Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
20-08-2009 - 13:30:59
Barbaron написал, после от деликатност изтрил:
> Връщай се веднага в София, за да си заличаваш следите, че както Бойко е тръгнал,
> скоро ще почука и на твоята врата, да те пита за Магурата, Берлин, Дюбай, Бразилия, Нигерия ... winking smiley

др. Иванов Написал:
> Както пишело на стената на килията: Ще ми хванете х..., което било зачеркнато и добавено - краката!
> Аз съм си скъсал задника от работа преди време, а в демократичните държави има 5 годишна данъчна давност,
> от последната ми дейност през 2003 г. изтекоха на 15.04. 2009 г. Помня го защото с
> адвокатите и счетоводителката се почерпихме, а след няколко седмици ми дойдоха писма,
> че всичките преписки са прекратени по давност.

Да, ама ги няма вече тези приятели, които ти пращаха писмата за прекратяване на преписките smiling smiley
В демократичната държава давността е от 5 до 30 години, а за престъпления срещу човечеството (българския народ), няма давност [fr.wikipedia.org]
При това давността започва да тече от момента на установяването на престъплението smiling smiley
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
20-08-2009 - 13:57:44
Броят на хората направили тази стъпка - свързани продажба и последваща покупка - е много по-голям от тези скочили от етаж по-висок от втори.
Аз съм посредничил в няколко десетки такива случаи. И просто знам кои са нещата, които трябва да се имат предвид.
Продаваш си апартамента и се уговаряш да останеш в него, докато ти освободят онзи който си купил. Това е ок. Проблемът обаче не в това да се направят договорите. Проблемът е в това, че каквото искаш ти, го искат и другите, т.е. и хората, на които продаваш, и хората, от които купуваш, ще искат същото.
Аз знам за пет последователни сделки, аз съм работил по третата и четвъртата от тях, и съм абсолютно сигурен, че има и по-дълги вериги от свързани сделки. И ако във всяка сделка се добавят и 2-3 седмици за чакане на парите си нямаш на идея какво ще стане.
И е детска играчка да си наемеш апартамент за месец-два и да преместиш всичките си вещи два пъти вместо веднъж.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-08-20 14:00 от dragula.
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
20-08-2009 - 14:26:35
barbaron Написал:
-------------------------------------------------------
> Barbaron написал, после от деликатност изтрил:
> > Връщай се веднага в София, за да си заличаваш
> следите, че както Бойко е тръгнал,
> > скоро ще почука и на твоята врата, да те пита
> за Магурата, Берлин, Дюбай, Бразилия, Нигерия ...
>
>
> др. Иванов Написал:
> > Както пишело на стената на килията: Ще ми
> хванете х..., което било зачеркнато и добавено -
> краката!
> > Аз съм си скъсал задника от работа преди
> време, а в демократичните държави има 5 годишна
> данъчна давност,
> > от последната ми дейност през 2003 г.
> изтекоха на 15.04. 2009 г. Помня го защото с
> > адвокатите и счетоводителката се почерпихме,
> а след няколко седмици ми дойдоха писма,
> > че всичките преписки са прекратени по
> давност.
>
> Да, ама ги няма вече тези приятели, които ти
> пращаха писмата за прекратяване на преписките
> В демократичната държава давността е от 5 до 30
> години,
а за престъпления срещу човечеството
> (българския народ), няма давност
> При това давността започва да тече от момента на
> установяването на престъплението


Остава само да кажеш и коя е демократичната държава и се съгласявам.В БГ аз лично незнам нещо да има по голяма давност от 10 години .
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
20-08-2009 - 14:31:51
Пак ще се намеся....
но явно не сте чели закона [lex.bg] / библията на комисията Кушлев/- давността е 25г., което ме навежда на тъжната мисъл- рано сте се черпили. sad smiley winking smiley
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
20-08-2009 - 15:23:57
За това нещо писахме тук точно миналата година по това време и тогава си отстоявах тезата,че пълният държавен контрол върху сделките с имоти е неизбежен,практически безалтернативен и в един момент ще се случи със или без съгласието на това или онова лоби.Просто е крещяща необходимост.
Другото което писах тогава-за западния модел на защита от имотни измами.Пак е безалтернативен.Ще стане рано или късно.
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
20-08-2009 - 15:33:59
Poli_2 Написал:
-------------------------------------------------------
> Пак ще се намеся....
> но явно не сте чели закона / библията на
> комисията Кушлев/- давността е 25г., което ме
> навежда на тъжната мисъл- рано сте се черпили.


Поли, две,

Ти не видя ли, че поста е на др. Иванов?

И как ще хванат някой с 25 г. давност, като счетоводните документи не се пазят толкова? Ти или Кушлев наясно ли сте, че аз съм работил частно през комунизма и съм вадил 5 поредни години по 100 хил. тогавашни? Да си проверят в данъчните регистри. Аз преди време търсих и се оказа, че ги унищожават на много по-малък срок или поне тези, където се отчитах бяха унищожени. А сега като се замисля, май бяха по 150 хил на година или повече.
А давността при Кушлев е 25 г., но ако си извършил престъпление и си осъден за него. чаткаш ли пиниза?
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
20-08-2009 - 15:48:00
@Salvador, ще стане ама точно никога... или поне така нареченият контрол няма да има нищо общо с представената версия.


Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
20-08-2009 - 15:54:59
Комисията Кушлев взе да става все по интересен орган в правния ни свят.Аз по принцип подкрепям тяхната дейност и се радвам че много от всеизвестните нагли типове бяха ударени от нея и то много лошо.Обаче се натъкнах на нещо шокиращо.Обади ми се един колега да ми праща клиент, защото освен сериозна правна подготовка за такова дело се изисквала и икономическа.Да си призная честно правната ми подготовка от практическа страна е бедна все още, но колегата много настояваше, иска бил с над 2 милиона интерес щял съм да бъда доволен.
По дела и аз както много колеги ама никак не обичам да ходя.Имам едни умопомрачаващи искове по ЗЗД за обявяване на предварителния договор за окончателен срещу нобросъвестни строители продавали 2 пъти един и същи апартамент, така че в кашите поне имам опит, ама това е за друга тема.
Та срещам се аз с този господин и какво се оказва.Осъден за укриване на данъци през периода 1999-2002 година.Одобрено споразумение от 2006-та година, след възстановяване на невнесения данък и много леко наказание.
И тук започва интересното.Комисията завела иск в който включва апартамент придобит през 1991-ва година, къща строена през периода 1993-1996 и още един поземлен имот придобит 1997-ма година.Тоест те искат имоти придобити преди престъплението.Какво е това основателно предположение че имота е от престъпната дейност, след като не е имало престъпна дейност?Даже най-шокиращо е че самата фирма чрез която са укривани данъците е регистрирана 1998 година eye popping smiley .
Викам си аз най-наивно о боже как ще спечеля това дело на едно заседание.Обаче се замислих абе колегата такъв будала ли е че да ми подари 200 000 очакван хонорар за едно яваване в съда. *xxx* Разрових се аз и какво да видя, масово се отнемат имоти още придобивани и през бай-тошово време.Какви фирми по онова време, каква престъпна дейност.Останах като гръмнат и достигнах до следния извод.Държавната машина е пусната да мачка яко, за добро или лошо осъдят ли те по членовете от НК изборени в закона "Петканов" и попаднеш ли на комисията и най-изряден да си бил кажи сбогом на имането си.
Не съм съгласен с икономическия анализ които правят на приходи и разходи и на ужасно раздутите оценки които слагат на имотите.е се заема в крайна сметка с делото, но няма да посмея да одръгна човека с голяма сума и без това и сметките му са запорирани, а изхода на делото безнадежден на пръв поглед.
Тъй като не сме в правен форум се извинявам на всички , но е хубаво да си имате предвид какво ви чака, след като се съгласите на "изгодното" прокурорско споразумение.
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
20-08-2009 - 15:58:03
общо взето спорите за глупости
нима не разбрахте, че цялата работа се върти около това
"Как да се пребори ефекта от повишената ефективност на производството за да не се дебалансира обеството в текущият му вид?"
За отговора на този въпрос хората са създали цели империи, държави, науки и какви ли още не простотии, само и само да не се нарушава баланса.

знаете ли вица:
Какво са 1000 адвоката на дъното на океана?
Едно добро начало.

А какво са 1000 финансиста на дъното на океана?
По-доброто начало!

Нима при Соломон е имало адвокати?
А дали е имало финансисти? winking smiley


Мислете и не робувайте на привидностите за да не станете и вие привидност.
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
20-08-2009 - 15:59:24
Иванов именно това е проблема с комисията.Не се пазят докумнети от онези времена.Комисията няма зор да доказва нищо.Ти си този които трябва да докажеш доход.Не го ли направиш край.Имай предвид че като гледам съдебната практика всички договори за заем от физически лица и фирми съда просто не ги признава по най-различни причини.Да не говорим че ако представиш договор за заем с някой ще му поискат справка за неговоте доходи и ако няма това е индиция че този заем въобще не е даден и представяте документ с невярно съдържание, а по тези дела присъства и прокурор.Това им е тактиката.Абе гледай да не попаднеш там че са си таковали мамата тея...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход