щото все пак искаха да се занимават с това което могат а не да мият чинии нелегално за малко повече пари

optimistko представиси например че ти не обеднееш но всички около теб от които ползваш най-различни сървисес доставящи ти качество на живота обеднеят много и няма какво да задържи тук можещите от тях... какво качество на живот ще имаш? Колкото и да обича някои България ако може като умения или като възможности ще се махне...

и тогава верно на бате боико ще му остане само най-лошия човешки материал

освен ако не затвори границите преди това





Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-09-10 13:50 от marketleverage.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход