Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

очаква се бум в цените на земеделските земи

Публикувано от nikolase 
Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
25-07-2008 - 20:22:45
Ама николазе и ти много лесно ги смяташ нещата

Ти от този парцел дето го продаваш имаш ли няква доходност сега или ти буренясва

Един имот трябва да се управлява ,дали ще е партаменче,офисче или зем.земя не го ли управляваш така че да ти носи доходи по дабре се освободи от него
Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
25-07-2008 - 20:23:37
а какво ще кажете за например 10 декара по 1000 лева и после се сменя статута за ветрогенератори или зърно база ....тогава какво става тези 10 бона стават смешни нали ????? ама нали имотите ще са надолу -поне така се твърди във форума ...и гледам много да не се обаждам...
а какво ще кажете арендатора да не ви плаща рента в пари а в продукция -лична уговорка ...и после без проблем продукцията да се изкупува директно от полето ....тогава рентата е смях нали ????? ама защо да се обаждам ...маи по добре да си трая....
Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
25-07-2008 - 20:28:08
Изкупувам земя в централна България,моля з а оферти
Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
25-07-2008 - 20:32:49
От тоя декар ако зимаш по 50 кинта рента се получава нечовешки добрата инвестиция с възвръщаемост 20 години. Всичко зависи от конкретния случай, от конкретната земя и от това дали има кой да ти я работи. Хубаво е ако можеш да смениш статута, ма може и да не стане. И човек без да е наясно с тоя пазар и да го е наблюдавал доста време трябва да е луд за да си вкара парите. А и не споря за земята че няма да расте, но има рискови фактори все още. Да сте живи и здрави ако знаете как е тоя бизнес, аз със земя не се занимавам. Но при строителството нещата седят леко по друг начин. И тез примерчета с апартаментите дет ги дава Николасе са смешни.
Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
25-07-2008 - 20:35:32
Добре дивале да вземем за база пшеницата ,от декър колко ще е рентата в продукция ,и съответно колко струва този декър земя за производството и

Обвързана ли е рентата с добива от декър според годината/дали е била благоприятна или не/ или е констанца

Другото нещо което е аз доколкото знам е добре през няколко години да се сменят видовете насаждения за да не се изхабява земята /така съм чувал не съм специалист/

Кво става при положение че си дадеш земята на пишман арендатор който ти я съсипе за 5 год. та после да си дадеш полвината рента за възтановяването и

Моркови на чукар не се сеят нали
smoking smiley
Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
25-07-2008 - 20:44:42
не си прав защото съвременните торове които се използват са за дълъг период от време и просто арендатора като обработи земята веднъж има сметка да я ползва и да добива а не да пустее...негова е и грижата за културите които се сеят през няколко години ....просто има интерес ...а в добруджа слаби арендатори отдавна няма , ако някои каже че има 5000 декара земя и е арендатор -това е просто смешно
моя арендатор има лични над 30 000 декара а колко още работи под аренда само тои си знае
колкото до продукцията...ако имаш 10 декара и са дали по 600 кг , ще ти кажат чв са дали по 400 и 10 дка по 400 кг = 4 тона по 250 лева например на тон са 1000 лева , а рентата е например по 40 лева което е 400 лева ....аналогично за 50 - 100 и повече декари ....с малко ум човек може да се пенсионира... smoking smiley
Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
25-07-2008 - 20:51:08
Солароид ще сме си полезни нали за това сме във форума -аз пък от апартаменти много не отбирам и ми се струва глупаво да се дават 200 000 лева за апартамент като с тези пари мога да си купя земици по морето ...но това е предмет може би на личен разговор...едва ли за форима
Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
25-07-2008 - 22:00:03
За любителите на земята 38000м2 с рекичка,но и с къщата 200м2,,малко фудболно и волейболно игрище,басейн с баня и сауна,билярдна,гараж и.т.н. на 15м от града и 30m от плажа за 59000Е.Тук не мога да разбера,кое се подарява,земята или постриките.
NA,кво ще кажеш.стягаш ли вече багажа.

[www.brasilinda.com]
Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
25-07-2008 - 22:01:13
nikolase Написал:
-------------------------------------------------------
> Изпратено от: nikolase (IP съхранено)
> Дата: July 21, 2008 11:49PM
>
>
> Земеделски имот
>
> София област: с.Хераково
>
> Цена: 477 000 EURBGNUSDGBP
>
> Цена/кв.м.: 30 EUR
>
> Квадратура: 15900 кв.м.
>
>
> Актуалност: 18-07-2008
> Номер в imoti.net: 1092943
>
> Земеделски имот в близост да язовира на с.Хераково
> нива 5-та категория в местността "Буши Вал".
>
> Достъп по полски път - проходим. Агенцията ни
> предлага още много имоти в район
>
> Ето една нива за половин милион евро,чакайте още
> господа и ще купувате и на милион.....Мой познат
> изчака само от миналата година досега и парите му
> се стопиха наполовина.....Успех на чакащите



николазе ако тази дето е продаваш е като тази
[www.imoti.net]

ще си останеш само с мечтите

а дали това не е един и същи имот
Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
25-07-2008 - 22:10:22
Igra4,между това ,което ти си пуснал и това от мен,разликата е грубо 1 към 200
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход