Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Държавен контрол на плащанията и цените??!

Публикувано от Svetlio 
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
20-08-2009 - 16:27:47
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> Поли, две,
>
> Ти не видя ли, че поста е на др. Иванов?
>
> И как ще хванат някой с 25 г. давност, като
> счетоводните документи не се пазят толкова? Ти или
> Кушлев наясно ли сте, че аз съм работил частно
> през комунизма и съм вадил 5 поредни години по 100
> хил. тогавашни? Да си проверят в данъчните
> регистри. Аз преди време търсих и се оказа, че ги
> унищожават на много по-малък срок или поне тези,
> където се отчитах бяха унищожени. А сега като се
> замисля, май бяха по 150 хил на година или
> повече.
> А давността при Кушлев е 25 г., но ако си извършил
> престъпление и си осъден за него. чаткаш ли
> пиниза?

Др. Иванов, аз "пиниза" го знам, но ми е ясно, че ти не си наясно с проблема.

А данъчните закони нямат нищо общо с този закон!
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
20-08-2009 - 16:38:26
Иво, Иво,
Аз работя от 30 г. на фронта, тези от по 5-6. когато от мене някой успее да измъкне и стотинка, тогава ще го мисля.

1. Никога, по никакви причини не се договарям, споразумявам или въобще разговарям със следователи. Казвам веднага, че не искам хората да ги търсят за нетрудови доходи и затова ако имат нещо за доказване, да си го доказват. Работил само с клиенти, които даже след дни наред бой не са признавали нищо.

2. Комисията естествено ще гепи, защото вие сте от книжните адвокати, щом даже ви е страх от зала, какво остава от следствие. Та ако бяхте се занимавали с наказателна материя щяхте да знаете, че при определени престъпления се конфискува имуществото на дееца, а не придобитото по престъпен начин имущество. Тук е разликата. Ти имаш имущество, което се конфискува, защото си осъден за контрабанда. Все едно да те осъдят на глоба и ти да трябва да я платиш само с парите, които си изкарал след определен срок, плащаш с всичко. Така и трябва, защото ве може ние, малкото почтенни граждани, да опъваме каиша, а престъпниците да трупат на моя гръб.

3. Аз там няма как да попадна, защото не върша престъпления, а най-важното съм си плащал патента за няколко дейности, които случайно са ми носили много пари, а като си си платил патента са си твои. Естествено ги упоменаваш в декларацията и следващата година си на редовно счетоводство, но пък тя се случва лоша и без печалба. Може и баба ти да се е случила със скъпи бижута, естествено ще платиш мизерният данък наследство.

Въобще ако имаш проблеми с клиент ми пусни съобщение, ще се окаже, че не той има да дава на държавата, а да взима.

Номера с гробищата знаеш ли го? Ще ми вземат стотинка, ама в някой следващ живот!

Пиши там да изкараме някое кайме! Колкото да не гладуваме!
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
20-08-2009 - 16:45:15
Quote

Държавната машина е пусната да мачка яко, за добро или лошо осъдят ли те по членовете от НК изборени в закона "Петканов" и попаднеш ли на комисията и най-изряден да си бил кажи сбогом на имането си.

Не съм съгласна, че следва да си осъден с влязла в сила присъда, дори и предположението е въздигнато като условие за отпочване на такава производство. Нейсе, не е правен форум и по този въпрос ще спра.
п.п. Трябваше да поемеш делото- всички производства имат съществен порок!

А що се отнася до закона, той е инкорпорирал норми от ЗСГ, а новото е още по-репресивно.


И др. Иванов,
под ударите на този закон попадаме всички граждани.... Иска си комисията всичките ти имоти, авоари по банкови сметки - на теб, на съпругата ти, на фирмите ви, на децата/ при определени условия/- продажби, дарения, заменки - всичко.
А ти докажи, че доходите ти са законни.
Апропо- през комунизма си работил частно?!? :]


Хайде, не влязох в темата да се конфронтирам, ама вие пък изобщо не приемете чужди мнения. Голяма елитарност....
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
20-08-2009 - 16:50:00
Др, Иванов, много сте ми симпатичен, но не четете закона- ал.2 и ал. 3 на чл. 3.

А НК относно давностни срокове и отнемане на имущество по НК са ирелевантни. smiling smiley
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
20-08-2009 - 16:50:28
Иво, Поли,
Така и така като четете като изоглавени да ви питам нещо:
Осъдих едни порове по обективно съединени искове, но съдът е присъдил сумата общо/ не за 50 иска по 200 лв., а осъжда еди кой си да плати 10 хил./. Минава и на втора истанция, която потвърждава, адвокатите на глупчото обжалват пред ВКС, но на други основания.
Та въпросът: Произнасянето по няколко обективно съединени иска с обща/сборна/ сума води ли до служебна отмяна и връщане на първа инстанция, защото ако не е така всеки един от исковете е под 5000 и не се обжалва пред ВКС.
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
20-08-2009 - 16:51:50
За да спрат препирните за комисията Кушлев - не се търси връзка между извършеното престъпление и придобитото имущество. Влязлата в сила присъда е само повода да започне производството, а оттам нататък ти доказвай откъде имаш цялото си имущество придобито откакто си навършил 18 г. възраст или 25 г. назад(което е настъпило по-рано)
*book*
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
20-08-2009 - 16:52:39
1000 лв., Иванов-хиляда... smiling smiley
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
20-08-2009 - 16:55:54
Книжните адвокати не ни е страх от дела, а не ни се ходи.Първо това е трудоемка и ниско платена работа.Делата с голям интерес, обикновено се уреждат още преди да са заведени с извънсъдебни споразумения преговори.
В наказателната материя пък няма никакъв хляб.90% от делата са за кражби, подсъдими са цигани или изтървани хулиганчета наркомани, за които родителите им и не искат да чуят.
Не гледай онези 4-5 медийни дела Ставийски, Маргини, Топлото и още 2-3.То общо взето това са делата от които може да се вземе хонорар равняващ се на едно средно-голямо търговско дело.
В наказателното право си има и наказание конфискация на имущество като вид кумулативна санкция с лишаването от свобода.При контрабанда се конфиксува предмета на престъплението (самата стока), а понякога и средството (като например лекия автомобил).Виж чл.242 НК там са уредени нещата с контрабандата.
А иначе има много колеги които не се явават по дела просто защото виждат че са безнадеждни , а когато се изгуби дело обикновено клиента е недоволен, никога не доплаща дължимото, създава ти се лош имидж, даже по някога и си искат платеното.Та делата са кофти работа, да не говорим че много съдии наблъскат в 9.00 всички дела и аз чакам като глупак целия ден да ми дойде реда, а като дойде я свидетеля го няма я излезе болничен от някъде и за какво...........има млади, зелени и бедни юристи, да се учат и да трупат лаври spinning smiley sticking its tongue out .
Иначе с това дело се хванах защото казуса е интересен и сложен.
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
20-08-2009 - 17:03:58
Поли в чл.27, ал.2 е казано кога започва производството по отнемане.Има и едни изключения, но по принцип общото правило е да има влязла в сила присъда.Сега за обезпечаването е ясно че не е необходимо.
Скоро проф.Стоян Кушлев дори имаше интервю в което каза че другаде и без наличие на осъдителна присъда се завежда иск и че ще иска промяна и в нашия закон.
По принцип и всички производства да имат порок ти виждала ли си отхвърлен иск?
Аз само един на пловдивски окръжен съд.Но само 1 от над 20 уважени.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-08-20 17:04 от ivo_1.
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
20-08-2009 - 17:12:09
Аз имам отменено обезпечение. *yes* Доволна съм.*pardon*
Има и едно решение... не на пловдивския. И си прав- 99% от исканията на комисията се уважават.

Аз също съм в такова производство....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход