Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Държавен контрол на плащанията и цените??!

Публикувано от Svetlio 
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
20-08-2009 - 10:55:00
Радвам се, прочели са това [forum.imoti.net] :
=======================================================
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
Изпратено от: barbaron , Дата: August 13, 2009 05:35PM

Гледам ви сега от Монмартър и ви се чудя на акъла - докога все ще изобретявате и колелото, и топлата вода, и закони, и други подобни?
Научете езици, прочетете (сега поне това не е проблем) как е по света, и бързо внедрете това, което се практикува другаде от векове
=======================================================
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
20-08-2009 - 10:58:11
avatar
За разлика от тебе, аз мога да чета между редовете на новините.
Виж в чий хотел нощува на морето бат ти Бойко?
Случайно да е на Лукойл, единственият монополист на пазара с горива у нас, който държи цени като за 150$ на барел нефт на бензина, при положение че барела на международният пазар е на 3 пъти по-ниска стойност?

На мен отдавна ми е ясно, че ГЕРБ ще защити интереса на финансиралите пътя му до власта, а в случая един от заинтересованите е Лукойл.

И кажи ми, как при свиване на доходите те ще могат да реализират продажби и свръхпечалби??! spinning smiley sticking its tongue out

Всеки един лев събран в бюджета ще е нужен за заплати на армията от държавни чиновници и служещи, пенсионери, детски надбавки и помощи.
Това са пари, които генерират потребление в икономиката ни.

И жалните вопли, че това било феодализъм си ги отнеси към Страсбург, който ни натиска за прозрачна икономика, събираемост на вземанията и контрол над измамите с ДДС.

От какво се жалваш?
От това, че в тази държава след 20 години беззакония и хаос, започват да се създават правила на играта ли?

Без правила играят мошенниците, мафиотите и селските тарикати.
По правилата играе едрият капитал.
По една много простичка причина - правилата са писани от него.

За илюстрация ти препоръчвам статията на Майкъл Паренти за плутокрацията.
Единственият бисер на Ками, заради който й опрощавам всичките изречени глупости до момента *angel* *ok*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-08-20 11:01 от valsodar.
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
20-08-2009 - 11:13:00
Интерсно предложение, естествено лобито работи ли работи.
Аз предполагам, че ако срещу себе си човек има Държава а не мащеха няма да търси начин да скатае от данъци smiling smiley .
Така, че работата трябва да е и в двете посоки, и тогава хората може и да се замислят да плащат без дори да се правят опити да им се връзват ръцете.
Мен лично това с оценката на вещо лице леко ме изумява eye popping smiley , по - добре да се замислят за по - адекватни и навременни намеси касаещи данъчните оценки, които се явяват прага на сделките.
Намесата на вещи лица ще изкриви пазара и ще имаме нов компонент оказващ влиание върху него.
Демократите технократи от ГЕРБ да не бъркат принципите си: Минимална намеса на държавата в бизнеса и пазара, че другото ми заприличва на една отминала епоха.
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
20-08-2009 - 11:14:01
Глупи,
От правилата печелят само голмите, иначе нямаше да ги има. Ти да не реши, че армия от пенсионери и бременни завладя света и ги наложи?

А вземи и изреди няколко хипотези и ми покажи една, при която от регулациите губи "мутрата". Една единствена? Големите хотели ли искат регулации или бабите дето дават по две стаи за да изкарат зимата? Мафията на таксиджиите дето е сложила 5 лв. на километър по морето ли иска регулация или хора дето са готови да работят за 1 лв. но регулациите не го позволяват. Кои скочиха да се плащат акцизи за ракията, дядовците на село или грамадните заводи?

Нямате акъл за 2 пари, едно врабче е по-умно от вас!

Специално за патриарха на групаците от Монмартър: Колко са цените на жилищата в регулирана Франция в сравнение с нерегулирана България при практически еднакви цени на материали, терени и малко по-високи на труд? И в сравнение със свободната/нерегулирана/ икономика на САЩ при еднакви цени на труд и материали?
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
20-08-2009 - 11:19:58
avatar
Quote

Вещи лица ще определят каква е пазарната цена в даден район и ще я актуализират на всеки 3-4 месеца.

Това принципно е възможно да се случи, но ще заработи единствено и когато всички плащания започнат да минават по банков път и всяка една сделка бъде отразена в базата данни, от която ще се черпи информация за сравнение.

Това не е нещо ново, по аналогичен начин се определя и митническа стойност за стоки, при които има съмнения в занижаване на цените, върху които се обмитява.

Съвсем друг е въпросът, защо това не е било направено до момента, кой си е изпрал парите до сега използвайки тази врата в закона и чии предизборни кампании е финансирал с тях! :] *write*
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
20-08-2009 - 11:19:59
@Valsador, естествено че ги знам тия неща - те просто са очевадни! Лошото е че го приемаш за нормално и ЕСТЕСТВЕНО и кой знае още колко пасивняци като теб
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
20-08-2009 - 11:21:09
avatar
Светльо, ти в коя реалност живееш?! winking smiley
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
20-08-2009 - 11:27:34
аз не виждам проблем сделките пак да минават по номинална цена, а остатъка да се плаща на ръка...

clap: clap: clap:
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
20-08-2009 - 11:29:57
др. Иванов Написал:
> Специално за патриарха на групаците от Монмартър:
> Колко са цените на жилищата в регулирана Франция в сравнение с нерегулирана България
> при практически еднакви цени на материали, терени и малко по-високи на труд?

Франция, цени на терени за къщи, на 5 до 30 минути от центъра на Париж: 300 - 500 евро/м2;
Труд: минимална заплата (SMIC): 1000 евро чисти/месец; архитект: 6000 евро/месец;
Изливане на плоча: 1 ден; Издигане на стени 1 етаж (80м2): 1 ден;
Инсталиране на покрив: 1 ден, 3 души.
Цени за построяване на къща: 1000 евро/м2 (при 160 м2, 2 етажа, цялостно мазе).



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-08-20 11:35 от barbaron.
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
20-08-2009 - 11:36:13
Франция, цени на терени за къщи, на 5 до 30 минути от центъра на Париж: 300 - 500 евро/м2;
Труд: минимална заплата (SMIC): 1000 евро чисти/месец;
Изливане на плоча: 1 ден; Издигане на стени 1 етаж (80м2): 1 ден;
Инсталиране на покрив: 1 ден, 3 души.
Цени на къщите [forum.imoti.net] : 2500 - 3000 евро/м2



Значи се поправям:

Защо при по-ниски цени на терените и заплатите и при приблизително равни цени на материалите във Франция в сравнение с България, цените във Фравция на готовия продукт са 3-4 пъти по-високи?

Няма да питам повече тъпчовците, защото не знаят!

Отговора:

Заради свръхрегулациите!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход