Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
03-03-2009 - 23:13:00
super_jack Написал:
-------------------------------------------------------
> Варна си е гола вода от всякъде, като всеки бг
> град.

Е, дай да емигрираме всички и да опразним родината си тогава winking smiley

super_jack Написал:
-------------------------------------------------------
> Има доколкото знам идея да се строи небостъргач до
> хотел Черно море.

Помоли вседващия път да ти покажат къде е парцелът, където ще се строи този небостъргач, че ми е много чудно точно до 'Черно Море' къде ще го вдигнат smiling smiley

super_jack Написал:
-------------------------------------------------------
> И пак казвам, хубаво е, човек да е реалист.

Пак казвам, хубаво е човек да не губи чувството си за принадлежност
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
03-03-2009 - 23:51:45
------------------------------
е как говори един човек работещ в инвестиционна банка? Да ти обяснявам с дисконтиращи потоци ирационалността в цените на имотите ли?
-------------
Нямах предвид терминология , а способноста да погледнеш от повече страни на нещата...
Ти си икономиста.....аз съм инженер......
------------------
Ми може да има и имоти в африкански страни по-скъпи от имоти в Париж, но като се прави сравнение е хубаво да се сравняват сравними неща, а не ябълки и круши
---------------
Ами България до кое се доближава от двете...?Макар че не ми беше Африка на ум като го писах.
--------------------
Но един апартамент, дори в Гръцката махала с пластмасови дограми, бойлер с тръби в банята и ламинат, не може да се нарече лукс. Верно, че критериите за лукс може да са различни.
-----------------------------
Разбира се са различни....Културно ни делят столетия с тези страни.И аз живея там.(не Париж)
Далеч съм от мисълта, че щом караме европейски автомобили ,значи сме ги стигнали....
Ами и в европейските столици имотите падат с 10-20% средно....
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
04-03-2009 - 00:09:01
Хайде сега да не започваме споровете м-у живеещи и неживеещи в България и в тази тема. Истината е, че който не идва извън страната е свикнал до голяма степен с действителността и лошите неща не му правят впечатление.

От друга страна Zrfv никога не се е изхвърлял/а във форума как нямало криза и как щели да растат цените, т.е. не е имало пропаганда и е бил възпитан/а в постовете си. За мен цените във Варна са много силно балонирани, както и навсякъде другаде в БГ. Града, за стандартите на страната, повтарям за местните стандарти по мое мнение е сравнително по-добър за живеене от останалите.

За големите възможности за работа и бизнес съм изказвал съмнения в предни постове в темата, вярно е, че е пристанище, но все пак пристанище на каква държава? Няма и някъкво супер стратегическо местоположение, където се кръстосват световни морски пътища. За летището, болниците и каквито и да било общественни институции - общини и пр. е ясно, могат да ти скъсат нервите, за това как изглеждат също по-добре да не коментирам.

Хората - за мое голямо съжаление, изключително малка част от "цвета на елитните гимназии" е останал в града и страната, има, но са малко. Добре, че са те, та тук-там се намират някои добри специалисти (лекари и адвокати например).

Изкуствените палми на плажа се абсолютен кич, манията на собственниците на грозното и съвсем не на мястото си заведение. Така е, като града и половината от държавата се държат от "трите букви", хората знаят кои са, какви са и какви са били. Общо взето никой не може и да пръ..е без тяхно съгласие и одобрение.

Както и да го въртим, това е нашата Варна.
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
04-03-2009 - 00:35:45
Хайде сега да не започваме споровете м-у живеещи и неживеещи в България и в тази тема. Истината е, че който не идва извън страната е свикнал до голяма степен с действителността и лошите неща не му правят впечатление
-------------------------------------
Добре.....
Само да кажа че май се появи едно нещо в БГ на което му казвам "емигрантски снобизъм".....
Това са хората дето като си дойдат и започват да гледат и се отнасят към всичко с погнуса .....дали ще е дупки по улиците , дали ще са дрехите на хората , дали GSMите и т.н).....и го правят демонстративно.......
Да видят всички те откъде идват.....
Неприятна гледка е ....поне за мен.....
А често ако ги питаш къде са отрасли , ще те излъжат.....защото не е за казване.. smiling smiley
Не визирам никой тук от форума.......
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
04-03-2009 - 00:48:23
joro varna Написал:
-------------------------------------------------------
> Хайде сега да не започваме споровете м-у живеещи и
> неживеещи в България и в тази тема. Истината е, че
> който не идва извън страната е свикнал до голяма
> степен с действителността и лошите неща не му
> правят впечатление
> -------------------------------------
> Добре.....
> Само да кажа че май се появи едно нещо в БГ на
> което му казвам "емигрантски снобизъм".....
> Това са хората дето като си дойдат и започват да
> гледат и се отнасят към всичко с погнуса .....дали
> ще е дупки по улиците , дали ще са дрехите на
> хората , дали GSMите и т.н).....и го правят
> демонстративно.......
> Да видят всички те откъде идват.....
> Неприятна гледка е ....поне за мен.....
> А често ако ги питаш къде са отрасли , ще те
> излъжат.....защото не е за казване..
> Не визирам никой тук от форума.......

Жоро не знам... Аз само казвам какво виждам и се старая да бъде обективен, било то даже и пред самия себе си. Не става въпрос за погнуса, ами за реалност. Дрехите и мобилните телефони във Варна са много по-претенциозни, отколкото тези, на които съм свикнал и ми изглеждат много по-важни за притежателите им, отколкото е нормално.

Относно думата "емигрант", аз я възприемам буквално, т.е. по документи. До 1994 г. бях "ландед емигрант", от там нататък - поданник, та не се възприемам като емигрант от 15 години. Не плюя Варна, не крия къде съм израснал. Не казвам, че визираш мен точно, но си казвам мнението по въпроса. Иначе и аз не обичам тези, които след 5-6 години зад граница се опитват да ми говорят на български с акцент, но такива се познават веднага и са смешни. С акцент говорят само децата, напуснали БГ на не повече от 8-9 годишна възраст.
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
04-03-2009 - 01:11:35
Булкан , аз имам малко по-различно отношение към тези неща , но като цяло съм съгласен.......
Май темата доби друга посока ...така че стига за странството.....
лека засега *tired*
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
04-03-2009 - 01:12:23
avatar
BulCan Написал:
-------------------------------------------------------
> joro varna Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Хайде сега да не започваме споровете м-у
> живеещи и
> > неживеещи в България и в тази тема. Истината
> е, че
> > който не идва извън страната е свикнал до
> голяма
> > степен с действителността и лошите неща не
> му
> > правят впечатление
> > -------------------------------------
> > Добре.....
> > Само да кажа че май се появи едно нещо в БГ
> на
> > което му казвам "емигрантски снобизъм".....
> > Това са хората дето като си дойдат и започват
> да
> > гледат и се отнасят към всичко с погнуса
> .....дали
> > ще е дупки по улиците , дали ще са дрехите
> на
> > хората , дали GSMите и т.н).....и го правят
> > демонстративно.......
> > Да видят всички те откъде идват.....
> > Неприятна гледка е ....поне за мен.....
> > А често ако ги питаш къде са отрасли , ще те
> > излъжат.....защото не е за казване..
> > Не визирам никой тук от форума.......
>
> Жоро не знам... Аз само казвам какво виждам и се
> старая да бъде обективен, било то даже и пред
> самия себе си. Не става въпрос за погнуса, ами за
> реалност. Дрехите и мобилните телефони във Варна
> са много по-претенциозни, отколкото тези, на които
> съм свикнал и ми изглеждат много по-важни за
> притежателите им, отколкото е нормално.
>
> Относно думата "емигрант", аз я възприемам
> буквално, т.е. по документи. До 1994 г. бях
> "ландед емигрант", от там нататък - поданник, та
> не се възприемам като емигрант от 15 години. Не
> плюя Варна, не крия къде съм израснал. Не казвам,
> че визираш мен точно, но си казвам мнението по
> въпроса. Иначе и аз не обичам тези, които след 5-6
> години зад граница се опитват да ми говорят на
> български с акцент, но такива се познават веднага
> и са смешни. С акцент говорят само децата,
> напуснали БГ на не повече от 8-9 годишна
> възраст.
>

Всяко стадо си има и мърша,така и при емигрантите.Повечето от тях нямат снобски изцепки спрямо Родината си.При повечето първите няколко дена след прибирането в България,независимо за колко време си идват,има едно нещо,наречено период на адаптация.Има голяма разлика между това,което са свикнали да виждат и което виждат в България като обкръжаваща среда и междуличностни отношения.Много е дразнещо и за самите емигранти, и за постоянно живеещите в България техни близки.Но не е нарочно,нормална психологична реакция е.Има го и при моряците например или военните .
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
04-03-2009 - 09:20:47
BulCan, благодаря ти за по-горния ти пост. Определено си усетил каква ми е позицията за цените и сутиацията въобще.
Относно живота в странство, аз неслучайно направих предположението за 'горд емигрант' по-горе. joro varna нарече това явление 'емигрантски снобизъм', което си една перфектна формулировка.
На мен лошите неща също ми правят спечатление. super jack, а и другите бяхте абсолютно прави за колите по тротоарите, за мръсотията, за палмите и прочие. Но звучи грозно, когато от банковия офис в голям европейски град говориш надменно и с пренебрежение за 'съгражданите си' и Родината си. Разклатеното чувство за самоопределение и принадлежност са в основата, според мен. Свалям шапка на тези, които, въпреки че живеят зад граница, не са изгубили почва под краката си и не за забравили да говорят и пишат на родния си език. Как да не си спомни човек за Алековото творчество и едноименната българска поговорка в такива моменти smiling smiley

Наистина се отплеснахме от темата :ami:

Наскоро забелязох, че офертните цени за кооперацията, която се строи до Общинското Управление на МВР в Гръцката, са паднали до 'отрезвяващите' 1500-1700 Е/м2. ПОмня добре, че при обявяването им, офертните цени бяха в порядъка на космическите 2500-2700Е/м2 за дву- и тристайни апартаменти, били те и завършени до ключ smiling smiley. Не знам дали тези 1500-1700Е/м2 са при същата степен на завършеност, все пак. ПОдобен спад си е напълно реалистичен, дори има тенденция да падат още, понеже самото място определено не е супер локация, ако и да е в чертите на Гръцката Махала.
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
04-03-2009 - 12:19:36
Зрфв , миналото лято повечето ми отпуска мина в огледи в района за който пишеш(МВР)..
Играх го компания , но ми стигна да се ориентирам добре в цените и предлагането в хубавите махали...
Имаше цени които гонеха 2000е/м2 , това означава около 200К за що годе сносен апартамент.Но хора с тези пари са малко и е нормално да са по-взискателни когато изсипват такава сума....
Много апартаменти бяха на цени около 1500-1700е/м2.Което за тогава беше нормална"пазарна цена".....
Имаше и имоти на които и 500е/м2 им е много.
Там и предлагането като цяло не е много силно , което едва ли ще събори цените под 1000е/м2
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
04-03-2009 - 12:56:22
Bulcan, пишеш,че ще купуваш в Малага. Можеш ли да напишеш на какви цени се продава там?- за информация питам. Благодаря.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход