Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Държавен контрол на плащанията и цените??!

Публикувано от Svetlio 
Държавен контрол на плащанията и цените??!
20-08-2009 - 08:30:00
[banks.dir.bg]

Защо не дискутирате тази новина?! Не случайно (според мен) не може да се дискутира в дир-а.

Какво точно значи "вещи" лица ще проверяват цените? И какво точно значи "парите ще бъдат задържани 2-3 седмици"? И изобщо какво точно значи "това се знаеше, но се пазеше в тайна"? И изобщо тия нормални ли са и на това ли му викаха пазарна икономика?! И къде всъщност се връщаме?!
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
20-08-2009 - 08:49:39
avatar
Крайно време си беше.*ok*

Това е една от мерките, които се предприемат срещу прането на мръсни пари.
Кое точно искаш да ти се обясни?
Как се перат пари или защо е въведена мярката?
Или защо държавата иска да си прибира данъци и такси върху реални, а не имагинерни стойности на сделки?

По-интересният въпрос е как ще духат супата АНИ-тата с укриването на данъци, от тук насетне?! :]
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
20-08-2009 - 09:16:00
"... Той даде пример как във Франция като мярка срещу симулативните сделки е дадена възможност на общината да изкупи имота на нереално ниската цена, на която е договорена продажбата. ..."

Това ми напомня за средновековна Англия, където лордът е имал право да спи с всяка девойка от ниско потекло при сватбата и. Та и тук - ти си уговаряш сделка и винаги общината ще може да ти купи имота *stop* Правиш изгодна сделка - да речем някой твой роднина ти продава или пък продавачът е неориентиран или е на зор, няма значение. Важното е, че сключваш сделка с 50% под пазарната, обаче общината решава да спи с жена ти, пардон - да ти купи имота? Какво точно не съм доразбрал *black eye* ?
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
20-08-2009 - 09:20:48
avatar
Нереално ниски - при прехвърляне на имоти на взаимно-свързани лица, с цел избягване на по-високи данъци.
Нереално-високи - при пране на пари, продаваш под масата за 50, декларираш за 300 - 250 са ти изпрани и узаконени, като "печалба" от строителска и инвестиционна дейност.

В първият случай не се събират данъци в дължим размер.
Във вторият случай имаме класическа схема за пране на пари.

Последно, кое ви е трудно за схващане?

Апропо, някой от питащите да е ходил в банка и да попълвал декларация за произхода на сумите?
Знаете ли къде отиват после декларацийките с подписите ви??! spinning smiley sticking its tongue out
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
20-08-2009 - 10:21:49
Охооо дали това е причината Valsodar. На мен пък ми изглежда старото “крадеца вика- дръжте крадеца”. Нали основно злоупотреби се првят точно с държавни имоти. Ами ако и контролиращият орган е държавен, тогава не говорим ли имено за възможност за законно покриване на далавери? Дали идеята им е точно прекъсване на “далавери с панели” и гонене на Ганьо укритите доходи хаха. Трябва да се научиш да четеш и между редовете. Мисля, че ако има такъв орган, няма да има и бучане срещу подобни мафиотщини, по простата причина че проблема се преценява и решава в среда най-малкото- публично недостъпна, което в своего рода си е предпоставка точно за възникване на далавери.. Другото, откъде на къде ще ти въртят парите 2-3 седмици (официално), което де-факто значи 2-3 месеца. - Знаете какво стана с ДДС-тата. Това също е предпоставка за “лов на вещици” и най-малкото всява страх у обикновенният човек, който и без това е свел вече глава до там където на някой май много им се иска smiling smiley Нали със страх се управлява най-ефективно... С комунизма напред “господа”. А генералната глупост, че щяли “вещите” да определят кой имот е скъп и кой не и тази смешна разлика - 5-10 процента?? Какво ще е определящото за РЕАЛНА цена и кой ще го прави? Усещаш ли на какво мяза това?! Незнам, мисля че това е най-голямата глупост (новината), която съм чел в близките 10ина години.

Апропото: банката сама изисква щеш, не щеш такава декларация, когато сумата е над 20К мисля че беше...
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
20-08-2009 - 10:26:48
avatar
Ех, сега ако трябва и да ти обяснявам какво е реална цена - жална ми майка! *ok*

Каква е тази параноя която ви гони?
В редица европейски държави това си е напълно нормална практика - какъв ви е проблема??!

Свърши вече мутро-барока, в страната ни влезе едрият капитал който подобни шменти-капели не търпи по една проста причина - бедно население не може да потребява.

И си задай въпроса, откъде се финансират 400 000 държавни чиновника и каква част от потреблението ни формират те?
С какви пари се дават пенсиите.
От къде се пълни бюджета?

И въпроси много, няма да ги изреждам всичките.
Сега, че на някой селски тарикат не му харесва факта, че няма да има как да бяга от данъци и такси - това си е негов проблем.

Защо аз, като честен данъкоплатец, трябва да плащам за тарикатлъка на разни киртаци?! *stop*
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
20-08-2009 - 10:45:18
"Свърши вече мутро-барока, в страната ни влезе едрият капитал който подобни шменти-капели не търпи по една проста причина - бедно население не може да потребява"

Това горе ти препоръчвам да си го прочетеш няколко пъти...

Щом явно нищо не си разбрал, да те питам нещо по-просто: Не означава ли това прекомерна намеса и контрол (независещ от нас по никакъв начин) в живота ни като цяло?
Това дори не е комунизъм, направо си е феодализъм! Такива крайни "мерки" няма да доведът до нищо добро. Аман от малоумни изпълнения и евро-лизачество...
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
20-08-2009 - 10:52:11
king_for_a_day Написал:
-------------------------------------------------------
> Правиш изгодна сделка - да речем някой
> твой роднина ти продава или пък продавачът е
> неориентиран или е на зор
, няма значение.


И тогава цакай, цакай, ЦАКАЙ!!!
Ей така се прави дългосрочно развитие на бизнеса.
Ей така се печелят клиенти.
Ей така работят АНИ-тата smiling smiley

БУЛГААААААР!
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
20-08-2009 - 10:52:25
Това е законова практика и в България, но пълната й неизвестност показва колко ще се прилага и новата.

И до сега по закон купувачът трябва да внесе парите по сметка на нотариуса, а нотариуса да ги преведе на купувача след вписване. Ако не стане да ги върне на продавача. Естествено това не се прави. Когато сделката е на реални пари така или иначе се плаща всичко, защото няма как да не се плати, това са нот. актове, които седят по закон 100 г. в книгите.

Въпросът тук е, че ще се окаже, че агенцията ще си държи парите в една банка, дето била на банкерката Цветелина Борисова.

Никакъв ефект няма върху събираемостта или прането, защото можеш да си продадеш апартамента заедно с рибка рядка порода, която струва повече от него и защото ти я отглеждаш не плащаш и ДДС. Всъщност на продавача му е през оная дали държавата ще си вземе ДДС-то, защото го плаща клиента. когато закона е за всички, всички ще го начисляват и цените на квадрат ще скочат със 100-200 евро/м2 само заради това. Да не говорим, че чужденците и ипотекарите така или иначе обявяват цялата сума. С две думи - никакъв ефект за бюджета и огромен за банката, която обслужва агенцията. Банката я знаем.

Естествено глупоста с "реолните цени" и 5-10% от тях не подлежи на коментар. Два еднакви апартамента в един вход могат да имат разлика 30%. Все пак трябва да се съобразяваме с изключителната простотия на новите управляващи.
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
20-08-2009 - 10:53:46
winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-08-20 10:55 от barbaron.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход