Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

очаква се бум в цените на земеделските земи

Публикувано от nikolase 
Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
13-09-2008 - 21:37:16
благодаря за забележките , колкото до аляска ...все си мисля че африка на този етап би било по добре -куку какво мислиш...а аз после ще ти кажа какво знам winking smiley
Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
14-09-2008 - 06:20:33
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> благодаря за забележките , колкото до аляска
> ...все си мисля че африка на този етап би било по
> добре -куку какво мислиш...а аз после ще ти кажа
> какво знам

Да сравняваш Африка с Аляска...хм не мога да хвана логиката.
Куку е прав за Аляска,в интерес на истината и аз съм се ориентирал към инвестиране там.Имат страхотна природа,чисто е,богат щат заради залежите от петрол,газ и природни изкопаеми(дори дават дивиденти ако живееш там),национални паркове под път и над път,лова и риболова са може би най добрите в света.Лятото трудно се намира място в хотел около националните паркове и цените са около $300 за стая на вечер.Още преди 7-8 фодини доста богатри калифорнийци се усетиха и си настроиха къщи по окенаското крайбрежие около кенай.Просто природата е уникална!
А земя има доста,данъци в повечето райони няма.
winking smiley
Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
14-09-2008 - 07:39:32
Имотите са нееластична стока.При тях цените падат и растат циклично.Падането винаги е сложен процес - първо Ганьо - спекуланта трябва да му опре яйцето до гъза, за да се сети че златната кокошка няма да снесе друго освен курешки.Това ще стане като месечната вноска на изплащания от Ганьо кредит, заеме 140% от месечните му приходи.Тогава Ганьо ще предлага - на цена 3 или 4 пъти над пазарната, за да хване "балъци", какъвто той "не е".После ще пада, ще затъва в заеми, и накрая или банката ще му вземе имота, или ще го продаде на загуба.Горе долу - цените трябва да се задържат до края на годината някъде, когато всичко ще скочи, или ще падат по-малко, по-малко.След Нова година, на която никой няма да изкара стабилни приходи, през гладните месеци когато отопление,ел.енергия и хранителни стоки скочат с 50% (ако поскъпне газта с 36% както се очаква), ще започне низходящ тренд на "инвиститурити" в НИ.След това - обичайните заподозрени - големи компании събирачи на дългове, ренесанс на мутренските занимания, отново големи компаниии занимаващи се със стопансване на НИ, техни акции, разстрел на набързо забогатели, продажби в долари на съмнителни фондове, итн итн.
Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
14-09-2008 - 08:22:40
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> благодаря за забележките , колкото до аляска
> ...все си мисля че африка на този етап би било по
> добре -куку какво мислиш...а аз после ще ти кажа
> какво знам
Изборът е твой пич :АЛЯСКА или АФРИКА
Re: Къде искате да живеете в България ?
14-09-2008 - 08:49:35




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-14 13:55 от милко вълков.
Re: Къде искате да живеете в България ?
16-09-2008 - 15:22:33
Re: Къде искате да живеете в България ?
17-09-2008 - 18:13:39
Изпратено от: gamper (IP съхранено)
Дата: September 14, 2008 08:03PM


Благодаря за поканата!


Никога не съм бил в Добрич.Иначе за ветрогенераторите -тъщата наскоро продадоха 10 декара земеделска земя за перки на прилична цена,пък и има директиви на ЕС по въпроса-щат-нещат трябва да развиват това..
Отноно голфа-познавам доста хора тук дето пътуват по цял свят за голф,и то харчат луди пари.преди време работих като английски градинар и наистина бях добър-да взема да поддържам голф-комплексите ли,че нещо ми се влоши ревматизма напоследък.
Винаги ме е било яд как тук хората от нищо правят история и туризъм,пък в БГ няма нищо подобно,поне засега.Ако тези хора,които инвестират в споменатите от теб проекти имат опит и мениджъри от чужбина-може да стане чудесно за района.Няма да е веднага,но има шанс да стане.
Дано малко се пооправи инфраструктурата,доста ме притеснява положенито там като цяло.


Аз и Дивал откога я пеем тази песен
:loveu:
Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
17-09-2008 - 22:13:05
nikolase
не само я пеем тази песен ами и поработваме по малко ...но аз вече си трая...така де......... winking smiley
Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
17-09-2008 - 22:17:14
Много си точен и си напред с материала.Имам подозрения,че застроените площи ще падат,но земята,този ограничен ресурс ще расте устойчиво.Имаш ли земя,имаш много възможности-ч ветрогенератори,голф,ваканционни селища и още дузина възможности... и аз се оглеждам за земеделски парцелчета-една добра възможност на фона на финансовата криза
Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
18-09-2008 - 19:57:10
nikolase
Не знам колко съм точен ,това ще кажат хората които подписват договори с мен
Дали съм напред с материала незнам , плащам си данъците , карам нова кола , живея в нещо като мезонет...
колкото до земята -преди време купувах и сега пак ако ме устроива купувам , и стана така че рентата която получавам за една година ми покрива разходите за дома пак за една година -ток, телефон, газ , кабелна, интернет,вода-струват толкова че само с част от рентата ги покривам , остава да бачкам за манждорното, мобилните телефони, бензина и тн ...един вид дори и да спра да работя днес пак мога да стоя на сухо и топло
Работя и с проекти за ветрогенератори...но каквото и да тръгне човек да прави винаги започва от земята -ВИНАГИ
и нека знаещите във форума веднъж за винаги да разберат че земята като такава е изчерпаем ресурс и въпреки финансовата криза , или евентоалния спад на панелките земята ще върви нагоре и само нагоре .....
земя може да се дава за рента , върху земя може да се стри от къща през бензиностанция че чак до небостъргач ..могат да се правят и вертогенераторни паркове , както и паркове с фотоволтаични клетки -на практика може почти всичко
а хората които говорят обратното просто нищо не разбират -питаи има хора от форума които се срещнаха с мен и сега работим
аз не се правя на знаещ, не се правя на тарикат или на някакъв отворко ..просто бачкам и знам какво правя -всичко друго е разтягане на лукуми по форумите
защо влизам ли ...едно за да се разтоваря и друго че има хора които нищо не разбират -та да се покарам малко стях smiling smiley .......които има път към добрич или изобщо към североизточна бг да ми се обади , ако мякои иска да инвестира или дори да спекулира с ветрогенератори нека пак да ми се обади ...и след като се срешнем всички разбират , че стоя зад всяка своя дума написана във форума
поздрави на всички
николасе благодаря ти за хубавите думи smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход