Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Идва момента на зловещата истината !!!!

Публикувано от Realist 
Re: Идва момента на зловещата истината !!!!
24-04-2008 - 18:30:20
Julius Написал:
-------------------------------------------------------

> 4. Плочки в банята... има и плюсове и минуси...

то е достатъчно, че докато не е готова банята едно жилище е неизползваемо.
Тази тенденция да предлагат повече за същите пари ми харесва. Може да ти монтират и бойлера, да ти "наклепят" латекса в цвят по избор...
Re: Идва момента на зловещата истината !!!!
24-04-2008 - 20:18:51
Ама плочките в банята екстра ли са?
Re: Идва момента на зловещата истината !!!!
24-04-2008 - 21:12:57
Джулиус,
там е работата, че обикновено кавичките липсват в реалността.

Този форум, може би е най-оптимистичния български форум - щеше да е чудесно ако повечето бяха такива. Не знам на какво се дължи.
След малко тръгвам за България, а преди малко напазарих: олио, боб, ориз, нескафе, сирене, сладки, маслини(небоядисани) боя за яйца?, прах за пране, парфюми, глупостите на жена ми...
Жените в моето семейство твърдят, че тези стоки освен, че са по скъпи, са и некачествени в България. Аз мога да го потвърдя само за кафето и сиренето - за другото - просто не разбирам - боба все боб ми изглежда.
И със сигурност мога да го потвърдя и за голяма част от строителството и за пътищата - настръхва ми четината от сега.
Вярно - виждам и добри неща, но те са изключение, не правило...
А в този форум едни фанфари, една пяна, едно елдорадо, едни цени, едни преуспяващи...
И може би е очаквано - няма как да видиш брега ако си дълбоко под вода
Re: Идва момента на зловещата истината !!!!
24-04-2008 - 22:54:02
интересна статия но ние това го прилагаме от 18 години, гласуваме наказателно.
Още няколко месеца ще са достатъчни за съкращаване на излишните чиновници - а това просто не се коментира. важното е да се закачиш на хранилката. не си представям как ще съкращава държавен апарат. та като изкара 400 000 на борсата нали безработицата ще отиде от 6 процента на 16.
но понеже форума пак се завъртя към имоти респективно кредити прилагам подходящо филмче за парите, откъде се взимат те. за повечето тук не е новост. филма е на английски при желание прилагам на руски


[url=

]money as debt[/url]
Re: Идва момента на зловещата истината !!!!
24-04-2008 - 23:39:25
> Аз мога да го потвърдя само за кафето и
> сиренето - за другото - просто не разбирам - боба
> все боб ми изглежда.

Слишай жените и недей се обажа къде ти не е работа. Ще ти продадат тук миналогодишен боб да видиш как увира на кукуво лято. Иначе сирене тук и пари да имаш няма от къде да купиш.





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-04-24 23:40 от greenbul.
Re: Идва момента на зловещата истината !!!!
25-04-2008 - 00:25:49
Че малко по темата" Идва момента на зловещата истината !!!!" Наскоро имаше статии че "/храните в бедните държави ще поскъпнат \"(все пак храната е важно нещо и разход)-Предупреждение,но без убеснение!(made in БГ)

И защо в Богатите държави храните падат ,а във БГ ще растат?

----- B икономически силните държави се субсидира земеделската продукция и борсите. Тогава крайния потребител купува всичко на бесценица.Да не споменавам за свръх произвoдството, поради което се налага голяма част от продукцията да се унищожава.

Аз живея извън БГ и цените на потребителските стоки от началото на 2008 са надолу.

Бедните държави като БГ не могат да си позвoлят това,защото не може да се субсидира ВНОС,а донякъде нещата опират и до финанси.

Така че пригответе се за ................................!!!!





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-04-25 00:46 от gorje.
Re: Идва момента на зловещата истината !!!!
25-04-2008 - 02:47:08
знаеш ли какъв гъдел е да гледаш цените да падат 16 години и в крайна сметка да изплатиш 3 пъти повече отколкото ти струва имота след като се изплати? не е за хора със слаби сърца. За 'щастие' на кредитополучателите в Бг краха ще е бърз и болезнен, няма да се налага да чакат нито 6 нито 16 години за да се удари дъното.

Т.е. направо ще ги прасне инсулта или инфаркта и няма да се мъчат.
Re: Идва момента на зловещата истината !!!!
25-04-2008 - 04:57:49
Гледах наскоро Джеф Тобин по телевизията. Един от водещите експери на СИБС.

интересни неща каза:
1. след рецесията в УС долара ще се стабилизира. еврото ще падне спрямо долара защото икономиката на Европа ще навлезе в стагнация.
2. независимо от излизането на УС от рецесията и съживяването на УС икономиката,
вследствие на нарастващото търсене и ограниченото предлагане петрола ще стигне до (забележете): над 200 долара на барел, около 2.25 УС долара на литър бензин, т.е. около 3.50 - 4 евро литър в Европа (като сложите еко таксите и вероятното падане на еврото спрямо долара).

За първото не съм сигурен в какъв период от време ще се случи.
За второто пича посочи 2012. Т.е след 4 години цена на бензина в Бг от 3-3.5 евро на литър. Та да си представите ако се окаже прав какво че се случи с Бг, цените на каквото и да е там, икономиката, жилищата и прочее.
Да не се ърнем към парните двигатели и животинската тяга.

Толкова за икономиката, инвестициите и прочее.
Ако бензина стане 3.50 евро в Бг при тази икономика, дълг, всякаква липса на суровини, жилищата няма да струват абослютно нищо, не ви говоря за каквито и да е нива на цените - 400, 300 евро за топ локейшън, няма да струват абослютно нищо защото купувачи няма да има.

Справка: Къща в Детройт за 12 000 ус долара (само построяването струва 100 000 - 150 000 ).

Ама знаете ли какво? Я постройте още малко хотели, жилища и прочее че да има. По 10 за тези дето останат да живеят в Бг.





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-04-25 05:01 от kuku987.
Re: Идва момента на зловещата истината !!!!
25-04-2008 - 04:59:22
Този (Джеф Тобин) между другото позна за краха на НИ през 80-те в Америка.
Re: Идва момента на зловещата истината !!!!
25-04-2008 - 08:18:39
avatar
kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------
> знаеш ли какъв гъдел е да гледаш цените да падат
> 16 години и в крайна сметка да изплатиш 3 пъти
> повече отколкото ти струва имота след като се
> изплати? не е за хора със слаби сърца. За 'щастие'
> на кредитополучателите в Бг краха ще е бърз и
> болезнен, няма да се налага да чакат нито 6 нито
> 16 години за да се удари дъното.
>
> Т.е. направо ще ги прасне инсулта или инфаркта и
> няма да се мъчат.


Дъното а...? :} :} :} :} clap: clap: clap: clap: :ami:

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход