Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

очаква се бум в цените на земеделските земи

Публикувано от nikolase 
очаква се бум в цените на земеделските земи
09-06-2008 - 22:41:31
Няколко пъти през последните седмици се увеличава търсенето на земеделски земи за чисто земеделски цели.Освен добра рента подценената до сега земеделска земя си е и изгодна инвестиция.Очаква се повишение в пъти на цената на земята.Българската земя вече е Европейска територия...никъде по Европа няма земя за по 30-40 стотинки квадратния метър,за един чифт луксозни обувки да си купиш цял декар земя,която си е вечна.Българи ценете и си обичайте земята
Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
09-06-2008 - 23:20:30
Да и аз това разбрах, тези дни усилено се говори,че това ще е новия бум в областта на недвижимите имоти и като прибавим световната криза,която се изразява в недостиг на храни ,стойността на земята ще се равнява на стойността на златото,все пак храната еот първа необходимост.
Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
09-06-2008 - 23:33:14
А добро утро clap:
Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
09-06-2008 - 23:49:50
Сега сериозно да добавя
Четящите форума знаят че казах това преди няколко месеца и продължавам да го твърдя земята и читавите парцели ще си въвят
Отдавна казах -купуваите земя-вече не я произвеждат-
Преди много много години едно семеиство ако е притежавало 100 декара земя на него се е гледало като на заможно...а тези които са имали над 1000 декара са били богаташите...
земеделска земя в Добруджа и парцели по северното черноморие помнете ми думите...след месец два пак ще коментираме winking smiley
Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
10-06-2008 - 09:54:56
За земята съм съгласен, дори и за парцелите на яки цени по големите градове.

Надценени за мен са жилищните и ваканционни имоти именно защото се сравняваме с Европа, а там надценки от 300% се случват единствено при здраво балониране, което виждаме до къде води дори икономика като щатската.

земя - 150 евро квадрата по морето, супер, така трябва да е...обаче да ми продават после някои пишман строители шарени копторчета некачествено строителство по 40 квадрата с общите площи и килера барабар на цени 1000 и нагоре на квадрат без почти никаква прилежаща инфраструктура...е кво е тва?
Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
10-06-2008 - 10:07:04
nikolase Написал:
-------------------------------------------------------
> Няколко пъти през последните седмици се увеличава
> търсенето на земеделски земи за чисто земеделски
> цели.Освен добра рента подценената до сега
> земеделска земя си е и изгодна
> инвестиция.Очаква се повишение в пъти на цената
> на земята.Българската земя вече е Европейска
> територия...никъде по Европа няма земя за по
> 30-40 стотинки квадратния метър,за един чифт
> луксозни обувки да си купиш цял декар земя,която
> си е вечна.Българи ценете и си обичайте земята
------------------------------------------------------------------------
Тук ти е проблемът,приятелю !
пишеш това,което други вече са написали и казали по ТВ (ти НЕ пишеш,ти преписваш,а преписват НЕзнаещите) - това го знае всяко хлапе spinning smiley sticking its tongue out
Ако се беше сетил преди три месеца,че може да се продава само онова,което НЕ Е продавано , че може да поскъпва САМО онова,което е било евтино - щеше да се в групата на знаещите.
Мерсецес НЕ може да поскъпва - ДАЧИЯ само ще поскъпва , сещаш ли се ?


За това съществуват пазарите - за да има вЕрващи,преписващи и печелещи !
(избери си група от трите)
Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
10-06-2008 - 10:20:45
значи дали е 150 евро по морето,100, 80,170 , е въпрос на много фактори....но да ме убеждава някои че морето е каманак и трябва парцелите да са по 30 евро е не благодаря
строителите които строят върху подобни имоти са единственно печалбари и нищо друго, тези от тях обаче които помискиха за инфраструктурата спечелиха
колкото до земеделската земя-какво означава 400-500лева на декар
ами съгласете се че това е смешно...аз винаги давам пример с евтин килим котио покрива 12-20кв и струва повече, сега се прави земеделие от екологично до био....машините обработват огромни площи и имат голям капацитет
при скъпи горива и хранителни продукти защо земята трябва да е евтина нали без земя тези продукти изобщо няма да ги има
а ние направо се подиграваме с цените на нещо от което зависи живота ни
според мен поне земята трябва да е скъпа тя е един вид ресурс които обаче е изчерпаем и са необходими грижи наи горния слои е хумус ако не се подържа както трябва се изчерпват качествата на почвата
за мен е направо жалко като чуя че една панелка се продава за 100к евро....ами това са близо 200к лева ако приемем че земята е била до скоро 500 лева това са 400декара а на толкова декари вече има много възможности
за по мързеливите е даването под аренда което на 400 дка може да донесе 16000лева годишно а от вас се иска единственно да си получите парите....отделно от това земя се продава изключително лесно -не се ходи на безкраини огледи,не се чака с месеци и много лесно вложените пари се превръщат отново в пари
не бих дал 100к евро за панел дори и да нямам къде да живея ще живе под наем а тези 100 к ще използвам за друго
по подобен начин стои въпроса и парцелите...но там има много условности и е хубаво да ги прецени специалист...но и там си заслужава....
всеки си преценява сам но за мен земята е злато !
Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
10-06-2008 - 10:31:16
андрешко само да уточня аз отдавна купувам земя в Добруджа
останалото е приказки
благодаря ти че посети тема от която очевидно не разбираш !!!
Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
10-06-2008 - 10:52:23
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> андрешко само да уточня аз отдавна купувам земя
> в Добруджа
> останалото е приказки
> благодаря ти че посети тема от която очевидно не
> разбираш !!!
-----------
приятелко,комплексите са като втора природа-избий ги, сега (докато си по-млада), иначе ще те следват и ще ти пречат цял живот

Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
10-06-2008 - 10:57:38
абе ти още ли се правиш на интересен нали ти казах среща на 15.06.2008 пред хотел Добруджа в Албена ...какво още
пари за път и нямаш
до тук не съм видял нито едно компетентно мнение от теб
явно нищо не разбираш
чакам да потвърдиш идването си и да ти дам подробности
хотела ти е за моя сметка не се притесняваи ...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход