Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко

Публикувано от trader 
Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко
12-08-2008 - 22:58:50
Четох в нета темите, които коментират Агенциите за недвижими имоти и по-конкретно "Ще се пукне ли брокерския балон". Тази тема ме мотивира да изляза на пазара сам и без агенция. После отново ще купувам жилище и за двете сделки се получават огромни суми, за които работя години. На 10.08.2008 г. реших да продам малко апартаментче, находящо се в друг областен град останало ми в наследство от покойния ми баща. Пуснах платена обява във вестник и друга такава във вестник "Позвънете". На другия ден през 5 минути ме атакуваха от агенции за недвижими имоти, така наречените във форума АНИ. Тази абревиатура ще я използвам и по-надолу. На отговора ми, че си търся директен купувач, нахален брокер от АНИ "Кандела" - Пловдив ме запита: "А за нас какво сте предвидили?" Когато казах, че си продавам жилището без посредници, те след като се информираха каква е цената, ми предлагаха да качат тяхната цена отгоре.

Отново им отказах. След това започнаха да се точат огледи, като нахакани брокерки и слабоумни брокери, водеха колеги под предлог, че имат клиенти, за да могат да си изяснят ситуацията. След 10-тина такива "огледи" се принудих да отказвам на всички. Обявата ми тече и днес. Сутринта ми се обади частно лице, срещнахме се и след като направи огледа си извика адвокат, който прегледа документите ми за собственост, направи справка в служба по вписванията и след това подготви предварителен договор за покупко-продажба. Всичко това струваше на купувача 100 лв.

Сега и аз ще си търся жилище от частно лице. Затова призовавам всички продавачи. Не позволявайте на АНИ да окупират обявите ви. Продавайте или купувайте директно и без посредници . Мое мнение е, че надутите цени на недвижимите имоти, отчасти се дължат на некомпетентни и смотани брокери.

Миналата година при посещение на АНИ, брокерката ровеше в нета и направо ми предлагаше обяви от нета, които и аз мога да си ги намеря. Беше записала обяви и когато разбра какво търся, започна да звъни. Оказа се и че 99% от офертите не са актуални вече. Просто наглостта на брокерите направо ме покърти.

Скъпи услуги, на които само наивни хора биха се хванали. От тогава винаги преговарям директно с продавача. Наблюденията са ми, че и продавачите са склонни да не се забатачват с АНИ.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-12 23:11 от trader.
Re: Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко
12-08-2008 - 23:20:46
Това което пишеш е вярно , ако бъдем обаче по умерени трябва да кажем че има агенции с които се работи лесно и удобно и се пести време и нерви
Цялата работа е там че някои недораслек е решил че да си агенция е лесно и си е далавера и си отваря една ...ама може ли не може ли -караи -ще се учи в движение
Точно за такива съм против и много се надявам да ги отсее пазара , проблема е и в клиентите които нямат културата за една сделка и един некопетентен брокер им се вижда като супер професионалист ....
Аз съм споменавал че се занимаваме и със смяна на статут на всякакви обекти включително и ветрогенератори . Какво беше моето учудване вчера когато разбрах че едно момче което си отвори агенция на нова година и дори не може да работи на компютър е обещало на някакви да им смени статута за ветрогенератори и то забележи за 500 декара - усмихнах се и им пожелах успех ..какво да кажа
все едно касапин да прави мозъчна операция..
Отсявка ще има , ако не я направи държавата въвеждаики някакви лицензионни режими , ще я направи пазара
Иначе когато ползвам агенции -не знам на късмет ли е но до сега съм бил горе долу доволен....не знам ......
За мен е наи добрия вариант една агенция да си има специалистите и като отидеш да знаеш че си техен клиент и точка ...но маи е много скъпо ....ама да ми записва офертата на мазен тефтер ...не мерси
То агенции може да има и над 20000 ,въпроса е дали ще има достатъчно клиенти за тяхsmiling smiley
Напълно съгласен с първия коментар.

От няколко месеца се занимавам с АНИ и съм изумен от:

- некомпетентността на брокерите (пробвал съм над 20 различни агенции, известни и безизвестни),

- наглостта им (коментари и тъпи въпроси от рода "ами такива са цените", "малко са ви паричките", "работили ли сте с агенции", )

- пълна неграмотност и непознаването на законодателството

- заблуждаване и подвеждане на клиента (състояние на имота, квадратура и т.н.)

- тайни игри с други брокери и т.н.

и още много.... отвратителни, абсурдни и НЕзакононни неща

Няколко сделки ми пропаднаха ИМЕННО заради АНИ.

Стигнах до следните изводи:

1. Пазарът е тотално изкривен (може би от 2004-5г. насам почва тредна )

2. Цените са манипулирани и се разчита преди всичко на фактора "психоза"

3. Лайтмотивът на продавачите - "да не се прекара" (да не би още да скочат цените или наемите). Но лакомията винаги води в последствие до 2-3но прекарване. Предлагат се някакви коптори, кочини, тоалетни в полуразрущени, опикани и осрани входове.

4. Фактори като доход, стандарт, възвръщаемост, лихви и т.н. въобще не важат.


Казвам го като човек с опит в САЩ именно, където видях и скока на пазара и сега чета за срива.

Затова се опитвам да дам безпристрастна оценка на БГ пазара.

Въпроса ми е към Купувачите (ако има такива)

Вие на кой свят живеете ?!?!?

Осъзнайте се , има други алтернативи и не се заробвайте

А към АНИ - жалки сте, но най приличате на поведението на сервитьорките без да се обиждат последните



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-13 00:04 от nj07.

nj07,

почти нищо не може да се добави към коментара ти описващ АНИ, а..а...а, момент, може би Стоичков може да добави нещо, касаещо роднините на собствениците на АНИ...
Според мен икономиката в БГ се движи от някакви извънземни сили и закони. Толкова парцалива провинция и толкова кичозна столица няма никъде в Европа. И все пак цените на НИ са твърдо нагоре. В този форум всичко е казано по този въпрос. Форумът се изчерпа като място за нормална дискусия-всички нормални мнения че не е нормално цените да са по-високи от Прага, Берлин , Будапеща претърпяха фиаско. Имам представа от тези места-няма цигани, няма мутри, няма корумпирани съдии и политици, няма чалга, няма Азис, Рени, Пени, Мени и "вся остальная сволоч.." Нормален свят, нормални хора, нормални условия за живот.....
Момчета, зарязвайте коментарите, да идват психиатрите!
Re: Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко
13-08-2008 - 00:40:32
avatar
Re: Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко
Изпратено от: ПОМОЩ - МТЕЛ (IP съхранено)
Дата: August 13, 2008 12:20AM


айде моля ви само, един емигрант да коментира пазара на имоти и брокерите, това вече е върха, не брокерите са отишли да бачкат на майната си за да могат да си изкарват хляба, щото са толкова тъпи и не са могли да се реализират в България

Ако някой има поглед върху нещата и от друг ъгъл, има опит, различен от твоя, срещал се е с хора,развиващи бизнес с НИ от 30-40 години, виждал е неща ,който още не са се случвали в БГ и сподели това във форума,защо просто не приемеш мнението му като различно от твоето и толкова?
Защо трябва да обиждаш и нападаш? Или имаш нещо затормозяващо в самооценката си?

НАЙ-ОБИЧАМ БОБА, ЛЕБА И ДА ЕБА!
Re: Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко
13-08-2008 - 00:40:33
avatar
nj07 Написал:
-------------------------------------------------------
> Напълно съгласен с първия коментар.
>
> От няколко месеца се занимавам с АНИ и съм изумен
> от:
>
> - некомпетентността на брокерите (пробвал съм над
> 20 различни агенции, известни и безизвестни),
>
> - наглостта им (коментари и тъпи въпроси от рода
> "ами такива са цените", "малко са ви паричките",
> "работили ли сте с агенции", )
>
> - пълна неграмотност и непознаването на
> законодателството
>
> - заблуждаване и подвеждане на клиента (състояние
> на имота, квадратура и т.н.)
>
> - тайни игри с други брокери и т.н.
>
> и още много.... отвратителни, абсурдни и
> НЕзакононни неща
>
> Няколко сделки ми пропаднаха ИМЕННО заради АНИ.
>
> Стигнах до следните изводи:
>
> 1. Пазарът е тотално изкривен (може би от 2004-5г.
> насам почва тредна )
>
> 2. Цените са манипулирани и се разчита преди
> всичко на фактора "психоза"
>
> 3. Лайтмотивът на продавачите - "да не се
> прекара" (да не би още да скочат цените или
> наемите). Но лакомията винаги води в последствие
> до 2-3но прекарване. Предлагат се някакви коптори,
> кочини, тоалетни в полуразрущени, опикани и осрани
> входове.
>
> 4. Фактори като доход, стандарт, възвръщаемост,
> лихви и т.н. въобще не важат.
>
>
> Казвам го като човек с опит в САЩ именно, където
> видях и скока на пазара и сега чета за срива.
>
> Затова се опитвам да дам безпристрастна оценка на
> БГ пазара.
>
> Въпроса ми е към Купувачите (ако има такива)
>
> Вие на кой свят живеете ?!?!?
>
> Осъзнайте се , има други алтернативи и не се
> заробвайте
>
> А към АНИ - жалки сте, но най приличате на
> поведението на сервитьорките без да се обиждат
> последните

Айде, да поздравим още един с мания за величие!!!!
Дано е последния, че нещо много станаха на клона..........:}

ss7
Re: Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко
13-08-2008 - 01:02:36
Ами ако "реализираш" покупко-продажби на поляни може да се реализираш и в Камбоджа. Ако работиш като сериозен финансист трябва да си във финансовите центрове на света - Лондон, Франкфурт, Ню Йорк - тука мисля София не се споменава никъде.
gamper, някой хора не го разбират този език. Сега за брокерите - вероятно всички във форума разбраха, че напоследък си контактувам с такива екземпляри. Моята брокерка е в отпуск, та се наложи да организирам сам оглед. За 2 мин разговор исках да халосам отсрещната брокерка с нещо тежко. Веднага ме нарече "душа" и почна с номерата - откъде да я взема, как ми обяснявала имота по телефона, без да съм и платил още нищо!!! Да не пускай обяви, щом я мързи да обяснява. Ай нахални та нахални. Досега съм смятал, че е добре да има и такава услуга - посредничество. Но това което става тук е просто безобразие.
r_stoma,
Смяташ ли че ние самите не водим такива разговори.
Като съдя по имотите има и некадърни архитекти. Ти чувстваш ли се отговорен за това?

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.