Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Държавен контрол на плащанията и цените??!

Публикувано от Svetlio 
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
20-08-2009 - 17:27:21
Апропо- през комунизма си работил частно?!?

Да много яко. и като чист частник, по 35-то с 925 лв. патент и отченети 27 хил за едната година и седемдесет и нещо за другата, както и като бригада към ПИМП І Вагоностроене. Имах толкова голяма дейност, че съм участвал 2 или 3 пъти на Пловдивският панаир.

Др, Иванов, много сте ми симпатичен, но не четете закона- ал.2 и ал. 3 на чл. 3.

Нито съм ги чел, нито ме интересуват. Ако ми трябва оправдание за пари ще си платя патент за компаньон и ще изкарам 1 млн. за сезона, да си търсят чужденките, да ги разпитват, и касов апарат ще си слажа. Аз за едно чукане око не взема по 30 бона, защо ме търпи жената? Ако не вярват в съда мога да оправя, тя да видят дали струвам толкова. Всъщност има страшни съдийки. Ама страшни. Ако са такива и пари няма да им искам са следствения експеримент.

Иво извинявай но точно един такъв адвокат, със същите приказки като твоите, ми загуби възможно най-елементарно дело за страшно много пари. И то адвокат много известен и проверено добър. Но се насмел в залата и за суми от порядъка на десетки хиляди лева съдът е допуснал свидетелски показания. Правилно чу, единственото дело в практиката със свидетели за тези суми! Той отишъл на едното, на другото гледане друг и така и не разбрали какво казал единият, пък другия. И сега аз ще се явявам, за да им оправям бъкиите. А си беше писал към 40 хил. хонорар. Затова не ми ги разправяй тези.

Питах за делото, Поли 1000 хонорар от сиромаха ли искаш или просто не знаеш?
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
20-08-2009 - 20:32:21
Не съм ти чела казуса, Иванов. И не е мой проблем.
Платил си за нещо- оплескали са го- съди си адвоката( надявам се, разбираш, че без значение, какво е забъркано- имаш право да ги съдиш). Това е сериозно.

Онези 1000лв. не са хонорар( опазил ме...)- идеята е, че на касация подлежат решения с обжалваем интерес над 1000лв.( 280, ал.2)- без значение по реда на кое ГПК се е водило делото - това е правилото.

Произнасянето по няколко обективно съединени иска с обща/сборна/ сума води ли до служебна отмяна и връщане на първа инстанция, защото ако не е така всеки един от исковете е под 5000 и не се обжалва пред ВКС.

Няма такова нещо, като служебна отмяна. smiling smiley Ако жалбата на ответната страна мине ситото на допустимост- едва тогава можеш реално да се притесняваш.

Ама нали си имаш адвокати... те не ти ли обясниха някои дреболии?
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
20-08-2009 - 21:29:13
Svetlio Написал:
-------------------------------------------------------
Не означава ли това прекомерна намеса и контрол (независещ от нас по никакъв начин) в живота ни като цяло?
Това дори не е комунизъм, направо си е феодализъм!
Такива крайни "мерки" няма да доведът до нищо
добро. Аман от малоумни изпълнения и
евро-лизачество...

.........................................................

Такива неща може да напише само човек, който не просто не знае, че системата на депозитарните каси, в няколко варианта отдавна и успешно работи в цяла Европа, превърнала се е в СТАНДАРТ, но и не иска да узнае това, понеже е достатъчно малоумен за да оспорва изгрева на Слънцето, считайки себе си за единствено прав.....
Много интересен нашенски феномен е това "дълбоко неинформирано самочувствие"


:}
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
20-08-2009 - 21:36:51
emiliano Написал:
-------------------------------------------------------
аз не виждам проблем сделките пак да минават по номинална цена, а остатъка да се плаща на ръка...

.........................................................

Не виждаш, понеже не познаваш системата.
А в нея е предвиден един особен режим на "запазено право на първа откупка" на държавата или общината. Т.е. - ако обявиш продажба на силно занижени спрямо пазарните цени стойности - в рамките на тези 2-3 седмици по легализиране на сделката държавата/общината имат право първи да откупят имота със занижена цена.....
Уверявам те, че тази мярка силно ще трансформира навиците на някои хора, които въртят имоти за милиони на цената на панелни гарсониери и си свиркат. Така беше досега, след въвеждането на депозитарната каса - няма вече да бъде!
Може и да ти е кофти, ама това е положението

spinning smiley sticking its tongue out
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
20-08-2009 - 22:43:37
Незнам за какви депозитарни каси си мислиш, но прекалено много вестници четеш. (то има и интернет вече да знаеш). “Хората на запад” дълбаят, разработват и осъвършенстват пазара на НИ и нуждите свързани с контрола му от цифра време и все още търсят идеалната среда. Прочети малко чужди форуми (пример - острова) и ще срещнеш чудесии. А ти, вчерашен Петко с 10г пазар на НИ и още чудещ се кое е пазар и кое е регулация и всъщност кое е “по на далавера” си седнал веднага копи/пейст на хамериканците да им правиш... Е за това гриземе дървото, щото “барабар Петко с мъжете” и без никакви съображения от сорта на: чии са 90% от имотите в БГ, как стана приватизацията, колко изобщо са урегулирани методите, правилата и законите ако щеш за всяко действие на този пазар. Нали се сещаш че по нашенски ще бавят парите с месеци (в което съм убеден) и това дали няма да доведе до абсолютен крах в този сектор. И черен пазар ще се отвори и червен, та и суросинкяв. Как изобщо сравняваш депозирарна каса навън с депозитарна БАНКА у нас! Контрола на цените навън, действително е с цел предотвратяване на КРУПНИ злоупотреби, а не с цел лов на вещици (стана модерно... пак) и най-вече “контролиране” цени на имоти, собственост на населението и в основата си ЖИЛИЩНИ.
Само напълно деградирал непукист и злорад интригант би се кефел подобно на теб на тази абсолютна БГ-трагикомедия.
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
20-08-2009 - 23:02:59
Svetlio Написал:
-------------------------------------------------------
> Незнам за какви депозитарни каси си мислиш, но
> прекалено много вестници четеш. (то има и интернет
> вече да знаеш). “Хората на запад” дълбаят,
> разработват и осъвършенстват пазара на НИ и
> нуждите свързани с контрола му от цифра време и
> все още търсят идеалната среда.
...........................................................

Уважаеми господине, аз съм наполовина чужденец, така че нямам нужда да се осведомявам за ситуацията в някои страни на Запад от българските медии...
Веднага ще Ви кажа - не зная европейска страна, която е би търпяла един тесен кръг от тарикати да си играят с финансовите баланси на държавата, понеже законите в нея допускат това! Мярката за ограничаването на патологичният стремеж да се лъже фиска чрез занижени цени на изповядваните имотни сделки се нарича "депозитарна каса". Мога да Ви уверя, че ако някой във Франция, например, има малоумието да премахне касата и да въведе "свободен" пазар на НИ - само след три месеца французите ще лъжат не по-малко цигански от българите.
Хайде - опитайте се да разберете, че за този стандартен проблем на ВСЯКА една държава и бюджет - склонността да се укриват доходи - има отдавна функциониращи ДОКАЗАНИ СТАНДАРТНИ системни мерки!
Спрете да се опитвате да откривате велосипеда и приемете простия факт, че е необходимо и ние да приложим тези ефикасни средства. Те не са идеални, но функционират много, много приемливо - т.е. свеждат шмекерлъците да санитарно-безопасни за обществото нива от 2-3%. Това е разумна цел , която може да се постигне в рамките на близките години чрез разумното прилагане на една отработена технология.
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
21-08-2009 - 00:26:41
Боже,боже,пък и наполовина "чужденец",а може и наполовина "българин".Леле, и той "барабар Петко с мъжете",че и не се осведомява за ситуацията в някой страни на запад от БГ медий.Ама вие съвсем се побъркахте.!!!!!!!!!
Колкото до това дали ще има депозитарна каса,моето мнение е,че ще се опитат да въведат нещо подобно.Не вярвам,че ще има успех. winking smiley winking smiley winking smiley
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
21-08-2009 - 01:01:14
Поли, кажи не знам! Достатъчно е.

Колко дела по новия ГПК са минали през районен и въззивен за година и три месеца за да стигнат до ВКС? Обжалват се с интерес до 5000 на районен. Казусът е интересен, дори за това, че е минал в две съдилища без да се обърне внимание, че вместо по 18-20 иска съдът се е произнесъл с общо решение, затова и го споделям. Аз съм бил в зала, когато не си можела да четеш. При нищожно решение проверяващият съд се сезира служебно и без да е сезиран за това от страната, старият 209. Ти да не реши, че Въззивен, Апелация или касация ще се занимава ако решението не е подписано? Колко адвокати са се сблъсквали с това? Естествено за разлика от мен вие знаете всичко. Изглежда без това.

Та какво стана с патента за компаньон, какво ще ми вземат? Да питам ли пак за номера с гробището? А смятай, че знам поне още приблизително 400 начина. И затова такива като мен не гърмят, за разлика от тези, дето ги пазят най-големите адвокатски кантори и освен без парите за хонорари се окажат и без имоти, та като допълнителна екстра и в затвора. Скъпоценен или полускъпоценен камък да ти говори нещо? Че те били 401 начина, забравил съм.
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
21-08-2009 - 09:22:48
regataco Написал:
-------------------------------------------------------
> Боже,боже,пък и наполовина "чужденец",а може и
> наполовина "българин".Леле, и той "барабар Петко с
> мъжете",че и не се осведомява за ситуацията в
> някой страни на запад от БГ медий.Ама вие съвсем
> се побъркахте.!!!!!!!!!
> Колкото до това дали ще има депозитарна каса,моето
> мнение е,че ще се опитат да въведат нещо
> подобно.Не вярвам,че ще има успех.

........................................................................................

Благодаря за доброто отношение!
И за забележителния език, с който е изразено smiling smiley


"Някой страни"....."медий" - невероятно интелигентен правопис на иначе стопроцентов българин *ok* Колко жалко, че някои други сънародници се опитват да практикуват езика ни по различен начин......
winking smiley
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
21-08-2009 - 09:57:15
iavorad,
в отношението ми към теб няма нищо лично,подразни ме "получужденец",както и западните медии.Доста хора в БГ.говорят по няколко езика така,че по кротко.Колкото до правописа в нета не се задълбочавам много,много *beer*

За съжаление пак повтарям,че опита да се въведе депозитарна каса в БГ според мен ще претърпи неуспех.Таксите към общините са средно между 2 и 3 %,таксите към нотариусите също не са ниски,а това повишава цената,или блокира пазара.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход