Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

България има нужда според мен от един силен спад на цените

Публикувано от Uraa 
България има нужда според мен от един силен спад на цените
28-09-2008 - 11:07:14
България има нужда според мен от един силен спад на цените.

Ако не за нещо друго то поне евтината земя ще е + най-накрая да се започне да се строи на широко, а не на високо, ще има предпоставки новите квартали да са с 3 пъти по-широки улици и апартаментите да са задължително с по 2 паркоместа и с по две бани и тоалетни.
Ще бъде по-евтино да се изграждат и паркове с площадки за игра на децата.
Плюс предполагам още доста малки но значими неща, които да направят живота на хората в новите квартали лесен и удобен за живеене.
Варна и София в момента за съжаление се превърнаха на гета.

Най-накрая почнаха да признават официално в медиите, че търсенето намалява и че се наблюдава спад на цените в София.



.[www.beinsadouno.org]
Re: България има нужда според мен от един силен спад на цените
28-09-2008 - 11:41:10
още един мечтател за евтина земя- е как
ограничен ресурс.........
Re: България има нужда според мен от един силен спад на цените
28-09-2008 - 13:06:41
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> още един мечтател за евтина земя- е как
> ограничен ресурс.........


Не искам да те обидя, но ставаш банален с това "ограничен ресурс" във всяка тема, в която има дори лек намек за земя...

Защо смяташ, че куцо и сакато е приритало за земя, хеле пък земеделска?
Пример: Дядо ми беше агроном и смяташе, че земята е много ценна, защото от нея си вади хляба. През едно поколение - аз имам урбанизиран бизнес насред София и не бих взел земя, дори да ми подарят.
Самата идея да стана от компютъра и да маам морно копита по чукарите ме отвръщава.

На море и планина мразя да ходя и не бих искал да имам имот там. Всичките ми приятели са на моя якъл и нито един от тях не би си купил имот освен под дулото на пистолет.
Така че - разни хора, разни идеали.
А като гледам как всичко живо се е скъсало да се връща по селата и да запрята крачоли в угарта - не виждам какво търсене ще се увеличава на земеделската земя. Като свършат простотиите със смените на статутите и играта с активите на земеделските фондове, играещи под мотото: всеки декар неразорана нива - голф игрище, нещата ще си дойдат на мястото.

Пак повтарям - нямам желание да те обидя, но нека гледаме малко по реалистично на нещата, колкото и да ни е неприятно.
Re: България има нужда според мен от един силен спад на цените
28-09-2008 - 13:23:03
Какво означава "урбанизиран бизнес" ???
То това чуда във въздуха ли виси ?
или "в насред София" няма недвижими имоти-не купуваш, не плащаш наем ?!

Недвижимите имоти са предмет на много правоотношения, които предопределят цял отрасъл в икономика-ако искаш не участвай в него-твоя си работа, но не опростявай нещата до степен-да отъждествяваш-недвижим имот и нивичката с 5 лехи пипер на село, която постоянно иска копане...
Re: България има нужда според мен от един силен спад на цените
28-09-2008 - 13:28:19
Naskata Написал:
-------------------------------------------------------

> Недвижимите имоти са предмет на много
> правоотношения, които предопределят цял отрасъл в
> икономика-ако искаш не участвай в него-твоя си
> работа, но не опростявай нещата до степен-да
> отъждествяваш-недвижим имот и нивичката с 5 лехи
> пипер на село, която постоянно иска копане...

Добре.
Обясни ми защо при отрицателна раждаемост и намаляващо население /застаряващо е населението на цяла Европа/ цената на земеделската земя ще расте.

При положение, че с развитието на технологиите можеш да извадиш повече реколта от еднакво количество земя - какво мислиш да я прави тази продукция. Да я продаваш на китайците?
Re: България има нужда според мен от един силен спад на цените
28-09-2008 - 13:43:00
Нее-ще спра да внасям от гърци, македонци, китайци и тем подобни...
А земеделската земя ще расте-по простата причина, че комунизмът възпита в хората отношение към земята на отвращение и селянин беше аналог на нискообразован човек...и всички избягаха от там, а цената на земделската земя се срина до смешни стойност-понякога торовете за една година бяха повече от цената на самата земя...та когато нещо е толкова ниско-то няма друг тренд-освен нагоре...

Обаче нещата се променят...
Сега, ако имаш 150 дка грозде и го обработваш машинно (при все че точно гроздето не иска кой знай какви грижи(в сравнение с други култури) и си купил тези 150 дка по 600 лв=около 45 000 евро. Ивестицията се връща за 5-6 години.
Въпрос на сметки...
Re: България има нужда според мен от един силен спад на цените
28-09-2008 - 13:47:48
може и друга сметка :
150 дка х 1 200 кг. грозде=180 тона продукция
180 000/ 10 (от 10 кг.материал излиза 1 кг ракия)= 18 000 литра ракия
:}
Иха-един вагон ракия clap:
18000х 4 лв=72 000 лв

За 2 години си избил инвестицията (ако не си се алкохолизирал де)...



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-09-28 13:50 от Naskata.
Re: България има нужда според мен от един силен спад на цените
28-09-2008 - 13:54:01
серсем, благодаря ти за забележката
мнението ми не е продиктувано от аграрно възпитание или живот на село
и аз като теб съм предимно на копютъра или в колата
изразявам такова мнение защото само там си струва инвестицията от сега та поне за пет години напред- просто ако някои чете форума да може поне лек ориентир да има , а не непременно -дву стаен панел и тн......
от опита които имам изразявам мнение
както казва наската -всичко е въпрос на сметки и бих добавил лек поглед в бъдещето
още веднъж ти благодаря за забележката
Re: България има нужда според мен от един силен спад на цените
28-09-2008 - 13:55:09
Naskata Написал:
-------------------------------------------------------
> Нее-ще спра да внасям от гърци, македонци, китайци
> и тем подобни...
> А земеделската земя ще расте-по простата причина,
> че комунизмът възпита в хората отношение към
> земята на отвращение и селянин беше аналог на
> нискообразован човек...

Доколкото съм чувал в цяла Европа и Щатите земеделските производители са на дотации.
Това ми говори, че печалбите не са толкова големи - не се сещам за някой във Форбс, който да е милиардер на база земеделска продукция.
Също така, ми говори, че земеделската работа е трудна, неблагодарна и често обречена на неуспех заради лошото време.

А ако тръгнеш да правиш ракия - викай да помагаме при дегустацията - това го можем. spinning smiley sticking its tongue out
Re: България има нужда според мен от един силен спад на цените
28-09-2008 - 14:01:52
там е грешката на повечето хора - мислят че земята става единствено и само за копане ..... winking smiley winking smiley winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход