Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко

Публикувано от trader 
Re: Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко
21-08-2008 - 20:05:54
avatar
r_stoma Написал:
-------------------------------------------------------

> Камелия, няма да прескоча моята брокерка - просто
> е в отпуск, и се наложи аз да уредя огледа.
> Подозирайки всеки в нелоялност, сигурно изхождаш
> от собствения си морал. А как да видя имота, без
> да "работя"с тази брокерка??? Нали не давате точно
> описание на имотите, не слагате снимки (то ако
> човек види снимката няма да си губи времето), нали
> все продавате "много добри" имоти. Безумно се
> дразня, че губите времето на клиентите си (вашето
> си е ваша работа) Въпросната къща беше на два
> метра от друга къща в съсобствен парцел, което
> разбирасе не ми беше казано по телефона. Този път
> се въздържах да не светна по главата колежката ти,
> но незнам докога ще издържа. То нерви от желязо да
> имаш, пак ще се скъсат. Колкото и да се дразниш,
> истината е една - клиентите не са доволни от
> услугите ви и това е единственото важно нещо. Щом
> клиента не е доволен, ще потърси друг начин да си
> реши проблема.

Ще се наложи отново да ти обясня правилата, защото,явно не си ги разбрал. Когато се обадиш на агенция по нейна оферта и поискаш да те заведе на оглед,когато след това поискаш среща с продавача и сключване на предварителен договор, ти се явяваш клиент на тази агенция. "Твоята " брокерка няма нищо общо с този имот и тази сделка. Тя си е в отпуск. Нали няма нужда да ти обяснявам защо някой, който не върши никаква работа, не може да претендира за заплащане.
Ако беше я изчакал, тя щеше да разбере подробностите и да прецени дали имотът е подходящ за теб.
Не съм твърдяла, че няма мърлячи между брокерите. Има, както и при всички други професии. Но, да слагаш всички под един знаменател е същото, като аз да обявя всички архитекти, проектанти и лекари за мошеници.
Не виждам, защо при всеки отговор, щом нещо не ти изнася, обръщаш на персонални обиди.
Re: Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко
21-08-2008 - 20:37:19
avatar
kikito83 Написал:
-------------------------------------------------------
> А някой от форума може ли да ми обясни ,след като
> толкова защитава колегите си от некоректните
> агенции,защо агенциите не дават касови бележки ??
> И на въпроса ами касова бележка? казват: нямаме
> касов апарат ако искате ги внесете по банков пъти
> забележете не се власят на името на фирмата, а по
> сметката на физическо лице.И мислите ли че внасят
> данък на държавата,дълбоко се съмнявам.

Ти даваш ли касова бележка? Въпросът е риторичен, защото знам, че не- адвокат никога нищо не дава. Да, попълваш пълномощно- с първоначалната сума. После, на колкото и дела да се явиш, колкото и пари да вземеш, все е "на ръка"- без документ.
Я, да попитам от тук присъстващите, ползвали адвокатски услуги, колко касови бележки / за фактури въобще не питам/, са получили?
Я, да поразгледаме и другите професии, чиито представители са много възмутени, че не получават фактури............да, ма никой не ще да каже какво работи, нищо че няколко пъти ви приканвам...........

Re: Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко
21-08-2008 - 20:51:09
avatar
nikolase Написал:
-------------------------------------------------------

> Иво май има нужда да ти се разяснява.Никой не може
> да продаде имот на друг без негово съгласие.За
> това се лежи в затвора.Дядото няма и никакво вещно
> право върху имота.Той го е продал на внука
> си.Внука му го продава и тогава дядото решава да
> заведе дело.И следват въпросите-срещу кого трябва
> да се води делото.И какЪв би бил евентуалния изход
> от него.Защото си има категорични законови
> положения в случая.
>
> БРОКЕРИТЕ СЕ ИЗПОКРИХА ПРИ ТЕЗИ КАЗУСИ В МИШИ
> ДУПКИ,МОЖЕ ДА СЕ ПРОСЛЕДИ ТЕМАТА В НЕЙНОТО
> РАЗВИТИЕ

Първото и най- важно условие, за да се даде мнение, е да се видят актовете. Първо пишеш, че дядото го е продал, после, че го е прехвърлил срещу издръжка и гледане. Но, никой не знае, дали дядото е поставил условие да бъде гледан в същия този апартамент. А това е много важно- ако не е поставил това условие, внукът може да продава и да продължи грижата за дядото на друго място.
Ако приемем, че дядото не е поставил това условие, то той не може да заведе дело заради продажбата, а само ако внукът не се грижи за него..........
Дотук с безплатната информация. И това ти е много, но от мен да мине..........
:}
Re: Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко
21-08-2008 - 21:02:25
avatar
djijko Написал:
-------------------------------------------------------
> А,гледам светлото бъдеще дошло вече и у нас!На
> печелившите честито!
> Но,момчета,моля ви,отворете си друга тема -в тази
> доказахте тезата,че сте оскъпили един имот със 17
> и не знам си колко....
> Между другото,заради точно такива
> писания,куцо,кьораво и сакото рипна да става
> брокерче!

По тази логика, всичко що шава, трябва да стане футболист или банкер...........
Защо да са оскъпили имота? Просто всеки от клиентите си е платил за свършената му работа........
До Камелия-Пак обясняваш със сложни изречения..На по -прости хора по елементарно.Може би ти е трудно,но опитай !иначе трудно ще те разберат.
Николас е много прост!!! smoking smiley
Камелия, нима не разбираш, че ако николас, кикито и подобните им хапнат по една агнешка главичка, в стомасите им ще има повече мозък, отколкото в главите им ?!
Наскоро един познат ми разказа виц за АНИ...вицът и преди съм го чувал само, че за адвокат...интересно докъде им е дошло на хората!
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> До Камелия-Пак обясняваш със сложни изречения..На
> по -прости хора по елементарно.Може би ти е
> трудно,но опитай !иначе трудно ще те разберат.
> Николас е много прост!!!


Камито не е проста, че да обяснява с прости изречения.. нали :}
Не е !Затова казвам,че и трудно да обяснява по -простичко.Останалото съм го написал ,а Дичо го Е потвърдил!Николас Кикито и прочие..трябват да хапват агнешки главички за да поумнеят..А те "маат ли маат"..пръжки с лук.. :}
turbozol, че няма да поумнеят, няма, ама и не са виновни хорицата, че при тях от раменете нагоре медицината е безсилна. Забравих да се похваля - направих си сделката вчера, получих си 17300 евро и имам да взема още 2500 е до един месец след изповядването. Благодаря за поздравленията, които ще получа от теб и честити още ядове на опонентите ни !
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.