Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна

Публикувано от Zrfv 
ss7
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
23-02-2009 - 16:44:26
Според графиката на първа страница цените във Варна вече за по-високи от тези в София smiling smiley
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
23-02-2009 - 18:49:20
ss7 Написал:
-------------------------------------------------------
> Според графиката на първа страница цените във
> Варна вече за по-високи от тези в София
>

Предполагам, че в София презастрояването е много по-голямо и съответно броя на офертите "продава" в сравнение с потенциалните купувачи по-голям т.е. продавачите имат по-голяма конкуренция помежду си, а и много народ се е юрнал да живее в София заради препитание, което сега ще позагасне, докато към Варна наплива е бил по-малък.
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
24-02-2009 - 09:53:50
Просто ги нямаме тея равни полета, където да се развихри строителството, респективно - да се увеличи относителното предлагане
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
24-02-2009 - 16:12:22
Simbad солидарен съм с твоето мнение за Варна и искам да добавя още. Аз живея в центъра и когато съм пешеходец си е Е........О М........та. Не знам в Хонг-Конг как е но в централните улички- на двете мижави тротоарчета са спрели коли, а трафика по уличките си е интензивен. Вървенето на пешеходците се превръща в 3м. отсечка и отбиваш в страни за да изчакаш преминаващата кола. И това е навсякъде с изключение на булевардите.Ба-ти наи-доброто място за живеене в Бг???
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
24-02-2009 - 18:25:31
Ами, то в другите градове в БГ сигурно е още по-зле smiling smiley

В центъра отдавна не е добре за живеене, от ВИНС до Почивка е "по-курортната" част. То и имената на спирките там са такива - "Отдих и Култура", "Почивка" smiling smiley
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
24-02-2009 - 22:39:01
Властой , все едно слушам баща ми...... smiling smiley
И все като ми дойде на гости(чужбина) ми казва"Ех че е хубави тротоари ....широки , без коли върху тях" и т.н......
Толкова просто решение има този проблем.......
Не иска почти никакви инвестиции.....само да приемат закони и да възложат на общинска фирма да го прилага....но полицията да е зад тях....както е навън....
С фотоапаратче и бележник в ръка.....всички ги псуват(които са гърмяли)....но ефекта просто го има.....
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
03-03-2009 - 14:36:24
ss7 Написал:
-------------------------------------------------------
> Според графиката на първа страница цените във
> Варна вече за по-високи от тези в София

Няма нищо изненадващо в тази констатация. Варна е най-хубавият и най-желаният за живеене град поради което цените там през повечето време са "над" софийските; наемите /доходността от вложените в жилището пари/ - също.


Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
03-03-2009 - 15:07:25
Бай Пешо Написал:
-------------------------------------------------------
> ss7 Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Според графиката на първа страница цените
> във
> > Варна вече за по-високи от тези в София
>
> Няма нищо изненадващо в тази констатация. Варна е
> най-хубавият и най-желаният за живеене град

Забрави да допълниш само "в България". Иначе има далеч по-хубави градове.


Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
03-03-2009 - 16:25:19
Е, след като форумът е български, нормално е да не се налага да се пояснява, че става дума за български имоти по подразбиране, когато не се споменава изрично чужбина.
Аз не съм живял в други градове в страната (изключвайки командировките, разбира се) и нямам представа как е, но не виждам с какво Варна би могла да се открои като някакъв фаворит в това отношение.
Иначе аз бих свил леко периметъра на БулКан с по една спирка навътре - от 'Спортна зала' до 'Отдих и култура' smiling smiley Чайка си е чудесен кавртал за живеене (в България smiling smiley) на фона на останалоите райони.
Принципно, аз не бих имал против да живея в някоя къща в Mорската Градина, макар че като малък ми беше много смешно как може някой да живее там - все едно си в гората - така разсъждавах тогава smiling smiley. Наприимер има една точно до 'Вила Буров', която ми допада силно, но този тип имоти се изключват от списъка по дефолт smiling smiley Същото се отнася и до малките 'кооперации' вдясно от авто-полигона по пътя към буните smiling smiley
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
03-03-2009 - 16:53:14
Zrfv Написал:
-------------------------------------------------------
> Е, след като форумът е български, нормално е да не
> се налага да се пояснява, че става дума за
> български имоти по подразбиране, когато не се
> споменава изрично чужбина.
> Аз не съм живял в други градове в страната
> (изключвайки командировките, разбира се) и нямам
> представа как е, но не виждам с какво Варна би
> могла да се открои като някакъв фаворит в това
> отношение.
> Иначе аз бих свил леко периметъра на БулКан с по
> една спирка навътре - от 'Спортна зала' до 'Отдих
> и култура' Чайка си е чудесен кавртал за живеене
> (в България ) на фона на останалоите райони.
> Принципно, аз не бих имал против да живея в някоя
> къща в Mорската Градина, макар че като малък ми
> беше много смешно как може някой да живее там -
> все едно си в гората - така разсъждавах тогава .
> Наприимер има една точно до 'Вила Буров', която ми
> допада силно, но този тип имоти се изключват от
> списъка по дефолт Същото се отнася и до малките
> 'кооперации' вдясно от авто-полигона по пътя към
> буните

Аз съм живял в София като студент и тогава освен през лятото не исках да погледна Варна, в София ставаше всичко и там имах среда. Сега обаче там е супер препълнено, задръствания, а и вече в ерата на Интернет и световни ТВ програми, можеш да си задоволяваш културните нужди и във Варна, да не говорим ако имаш и деца е доста по-добре (мое лично мнение).

Иначе за районите, които спомена мога само да се съглася. Около вила Буров и на мен ми харесва, ама нещо доходите ми са много далеч от тези на Митко Събев, който живее наблизо, вдясно от авто-полигона също "не бих ги подминал"smiling smiley Там май се продаваше нещо за към 300 000+. Аз по-скоро гледам за нещо като за по-сиромах човек - с-у Пикадили парк или Чайка, ама пак им искат пари, които не заслужават според мен, ако паднат бих купил там за 600-700 на м2, ако до тогава не купя в Малага, както съм си намислил smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход