Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

очаква се бум в цените на земеделските земи

Публикувано от nikolase 
Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
28-08-2008 - 19:42:29
Според мен този аргумент не е валиден.Защо? Защото EU е отворен пазар испанските домати които се внасят в UK не могат да се продадат на 10 пъти по висока цена от българските защото труда в Испания е по скъп . Разтоянието до основните европейски пазари е едно и също за БГ и Испания , в България земята е раздробена няма достатъчо опит и техника за обработването и, съответно производителността на труда е по ниска и не се получават пълните земеделски субсидии но всички тези проблеми ще се решат с времето. По тези причини в близките 10 тина годин цените вероятно ще се изравнят(макар и цената на труда доста по дълго ще остане по висока в Испания) а в дългосрочен план 20+ години в България земеята ще стане и по скъпа защото Испания е много по бедна на водни ресурси от БГ.
Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
28-08-2008 - 20:08:02
комасирани земи се срещат в южна испания специално за областа в която живея също раздробена(макар че има закон първо на комшията и после на други). субсидията не покрива данъка върху земята. данъка е 38 евро за 833кв.м. испания се подготвя със стратегия за водно регулиране , с изграждането на водни магистрали, в селцата около града където живея навсякаде е с капково напояване, всеки с водомер и антена с която можеш да включиш с телефона без да ходиш на място, и всичко се финансира със субсидии
Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
28-08-2008 - 20:25:35
Да така е но субсидиите и технологиите ще дойдат след време и в БГ, но в Испания със същите средства ще трябва да се компенсира и относителнaта липса на вода защото посочените технологии струват пари и оскъпяват продукцията.
Испания от друга страна има повече слънце и за субтропичните култури само ГР и е конкурент(и в ГР водата също е проблем).
Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
28-08-2008 - 20:55:19


Това че субсидията не покрива данъка върху земята много ме учудва ,не казвам че не е вярно защото не знам, обаче как се конкурират с други страни като ФР където субсидията определено е по голяма от данъците върху земята ако съществуват такива.


Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
28-08-2008 - 22:17:06
Защо не се пренесете в България?
Къде се отнесохте , споменах за испанец и вече сравняваме цената на земята с килограм домати от Испания!
Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
28-08-2008 - 22:27:05
Защото защото двете са свързани България е част от един общ пазар и част от свръхдържавата EU.
Цените на земите в EU ни позволяват да надникнем в бъдещето.

Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
28-08-2008 - 22:32:30
Горното между другото се отнася за жилищата в много по малка степен при тях местоположението ще си остане най важната характеристика докато при земята качеството е определящо.


Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
28-08-2008 - 22:57:03
Много сте забавни но за мен е време за сън.
Както се казва утрото е по-мъдро от вечерта!
Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
28-08-2008 - 22:57:17
освен земя разглеждаите и като територия и като възможности .......
Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
28-08-2008 - 23:08:46
един зевзек един път ми каза колкото по на север по-добре, дали е прав?
незнам
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход