Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко

Публикувано от trader 
Re: Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко
28-08-2008 - 22:33:42
Брокерите сами докарват кризата,като надуват цените на имотите и качват и тлъсти комисиони отгоре.Сега хората ще им сърбат попарата :ami:
Re: Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко
28-08-2008 - 22:50:07
nj07 Написал:
-------------------------------------------------------
> Напълно съгласен с първия коментар.
>
> От няколко месеца се занимавам с АНИ и съм изумен
> от:
>
> - некомпетентността на брокерите (пробвал съм над
> 20 различни агенции, известни и безизвестни),
>
> - наглостта им (коментари и тъпи въпроси от рода
> "ами такива са цените", "малко са ви паричките",
> "работили ли сте с агенции", )
>
> - пълна неграмотност и непознаването на
> законодателството
>
> - заблуждаване и подвеждане на клиента (състояние
> на имота, квадратура и т.н.)
>
> - тайни игри с други брокери и т.н.
>
> и още много.... отвратителни, абсурдни и
> НЕзакононни неща
>
> Няколко сделки ми пропаднаха ИМЕННО заради АНИ.
>
> Стигнах до следните изводи:
>
> 1. Пазарът е тотално изкривен (може би от 2004-5г.
> насам почва тредна )
>
> 2. Цените са манипулирани и се разчита преди
> всичко на фактора "психоза"
>
> 3. Лайтмотивът на продавачите - "да не се
> прекара" (да не би още да скочат цените или
> наемите). Но лакомията винаги води в последствие
> до 2-3но прекарване. Предлагат се някакви коптори,
> кочини, тоалетни в полуразрущени, опикани и осрани
> входове.
>
> 4. Фактори като доход, стандарт, възвръщаемост,
> лихви и т.н. въобще не важат.
>
>
> Казвам го като човек с опит в САЩ именно, където
> видях и скока на пазара и сега чета за срива.
>
> Затова се опитвам да дам безпристрастна оценка на
> БГ пазара.
>
> Въпроса ми е към Купувачите (ако има такива)
>
> Вие на кой свят живеете ?!?!?
>
> Осъзнайте се , има други алтернативи и не се
> заробвайте
>
> А към АНИ - жалки сте, но най приличате на
> поведението на сервитьорките без да се обиждат
> последните
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 08/13/08
> 12:04AM от nj07.


Ама колко съм съгласен с това мнение-време е да се почистят авгиевите обори
ЗА СДЕЛКИ БЕЗ ЖАЛКИ ПОСРЕДНИЦИ,НА КОИТО НАХАЛСТВОТО И НАГЛОСТА Е НАЙ-ГОЛЕМИЯ АРГУМЕНТ

Re: Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко
Изпратено от: nikolase (IP съхранено)
Дата: August 26, 2008 07:45AM


За сделки без посредници-една от причините да се надува имотния пазар са посредниците -паразити


Опции: Отговори•Цитирай•Абонамент за тази тема•Репорт


Re: Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко
Изпратено от: nikolase (IP съхранено)
Дата: August 26, 2008 03:43PM


За сделки без наглеци-наглоста не бива да се поощрява.
преговаряй директно с продавача-сделка без паразитиращ посредник


Опции: Отговори•Цитирай•Абонамент за тази тема•Репорт
Re: Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко
Изпратено от: nikolase (IP съхранено)
Дата: August 27, 2008 08:37AM


Апел към продавачите-рекламирайте си лично- девиз-Без посредник моля


Опции: Отговори•Цитирай•Абонамент за тази тема•Репорт
Re: Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко
Изпратено от: nikolase (IP съхранено)
Дата: August 28, 2008 10:33PM


Брокерите сами докарват кризата,като надуват цените на имотите и качват и тлъсти комисиони отгоре.Сега хората ще им сърбат попарата


Опции: Отговори•Цитирай•Абонамент за тази тема•Репорт
Re: Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко
Изпратено от: nikolase (IP съхранено)
Дата: August 28, 2008 10:50PM


Ама колко съм съгласен с това мнение-време е да се почистят авгиевите обори
ЗА СДЕЛКИ БЕЗ ЖАЛКИ ПОСРЕДНИЦИ,НА КОИТО НАХАЛСТВОТО И НАГЛОСТА Е НАЙ-ГОЛЕМИЯ АРГУМЕНТ


Ако някой има пет последователни поста, в които повтаря едно и също, без никой да е влязъл в дискусия с него, със сигурност в реалния свят си говори сам.
Как се наричат такива хора?

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-31 20:35 от dragula.
Малоумници.
Николас ми призна на лична,че с тежко душевно разстройство и има нужда от "виртуална терапия".Нека проявим разбиране .Все пак това е последният му шанс.. eye popping smiley :}
Re: Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко
01-09-2008 - 19:13:00
nikolase от тази година местния данък е ъп с над 20% дай един призив и не на плащането на данъци измисли схема как да се заобиколи общината, че покачва цената на имотите ти ще измислиш начин доказан спец си в заобикалянето. Очаквам напъдствията ти с нетърпрние. Спеиални поздрави твой фен до гроб.

Дай ни този урок пък после може и лекция за цените на разрешителните за строеж да изнесеш.

По повод неоправданото покачване на цените на хранителните продукти, предлагам заобикаляне на изеднците по веригата /производители, преработвщи и търговци/ да ги заобиколим със собствено производство на хляб, олио, и т.н. за какво да им плащаме хляба на 2бгн/килото, като може да си мелим пшеница и да си печем хляб сметнах на 0,70бгн ще се върже.

Ей от както съм ти фен какви идеи ми идват не е истина ще спестя здраво ми се струва.

После банките да ги ликвидираме вместо да ползваме кредити и да им плащаме такси и лихви направо се свързваме с депозантите и елиминираме банките /кръвопийци мръсни/

и т.н

до безкрай докато ни остане мозък колкото твоя ....................
Джиджко -Внимавай да не се запалиш.. :ami:
Re: Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко
02-09-2008 - 18:36:35
Нека не се занимаваме с посредници.За директен контакт- продавач-купувач
Re: Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко
02-09-2008 - 20:10:27
Реших да пиша тук, темата е най-близка до това което видях в София...
Както бях писал по-рано, реших да пообиколя из квартала (Лозенец) и придобия някоя и друга представа за това което се продава...
Накратко: Общо посетени 11 имота, 8 ново строителство и 3 старо...Присъствувах и на продажба на един апартамент до Спортната палата. Срещнах общо 17 брокера от които имаше 1 (една) читава...даже прекалено читава...в последствие разбрах, че е работила 3 години в немска агенция за НИ... в Германия... Всички останали бяха на ниво "чух че с НИ се печелели пари та рекох да опитам" описал сам повечето случай и мога само да потвардя общото мнение за липсата на професионализъм. При всички посещения бе постигната мин. 10 процента отстъпка преди да са изтекли 10 минути...Рекорда бе 25 процента (от 65000 на 51000 евро за 50 квадрата ново строителство). Отделно мога да изпиша страници с диалози достойни за пиеса на Бекет или Йонеско (но естественната ми скромност ме кара да се въздържа). Иначе преминах и през "Добьар дьен...вьиье льи сьие интьересИтье за тузь апартамьент"... (Добър ден, вие ли се интересИте?!!! за този апартамент)...и, "амъ ниье първу дъ пудпиьшьимиь предвъриьтьелниять дуговор пък тугавъ щье гу измиьеритье квадратуръта"... (двама тарикати от Сьевлиеьво, облечени като италиански естрадни изпълнители от 70те години) Отделно че в повечето случай имаше поне 5 квадрата разлика между "реалното" и описаното...
Весело си я карате и едните (купувачи) и другите (брокери и продавачи)...според мен, реалните цени (Лозенец) са около 750- максимум 1000 евро на квадратен метър (при последната цена- апартамента трябва да е готов за нанасяне)
За да няма сега излишни коментари, повтарям, че това е МОЕ лично мнение...до което съм стигнал след гореописаните посещения...и се отнася за един квартал.
На всички пожелавам пълноценно започване на "работната" година.... winking smiley
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.