Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Държавен контрол на плащанията и цените??!

Публикувано от Svetlio 
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
22-08-2009 - 16:31:14
За съжеление много хора имат твоето чувство и то активните хора които всеки ден работейки се сблъскват с най-различни проблеми и имат нужда и досег с най-различни държавни институции.Точно това е големия проблем че ти си плащаш съвестно, но има много други които не го правят, парите просто не стигат за качество на услугата и следващата година съвестния данъкоплатец е демотивиран да плаща.То и с осигуровките е така.Аз които се осигурявам на 2000лева получавам същото като социално слабия , безработен циганин, които е здрав прав и корав, ама манталитета му да не прави нищо.Държавата го осигурява, дава му помощи, дърва и т.н.Май солидарността на държавата понякога прекалява.За това гласувахме и за дясна партия, която дава повече , на този които е дал повече.
Казвам ти наистина Бат Бойко ми се хареса много преди седмица когато каза на полицаите.Искате по-високи заплати- ами спрете контрабандата, спрете схемите за ДДС , напълнете хазната и ще получите по големи заплати.Тоест работете повече и по качествено за да получите повече!Така трябва и само така може да се изкорени закостенелия още от комунизма манталитет , колкото и да работя ще си получа заплатата, за това скатавката му е цаката.На това трябва да се сложи край.
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
22-08-2009 - 16:50:06
Бат Б и на мен ми харесва почна добре, даде правилните заявки, сега ако и успее да ги реализира ще съм положително изненадан.
Да вземем един пример за наложителна мярка - всички незаконни гета в Сф да се разкарат - правилен ход но загуба на много избиратели, пораждане на конфликти и т.н.
Да се прекрати тази пародия наречена социална помощ - демек онези, които доживот си я ползват да се впрегнат на работа!
Полицията и сега може да работи качествено но трябва да я съкратят на половина, и пари ще има и работа може да се върши - Ама ще ли?
Лозунгите са едно ама политиката е мръсна работа и трябва здраво Д за да спазваш принципите с които си тръгнал.
Ще поживеем ще видим, аз лично гледам с подозрение леко....
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
22-08-2009 - 16:58:25
avatar
barbaron Написал:
-------------------------------------------------------
> ... а борбата с реално дадените пари и с фиктивно
> регистрирани в нотариалния акт е много проста.
> Когато се продава жилището, се плаща данък/такса
> върху печалбата (разликата между цената на
> закупуване и на продажба на имота). Таксата е
> дегресивна (максимална за първите 5 години, след
> 15 години е 0%).
> Кой ще има интерес да запише 20 000 евро при
> купуването и (след като ви сложат един европейски
> закон и при вас) 100 000 евро при продажбата ?

Знаеш, че поне досега, повечето хора купуваха за лична употреба, без мисъл за продажба.
Закон за правото на изкупуване от страна на държавата, или общината, тук скоро няма да има. По една елементарна, но основна причина- имаше го допреди 20г.
Другото го има- ако продадеш в рамките на 5г. след покупката, ти облагат горницата. Ако я има, де........
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
22-08-2009 - 17:15:26
avatar
jores Написал:
-------------------------------------------------------
> Бат Б и на мен ми харесва почна добре, даде
> правилните заявки, сега ако и успее да ги
> реализира ще съм положително изненадан.
> Да вземем един пример за наложителна мярка -
> всички незаконни гета в Сф да се разкарат -
> правилен ход но загуба на много избиратели,
> пораждане на конфликти и т.н.
> Да се прекрати тази пародия наречена социална
> помощ - демек онези, които доживот си я ползват да
> се впрегнат на работа!
> Полицията и сега може да работи качествено но
> трябва да я съкратят на половина, и пари ще има и
> работа може да се върши - Ама ще ли?
> Лозунгите са едно ама политиката е мръсна работа и
> трябва здраво Д за да спазваш принципите с които
> си тръгнал.
> Ще поживеем ще видим, аз лично гледам с подозрение
> леко....

Мисля си, че няма как точно така да стане, за съжаление.
Веднъж вече Европа спря изселването на гетото в центъра на София- разни зелени и защитница правата на циганите нададоха вой до небесата. Обвиниха го в сегрегация. А закон за въдворяване няма как да се приеме. Нали сме демокрация.
Социалните помощи не може да се спрат само за тях. По същите причини. И работа няма къде да започнат- нито могат да четат, нито да пишат. Освен в чистотата и по строежите- накъде? Да си видял циганин да гледа зеленчуци? Пък и насила няма начин да го накараш.
Защо реши , че полицията трябва да се съкрати наполовина? Защото по улиците тук и в големите градове се набиват на очи? Знаеш ли какво става в провинцията, където един "квартален" с една мотопедка отговаря за няколко села?
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
22-08-2009 - 17:36:49
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> jores Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Бат Б и на мен ми харесва почна добре, даде
> > правилните заявки, сега ако и успее да ги
> > реализира ще съм положително изненадан.
> > Да вземем един пример за наложителна мярка -
> > всички незаконни гета в Сф да се разкарат -
> > правилен ход но загуба на много избиратели,
> > пораждане на конфликти и т.н.
> > Да се прекрати тази пародия наречена
> социална
> > помощ - демек онези, които доживот си я
> ползват да
> > се впрегнат на работа!
> > Полицията и сега може да работи качествено
> но
> > трябва да я съкратят на половина, и пари ще
> има и
> > работа може да се върши - Ама ще ли?
> > Лозунгите са едно ама политиката е мръсна
> работа и
> > трябва здраво Д за да спазваш принципите с
> които
> > си тръгнал.
> > Ще поживеем ще видим, аз лично гледам с
> подозрение
> > леко....
>
> Мисля си, че няма как точно така да стане, за
> съжаление.
> Веднъж вече Европа спря изселването на гетото в
> центъра на София- разни зелени и защитница правата
> на циганите нададоха вой до небесата. Обвиниха го
> в сегрегация. А закон за въдворяване няма как да
> се приеме. Нали сме демокрация.
> Социалните помощи не може да се спрат само за тях.
> По същите причини. И работа няма къде да започнат-
> нито могат да четат, нито да пишат. Освен в
> чистотата и по строежите- накъде? Да си видял
> циганин да гледа зеленчуци? Пък и насила няма
> начин да го накараш.
> Защо реши , че полицията трябва да се съкрати
> наполовина? Защото по улиците тук и в големите
> градове се набиват на очи? Знаеш ли какво става в
> провинцията, където един "квартален" с една
> мотопедка отговаря за няколко села?
>

Ками мръдни до Чехия и виж там гета виждат ли се - 10 метрови бетонни ограждения чистота на всякъде не смеят да гъкнат. Е плащат си всяка година санкции - нима при нас няма "гафове". Ама поне реален ефект да има.
За полицията да виждам ги тук и виждам, че ако са на половина, овластени, с хубави заплати, добре поддържани физически, с малко повече интелект може да вършат повече работа.
В провинцията не знам ако е нужно да ги увеличават а не бай мангал да ограбва хорицата и да няма, кой да ги защити.
Аз не искам социални, нито детските ги взимам. Гледам да работя за да не ми се налага да броя стотинки. За мен подобни "социални" работи пораждат мързеливо население чакащо някой да го нахрани.
Никой на сила няма да ги кара да работят - глада само може да ги накара ....





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-08-22 17:38 от jores.
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
22-08-2009 - 18:09:41
avatar
jores Написал:
-------------------------------------------------------

> Аз не искам социални, нито детските ги взимам.
> Гледам да работя за да не ми се налага да броя
> стотинки. За мен подобни "социални" работи
> пораждат мързеливо население чакащо някой да го
> нахрани.
> Никой на сила няма да ги кара да работят - глада
> само може да ги накара ....

Няма как всеки да работи за себе си. Освен предприемачи, трябват и изпълнители. Най- добре е, всеки да получава еквивалентно на труда си, ама вече 20г. хич не се получава.
Май криво я разбрахме и частната дейност........
Оня ден, една позната- имат фирма за поставяне на РVC и AL дограма, ми се оплаква, че не можела да си намери офисслужител, а уж имало безработица. Какво се оказа- работно време от 10- 19.30ч., събота- 10-14.30. Заплата 400лв. То, нямало много работа, на топличко било, та повече нямало смисъл да се дава. Пък и през зимния сезон нямало много поръчки.
Е, кой е мързеливия, кой не е кадърен да уплътни работния ден на служителя и колко още в заем трябва да вземе служителят, че да си плаща режийните докато виси в офиса?

Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
30-08-2009 - 19:02:33
Повдигам темата защото има една друга идея.Вместо общината да изкупува имота, както е във Франция може да се възроди една стара практика.Чисто и просто ще се вписва в АВ и предварителния договор за покупка на имот.Такса вписване е 0.1% така че няма да се товари сделката.Примерно при сделка за 50 000евро и капаро 1 000евро, такса вписване на предварителния договор ще е 1 евро.
Така няма да може недобросъвестни предприемачи и граждани да продават един имот по няколко пъти и накрая да изборат с кои да сключат окончателна сделка.Цената на която ще се изповядва сделката е върху по-високата между предварителния договор и нотариалния акт, тъй като все пак може да се намерят безочни хора които да впишат в нотариалния акт по-ниска цена макар да е видно че са уговорили друга.
Проблеми на тази практика.Ами първо ще питате какво пречи и в предварителния договор да се впише по-ниска цена.По принцип нищо, но така продавача поема огромен риск.Рискът е да получи тези пари по предварителния договор и ако взема да подскача ще изяде един иск по чл.19 ЗЗД за обявяване на предварителния договор за окончателен.Така никой продавач няма да смее да сключи такъв договор при положение че на практика разхода по сделката е за купувача.Няма никакъв смисъл продавача да поема такъв риск, за да му излезе на купувача по-малък разхода по прехвърлянето.
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
01-09-2009 - 09:37:10
Re: Държавен контрол на плащанията и цените??!
01-09-2009 - 11:09:47

Барбарон, тук също се дължи данък при сделки с имоти:

ЗДДФЛ

Необлагаеми доходи
Чл.13. (1) Не са облагаеми:
1. доходите, придобити през данъчната година от продажба или замяна на:
а) един недвижим жилищен имот, независимо от датата на придобиване на имота;
б) до два недвижими имота, както и селскостопански и горски имоти независимо от броя им, ако между датата на придобиването и датата на продажбата или замяната са изминали повече от 5 години;


Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход