Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

очаква се бум в цените на земеделските земи

Публикувано от nikolase 
Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
28-07-2008 - 22:20:31
дръж се, баце с граматиката - това ни отличава от маймуните - те само на запетайки го карат tongue sticking out smiley

наздраве ти пожелавам, аз отлитам да се допочерпя myself smiling smiley
Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
28-07-2008 - 22:41:50
avatar
Аз се чудех не е ли имало винаги бум в цените на земеделските цениsmiling smiley?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
29-07-2008 - 09:27:24
Продавач предния подпис беше по-як

Искам да уточнч нещо за сметките и рентите....
има един тънък момент в които можеш да подпишеш договорче за продукцията от земята - за част от нея по скоро-условията са различни и нещата отиват другаде, но на хората не им се рискува и предпочитат сигурната макар и по малка рента
тепърва се развързва кесията за субсидии ...стоите и гледаите smiling smiley
Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
27-08-2008 - 18:46:43
На фона на задаващия се ценови спад в застроените жилищни площи ,мое мнение е че цените на замеделската земя ще растат минимум с 25% годишно.
В земеделието ще се наливат и средтва по доста програми,част от тях безвъзмездно.А всички видяхме какво стана ,като банките отвързаха кесиите за жилищни имоти.Е сега завързват кесията.......Но за земеделките земи тепърва ще има развитие...
Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
27-08-2008 - 18:59:13
Нямам за продан-търся да закупя и вече купувам само в едно землище
Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
27-08-2008 - 19:14:35
Аз пък се чудя на кого да вярвам като чета тия теми.Лелята от половин година се опитва да продаде една земеделска земя.Декар и нещо,първа линия на магистралата за Сърбия.От кооперацията не я обработват-трета година не я искат.Отделно,че това с рентите са пълни глупости.Обиколете селата край София да видите коопрациите какво и по колко дават...Тия за които става дума,тази година имат засяти 15%.Съседното село-35%...От 30 декара я съберем 100 лева годишно я не.Ако я обложат с данъци,с кеф ще я подаря на някой,защото няма да има какво да я правя.
Ама да се върнем на земята.За половин година единственият появил се купувач беше някакъв грък.Предложи цена от 10 лева (5 евро) за квадратен метър.Ни повече,ни по-малко.

Щяла да се вдига земеделската земя...Кога това?Сега съм на 30.Със сигурност сте прави,че докато стана на 60,ще се е вдигнала поне два пъти...
Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
27-08-2008 - 20:08:44
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз пък се чудя на кого да вярвам като чета тия
> теми.Лелята от половин година се опитва да продаде
> една земеделска земя.Декар и нещо,първа линия на
> магистралата за Сърбия.От кооперацията не я
> обработват-трета година не я искат.Отделно,че това
> с рентите са пълни глупости.Обиколете селата край
> София да видите коопрациите какво и по колко
> дават...Тия за които става дума,тази година имат
> засяти 15%.Съседното село-35%...От 30 декара я
> съберем 100 лева годишно я не.Ако я обложат с
> данъци,с кеф ще я подаря на някой,защото няма да
> има какво да я правя.
> Ама да се върнем на земята.За половин година
> единственият появил се купувач беше някакъв
> грък.Предложи цена от 10 лева (5 евро) за
> квадратен метър.Ни повече,ни по-малко.
>
> Ами за земеделсказемя малко лие ?5 евро са си пари...говорим за цена на квадратен метър......При това на декар и половина едва ли можеш да развиеш значителен бизнес.
Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
27-08-2008 - 21:06:36
Въпросът не е толкова в 5-те евро,колкото в липсата на интерес.Всичко наоколо се продава.Който иска-може да си купи и повече от декар.Ама няма.Гъркът се появи само веднъж,закарах го до мястото,видя,пообиколи и повече не се е появявал.По съседните имоти още стоят табелите за продажба с телефоните на агенциите.Говорим за имоти с лице на самата магистрала,не за трета и четвърта линия,черни пътища и т.н.

Идеята ми беше,че за да има промяна в цените,трябва да има купувачи.Поне някакъв интерес.А то...нищо такова не се случва...Собствениците...са със средна възраст 70 години...няма за кога да се разправят с тая земя.Кооперациите ги лъжат и единственият изход е да обявят земите си за продаване.Отделно...все повече се говори за облагане с данък.Това ще е края на приказката,защото ВСИЧКИ ще се юрнат да продват и цените вместо да се качват,ще паднат още.Не знам според вас как е...ама аз съм забелязал,че цена се качва само тогава,когато нещо се търси.
Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
27-08-2008 - 22:55:28
декар и половина е смешка .....а не земя
я лелята да смени статута и да направи едно проект4е за бензиностанция и да продаде готовия проект пък да видим дали няма да има интерес ....
ама не никои да не си мръдне пръста и само да реве ...ами ако този декар и половина има ограничения и не става за нищо -тогава какво -сеем тикви
бахти говорите във въздуха
гърка се е появил и нищо ...хе хе ...ами те да не са глупаци като са гърци
напротив-наемат си подходяща геодезична фирма и получават цялата информация , а лелята остава с надеждите ....ама кога лелята ще плати за едната информация или консултация като е по лесно и безплатно да слуша някои брокер.....
еи затова някои места не се продават , а други златни места се продават на безценица ....защото всеки иска да знае но никои не иска да плати за инфо.......
аиде успех
Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
28-08-2008 - 01:48:59
Ясно,звучи логично...ама на комшията са 30 декара и те също стоят.От другата страна на пътя има един...той пък е с лице от едната страна на магистралата,от другата на друг асфалтов път.За половин година...нищо не се е продало,освен ако купувачите са забравили да махнат табелите.
Сетих се и за друг пример...Пак в границите на същото село има товарна гара.Действаща.Земеделските имоти граничат със сервитута на ЖП инфраструктурата-6 метра май беше.Тези пък от миналото лято се продават.
Явно наистина всеки иска на готово-със сменен статут и уредено абсолютно всичко.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход