Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

На любезното внимание на продавачите на НИ ( 2)

Публикувано от Svetlio 
На любезното внимание на продавачите на НИ ( 2)
11-09-2009 - 15:20:15
Ответният отговор по тази тема:
[forum.imoti.net]


Това не е опит за подигравка с никого. Не желая да влизам и в полемика. Но, тъй-като възнамерявам да посещавам форума поне до 2010г. ще вляза героично във всебивали полемики с всеки сривльо и всеки празнодумец всяващ паниката, която всъщност него самият е обхванала.

Свалайте цените си на 5К евра драги продавачи, дори и на долу на -5К, защото някои от вас ще фалират, а други просто ще са 90% назад, а може би и 130%. Продайте сега за да не плачете утре (да не ривете аджеба). С изкараните парични, ако разбира се ви се усмихне щастието да развържете имотчето си, ще може да изживеете незабравими моменти като: още 2 зими (при късмет 3); Ще можете с усмивка на лице да заплатите няколко, дори много повече – може би над 7 сметки на топлофикация или почти двойно повече на НЕК МЕК СЕК и АЕК, или каквото си изберете... или изберат. - Побързайте и защото прогресията във вдигането цените на същите ще е нищо в сравнение с прогресията на изгарянето (буквално топенето) на имотите ви в обозримото бъдеще; Освен, че ще сте излязли на сухо избягвайки сигурното удавяне, ще можете да си купите и нещо за покриване и няма да сте вече гол твар - мъкнещ небивалият товар на един тухлен- не дай си боже панелен имот; Освен това, не забравяйте и най-важното – ЩЕ ПОПЪЛНИТЕ ДУПКИТЕ В БЮДЖЕТА (или поне една от тях – задната) като с тия късметлийски кинти си платите всички данъци от Тато и Тито, та до .. 20г напред – да има, нека има люде, за да заживеем дружно и праведно.
И всичко това се прожектира безплатно дами и господа, един напълно безплатен филм на известният режисьор – Сривльо – негово преосвещенство – Сривльото. smiling smiley
Аа да, а за продавачите на стари жилища да знаете: не е виновен тоя, който яде баницата (купувача), а тоя който прави ремонта хахахаха


Правя опит за сериозен коментар, тъй-като още съм под въздействието на опиата (темата на сривльовците). - Дами и господа Сривльовци.. бхаха Сделки ще има, ще има и салями голями и салями на алеко или на алеко салямите или както ви влиза у гъ..авата, се тая smiling smiley

мхмм не стана сериозен коментара, ама наш сривльо празнодумен и тва му е нанагоре и бая навъпреки с главните възприятия
Re: На любезното внимание на продавачите на НИ ( 2)
11-09-2009 - 16:17:32
avatar
Svetlio, трябва да започнеш отделече - тъй като надеждата ви за продажба на инвИстициите, в които сте вложили непохарчените комисиони, е да продадете на циганите (защото само те се размножават), научете ги за ползват интернет, за да ви четат темите с пунди и др. Иванов.
Или започнете да пишете на китайски - китайците са другите ви потенциални купувачи.
Re: На любезното внимание на продавачите на НИ ( 2)
11-09-2009 - 16:31:03
Светльо, защо си толкова озлобен? Не е ли право на всеки да реши сам да купува или не?! Ми не се купува много-много напоследък. Не искат нещо хората да купуват или не могат. Пък може просто да си чакат. Все техни си проблеми!...

Стимулиране на търсенето се прави чрез реклама, намаления и промоции, а не чрез "набиване на салами у гъ..авите" на хората по форумите. Има известна разлика, нещо като разликата между продажба и шиткане или като бизнес и далавера. Едното се гради с години и се работи за име, а другото е ден до пладне...
Съвет просто. Не знам дали ме разбираш, ма се тая. smiling smiley
Re: На любезното внимание на продавачите на НИ ( 2)
11-09-2009 - 16:38:47
"Светлио",

Аз пък, като човек, който нито има желание да продава, нито пък да купува предлагам на всички продавачи да свалят от "продажба" своите имоти!!!

В края на крайщата, след като според редица познавачи на пазарните тенденции (Пуни, Иванов и др.) тренда вече е в посока "Up", защо просто да не изчакат по-добри времена за реализация на своята инвестиция!!!


Поздрави



smiling smiley smiling smiley smiling smiley smiling smiley smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: На любезното внимание на продавачите на НИ ( 2)
11-09-2009 - 16:47:56
Scyther Написал:
-------------------------------------------------------
> Светльо, защо си толкова озлобен? Не е ли право на
> всеки да реши сам да купува или не?! Ми не се
> купува много-много напоследък. Не искат нещо
> хората да купуват или не могат. Пък може просто да
> си чакат. Все техни си проблеми!...
>
> Стимулиране на търсенето се прави чрез реклама,
> намаления и промоции, а не чрез "набиване на
> салами у гъ..авите" на хората по форумите. Има
> известна разлика, нещо като разликата между
> продажба и шиткане или като бизнес и далавера.
> Едното се гради с години и се работи за име, а
> другото е ден до пладне...
> Съвет просто. Не знам дали ме разбираш, ма се тая.


Скитъре,

Злобата идва от нередовно хранене или недохранване. Това е ясно. Но не ми е ясно какъв е мотива на нормален човек в тези времена да се опитва да се прехранва с брокерство. Тъп брок няма как да знае, че колкото повече се опитва да набива салами, толкова повече купувачите ги игнорират.

Да сделки ще има, но спорадично, само за кадърните и на ценови нива от 2000г.
Re: На любезното внимание на продавачите на НИ ( 2)
11-09-2009 - 16:52:10
хах Додко, в грешна категория ме слагаш. Не съм ти брокер, ни продавач! Просто се замайвам от глупостите дет се пишат тука като пряк резултат от един доста слаб пазар. Да добавя - слаб за някои. Преди продавах един апартамент, но усетих, че се ебават с пазара някои брокерчета дет си мислят, че моментните им договорки за пласиране "на едро" с едни хора ще им се окажат трайни и за тва съм вече наемодател smiling smiley (и без тва отдавна ме врънкаха). Та, тва за брокерската малоумщина е за друга тема.. Та Додо, не заемам специална страна - заемам се с мнение когато видя, че нещата излизат от границата на малоумщината и се учудвам.. учудвам се колко посредствено се разсъждава - "щом не се купува - сваляйте яко цените" хехе и "след като сега понеже е криза - всички трябжа да се отървават на по 100Е" едва ли" Много има да учат някои, въпреки че, според мен съвсем умишлено се правят на идиоти и всяват излишна паника. Ама си мисля, че само се хабат на вятъра, защото едва ли някой се съобразява с писаното тука. - Писаното тука си е един вид садомазо за собствена сметка clap:
Иначе, по принцип и аз искам сваляне (драстично) на цените... ама нейсе, не стаа нещо. Изпуснах супер оферта - в старата ОК напълно обзаведен мезонет, близо 100кв за 60 и кусур евра (сигурно тръгнала ипотека) и са ме е яд та се късам. Кат се замисля, определено има хора които ги е яд повече от мен - тва кат чета коментарите winking smiley Така че по скоро вярвам, че тука някои си изливат негативните емоции, отколкото да вкарват някакъв обоснован смисъл в смешните си теории за пазара и тва дали трее цените са по 100Е или 2К. (тва е отговор и за Скитера)

Хех, "на любезното внимание на продавачите".. и после "що не се гръмнете" Ето така го разбрах това и естествено реагирам. Не съм пън!
Re: На любезното внимание на продавачите на НИ ( 2)
11-09-2009 - 17:16:53
avatar
Разумен човек първо ще се възмути на глупостта на масите през 2008ма и все още продължаваща 2009та и ще констатира, че за циганска държава, в каквато се е превърнала България, имотите трябва да са много по-евтини. Говорим за масовите такива, иначе и в най-циганската държава има милионери, както и имоти с цени според техните капитали.
А не за това, кой с каква цел пише в някакъв форум.
Re: На любезното внимание на продавачите на НИ ( 2)
11-09-2009 - 21:06:42
Ъъъ хората са виновни пак!! Гледам и се мая как някои злорадстват (особено Валсодар), как видиш ли простият народ се е наредил яко да си “накупи” 1.5К имоти и как никога няма да си ги изплати и ще гризе дървото. И това коментирано доста често с някакъв вид особен кеф, направо не кеф на буци, а на парцали, на рояци. Радост голяма, радост шопска! Цял свят ни се чуди как може злорадството и завистта да е пътеводният лъч за българина, и смисъла и същността на съществуването ни. Валсодареее! Тук ми иде да зема големата тояга и да ви почна един по един тупаднрили недо...и Както и да е, за това си носим последствията и явно си заслужаваме съдбата. Та, за някои от вас “гризе дървото” е предпочитаната ситуация пред “остава без дом” Господ да ви е на помощ червеи! Каква вина има човечеца на който му е предоставена възможноста да вземе имот, независимо от собствената си “глупост” според някои. Както съм писал преди, това в повечето случаи е предопределено от начинът ни на живот в соц-а и съвременните-пазарни фактори, които предоставиха и внесоха този отрасъл в живота на хората. Каква вина имат младите семейства, които искаха да се отделят от родителите си и да заживеят самостоятелно-съвременно. Тука Додо, тука е разковничето, замисли се малко и ще разбереш къде ти е бил ВЪПРОСЪТ. Естествено едно такова масово желание ще породи и масовото жилищно строителство (казано също много пъти) заедно с всичките му съпътсващи го фактори включително и кредитирането. Да, цени от 1500Е действително са били високи, но някой от вас замисля ли се малко, че точно тези масови покупки ще бъдат определящи за цените в бъдеще – не най-вероятно. Ами замислете се повече, защото нямам намерение да развивам фермани по икономика. Бонуса е: след като имаме масов имотен ресурс струващ еди-колко си, значи имаме и стойност на този ресурс. И не забравяйте че това не са круши, дрехи или перални. Това че в момента е криза, световна криза, много ясно влиае на всички ни и на нашите доходи и е нормално навсякъде и особено при НИ да имаме такива спадове в търсенето. Всъщност и това е много важно да подчертая – имаме спад в търсенето, не в цените, ако някой ме разбира.. ако не - както казах здраве да е. Карай, много е тъпкано за това. Сега тъпчем простият народ, който е виновен за “скъпите” си покупки на жилища. И какво че го правиме наивника са, а Додо, че го трепеме ли, или да послушаме Валсодара-човека пълнещ дупки в бюджета (дет още не е разбрал, че бюджета всъщност е нечий джоб) и да го виснем направо... Май пак всъщност си идваме на въпроса, точно кой и с ква цел си пише в някакъв форум. А ти си остани "разумен" човек.. и възмущавай се.
Re: На любезното внимание на продавачите на НИ ( 2)
11-09-2009 - 22:10:31
Вината на хората взели непосилни за тях кредити си е тяхна. Това не е предопределено от начина на живот, а начинът им на живот е бил предопределен от тяхното невежество. В частност - финансовата им култура да не вземаш повече, отколкото можеш да изкараш и да попредвидиш, че 30 години са си половин живот в България, и то най-продуктивната половина. Преди 30 години имаше СССР, нямаше ЕС и ние тука ходехме по манифестации. Как си я мислеха тези хора, че ще живеят с орлите ли, и че винаги ще са млади, здрави, и с нарастващи доходи? moody smiley
Желанието за кредити беше наистина масово. Алчността обаче беше грандиозна. "Купувай, че утре ще е двойно" - да не би младите семейства да са го измислили? Брокерчетата го мантруваха! Ето къде е техният грях. Прибави доста чужди спекуланти от острова, прибави малко руснаци, повечко корупция и мръсни пари, сложи и нищонеправенето на държавата по въпроса, поръси яко с балканска психология и простотия, разбъркай, изчакай някоя годинка, подправи с "бизнесмени", за които Сл. Бряг е център на галактиката и турлю гювеча ти е готов. Остава само да го подлютиш с икономическата идеология на пунди, която най-общо се свежда до това, че нищонеправейки парите са длъжни да падат от небето, изкривявайки тезата "Пари при пари отиват" до ниво "Наем - кредит погасява".
Какво остава? Да се наведем и да чакаме кризата да ни отмине, и да дойдат "онези" времена, естествено отново нищонеправейки и чакайки поредният наем.
Всичките тези данни, че сме най-бедните в ЕС, че икономиката ни е никаква, че зависим изцяло от чуждите капитали, че икономиката ни прегрява, че смърността ни изпреварва години наред раждаемостта, че качеството на живот се понижава, продължителността му спада, качеството на образование се влошава и ликвидиране на производството в продължение на много години - крещяха!!! Ама нямаше кой да ги чуе. Всички бяха луднали по "далаверката" с кредитите. Също както преди няколко години бяха луднали по покер машинките и пирамидките. А сега, поредният абдал с падаща цена на "актива", решил да печели от наем реве ядосано, че нямало било спад в цените, а само в търсенето. Човече, недей да обиждаш онези, които ни най-малко не са ти виновни. Те не злорадстват. Те просто ви се смеят и с право.
Хайде сполай ти!
Re: На любезното внимание на продавачите на НИ ( 2)
11-09-2009 - 22:15:22
Ех Светльо... Влезе в този форум да плачеш, че няма брокер, който може да ти продаде апартамента, а пардон, не са го предлагали достатъчно на пазара. Няколко човека ти писахме да се опиташ да си го продадеш сам. При елементарна реклама едно нещо, което е на пазарна цена се продава. Обясняваше как си рентвал за 400 Е на месец (май беше панелка из Младостите). Сега се чудиш отколко кладенеца вода да донесеш и да обясниш, че "имаме спад в търсенето, не в цените", ами то точно търсенето определя цените. Изведнъж пък тъпчели народа, взел кредити, бесели го... Никой от форума не го тъпче, то и банката не го тъпче даже, просто си иска вересиите. Съвсем нормално си е, вземаш - плащаш. Ако се справяш - супер, ако не - обеца на ухото.

А тази супер експертна икономическа сентенция направо кърти мивки:

"нямам намерение да развивам фермани по икономика. Бонуса е: след като имаме масов имотен ресурс струващ еди-колко си, значи имаме и стойност на този ресурс."

Ресурса определено има стойност, всичко има някъква стойност, въпроса е каква и дали е стойността от преди година-две?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход