Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко

Публикувано от trader 
Понеже виждам,че брокерите не са толкова компетентни в юридическата сфера аз ще им помогна малко, като им кажа ,че трябва винаги да имат под ръка закон за наследството,закон за собствеността,закон за устройството на територията и за всеки случай наказателния кодекс ако сгазят лукаsmiling smiley И в свободното време да четат законите ,за да са запознати !!!!
Re: Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко
20-08-2008 - 18:31:49
Какво да четат Кикито?Ти си бил голям идеалист.че брокерите са с празни кратуни.Нали видя турбо нахалния брокер турбозол как се изпари?справка сстраници 13 и 14
nikolase Написал:
-------------------------------------------------------
> НЕ ,ТИ В РЕД ЛИ СИ?КАКВО ОБЩО НАМЕРИ С
> СТРОИТЕЛСТВОТО И ПРЕДИШНИЯ ИМОТЕН КАЗУС?
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 08/20/08
> 06:26PM от nikolase.


Еми много си се нахъсал срещу тях. Мисля, че това може да се случи само ако си играч на пазара.
Huba-Buba Написал:
-------------------------------------------------------
ако си играч на пазара.


Горкият пазар! :}

Просто, на тези двамцата здравната каса им е спряла безплатните лекарства. :} :}
Re: Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко
20-08-2008 - 18:47:46
лесно е да се говори.............. по-напред има казус пред който всички брокери капитулираха.А е много елементарен.Отговорете си на въпроса,те дали не са на елементарно равнище? Брокера Турбозол с проспериращ бизнес изчезна якодим,като прочете въпроса



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2008-08-20 19:02 от nikolase.
Я да усложним малко задачата. Внукът е продал имота на купувач с кредит и върху имота има и ипотека в полза на банка.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко
20-08-2008 - 19:10:30
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> До Николас-Защо си мислиш ,че брокерите искат да
> се занимават с тебе..И защо е необходимо само
> плямпаш едно и също..Типажи като тебе са ми ясни
> от 1988 година.ОТ ТОГАВА СЪМ "на частно".Ти си от
> тези които всичко разбират ,а нищо не знаят и сами
> всичко си правят.Лепят си плочките в банята
> сами,сами си оправят колата,варят си домашна ракия
> и правят туршия ,консервират свинко в буркани и
> т.н.И всичко това с една единствена цел..Да му е
> по-еФтино.Просперитет в този живот приятелю не се
> постига с дзифтарство.Постига се с малко или
> повече мозък в главата и с поредица от
> ДЕЙСТВИЯ..Всъщност ми се струва,че не си особенно
> щастлив..НО ПРОЛЕМА ЗА ТОВА НЕ ГО ТЪСИ В БРОКЕРИТЕ
> ,А В СЕБЕ СИ..


защо си мислиш,че нищо не разбирам?абсолютно всичко в сферата на недвижимите имоти ми е ясно?напротив всеки ден професията ме сблъсква с глупави брокери,които просто не си заслужават хляба.а и мога да ти задам въпроси свързани с имоти от които ще си глътнеш езика.нормално е да пишеш така защото това просто ти касае хляба и в противен случай ако свършат балъците,ще трябва да се преквалифицираш в например плочкаджия,както си писал ти.
По добре е да се стремиш да се усъвършенстваш,заащото може би скоро пазара може да те отбута.
ДА ЕЛИМИНИРАМЕ ПАРАЗИТИРАЩИТЕ БРОКЕРИ,КОИТО САМО ЗА ЗАПОЗНАСТВО ПРЕТЕНДИРАТ ОГРОМНИ КОМИСИОННИ.
НЕ СТАВА ВЪПРОС ЗА "ПО-ЕФТИНО" А ПРОСТО НЕ СЪМ ТЪПАК И НЯМАМ НУЖДА ОТ ХОРА С ПРАЗНИ ГЛАВИ,КОИТО ДА МИ КАЗВАТ КАКВО МОЖЕЛО ДА СТАНЕ ОТ ДАДЕН ИМОТ И Т.Н.

ВИНАГИ Е ПО-ДОБРЕ ДА СЕ ПИЕ ВОДА ОТ ИЗВОРА.ЗАТОВА БИХ СЕ СВЪРЗАЛ С ПРОДАВАЧА БЕЗ ПОСРЕДНИК,КОЙТО КАЧВА КОМИСИОННИ ОТГОРЕ,ДРЪНКА ГЛУПОСТИ И ПРИ ТОВА МИ ИЗЛИЗА СКЪПО.
ВСЕКИ ЗНАЕ ЧЕ ЕДИН ИМОТ СЕ ОБЯВЯВА ОТ 100 АНИ НА РАЗЛИЧНИ ЦЕНИ-П-ОНЕ ТОВА СИ ОПРАВЕТЕ,ЧЕ СТЕ СМЕШНИ

Изпратено от: nikolase (IP съхранено)
Дата: August 20, 2008 05:52PM


Добре ти си го изпроси-кажи ми какво ще стане ако дядо който е продал имот на внука си,като продажната цена не е платена,а срещу нея внука се задължава да издържа и гледа продавача до края на живота му.И какво ще стане ако продавача(дядото)заведе дело?Срещу кой трябва да го води? А междувременно внука е продал имота?Въпросите са ми следните:Какво ще стане с имота?Какво ще стане с парите на клиента на АНИ закупил имота?


И БРОКЕРИТЕ СЕ ИЗПОКРИХА В МИШИ ДУПКИ?


nikolase Написал:
-------------------------------------------------------
> лесно е да се говори.............. по-напред има
> казус пред който всички брокери капитулираха.А е
> много елементарен.Отговорете си на въпроса,те дали
> не са на елементарно равнище? Брокера Турбозол с
> проспериращ бизнес изчезна якодим,като прочете
> въпроса
>
>
>
> Редактирано 3 пъти, последният път 08/20/08
> 07:02PM от nikolase.


Проблема не е само при брокерите. Не мога да разбера защо не захапеш докторите, които ти взимат рушвет за да те уморят?
Или пък защо не захапеш монополистите, които ни продават некачествена стока на безбожни цени.
и т.н.
То е ясно, че има некадърни брокери, ама и много много некадърници и в другите браншове.

Кажи сега, в кой бранш си?
Много ми е любопитно smiling smiley
Re: Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко
20-08-2008 - 19:23:49
Huba-Buba Написал:
-------------------------------------------------------
> nikolase Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > лесно е да се говори.............. по-напред
> има
> > казус пред който всички брокери
> капитулираха.А е
> > много елементарен.Отговорете си на въпроса,те
> дали
> > не са на елементарно равнище? Брокера
> Турбозол с
> > проспериращ бизнес изчезна якодим,като
> прочете
> > въпроса
> >
> >
> >
> > Редактирано 3 пъти, последният път 08/20/08
> > 07:02PM от nikolase.
>
>
> Проблема не е само при брокерите. Не мога да
> разбера защо не захапеш докторите, които ти взимат
> рушвет за да те уморят?
> Или пък защо не захапеш монополистите, които ни
> продават некачествена стока на безбожни цени.
> и т.н.
> То е ясно, че има некадърни брокери, ама и много
> много некадърници и в другите браншове.
>
> Кажи сега, в кой бранш си?
> Много ми е любопитно



Не пиша защото това не е сайт за здравеопазване.Отново елементарно и по въпроса разбрах -и ти си брокер.....
nikolase написал:
"И какво ще стане ако продавача(дядото)заведе дело?Срещу кой трябва да го води?"
Задайте си правилно въпроса поне- да заведе дело за КАКВО? - че е продал имота без негово съгласие или, че не е изпълнил условията по сделката с дядо си - т.е да го гледа и издържа и т.н.
"А междувременно внука е продал имота?" - междувременно - т.е по време на заведеното дело ли? Думите имат точно значение, не са локуми, но на въпроса:
Че кой нотариус ще изповяда така сделката, без да се направи отказ от вещното право ?
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.