Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Идва момента на зловещата истината !!!!

Публикувано от Realist 
Re: Идва момента на зловещата истината !!!!
27-04-2008 - 06:42:18
франс прес и тобин са се пообъркали.
буш замине ли,петрола дропва под 80$.бас ловя с теб,Куку,дори и с тобин и франс прес ако трябва.
при такива цени ,дори и сега при над 100$,такива инвестиции се наливат в рисърч,че петрола е бита карта,ако продължава така.
сега спекуланти имат гръб на буш и не се шашкат,ама демократите вземат ли властта,спекулантите пак ще спекулират,ама на шорт......
цена от 200 долара за барел е ънсъстейнабъл за дълго време.всеки ще почне да гледа захарно цвекло в къщи и да го рафинира на етанол в кварталната рафинерия,каквито ще се навъдят като дюкянчета при 200$ на барел.

в момента цената се завихря от контри,които се смята,че са финансирани от путин.говоря за нигерия.от там иде кризата.
и разбира се от ужким враговете чавис и буш,които междудругото доста се гушат от взаимната си омраза.......

буш махне ли се -петрола ще се срине.
погледни развитието на петрола ,откакто е на власт-след като го преизбраха,изведнъж петрола свърши и продължава да свършва прогресивно с последните мигове на управлението му.
при 40$ за барел,канада става най богатата страна на петрол-тва е цената на извличане на петрол от канадските пясъци.
в момента в сащ навсякъде се пъкват колконки за етанол и биодизел от царевица и соя.
в калифорния отвориха първите бензиностанции за водород.

на тези нива петрола е ънсъстейнабъл,да не говориме за нива от 200-300$.
тва е само временно.

тоя тобин според мен е смешник.
Re: Идва момента на зловещата истината !!!!
27-04-2008 - 13:10:53
Исус воскресе! Да стеживи, здрави, весели и щастливи!
Re: Идва момента на зловещата истината !!!!
27-04-2008 - 15:55:40
цена от 200 долара за барел е ънсъстейнабъл за дълго време.всеки ще почне да гледа захарно цвекло в къщи и да го рафинира на етанол в кварталната рафинерия,каквито ще се навъдят като дюкянчета при 200$ на барел.

Chisto informativno, znae li nyakoy kolko surovina e neobhodima za proizvodstvoto na 1litar etanol winking smiley vkluchitelno i H2O?winking smiley)
Re: Идва момента на зловещата истината !!!!
27-04-2008 - 16:58:06
всъщност прогнозата за петрол на цени 200 долара на барел е базирана на:
1. ограничените възможности на ОПЕК да доставя петрол - от няколко години е достигнат пика на производството. ОПЕК дори се кани да намалява производството.
2. увеличената консумация на петрол - предимно Китай и Индия.
икономиките им растат с по 10 процента на година и има силно търсене независимо от цените.

при тези условия - ограничено предлагане и нарастващо търсене е нормално цените да скачат.

вярно е че петролните компании раздуват истерията за да правят пари. Ако бяхме през 80-те години на двайсети век (само със западна европа и Ус консумиращи петрол) твърдо бих се хванал на бас че петрола ще падне след отминаването на рецесията. сега обаче не знам.

при водорода при текущите технологии еквивалента на 1 литър бензин излиза 6 долара. ако го смъкнат до 2 ще е супер. да не забравяме че там става преобразуване на енергия, те. трябва ти енергия да произведеш водорода еквивалентна на отделяната при изгарянето му.

докато не разработят накрая реактор на базата на термоядрен синтез и деутерий
(затова се канят да ходят пак на луната че там има деутерий)
единствената алтернатива е органичните горова - етаноли.

В Бразилия вече градския транспорт е на етанол.
Проблема е за производството на етанол се използват земеделски продукти т.е. вместо храни се произвежда гориво което автоматично ще вдигне цените на храните. Както се сещате китайците и индийците а и всички други искат не само да карат коли ами и да ядат.

Интересния момент е че в момента абсолютно всички големи държави трупат запаси на петрол (което допълнително вдига цената му). Защо ако петрола ще пада?

Та може и да видим по-високи цени на петрола. В момента е на нива 120 долара на барел, не ми се вижда невъзможно да скочи до 150, за 200 прогнозата е до няколко години (2012). Може да видим и тези нива. Доколко ще се задържат? Божа работа.
Дори и да се мине на биогориво обаче трабва време да се сменят технологиите.

Иначе и на мен не ми се иска петрола да скача.


Re: Идва момента на зловещата истината !!!!
27-04-2008 - 17:04:53
вече ги изядохме (яйцата)...
Re: Идва момента на зловещата истината !!!!
27-04-2008 - 17:14:16
между другото ако УС и другите големи държави в момента спрат да трупат запаси от петрол цените ще паднат. Може и под 80 долара на барел да отидат.
Това обаче е шорт търм, за лонг търм не е толкова сигурно.

Аз не съм толкова сигурен че демократ ще стане президент наесен, като гледам как вървят работите с Хилърито и Обамата май чичко Мак Кейн ще влезе в белия дом. Особено ако си избере Либерман (бивш демократ доста високо в йерархията) за вицепрезидент.
Това каране между Хилърито и Обамата ще им изиграе лоша шега. Обамата между другото ми изглежда въздух под налягане. Времето ще покаже.



Re: Идва момента на зловещата истината !!!!
27-04-2008 - 18:19:08
ами нововъведенията за извличане на петрол?хоризонтален дрилинг,канадските пясъци,дълбочинен дрилинг........
ами тва ,че американците карат 35% ес ю ви-та.ако се сложи данък на тях и се направят данъчни облекчения(каквито има и сега) за хибридни автомобили.
един хибрид харчи 1/3 от едно ес ю ,и 1/2 от нормална за сащ стандартите 8 цилиндрова кола.
сметни с колко ще падне комсумацията.а тва ще стане с демократите-ще набичат такси на харчещите джипове и по големи данъчни облекчения на иконом. коли.
после сметни колко ще падне трафика по магистралите в сащ и навсякъде по света,при такава цена 200$-допълнителна икономика в разхода.
в момента няма дефицит на петрол Куку!!!!!!!!!!!няма!!!!!!да си чул в някоя държава да са казали,че няма кой да им продаде петрол,щото е свършил?има президент на страната,най голям потребител на петрол,който е петролен магнат.
от 12-20$ на барел-стана 120.........
или при чиста печалба на лек круд петрол от 8-12$,в момента е 114$-116$........
нарастване на печалбата-над 10 пъти.....над 1000%......
и как става тва?без да има дефицит?
ами как-президент на сащ-петролен магнат.всичко иде от буш и чейни.
доказателства-от чикаго до торонто ще ти ги редя.
ексън мобил правят рекордни печалби вече 3 куотъра подред-и си првят рекорди,като сами си бият рекордите от миналия куотър......в същото време имат данъчни облекчения и плащат по 12% данъци,при нормални 36% за такъв доход.....
как така?защо магдоналдс плащат 36%,а ексън мобил с рекордните печалби-само 12%....
ами федералната такса на галон е 18 цента?????защо?????тва е по малко от 5 цента на литър?
ами защото буш да печели повече,вместо държавата да наложи в пъти по големи данъци.ако се наложат по големи данъци-тва временно ще оскъпи петрола в сащ,но ще доведе до големи приходи в хазната и ще ограничи потреблението-хората ще карат по малко и ще купуват по икономични автомобили.и съответно ще падне цената на суровия петрол.
ами че демократите като дойдат-тва ще са първите промени,които ще направят.
и ще отмъщават на републиканците,за тва,че са им оствавили стана в рецесия,като ги ударят,където най ще ги боли.и републ. нищо няма да могат да направят,защото демократите ще имат мнозинство и в сената ,и в конгреса,и президент.

и тези данъци от петрол ще се реинвестират в субсидиране на нови горива и технолигии.
по времето на клинтън-америка беше най-големия производител на енергия от вятър и соларна.и с най новите технологии.
сега,след 8 години управление на буш-станаха по зле и от българия-никакви инвестиции там.защо ли?
ами са,като дойдат пак демократите-всичко си идва отново на местото.

има и проблем в бъдеще с петрола.но не е там,където го търсите.проблема е русия.
само те и арабите имат изгода петрола да е скъп.и докато арабите не са проблем за сащ и знаят как да ги натискат,стане ли въпрос за руснаците-в сащ се шашкат.
цру си признават открито,че има едни,които са по добри от тях-новите кгб.
опасността иде от русия,защото тя не е демократична държава.ако не знаеш англия обяви в доклада за европа две страни ,които са останали режими-беларус и русия.

в момента петрола скочи заради едно-нигерия.тя е 5 по внос за сащ.
проблема иде от някакви си нигерийски бунтовници,които се борели за запазвне на околната среда на нигерската делта.тия пичове се появиха напоследък и не се знае кой ги финансира.
някой го прави,но кой е?
щото с няколко милиона долара,наляти в тях-петрола скача като луд.и някои държави правят милиарди повече от петрол на ден.забележи-на ден.
кои са ези държави?ами арабите и русия.ако са арабите-цру-то ще ги насмлатка набързо,набързо.
ама ако са руснаците-тия не смеят.отделно и буш много не му дреме и си затваря очите,щото тези цени са му изгодни и удобни.цяла америка го мрази и вече не му пука-крадне като за последно.
та проблема ще е русия-защото много от залежите на петрол са в държави с проблемно управление и с външна намеса от финансиране на бунтовници,горили или пишман еколози,се дисбалансира притока на петрол и цените скачат.
сащ се грижеха тва да не става,а и руснаците бяха в криза.
но сега вече путин се научи как да правят милиарди дневно от финансиране на безредици в държави с петролно богатства,които са с клатещи се режими.

от там ще са бъдещите проблеми.и се знае вече.
но не се говори още.буш не му дреме,европейците са в паника,но не смеят да се обадят,защото са зависими от руския газ.само англичаните за сега говорят открито,ама и те не смеят да преприемат квото и да е.
интересно кво ще предприемат демократите за тва,когато дойдат на власт.

но петрола да е прекалено скъп за дълго време не е изгодно дори и за самите производители.защото това довежда до инвестиране в нови технолигии на заместителни горива и ако стане някое революционно откритие-арабите и русия ще се чудят за кво да го изпозват този петрол.няма да струва и толкова,колкото цената за производството му.
и за тва по принцип се опитват да го държат скъп само за определено време и после -пак надолу,за да се прекъснат инвестиции в алтернативни източници.
другия момент е,че колкото и да се качва,постепенно тва довежда до инфлационни процеси,които настигат нарастването му след време и за да са наистина на печалба,трабва да го вдигат само временно.и после да пада пак,преди инфлацията да е отразена,в следствие от качването му.

цена от 200$ е ънсъстейнабъл.дори и от 100$ не е реална.сега е 120$,но е временно.
Re: Идва момента на зловещата истината !!!!
27-04-2008 - 18:44:40
аз съм заложил 3000$ за хилъри още преди повече от 2 години.ако позная ще взема 9000$.
за мен тя трябва да е президент.така и бил клинтън ще може да влезе в управлението.а той беше един от най добрите президенти на сащ.може би след рейгън.
макейн няма шанс.републиканците са бита карта в близкото десетилетие-както президент,така и конгрес и сенат-ще има мнозинство навсякъде на демократите.
Re: Идва момента на зловещата истината !!!!
27-04-2008 - 23:07:04
Следите ли златото не къде тръгна? Май и долара взе да се вдига.

Поредния безплатен съвет: Утре смятам да шортна петрола. Време му е вече.
Re: Идва момента на зловещата истината !!!!
27-04-2008 - 23:31:34
къде си бе човек?и аз смятам да влизам в долара.вторник имам среща с брокер от чикагската борса ,да ме открехне повече на фючърите на форекса,които ти ме посъветва да използвам.
дай ми конкретен линк,ако можеш.и обясни с две-три думи ,защо е по-добре предпочитания специално от теб инструмент.
благодаря ти предварително
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход