Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко

Публикувано от trader 
Re: Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко
03-09-2008 - 10:19:31
polo,

От своя опит съм склонна да се съглася с наблюденията ти за пазара. Моят извод е, че се предлагат много малко наистина хубави жилища и от там идва това разкарване по разни дупки. Но таванско преустроено ателие под покрива не може да се нарече точно "апартамент" и цената му не би следвало да е на "апартамент" smiling smiley Нищо лошо - направил си добра сделка и те поздравявам за нея. Но със съществен за мен компромис в жилището.

Камелия, наистина има голямо разминаване между обява и реалност, което е причина за разкарването - не си мисли, че на купувача му е интересно да си губи времето с неща, които всъщност не го интересуват, но е заблуден от обявата.

Поло 75 написал:
> Ангажирах 17 брокера, от които само един читав.......<

Айко приемем , че за покупка на имот трябва да направиш поне 10 качествени огледа с КПД на качествен брокер 1/17 излиза че си шармантен оптимист след като си купил на 17-ия оглед Нормалният брой огледи трябва да е 17 . 10= 170 , за да елиминираш 160 келеша от брокерското съсловие. Да ме прощават свестните брокери-те също губят в ситуацията. Ако приемем и лъготенето на предприемачите и собствениците , които вече слагат идеални части по 20-на процента на апартаменти ,строени преди 20-30 години, защото "така се правело", ще ти трябват още 170 огледа. Ако приемем и факта че в София има само една -две сгради , които могат да се сравнят като архитектурни постижения ( М-во на земеделието, бившето турско посолство) с хилядите архитектурни шедьоври в Прага и Будапеща( а може би и десетки хиляди) където живеят обикновени хора и накъдето и да се обърнеш не можеш да видиш сграда без каменни монументи на фасадата, мозаики на по 200-години, а цените са по- ниски от Лозенец с неговите тъмно-синьо-зелени стъкла, нагло по мутренски начупени фасади, задължителна алуминиева дограма (в целияцентърна Будапеща не може да се види и един прозорец с алуминиева дограма, защото нарушава архитектурния стил) ще ти трябват още 170 огледа . Значи, общо 510 огледа , ако не искаш да изчуруликаш като канарче при подписване на сделката.

Ъспех!

Все някой трябва да го извади, Julius
Досега само шарлатаните го вадят...
А за идеята 5000 пенсионери , които ще отидат в хотелите на наши момчета с моите пари от излишъка ще помоля познат сърбин да ми напише коментара
Попитали един сърбин:
- А бе , момче, защо псуваш толкова?
- Е....а ли му майката-отговорил той
Re: Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко
03-09-2008 - 13:23:52
Спиридон Тепавичаров Написал:
-------------------------------------------------------
> > Поло 75 написал:
> > Ангажирах 17 брокера, от които само един
> читав.......<
>
> Айко приемем , че за покупка на имот трябва да
> направиш поне 10 качествени огледа с КПД на
> качествен брокер 1/17 излиза че си шармантен
> оптимист след като си купил на 17-ия оглед

^Нещо не сме се разбрали...Покупката я извършихПРЕДИ да започна огледите...цената и е толкова ниска че просто не е е "реално" да я смятам с останалите (условията за покупка също)smiling smiley не ми се рови сега из форума да търся постингите с обясненията... winking smiley
Re: Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко
03-09-2008 - 13:31:20
Joan Написал:
-------------------------------------------------------
> polo,
>
> От своя опит съм склонна да се съглася с
> наблюденията ти за пазара. Моят извод е, че се
> предлагат много малко наистина хубави жилища и от
> там идва това разкарване по разни дупки. Но
> таванско преустроено ателие под покрива не може да
> се нарече точно "апартамент" и цената му не би
> следвало да е на "апартамент" Нищо лошо -
> направил си добра сделка и те поздравявам за нея.
> Но със съществен за мен компромис в жилището.

Благодаря ти за постинга, всъщност много неща не трябва...но в БГ явно не е така winking smiley
Пример: Таван на пл.Славейков 13кв... 22000 евро...Видял съм го лично и знам за какво говоря...ако не ме лъже паметта доскоро обявата му се мотаеше из саита. Така че моята придобивка я смятам като "нормална"...друг е въпросът как я виждат останалите winking smiley пък откровенно казано на кой ли му пука ? ...

Поло 75 написал:
> нещо не сме се разбрали.....<



Напротив, напълно сме се разбрали. Коментарът ми е принципен и касае налудничавостта на пазара на НИ в момента. Доколкото виждам и твоята идея е същата. Ако съм допуснал неточност, било е неволно. За компенсация можеш да си поръчаш една виртуална водка от мен в кръчмата на Дивал
Нзадраве
Re: Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко
03-09-2008 - 13:51:45
Спиридон Тепавичаров Написал:
-------------------------------------------------------
> > Поло 75 написал:
> > нещо не сме се разбрали.....<
>
> Напротив, напълно сме се разбрали. Коментарът ми
> е принципен и касае налудничавостта на пазара на
> НИ в момента. Доколкото виждам и твоята идея е
> същата. Ако съм допуснал неточност, било е
> неволно. За компенсация можеш да си поръчаш една
> виртуална водка от мен в кръчмата на Дивал
> Нзадраве

Благодаря,
Ще се огранича с кока кола...нещо алкохолът не ми понася... winking smiley
Разбрахме се!
Re: Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко
03-09-2008 - 13:58:10
polo75 Написал:
-------------------------------------------------------
> Благодаря ти за постинга, всъщност много неща не
> трябва...но в БГ явно не е така
> Пример: Таван на пл.Славейков 13кв... 22000
> евро...Видял съм го лично и знам за какво
> говоря...ако не ме лъже паметта доскоро обявата му
> се мотаеше из саита. Така че моята придобивка я
> смятам като "нормална"...друг е въпросът как я
> виждат останалите пък откровенно казано на кой
> ли му пука ? ...

Ако трябва да си разказваме историите от търсенето, можем роман да напишем smiling smiley нагледала см се на какви ли не "жилища". И за тавана ти вярвам, защо мислиш, че не вярвам? Но пък имаше наскоро една препратка към жилище 7 (седем) кв, което се продаваше в Челси, Лондон, за някъде 17 к паунда на кв (мисля). Та, идиотизми всякакви, човек като търси, просто трябва да се примири, че ги има и че търсенето е трудоемка работа smiling smiley

Аз не се опитвам да омаловажа твоята придобивка - хората живеят в тавани и мансарди, няма лошо, даже си има чар някакъв. Да ти е честито и да си го ползваш със здраве. Просто има редица практически неудобства, които обективно ги правят по-евтино в сравнение с нормално жилище на същото място и същия вид строителство - и аз мен е нормално, че си я взел на тази цена. А че има голям брой собственици, които това не го осъзнават - спор няма smiling smiley Затова и винаги съм била на мнение, че 95 % от обявите са боклук.
Re: Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко
03-09-2008 - 14:04:04
Joan Написал:
------------------------------------------------------->>
> Ако трябва да си разказваме историите от
> търсенето, можем роман да напишем нагледала см се
> на какви ли не "жилища". И за тавана ти вярвам,
> защо мислиш, че не вярвам? Но пък имаше наскоро
> една препратка към жилище 7 (седем) кв, което се
> продаваше в Челси, Лондон, за някъде 17 к паунда
> на кв (мисля). Та, идиотизми всякакви, човек като
> търси, просто трябва да се примири, че ги има и че
> търсенето е трудоемка работа
>
> Аз не се опитвам да омаловажа твоята придобивка -
> хората живеят в тавани и мансарди, няма лошо, даже
> си има чар някакъв. Да ти е честито и да си го
> ползваш със здраве. Просто има редица практически
> неудобства, които обективно ги правят по-евтино в
> сравнение с нормално жилище на същото място и
> същия вид строителство - и аз мен е нормално, че
> си я взел на тази цена. А че има голям брой
> собственици, които това не го осъзнават - спор
> няма Затова и винаги съм била на мнение, че 95 %
> от обявите са боклук.
>
Не става дума за това дали си вярваме или не (не сме в кръчма "разбиш братле аз теб много те уважавам...и ти вярвам)winking smiley Но идеята ти за написване на роман - ми хареса... smiling smiley
Re: Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко
03-09-2008 - 14:10:51
polo75 Написал:
-------------------------------------------------------
>
> Не става дума за това дали си вярваме или не (не
> сме в кръчма "разбиш братле аз теб много те
> уважавам...и ти вярвам) Но идеята ти за написване
> на роман - ми хареса...


Ми аз така го възприех - едва ли не ме убеждаваш, че лично си го виждал и не е лъжа - пак аз зная, че не е лъжа smiling smiley Апропо, имаше ли собствен кенеф това 13 кв. "жилище" на Славейков?

Мисля, че е обречен на успех романът smiling smiley Може даже като наръчник да го докараме - за пресни купувачи, дето още имат илюзии и затова се тръшкат по форумите при първята огледана дупка smiling smiley
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.