Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Ще повлия е ли кризата върху влоговете на гражданите ?

Публикувано от Naskata 
Анкета: Ще повлия е ли кризата върху влоговете на гражданите ?
04-10-2008 - 14:58:00
В света финансовата криза е в разгара си.Въпреки отричането от страна на Правителството, че тя ще има сериозни последици в България, все повече хора се чувстват несигурни в бъдещето си и се страхуват за спестяванията си.
Re: Анкета: Ще повлия е ли кризата върху влоговете на гражданите ?
04-10-2008 - 15:07:18
Наска, трябваше да сложиш и "ДРУГИ".

Не знам, но май Излишъка не трябва да се харчи, а да се създаде някакъв фонд за намеса на финансовия пазар.

Да пази Бог!
Re: Анкета: Ще повлия е ли кризата върху влоговете на гражданите ?
04-10-2008 - 15:14:31
avatar
Naskata Написал:
-------------------------------------------------------

> При последователни фалити на банки и закъсняла
> реакция на правителството, дори и грантираните 40
> 000 лв ще изгорят.
>

> В света финансовата криза е в разгара си.Въпреки
> отричането от страна на Правителството, че тя ще
> има сериозни последици в България, все повече хора
> се чувстват несигурни в бъдещето си и се страхуват
> за спестяванията си.


Ще прощаваш, но анкетата ти е силно некоректна. Искаш да получиш потвърждение на две твои виждания, неподплатени с никакви факти.

1. С каква "закъсняла реакция" плашиш хората? В какво може да се изрази?
И не се ли нагърбваш с твърде нечистоплътната задача да сееш паника и народа да хукне да си тегли парите? Което неминуемо би срутило и най- стабилната банка.
2. Имаш ли някаква статистика за това, че " все повече хора се страхуват за спестяванията си"?
Re: Анкета: Ще повлия е ли кризата върху влоговете на гражданите ?
04-10-2008 - 15:18:42
Честно да ти кажа, мислих подобна опция, но ми се стори доста утопична, по простата причина, че излишъка трябва да бъде усвоен до края на годината общо взето-време твърде кратко за у,правляващите да разберат къде са тръгнали и вървят нещата.
Макар, че според мен излишъка не трябва да служи за създаване на фондове който да подпомогнат лошите банкови практики (защото в крайна сметка парите от подобен фонд ще отидат за погасяване частично на лошо раздадени кредите(в този смисъл в днешния 24 часа- К.Катев развива идея държавата да погасява лихви по ипотечни кредите за определена категория субекти), а по скоро да ги върне на хората-чрез намаляване на данъците или (и най-вече) на осигурителната тежест...
Но пък едно е от сигурно, по-сигурно, че да се харчи излишъка за морета и обяди е меко казано глупашко.

Разбира се, това е мое мнение...
Re: Анкета: Ще повлия е ли кризата върху влоговете на гражданите ?
04-10-2008 - 15:22:27
Ками, нарочно не споменах за опашките пред банките в Гърция, за това какво се случва в Ирландия, за това какво се дискутира днес в Париж... Но всеки средно интелигентен човек, четящ вестници го знае...

Още повече, защо точно пък спестяванията на българите да бъдат жертвеното агне на световните олигарси... Ако е така-приемам този грях, защото си обичам и българите и България...

Re: Анкета: Ще повлия е ли кризата върху влоговете на гражданите ?
04-10-2008 - 15:35:07
според мен не е далеч времето когато хората ще се юрнат да си теглят депозитите
Re: Анкета: Ще повлия е ли кризата върху влоговете на гражданите ?
04-10-2008 - 16:57:49
avatar
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> според мен не е далеч времето когато хората ще се
> юрнат да си теглят депозитите

Ако го направят, ще покажат че нищо не са научили. И ще докарат краха от 1997г.
Re: Анкета: Ще повлия е ли кризата върху влоговете на гражданите ?
04-10-2008 - 17:00:04
Ками, ти как гласува ?
Re: Анкета: Ще повлия е ли кризата върху влоговете на гражданите ?
04-10-2008 - 17:24:20
avatar
Ако имаш спестявания над минимално гарантираните ги разпределяш в различни банкови институции,добре е и в различни валути.Отдавна съм го направил,така си ограничавам възможните загуби от валутни разлики,дори съм на зелено последната година,преди не беше толкова интересно на валутния пазар.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-10-04 17:38 от gamper.
Re: Анкета: Ще повлия е ли кризата върху влоговете на гражданите ?
04-10-2008 - 17:35:44
камелия Написал:
> И не се ли нагърбваш с твърде нечистоплътната
> задача да сееш паника и народа да хукне да си
> тегли парите? Което неминуемо би срутило и най-
> стабилната банка.

Тук Камелия е напълно права. България е вече в Европа и няма да се допусне тези 40 000 да изчезнат. Съвета за ползване на няколко банки е разумен. Не рискувайте с различни валути.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход